1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска на далечина

Дискусија во 'Врски' започната од Mireto, 21 ноември 2009.

  1. SaNJaAaaAaa

    SaNJaAaaAaa Популарен член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2010
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    1.466
    Нашата врска почна на далечина, а во моментот сме по 24/7 на ден, работиме заедно. Така да све е релативно, зависи од луѓето.
    Имаше периоди кога работев на друго место и он идеше прва, јас втора смена и уопште не се гледавме. Тоа ми беше најтешкиот период. Сега се научивме вака да функционираме и убаво ми е.
    П.С. Ако значи нешто, 9 години сме заедно :)
     
    На eliesaab и Yowannty им се допаѓа ова.
  2. Girl-love

    Girl-love Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    18
    И јас се најдов во таква врска и сега за сега е се во ред се надевам дека и понатаму ќе биде. Но сакам нешто да ве прашам како се справувате со сексуалните потреби? Ние секојдневно се слушаме и гледаме и се е супер но веќе неколку пати дечко ми изрази желба да си ги покажеме нашите интимни делови (да се самозадоволуваме и да се гледаме) што мене ми е малку незгодно и не знам што да правам, дали сте се нашле во ваква ситуација и како постапувате?
    Инаку сме 2ипол год во врска и си имаме односи и ова е наша прва разделба
     
  3. Yowannty

    Yowannty Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    9.982
    Допаѓања:
    166.584
    Пол:
    Женски
    @Girl-love нема зошто да се ограничувате од секс. Потреба е. Само затоа што сте далеку не значи целибат. Со дм не се гледаме на камера, не памтам дека побарал, ама ни јас не би така. Имаме секстинг и двајцата не пали тоа. Јас знам често пати да го изненадам со некоја провокативна слика и додека е на работа. Или да му пишам нешто. :)
    Има начини да ви биде интересно. :)
    Ќе му пишеш колку ти фали, и што би праеле кога би биле заедно, што би му праела ти и што би сакала тој на тебе, и една ствар води кон друга.. ќе пробате поише начини и со време ќе научите што ви се допаѓа и ќе фатите иста фрекфренција. :)
     
    На Viktorijaaa5 и Dust им се допаѓа ова.
  4. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.573
    Допаѓања:
    171.536
    Пол:
    Женски
    :shake:ноу ноу

    Освен ако камерата не ја насочите само долу...па дури и тогаш -Не.
    Ете Yowannty убави примери даде:)
     
    На Yowannty му/ѝ се допаѓа ова.
  5. sj *O*

    sj *O* Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2016
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.921
    Пол:
    Женски
    ОМГ мн ми е жал, Господ да ти помогни ;(:u::hug:
     
    На Daern му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Medicine25

    Medicine25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2016
    Пораки:
    278
    Допаѓања:
    1.540
    Пол:
    Женски
    Според мене само овој тип на врски ке ми успее :)
    Секогаш ке имам желба да зборувам со него да доаѓам почесто во неговиот град,да доаѓа тој кај мене.Дури мислам и кога ке си заминам од државата ке имам некој тука поради кој ке доаѓам почесто.Секако може да успее ако се има целосна доверба,во спротивно не верувам.
     
    На crazylady, JustFun и Summerlove@2016 им се допаѓа ова.
  7. marijaaxl

    marijaaxl Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2015
    Пораки:
    244
    Допаѓања:
    741
    Дс се согласувам со тебе. Моментално сум така. Но, некако само од внатре во душата ти доаѓа каде е сега, со кого е, дане е со друга... само по себе те гризе совест дали ќе успеете..
     
    На BrainDamage и Medicine25 им се допаѓа ова.
  8. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    Jas imav vrska na dalecina koja traese 4 godini funkcionirase dobro no vo momentov mislam deka ne bi mozela da odrzuvam takva vrska
     
  9. Ruby13

    Ruby13 Активен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2017
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    27
    Пол:
    Женски
    За некои луѓе врската на далечина може да биде многу тешка.Клучот за опстанокот на ваквата врска лежи во начинот на кој размислувате.Љубовта не се искажува само со зборови или бакнежи, прегратки туку и преку дела. Нема поголем доказ дека на некого му значите ако сѐ уште сака да останете заедно покрај сите километри кои ве делат.:)
     
    На crazylady, elimkd, Luminary и 4 други им се допаѓа ова.
  10. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.849
    Нешто ми фали. Сама сум. Сакам дечко,си пишувам со еден но тој пред 4 месеца отиде в странство, ми стои ко да си пишува со други. Ок,тоа е в ред. Но,некако ми фали кога не ми пишува а кога ми прати слика ми се гади мислам,ме потсеча на бившиот а на карактер горе доле си одговараме, помал е 2 години од мене. Не сакам таква врска тој таму јас овде сакам прегратки,допири,нежност,внимание. Сакам некој и нешто што че ме исполнува.

    пишав во феминско младинско ќоше...

    Како ви функционираат тие врски? Дали сомневате во нешто или?
     
