Врска на далечина

Дискусија во 'Врски' започната од Mireto, 21 ноември 2009.

 1. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  2.888
  Допаѓања:
  16.258
  Не е прашањето што сака туку од што ќе живеат доколку отиде таму. Очигледно е дека твојот совет инсуинира да оди кај него, ама тоа не е решение во оваа ситуација.
  Не знам дали се знаат само онлајн или и во живо, важно е дека врски на далечина успеваат, но ретко.
  Вака испаѓа да ја повлече со себе во сивилото, може утре леб ќе немаат да јадат. Вие мислите рози цветаат во странција ако е стандардот за повеќето солиден.

  @ViktorijaG

  Голем ризик би ти било заминувањето. Љубовта е споредна работа денес, егзистенцијалните потреби примарни. Од љубов не се живее.
   
  На ku4ence, baguf4e, Annora и 4 други им се допаѓа ова.
 2. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.807
  Допаѓања:
  3.417
  Пол:
  Машки


  Не, ме интересираше друго.
   
 3. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  2.888
  Допаѓања:
  16.258
  Шо бе? :D
   
  На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
 4. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.429
  Пол:
  Женски
  Сексуални односи!?
   
 5. ELIDavor

  ELIDavor Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  1.782
  Пол:
  Машки
  Тоа малце покасно према мене.
  Но не е мерило !!!
   
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 6. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.429
  Пол:
  Женски
  Мерило е , и те како големо..девет години без секс за мене и не е некоја врска.
  Извини душо.
   
  На Brinetka му/ѝ се допаѓа ова.
 7. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.506
  Допаѓања:
  124.189
  Вака кажано, друго е скроз.
  Ако не сакаш да одиш, ќе му кажиш дека не сакаш, зошто не сакаш и дека не е подложно на дискусија, туку дека си одлучила.
  Од тука- на таму, ќе видите како ќе биде.

  Во основа, што и да мислиш и сакаш, да си кажеш искрено.
   
  На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ELIDavor

  ELIDavor Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  1.782
  Пол:
  Машки
  Чекај малце како ти откри пак дека поминале 9 год без секс ???
  Ако мислев покасно не мислев толку касно.
   
 9. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.807
  Допаѓања:
  3.417
  Пол:
  Машки
  Бате че се најди нова, така ме тапшаа порано и стварно се наоѓаат, верувај ме.
   
 10. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.429
  Пол:
  Женски
  Па да ви почнале сексуалните односи порано, сигурно немаше 9 години да се влечкате..ча или бу ќе беше работата.
  Не е битно тоа, мое мислење дека врска на далечина со тек на време отенчува и се распаѓа.
   
 11. ELIDavor

  ELIDavor Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  1.782
  Пол:
  Машки
  Полека малце кога не разбираш.
  Ние првите неколку месеци се запознавме карактерно кажавме што ни се допаѓа еден на друг, што бараме од врската во која се спуштивме, разговаравме околу сексот и нашата интимност бидеќи таа беше правена операција на срцето уште од бебе. И после тек имавме секс и тоа не беше како што тврдиш дека поминале 9 години.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 12. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.429
  Пол:
  Женски
  Во ред е Даворче, ама ти рече дека врската ви била 9 години, јас не тврдам ништо...но ете, ти со такво искуство долгогодишно, дали подржуваш или пак не би влегол повторно во таква врска на далечина?
   
 13. ELIDavor

  ELIDavor Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  1.782
  Пол:
  Машки
  Секако дека би влегол пак во таква врска.
   
  На Luminary, jasbi, Animali и 2 други им се допаѓа ова.
 14. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.429
  Пол:
  Женски
  Тогаш нека ти е со среќа(y)
   
  На ELIDavor му/ѝ се допаѓа ова.
 15. ELIDavor

  ELIDavor Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  1.782
  Пол:
  Машки
  Секако ако и таа што ќе ја најдам е спремна на истиот чекор.
   
  На WildMk и baba Rada им се допаѓа ова.
 16. ELIDavor

  ELIDavor Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  1.782
  Пол:
  Машки
  Фалааа
   
  На WildMk и baba Rada им се допаѓа ова.
 17. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.506
  Допаѓања:
  124.189
  Во различни држави бевте, или различни градови?
   
 18. ELIDavor

  ELIDavor Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  1.782
  Пол:
  Машки
  Различни градови.
  За различни држави сеуште едно големо ДА РАЗМИСЛАМ.
  освен ако условите се по редослед како овај: јас да сум во др држава подолго време да раб таму во некој град, таму да почниме врска па јас да мора да се вратам и по некое време пак да заминам.
  Е вака се важи
   
  На baba Rada и WildMk им се допаѓа ова.
 19. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.506
  Допаѓања:
  124.189
  Нашиот брак е 'производ' на таква врска.
  Откако се запознавме, до сега, имаат поминато повеќе од 18 години :)
   
  На Ugly Duckling, baba Rada, Animali и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. ELIDavor

  ELIDavor Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  1.782
  Пол:
  Машки
  Мило ми е.
  Уште мн мн мн мн години години да си поминете заедно.
  Иначе и јас би одиграл така би разговарал со неа за брак од како би се вратил пак во таа земја.
  Се разбира ако сака НИШТО НА СИЛА И СО СИЛА !!!
   
  На baba Rada и WildMk им се допаѓа ова.