1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска на далечина

Дискусија во 'Врски' започната од Mireto, 21 ноември 2009.

  1. Peperutce1115

    Peperutce1115 Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јануари 2014
    Пораки:
    2.488
    Допаѓања:
    22.683
    @fezolol ако врската ја дефинира само сексот, тогаш тоа не е врска туку врска без обврска. Љубов, комуникација, почит, разбирање, компромис, па тек тогаш секс. Или за подобро да ме сфатиш, кога зборуваме за врска ... емоционално разбирање и поврзување, па после сексуално.
     
    На candy.cane, joy1, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
  2. fezolol

    fezolol Активен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2017
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    80
    Пол:
    Машки
    Да, сум се заљубил но сум раскинал затоа што не ми одговарале некои работи во врската и сум ги приметил пред да станат посериозни. Сексот не бил проблем.
     
  3. RosettaStone

    RosettaStone Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2019
    Пораки:
    853
    Допаѓања:
    9.994
    Пол:
    Женски
    Добро си се заљубил, си раскинал, но треба да го знаеш по тоа искуство се она за кое ти пишала @Peperutce1115 . Некако оставаш впечаток дека во врската сексот ти е најважен а се другово кое прво треба да е важно ти го ставаш на последно место.
     
    На Peperutce1115 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. fezolol

    fezolol Активен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2017
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    80
    Пол:
    Машки
    Не го оставам последно, важно е, но емоционална нестабилност е е нешто што треба да се пази и да не се прифаќа по секоја цена.
     
    На RosettaStone му/ѝ се допаѓа ова.
  5. RosettaStone

    RosettaStone Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2019
    Пораки:
    853
    Допаѓања:
    9.994
    Пол:
    Женски
    Во право си за емоционална нестабилност да се пази и да не се прифаќа особено кога доаѓа во облик на дечко кој бара редовен секс ако не раскинува, тоа е тешка емоционална нестабилност.
     
    На Herrera, buba4e89, Peperutce1115 и 2 други им се допаѓа ова.
  6. fezolol

    fezolol Активен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2017
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    80
    Пол:
    Машки
    Хахаххаха баш така, кретен сум, што да правам. Не сум за секоја девојка. Посебен сум.
     
    Последна измена: 6 јули 2019
  7. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.735
    Допаѓања:
    15.231
    Пол:
    Машки

    Да, можеби треба да се преиспиташ.
     
    На tinka-mace му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Herrera

    Herrera Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    967
    Допаѓања:
    10.364

    Да, во право си.

    Едно е да си комуницираш онлајн постојано, а сосема друго е во живо да поминуваш време со некој, пример да заминете неколку дена некаде заедно насамо, заедничко живеење макар пробно.
    Богами треба да помине време за да се запознаете подобро.

    Еве ќе се земам за пример јас.

    Темата е баш ко за мене, во врска на далечина сум, он е во Македонија, јас во Германија. Нон стоп се слушаме, си пишиме, во изминатите месеци бевме на зимување заедно неколку дена за да може подобро да се запознаеме и плус он доаѓаше и остануваше на спиење кога бев во Мк јас месец дена.

    Е сега , вака онлајн да ме чита некој , ќе си помисли, види бе колку културно дете, абе права светица, фина , бла бла....

    Е у живо ко ќе ме запознае и ќе види дека цело време пцујам, манијачам други женски , дека сум бааги опуштена одма ќе му се смени сликата за мене.

    Таков шок доживеа и дечко ми :D, ама пак си го сакам оти он ме сфаќа баш во секоја ситуација и ко сум нервозна и ко не ми е нешто по мерак и ко сум напалена, и ко не ми се ебе , он е мирен, а јас сум максимално активна , место не ме фаќа:P

    За да опстане ваква врска е потребна меѓусебна доверба и многу трпение.

    Во мојов случај, мене лесно ми пука филмот, ама за баланс, он од негова страна толку многу се труди што е чудо, пу пу да не му се уроци

    Тоа е тоа, ко ќе речи некој, абе треба да те сака таква како што си , со сите твои маани.

    Љубов моја :inlove:
     
    На sj *O*, foxx.x, Doozy и 4 други им се допаѓа ова.
  9. fezolol

    fezolol Активен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2017
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    80
    Пол:
    Машки
    Да, и тоа што викаш, треба да отидам до кај некој психолог или психијатар да поразговарам, можеби ќе приметат нешто што јас не го гледам.
     
  10. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Не ти треба психолог или психијатар.
    Ти треба само да научиш да ги гледаш и третираш жените, рамно на тебе.
     