  11. Summerlove@2016

    Summerlove@2016 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2017
    Пораки:
    244
    Допаѓања:
    310
    Пол:
    Женски
    Мојата моментална врска е на далечина. Па секако тешко е,но ако навистина некого сакаш ке се навикнеш. Е сега дали има сомнеж,тоа е кај секого различно. Еве јас не мн често,но 2-3 пати сум имала сомнеж дека е излезен па што ако иде со друга,но тоа беше на почетокот. Најбитна е овде довербата. Ако нема доверба се е залудно,трпение и живци од челик :)D) треба да имаш. И секогаш кога ме прашаат како можеш толку да му веруваш да си сигурна дека не иде со други ме чудат,па јас ако не му верувам нема ни што да барам до некого. Па и реално гледано ако некој сака да те изневере и да ти е комшија ке најде начин и ке иде со друга.
     
    На fallenangel, MinnieМ, SunnyGirl2 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Далечината не е за слабите карактери...таа е за тие кои се спремни да поминат многу време сами...во замена за малку време со личноста што тие ја сакаат..
     
    На fallenangel, SparkyAngel, pupi.girl и 3 други им се допаѓа ова.
  13. EvAngelos

    EvAngelos Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2012
    Пораки:
    3.573
    Допаѓања:
    9.823
    Пол:
    Машки
    Ги разбирам оние што започнале врска тука, станала сериозна врската и едниот мора да патува, па се приморани да ја одржаваат врската на далечина.
    Ама не ги разбирам оние што у старт почнуваат врска со некој/а од другата страна на планетата. Шо, демек овде на радиус од 200км никој/а не ми одговара, па морам да барам некоја од Америка, Австралија? Која само горделивост лежи зад ова...
    Па допишување, па маски и двајцата ставаат, глумат лудило, се прикажуваат у најдобро светло, си разменуваат слики демек види ја овде каков живот имам, ептен сум кул и пресмешки :drunk: И нормално тоа е проследено со по 5-6 саати згрбавено чмаење пред компјутер по цели денови и ноќи.. или па искачаат у друштво и одма му праќаат слики демек види ја имам живот тука и искачам :party: И не се фокусираат на друштвото, туку гледаат дали е онлајн, па дали ја видел/а пораката, па зошто е офлајн 3 саати у петок навечер, па кај е што ли прави, аааа ќе види сега, не му ставам лајк цела недела, па нека му текне зошто...
     
  14. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Последниот пасус одговара и за врските почнати и терани тука, на исто тло.
     
  15. babygirl77

    babygirl77 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2016
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    120
    Пол:
    Женски
    Не би рекла дека функционира. Во најголем број од случаевите..
    Јас имав ваква врска да, си почнавме тука, многу го сакав, ама тука немаше никаква иднина, замина.. Првите месеци беше ок, после кога виде како функционира животот таму, дечкото посака слобода т.е сакаше тука да има резерва а таму да иде со секакви. Па фала Богу еден ден дознав (мал е светот) со кого што правел, и толку. Плачев, се трескав од земја ама џабе. Еден ако сака не е доволно.
     
    На Emilija97mk, Maša8, elimkd и 3 други им се допаѓа ова.
  16. Sweetlove_0312

    Sweetlove_0312 Популарен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2017
    Пораки:
    1.573
    Допаѓања:
    12.768
    Пол:
    Женски
    Во мојов случај има врска на далечина ама во ист град дали сте слушнале за тоа?!
    Значи, премногу сум заљубена во него, и тој е непознато дали сака или не, не се искажува, а ми вика дека сме во врска. Прв ми е со кого сум била во врска, и премногу неможам да го поднесам со неговото однесување, ме тера да одам со сила да го врзам со синџири и да зборува дали сака да имаме убава врска како што треба или несака? А колку плачев за него, за никого немам плачено така. А јас само плачам за некого кого го сакам навистина, а за некој кој ми бил само симпатија не сум плачела, за некој што не вреди. А јас плачам само кога ќе сум премногу изнервирана, и кога ќе ме повреди некој за кого се би дала.:@;(
     
  17. IvanaJenner

    IvanaJenner Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2017
    Пораки:
    442
    Допаѓања:
    555
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека неможе врска во далечина да опстане. ;(
     
    На Sweetlove_0312 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.947
    Пол:
    Женски
    зошто? што е тоа што ги спречува? километри? нема за на век да се раздалечени, перманентно е се додека е се одлучат на брак или да бидат заедно
     
    На SparkyAngel и Summerlove@2016 им се допаѓа ова.
  19. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Кога конечни го најдов совршениот човек за мене, идеалната моја посилна половина со која планиравме да сме заедно засекогаш животот ми удри таква шлаканица што уште не можам да се совземам.
    Немаше храброст да ми признае дека сака да живее во странство, па реши на дрзок начин да ме откачи. По точно една недела од кога замина во странство ми рече дека било крај.
    Не знам ни зошто не сакаше да се бори за нашата љубов, за мене.
    Не можам повторно да се запознавам, да одам на состаноци и да се разочарувам. Не вреди...
    Ме сфаќа некој ?
     
    Последна измена: 11 јануари 2018
    На elimkd, crazylady, k.frosina и 2 други им се допаѓа ова.
  20. boo3

    boo3 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јули 2015
    Пораки:
    1.285
    Допаѓања:
    4.405
    Пол:
    Женски
    Една недела бевте само заедно или не сфатив?