Врска на далечина

Дискусија во 'Врски' започната од Mireto, 21 ноември 2009.

 1. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.702
  Допаѓања:
  135.781
  Фала ти :)
  Ти посакувам и тебе да ти се исполни, секоја желба која ја имаш :hug:
   
  На ELIDavor и baba Rada им се допаѓа ова.
 2. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.423
  Допаѓања:
  3.543
  Пол:
  Женски
  Мoже дa се дискутирa без нaвлегувaње вo интимнoстa зoштo и кaкo се случилo и штo се случилo сo @ELIDavor не е убaвo дa се нoсaт зaклучoци нa изнесени две реченици мислење вo темaвa
   
  На WildMk, cresa-jagoda и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
 3. ViktorijaG

  ViktorijaG Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2014
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  193
  Пол:
  Женски
  @Stark prethodno dve ipol godini bevme tuka zaedno i sekoj nareden den bese poubav od prethodniot. Dobar e, vnimatelen...ednostavno moj covek e. @Nigredo Odor milo mi e sto me razbiras sto sakam da kazam. Tocno toa e problemot, da odam i da tapkame vo mesto ili toneme. @WildMk koga zboruvame na tema tamu ili tuka samo mi vika da cekam iako sum jasna deka ne sakam da odam tamu. Mi vika cekaj ke vidime,
  Fala vi mn.
   
  На WildMk, Stark и Nigredo Odor им се допаѓа ова.
 4. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.482
  Допаѓања:
  47.153
  Пол:
  Женски
  Не се оди од државава бесцелно или несигурно. Тој таму нема добра работа, ниту ти би имала, а тука ти е добро. Во тој случај, или добро ќе му објасниш како стојат работите па ако те сфати да се врати тука и да бидете заедно или прекинете ја врската кога не се усогласувате и не се гледате. Некогаш не е доволна само љубовта. @ViktorijaG
   
  На cresa-jagoda, WildMk и ViktorijaG им се допаѓа ова.
 5. ViktorijaG

  ViktorijaG Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2014
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  193
  Пол:
  Женски
  Mi vika da pocekame dokolku toj najde dobra rabota da odam jas, no mene se odnovo ne mi se pocnuva. Doprva da ucam jazik, skolo i ke se prilagoduvam na novi raboti.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.482
  Допаѓања:
  47.153
  Пол:
  Женски
  Ако не сакаш, тогаш немој. Колку време тој бара добра работа? Барем нека се врати за тоа време, и од тука може работа да бара за во странство, ако баш не сака тука да работи. Барем заради врската да го направи тоа. Сите сакаат добра заработка за добар живот, ама не треба ни врската ни ништо да трпи поради тоа.
   
  На WildMk и ViktorijaG им се допаѓа ова.
 7. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.896
  Допаѓања:
  3.624
  Пол:
  Машки


  Ako mislis deka te matka ne si go gubi zaludno vremeto, ako mislis deka ne e sposoben dovolno ili ne e zainteresiran.
   
 8. Annora

  Annora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  976
  Допаѓања:
  4.885
  Пол:
  Женски
  Старк што е со советиве? Се обидувам да те игнорирам ама посилно е од мене. Таа едно кажува цело време, ти сосема друго. Не е работата само да се искоментира, туку да има поента напишаното.
  Сто пати напиша дека дечкото сака да бидат заедно, дека ја вика кај него, дека и вели да почека додека тој најде подобра работа. Проблемот е што таа не сака да отиде, бидејќи задоволна е од работата и животот тука. Немаат проблеми со незаинтересираност, неспособност или не знам што. Едноставно се гледаат на различни места и имаат разлчни желби во поглед на иднината.

  @ViktorijaG Според мене, тој e свесен дека ти не сакаш да отидеш таму, ама не сака да го прифати фактот и се надева дека ќе те премисли кога ќе има подобра работа и поголеми приходи, па затоа сака да добие на време. Само искрен разговор може да биде решение, да му објасниш дека без разлика колку заработува, ти не сакаш да почнуваш од почеток таму и си задоволна тука. Реално еден ќе мора да се жртвува, доколку сакате да бидете заедно. Се надевам дека за брзо ќе дојдете до заедничко решение:)
   
  На crimson, dayla, Dust и 2 други им се допаѓа ова.
 9. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.896
  Допаѓања:
  3.624
  Пол:
  Машки
  Јас и реков на подиректен начин, а ти демек на помек, да го убеди да се жртвува тој. Не гледам некоја разлика.
   