    На sj *O*, RosettaStone, Peperutce1115 и 3 други им се допаѓа ова.
  11. fezolol

    fezolol Активен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2017
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    80
    Пол:
    Машки
    Што се подразбира под третирање и гледање жени рамно на мене?
     
  12. Peperutce1115

    Peperutce1115 Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јануари 2014
    Пораки:
    2.488
    Допаѓања:
    22.683
    Да не ти служи главата само како декорација и да не ги гледаш жените како потенцијални сексуални објекти. Сите сме човечки суштества (независно маж/жена) и никој не треба да биде објектифициран.
     
    На sj *O*, Animali, Alisa22 и 3 други им се допаѓа ова.
  13. Aleksandar1212

    Aleksandar1212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2016
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    7.679
    Пол:
    Машки
    Она кога дедо ти идел у кафана на времето и дискутирале за жени и она кога крајниот заклучок бил тепај да те слуша еби да те сака.
     
  14. Harper

    Harper Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2018
    Пораки:
    618
    Допаѓања:
    7.393
    Пол:
    Женски
    Taka jeeeeeeeee
    Taka se odrzuva brakO 1!111!!!!! Ako ne te slusa, klocata prijatele cotekot od rajo e izlezen
     
    На Herrera, sj *O*, ku4ence и 3 други им се допаѓа ова.
  15. Emilija97mk

    Emilija97mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2015
    Пораки:
    569
    Допаѓања:
    539
    Пол:
    Женски
    Дечки имам еден проблем.. има едно дете кое ми беше врсник во генерација, и откако завршивме средно пред 3 години замина да живее австралија кај роднини.. се имаме гледано т.е имаме излегувано неколку пати во средно но ништо сериозно.. откако замина си иди секое лето, ми пишувал да се гледаме но некако цела ситуација ми беше too much :worried:
    За 1 месец треба пак да си дојди. Проблем ми е тоа што во последно време многу се зближив со него, пишуваме, се гледаме на камера, си кажуваме шо ни се дешава у животите и све така, плус уште од мала мнооогу ми се допаѓа, злато од човек е, реткост на денешницава
    Би сакала да излезам со него кога ќе си дојди, но се познавам себеси и него и мислам дека тоа нашето би можело да прерасне во нешто поголемо и посериозно..
    Според мене јас мислам дека би издржала врска на далечина, барем сега така мислам не знам како е:| но не знам дали тој би сакал ( доколку воопшто дојде до такво нешто)
    И никако не би сакала да се гледам само еден месец во лето, би сакала да проба да доаѓа тука бар 1 месец и во зима, но не знам дали ќе може..
    Некое мислење и совет?
     
  16. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Ова е ситуација во која ќе мораш малку да одиш на ризик.Односно ќе мора да се видиш со него за да бидеш сигурна дека би сакала нешто сериозно и секако дека и тој би сакал.Откако ќе одлучиш можеш да разговараш и да видиш дали тој го мисли истото.Не сум имала врска на далелина но мислам дека е многу тешко и дека не секој би се нафатил на тоа.Но ако има добра конекција може да се смени нешто.
     
    На Emilija97mk му/ѝ се допаѓа ова.
  17. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Него треба да му го кажеш ова.
     
    На sj *O*, Animali, Alisa22 и 2 други им се допаѓа ова.
  18. Emilija97mk

    Emilija97mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2015
    Пораки:
    569
    Допаѓања:
    539
    Пол:
    Женски
    Знам :) секако дека ќе зборувам
    Сакав само да слушнам мислење од други
     
    На Herrera и WildMk им се допаѓа ова.
  19. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.925
    Пол:
    Женски
    Опстојуваат врски на далечина, можно е само со посветеност и желба од двете страни. Е сега, кога се работи за мене, не би можела да сум во таква врска.
    Сакам да ми е на "дофат". Нормално дека не може да е 24/7 присутен ама факт е дека почесто ќе се гледаш со некој што е во твојот град отколку со некој што живее подалеку, а ти не можеш да одиш па по 3-4 пати неделно да го посетуваш.
    Сведок сум на такви врски што си функционираат одлично, ама мене тешко би ми паднале 2, 3 месеци ако сме разделени поради патување и работа, а не пак постојаното живеалиште да нѝ е различно па да морам да чекам за да го гушнам.
    Само ако имав таква врска, ќе се трудев да ја негувам и покрај километрите меѓу нас.
     
    На nevermet18, MonikaM113, poenta и 4 други им се допаѓа ова.
  20. Волшебникот

    Волшебникот Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2018
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    485
    Пол:
    Машки
    Опстојуваат, во љубовта нема граници, далечина, патишта. Ако некој некого сака ќе оди ако треба и до јадрото на земјата.
     
    На didisi, poenta, ViktorijaG и 5 други им се допаѓа ова.