1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска на далечина

Дискусија во 'Врски' започната од Mireto, 21 ноември 2009.

  1. Writersmind7

    Writersmind7 Активен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2017
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    29
    Пол:
    Женски
    Neznam nitu samata sto ocekuvav od denov, den na vljubenite, nemorase da napravis nisto, ne mi se potrebni ni podaroci nitu nekoe posebno vnimanie, koe sepak go dobiv. I fala mu na boga za toa, i tebe ti blagodaram. Samo.. ne ni zamisluvav vakvo nesto, nitu vo najlosiot son. Tokmu sfativ sto navistina sakam, tokmu koga sfativ deka sakam da te imam pokraj sebe postojano, nikogas da ne zamines.. doznav deka naskoro zaminuvas iljadnici kilometri daleku odovde. Od mene, od nas i se sto bi mozele da bideme.. Neka.. barem ke gi ispolnis sonistata, ke bides srekjen. Ke bidam i jas za tebe. :)
     
    На drasko, crazylady, Petar80 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    28.788
    Пол:
    Женски
    Врски на далечина за жал се голем дел од нашето секојдневие. Многу многу не сакам да зборувам на оваа тема, ама имам искусено, и тоа на поголема далечина. Тешко е многу, мора да се има екстремно многу доверба. Исто мора да се вложува од двете страни, зошто ако едниот престане да дава се од себе, тогаш веќе е џабе. Моето искуство не беше толку позитивно, а долго траеше, ама искрено не верувам дека некогаш повторно би се ставила себеси во овој тип на врски. Не е за мене.
     
    На realGirl, *Amethyst*, crazylady и 2 други им се допаѓа ова.
  3. ♡Vildana♡

    ♡Vildana♡ Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2015
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    114
    Пол:
    Женски
    Имам мака:/
    Имам дечко идеме неколку дена пред тоа се гледавме неколку дена и супер ни е ама мене ми е проблемот незнам дали го сакам, што е најбитното во една врска мене ми пречи ме нервира кога ќе му кажам те сакам зошто така а инаку сум му љубоморна и кога ќе ми каже срце летам треперам ама на моменти вака кога сме заедно понекогаш ми доаѓа убаво а понекогаш како сеедно да ми е дали ми треба време да не се преоптеретувам многу со ова размислување или да понатака ќе ми биде истото...
    Некои вакво искуство?
     
  4. shekerna

    shekerna Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2015
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    64
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека не ни можеш да сакаш некој од неколку дена идење.
     
    На Nedalija, realGirl, Dust и 2 други им се допаѓа ова.
  5. White collar

    White collar Нов член

    Се зачлени на:
    14 март 2017
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Врска на далечина... хаос хахах...
    Заедно сме веќе година и пол..тој е во друга држава и поради работа не е во можност почесто да доаѓа.. јас сум на факултет во др град..така да и да бевме во иста држава само што ќе се гледавме на неколку викенди..а вака се гледаме на 3-4 месеци.. секогаш кога ќе е тука гледаме поголемиот дел од времето да го поминеме заедно т.е се случува и 24/7 да сме заедно :$ .. се слушаме скоро секој ден, се допишуваме нон стоп:$. Со друштвово немам никакви проблеми од типот на : нас не игнорираш..не не бараш.. напротив и самите ми викаат дури е тука гледај повеќе со него биди, ние сме тука цело време..
    Во врска со проблеми има насекаде нажалост и плус со фејсбук, инстаграм.. лајкови.. мислам дека се повеќе :( до сегааа два пати доста јако сме се искарале (првиот пат поради присуство на бившата - и тоа од негова страна..фала богу не беше неверство..можеби само момент на слабост...а вториот дури и прекинавме неколку дена ) решив да поминам преку тоа ама некако нон стоп се навраќам на истото нз зошто, можеби во тој дел немам доверба во него и потсвесно се плашам дека истото ќе се повтори :// иии обавезно знам при секоја расправија да му речам нешто во врска со тоа.. (доста злобно од моја страна амаааа...)
    Сега за сега најверојатно е ок... аххах.. добро утро те сакам добра ноќ..го добивам секојдневно уште од самиот старт.. воедно морам и да го пофалам доста добро се имаше организирано со моево друштво за нова година.. ми приреди изненадувањееее (дојде многуууу порано отколку што требаше)..
    П.С. ниту јас не бев за ваков тип на врска.. ама ете се случи.. паа ќе видиме до каде ќе иде
     
    На Summerlove@2016 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.579
    Допаѓања:
    171.539
    Пол:
    Женски
    Ако му плескаш на секое за тоа што го сторил, тоа не е врска... па уште на далечина. И по пишаното во другата тема, се гледа колку ќе издржи вашево.. Не да глумам Ванѓа ама ...
     