 10. Annora

  Annora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  976
  Допаѓања:
  4.885
  Пол:
  Женски
  Ти кажуваше дека не бил способен, не бил заинтересиран и и рече да не си го губи времето залудно, што нема ама баш никаква врска со тоа што јас го кажав, ниту пак општо со проблемот. Што ти беше советот, да го остави?
  Патем не и реков да го убеди, туку да биди искрена кон него и свесна дека еден ќе мора да се жртвува, што не значи по дифолт дека мора да биде тој.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.896
  Допаѓања:
  3.624
  Пол:
  Машки
  Таа колку што памтам рече нема шанси да промени одлука без разлика на се", а ти исто целиш на тоа БЕЗ РАЗЛИКА НА СЕ ДА РАЗГОВАРА ИСКРЕНО И ОТВОРЕНО ЗА ИНДИРЕКТНО ДА СЕ ЖРТВУВА ТОЈ.
   
 12. Annora

  Annora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  976
  Допаѓања:
  4.885
  Пол:
  Женски
  Значи твојот совет е да се разделат?
  Бидејќи јас никаде не спомнав нешто такво. Значи твојот и мојот совет не се ни малку слични.
  Ти зборуваше за некаква незаинтересираност и неспособност, од каде го извлече тоа?
  Се надевам ќе ми одговориш, бидејќи навистина ме интересира.

  Јас не целам кон ништо , туку кажувам директно тоа што според мене е најдобро.
  Не, не рече дека нема да отиде без разлика на се. Јас многу јасно напишав дека НЕКОЈ ќе мора од нив двајца да направи жртва, што значи или едниот или другиот. Појасно или не?
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.896
  Допаѓања:
  3.624
  Пол:
  Машки

  И викаш без разлика колку и да заработува ТАМУ, да му објасниш дека всушност треба да се врати.
   
 14. Annora

  Annora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  976
  Допаѓања:
  4.885
  Пол:
  Женски
  Што е, не знаеш како да одговориш на прашањата?
  Тогаш не продолжувај дискусија.
  Поздрав.
   
 15. *Ane*

  *Ane* Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2017
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  2.188
  Пол:
  Женски
  Hm... A zoso ne?
  0
  Vrska od 9 godini poveketo e da uspee nego da ne uspee..
   
  На ELIDavor му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.896
  Допаѓања:
  3.624
  Пол:
  Машки
  Цврсто беше решена дека без разлика треба да биди на нејзиното така да... немам што да додадам тука.

  Ти ја почна, не повикана и не знам зошто сеуште ние дебатираме околу тоа, поздрав.
   
 17. Annora

  Annora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  976
  Допаѓања:
  4.885
  Пол:
  Женски
  Па не, што можеш да додадеш кога и самиот не стоиш позади тоа што го кажуваш. Тоа и ми беше поентата. Скоро секогаш надвор од контекст ти се "советите", нели колку да се напиши нешто, а некој си има реален проблем.
  Како и да е, не можам со сила да те натерам да ме сфатиш, па не е ни битно. Поздрав.
   
 18. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.896
  Допаѓања:
  3.624
  Пол:
  Машки
  Ама и твоето горе доле е слично како моето, само ти што ја потапша по рамо. :D

  "Без разлика на се, гледај да си дојди на твоето".
   
 19. ELIDavor

  ELIDavor Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  1.783
  Пол:
  Машки
  I јас би играл така но се случи нешто што нема да го коментирам на форумов.
  Само во ЛП.
   
 20. BrokenWings16

  BrokenWings16 Активен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2019
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  Пред 5 дена запознав еден од Грција на Омегле, и после се додадовме на фб, си пишувавме 3 дена без престан 24-7...Многу планови, дека ке дојде,многу беше добар, цела биографија си ја споделивм дури, се навикнав на него ми стана опсесија...и баш пред 2 дена почна да ме игнорира не ми пишува, мислам дека сум од Македонија и сме многу далеку..Ми стана опсесија, знам дека ке ми помине, ама нема да го заборавам..Мислам дека ке ми остане симпатијааа, еден добар човек во моето срце...:l::l:;(:sweat::|:worried::u: