Врска на далечина

Дискусија во 'Врски' започната од Mireto, 21 ноември 2009.

 1. fezolol

  fezolol Активен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2017
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Машки
  Зошто мислиш дека грешам?
   
 2. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.789
  Допаѓања:
  3.331
  Пол:
  Машки

  Затоа што сум во врска со девојка од ист град, ама студира во друга држава и се гледаме на месец ипол два по 3-4 пати до 5. Сексот ни е океј (секако дека влијае на врската), но ако немаш комуникација и разбирачка тешко дека ќе опостои.


  Тебе ако добро те разбрав, повеќе ми наликува на пријателство со бенефиции т.е само секс?
   
  На buba4e89, Tajnaotrovna, RosettaStone и 3 други им се допаѓа ова.
 3. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.422
  Допаѓања:
  123.157
  Колку години имаш?
  Ако не е тајна...
   
 4. RosettaStone

  RosettaStone Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2019
  Пораки:
  813
  Допаѓања:
  9.969
  Пол:
  Женски
  Разликата е што личност А ти е само пријателка и за неа немаш исти чувства како кон личност Б.
  Или може ти си исклучок и можеш на ист начин да сакаш две различни личности.
   
  На sj *O*, IM.TMKQ и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 5. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.422
  Допаѓања:
  123.157
  Нема тој чувства кон никоја.
  Сака само да има секс.
  Не ги гледа ко луѓе, ко сексуални објекти ги гледа.
   
  На sj *O*, buba4e89, Tajnaotrovna и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. RosettaStone

  RosettaStone Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2019
  Пораки:
  813
  Допаѓања:
  9.969
  Пол:
  Женски
  Како тргнало може и не ни постојат личност А и Б туку си пишува тој нешто колку да напише нешто. Ама секакви не има така да тој најдобро си знае за него дека не штима врска на далечина;)
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 7. fezolol

  fezolol Активен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2017
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Машки
  За да засакаш некој ќе треба да се дружиш подолго време и да дознаеш дали личноста е за тебе или не бидејќи некои работи се појавуваат после одреден период (неколку години) или можеш да ги дознаеш во одредени ситуации кога сте заедно. Ако не ги приметиш некои постапки, начини на однесување, тогаш ќе имаш проблем понатаму.
   
  На Herrera му/ѝ се допаѓа ова.
 8. fezolol

  fezolol Активен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2017
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Машки
  Не зборам за другарство со бенефиции, зборувам за моногамна врска, дечко и девојка.

  Можеби имам високи барања за врска и затоа не ви е логично.
   
 9. RosettaStone

  RosettaStone Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2019
  Пораки:
  813
  Допаѓања:
  9.969
  Пол:
  Женски
  Не мора да значи дека за да засакаш некого треба да се дружиш подолго време. За личноста каква е никогаш не можеш да бидеш 100% сигурен и информиран зошто секој ден секој од нас се менува со одредено темпо така да ништо не е постојано.
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 10. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.422
  Допаѓања:
  123.157
  Ете така.. да се дружиш, а не да се ебаш.
   
  На sj *O*, candy.cane, Animali и 4 други им се допаѓа ова.
 11. fezolol

  fezolol Активен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2017
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Машки
  Точно, но можеш да приметиш многу работи по начинот на однесување и начинот на комуникација без да знаеш многу за минатото на личноста. Можеш да предвидиш многу работи за тоа како ќе тера врската понатаму и да размислиш дали ќе го прифатиш тоа или не.
   
 12. RosettaStone

  RosettaStone Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2019
  Пораки:
  813
  Допаѓања:
  9.969
  Пол:
  Женски
  Многу размислувања.
  Си се заљубил ли ти некогаш ама онака вистински во некоја личност А а не само за секс па размислувања како ќе било што ќе било?
   
  На candy.cane и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 13. Peperutce1115

  Peperutce1115 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  16.777
  Значи комуникација, градење доверба и разбирање, тоа е пресудно а не сексот што го зборуваш.
   
  На sj *O*, joy1, Tajnaotrovna и 4 други им се допаѓа ова.
 14. fezolol

  fezolol Активен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2017
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Машки
  Кои се шансите да пропадне врската / бракот понатаму ако на почеток приметиш дека партнерот не те почитува, ти се дере цело време, ти љубомори иако тоа не е баш до тебе или нешто ти што го правиш но до самата личност и нејзини проблеми што таа самата треба да си ги реши?
   
 15. RosettaStone

  RosettaStone Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2019
  Пораки:
  813
  Допаѓања:
  9.969
  Пол:
  Женски
  На прашање со прашање одговараш:D
  Ок е јас те прочитав од одма ти си сакаш само редовен секс и кога ќе го снема редовниот секс девојката и секој ден да ти е пред нос ќе ја откачиш. Бар знаеш што сакаш секс, само секс, само сакаш секс.. имаше една песна таква...
   
 16. fezolol

  fezolol Активен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2017
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Машки
  Па за тоа не ти треба партнер, тоа можеш истото да го правиш и со другарка / другар.
   
 17. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.422
  Допаѓања:
  123.157
  Можеш, ама партнерот треба да ти е најдобар другар.
   
  На sj *O*, candy.cane, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
 18. RosettaStone

  RosettaStone Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2019
  Пораки:
  813
  Допаѓања:
  9.969
  Пол:
  Женски
  Не е исто со другарка и девојка. Исто ќе е кога другарката со тек на време ти премине во девојка. Не се споредува развивање доверба, комуникација и разбирање помеѓу другарка и девојка, не е исто, многу грешиш.
   
  На Animali, cresa-jagoda и Peperutce1115 им се допаѓа ова.
 19. fezolol

  fezolol Активен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2017
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Машки
  Па не баш, сакам личност која што ќе превземе одговорност за своите акции, ќе напредува во животот и ќе се грижи за себе и своето здравје. Со други зборови барам unicorn.

  Најчесто ова се само зборови и идеи ама многу ретко гледам акција.
   
 20. Peperutce1115

  Peperutce1115 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  16.777
  Така, а партнерот дома само за секс ќе си го имаш...нема да си разговарате, само ќе се сексате.
   
  На sj *O*, Animali, joy1 и 3 други им се допаѓа ова.