  7. White collar

    White collar Нов член

    Се зачлени на:
    14 март 2017
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Да, не е во ред тоа од моја страна
    .. ама не е ни неговото, нели? А тој ако не можеше да го издржи тоа и ако навистина не чувствува ништо спрема мене, одамна би се откажал.. ќе му беше преку глава и др.. ќе избегнуваше секаков контакт со мене ( а тој го прави сосема спротивното)... а и сите убави работи што се случиле пред и потоа не се ставаат на страна, не?
     
  8. k.frosina

    k.frosina Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    2.490
    Допаѓања:
    26.249
    Пол:
    Женски
    Абе тие проблеми со инстаграм,фејс и лајкови зошто не ги тргнете на страна? Не сте деца мали па кој на кого лајкнал..и така натака да не должам.
    И не е убаво да си префрлате еден на друг како што ти правиш.
    За една врска на далечина да функционира како што треба треба да се има доверба во партнерот
    Без никакви сомнежи.Ако постои сомнеж за нешто цело време ке се карате и ке раскинувате.
     
  9. augustd

    augustd Популарен член

    Се зачлени на:
    13 март 2017
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    11.292
    Пол:
    Женски
    Nashata vrska na dalecina zavrsi so brak i toa blagodarenie na doverbata sto si ja imavme eden na drug, a ne cepkanje po fb i instagram da gledame lajkovi.
     
    На SweetAna, crazylady, Cleobella и 3 други им се допаѓа ова.
  10. RoseQueen

    RoseQueen Нов член

    Се зачлени на:
    27 март 2017
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво! Сакам момче кое живее во Србија но доаѓа секое лето во градов ,пред 2 години со тоа исто момче се смував и незнаев како да се однесувам па бев прилично дрска:( ништо предходно не осеќав за него но пред 2 месеци се навратив наназад и сфатив дека сум направила огромна грешка,пишуваме и му се извинав за дрското однесување но џабе е сѐ,многу сме далеку,би сакала ова лето да го поминам со него, но незнам како да постапам кога ќе дојде тука, помош?? :|
     
  11. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    Зошто си се однесувала дрско? Почни од таму, искрено кажи и извини му се лично кога ќе дојде летото :)
    :d::drunk:
     
  12. RoseQueen

    RoseQueen Нов член

    Се зачлени на:
    27 март 2017
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Искрено незнам ни самата, убав ми беше но не чуствував ништо, ме сакаше многу иако знаеше дека после недела дена ќе си оди... Живот е круг, едвај чекам да го видам
     
  13. realGirl

    realGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2014
    Пораки:
    1.411
    Допаѓања:
    6.697
    Пол:
    Женски
    Мене поубави ми се врските на далечина. Потешко е да се гради таква врска, треба многу доверба и љубов. Но, ќе има повеќе копнеж во партнерите да се видат. Секој ден заедно 24/7 заедно не ми се допаѓа мене. Не сум таков тип.
     
    На Jane.Birkin, crazylady, blueeparadise и 3 други им се допаѓа ова.
  14. La.loca

    La.loca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2015
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    7.811
    Пол:
    Женски
    Според мене, ако се гледаат 24/7 побрзо здосадува и повеќе се карат.
     
    На EraBon, lost123 и realGirl им се допаѓа ова.
  15. realGirl

    realGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2014
    Пораки:
    1.411
    Допаѓања:
    6.697
    Пол:
    Женски
    Ако 24/7 се заедно еден ден брзо ќе им здосади во брак. Се ќе им биде познато, исто.
    Освен ако љубовта е ептен голема па да не дојде до тоа.
     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
  16. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.849
    Не знaм дaли имa чувствa зa мене. Ништo oд стaтус не ни е дефинирни oсвен мувaње. Сепaк секoј ден пишувaње.
    Тaкa не знaм ни кaкo че биди јa вo Мк тoј в другa држaвa.

    Сепaк би се нaфaтилa нa врскa. Иaкo
    Сум искусилa врскa нa дaлечинa кoјa е прекинaтa, некaкo стaнa лaден oднoсoт.. и не знaм пo 6 гoдини ништo.
     
  17. ELIDavor

    ELIDavor Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2017
    Пораки:
    560
    Допаѓања:
    1.788
    Пол:
    Машки
    Vrska na dalecina !!!!!

    Za da uspee takvata vrska prvo treba da ste iskreni eden kon drug koga se zapoznavate pa posle vo vrska nema podobro nesto od toa da bidite iskreni eden kon drug pa makar i da ne ste vo vrska i da ste priateli. Da mu kazete na vasiot partner sto sakate kaj nego sto ne sakate, sto vi e ubavo koga ste zaedno, da se trudite koga ste zaedno da imate najubavi momenti, sekogas da ste tuka eden za drug so mislite da se podrzuvate isto taka so mislite, da ziveete eden za drug cekajki go sekoj den koga ce go vidite povtorno i povtorni da ziveete vo svet vo koj vie ce izgradite silno kralstvo na doverba ljubov razbiranje podrska kako i intimna ljubov. Da ne se izneveruvate kolku i da e tesko deka ste osamen vo momentot samo pomislete na poslednata sredba so vasta najsakana najmila i razgovarajte so neze preku messenger spodeluvajte sto vi se dopadnalo sto ne kako mozite da ja prodlabocite vasata vrska kroete planovi za toa kako ce si pominete zaedno koga pak ce se vidite istrazuvajte odete na prosetki sekoj moment sto ste so nego pominuvajtesigo kako najgolemioto duhovno zadovolstvo baknuvajtea milion pati guskajtea silno smeete se na cel glas drzetese za raka silno krojtea idninata zaedno kazuvajtegi vasite mislejna taka ce stanite kreatori na vaseto kralstvo i na vasite zivoti, dusi gledajte zaedno film gusnati i taka zaspivajtesi pa nautro budetese nasmeani polni so srejka ljubov i zadovolstvo sekogas nasmeani posakajtesi dobro utro baknete se i pocnete intimen razgovor. sakajtese eden so drug sekoja minuta sekoj zdiv sekoj mig pominuvajte go najubavo sto znaete ! ! !

    Jas ce bidam iskren: jas i elena (cadorce) gradevme eden svet koj bese malce poinakov od ostanatite nie si bevme se eden na drug i taga i bolka i uspeh i pad. Bevme iskreni eden kon drug sekogas se sakavme najmnogu na cel svet nemase nekoj sto mozese da ni zastani na patot (a probuvaa ama nisto ne im uspevase) gradevme edna vrska edno kralstvo vo koe nemase nedorazbiranja (sekogas zboruvavme jasno glasno otvoreno i se dogovaravme) sekogas vladeese red poredok i menuvajne na vlasta vo toa kralstvo, sekogas si pomagavme si bevme uteha eden na drug sekoj moment so nasmevka si go pominuvavme znaevme da se raduvame na sitni raboti (piejne kafe gusnati dodeka nadvor vrni) sekogas si kazuvavme kolku se sakame sto so nasata idnina sto utre sto koga ce bidime zaedno vo brak sto bi pravele za maj za veligden vecer koga ce si legnime sto pravime koga sme vo toalet sekogas odevme na kafe na jadejne se guskavme po patot se raduvavme koga ce se vidime nautro zaedno spievme goli gi sakavme nasite tela se skokotkavme tancuvavme se nosevme uska na koncert pojdovme gusnati si peevme se smeevme i raduvavme deka sme zaedno koga ni bese tesko loso i bolni koga bevme sekogas znaevme umstveno telepatski ama i dokolku sme zaedno da si kazime kolku sme ubavi koga sme bolni da si varime caj da se podruvame vo najteskoto i da se sakame, kolku decijna ce imame kako ce se vikaat pa kupuvavme pokloni za rodendeni se prepravavme za procka i za prvi april setavme po rodnini priateli gledavme ableka nakit cevli dolen vez si poklonuvavme mejgusebno nekoe parce sexy dolna obleka gledavme za obleka za bebijna kolicki krevetcijna si gi gotvevme nasite omileni jadejna si pomagavme za cistejne za vo kujna ednostavno se sakavme.

    Veruvajte decki nema vreme da se mrazime eden so drug da bideme razdeleni zosto edna den koga ce se razbudite koga ce vi tekne deka taa sto najmnogu ste ja sakale, taa sto najmnogu vi ja toplela dusata bez koja ne ste mozele ni moment, deka nema koj da vi kazi najmilo moe dobro utro da ve prasa kako ste spiele da ti se smeska po mobilen kako se custvuvate dali vi e dobro kako si go pominavte denot kako si pominavte na rabota na patuvajne sto ste sonuvale i mnogu drugi ubavi rabot.

    Ova e moeto mislejne vo celost i toa sto Elenka moja e sega gore so angelite mi zadava golema taga ogromna praznina i silen kopnez po neze celosno, taa mi bese se na mene i sekogas bese pokraj mene !!!

    Te sakam Elena :(

     
    На Tris9, sj *O*, JustFun и 2 други им се допаѓа ова.
  18. ELIDavor

    ELIDavor Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2017
    Пораки:
    560
    Допаѓања:
    1.788
    Пол:
    Машки

    Bravos sto otkril deckoto golem cekor napravil vo taa svera (mu se dopadnala druga na covekot)
     
  19. BeautyQueen69

    BeautyQueen69 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2017
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Од искуство ке ви кажам дека таквите врски не успеваат.Кога тогаш едниот ке се откаже.:^)
     
    На La.loca и lost123 им се допаѓа ова.
  20. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.920
    Допаѓања:
    32.537
    Пол:
    Женски
    Кај мене успеа врската. Треба и двајцата да имаат желба за врската да трае.
     
    На La.loca, sj *O*, crazylady и 4 други им се допаѓа ова.