Врска на далечина

Дискусија во 'Врски' започната од Mireto, 21 ноември 2009.

 1. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.488
  Допаѓања:
  47.247
  Пол:
  Женски
  Да, ама во другарката не си заљубен. Чувствата ја прават разликата, а не сексот. Денес и така луѓе имаат секс без да се во врска или да се заљубени.
   
  На ku4ence, Emilija97mk, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
 2. RosettaStone

  RosettaStone Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2019
  Пораки:
  813
  Допаѓања:
  9.972
  Пол:
  Женски
  Јас те прашав дали некогаш вистински си се заљубил, а ти ми одговараш што посакуваш:drunk:
   
  На Animali, Alisa22 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 3. Peperutce1115

  Peperutce1115 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  1.656
  Допаѓања:
  17.492
  @fezolol ако врската ја дефинира само сексот, тогаш тоа не е врска туку врска без обврска. Љубов, комуникација, почит, разбирање, компромис, па тек тогаш секс. Или за подобро да ме сфатиш, кога зборуваме за врска ... емоционално разбирање и поврзување, па после сексуално.
   
  На candy.cane, joy1, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
 4. fezolol

  fezolol Активен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2017
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Машки
  Да, сум се заљубил но сум раскинал затоа што не ми одговарале некои работи во врската и сум ги приметил пред да станат посериозни. Сексот не бил проблем.
   
 5. RosettaStone

  RosettaStone Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2019
  Пораки:
  813
  Допаѓања:
  9.972
  Пол:
  Женски
  Добро си се заљубил, си раскинал, но треба да го знаеш по тоа искуство се она за кое ти пишала @Peperutce1115 . Некако оставаш впечаток дека во врската сексот ти е најважен а се другово кое прво треба да е важно ти го ставаш на последно место.
   
  На Peperutce1115 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. fezolol

  fezolol Активен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2017
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Машки
  Не го оставам последно, важно е, но емоционална нестабилност е е нешто што треба да се пази и да не се прифаќа по секоја цена.
   
  На RosettaStone му/ѝ се допаѓа ова.
 7. RosettaStone

  RosettaStone Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2019
  Пораки:
  813
  Допаѓања:
  9.972
  Пол:
  Женски
  Во право си за емоционална нестабилност да се пази и да не се прифаќа особено кога доаѓа во облик на дечко кој бара редовен секс ако не раскинува, тоа е тешка емоционална нестабилност.
   
  На Herrera, buba4e89, Peperutce1115 и 2 други им се допаѓа ова.
 8. fezolol

  fezolol Активен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2017
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Машки
  Хахаххаха баш така, кретен сум, што да правам. Не сум за секоја девојка. Посебен сум.
   
  Последна измена: 6 јули 2019
 9. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.911
  Допаѓања:
  3.684
  Пол:
  Машки

  Да, можеби треба да се преиспиташ.
   
 10. Herrera

  Herrera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  7.524

  Да, во право си.

  Едно е да си комуницираш онлајн постојано, а сосема друго е во живо да поминуваш време со некој, пример да заминете неколку дена некаде заедно насамо, заедничко живеење макар пробно.
  Богами треба да помине време за да се запознаете подобро.

  Еве ќе се земам за пример јас.

  Темата е баш ко за мене, во врска на далечина сум, он е во Македонија, јас во Германија. Нон стоп се слушаме, си пишиме, во изминатите месеци бевме на зимување заедно неколку дена за да може подобро да се запознаеме и плус он доаѓаше и остануваше на спиење кога бев во Мк јас месец дена.

  Е сега , вака онлајн да ме чита некој , ќе си помисли, види бе колку културно дете, абе права светица, фина , бла бла....

  Е у живо ко ќе ме запознае и ќе види дека цело време пцујам, манијачам други женски , дека сум бааги опуштена одма ќе му се смени сликата за мене.

  Таков шок доживеа и дечко ми :D, ама пак си го сакам оти он ме сфаќа баш во секоја ситуација и ко сум нервозна и ко не ми е нешто по мерак и ко сум напалена, и ко не ми се ебе , он е мирен, а јас сум максимално активна , место не ме фаќа:P

  За да опстане ваква врска е потребна меѓусебна доверба и многу трпение.

  Во мојов случај, мене лесно ми пука филмот, ама за баланс, он од негова страна толку многу се труди што е чудо, пу пу да не му се уроци

  Тоа е тоа, ко ќе речи некој, абе треба да те сака таква како што си , со сите твои маани.

  Љубов моја :inlove:
   
  На sj *O*, foxx.x, Doozy и 4 други им се допаѓа ова.
 11. fezolol

  fezolol Активен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2017
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Машки
  Да, и тоа што викаш, треба да отидам до кај некој психолог или психијатар да поразговарам, можеби ќе приметат нешто што јас не го гледам.
   
 12. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.721
  Допаѓања:
  135.902
  Не ти треба психолог или психијатар.
  Ти треба само да научиш да ги гледаш и третираш жените, рамно на тебе.
   
  На sj *O*, RosettaStone, Peperutce1115 и 3 други им се допаѓа ова.
 13. fezolol

  fezolol Активен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2017
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Машки
  Што се подразбира под третирање и гледање жени рамно на мене?
   
 14. Peperutce1115

  Peperutce1115 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  1.656
  Допаѓања:
  17.492
  Да не ти служи главата само како декорација и да не ги гледаш жените како потенцијални сексуални објекти. Сите сме човечки суштества (независно маж/жена) и никој не треба да биде објектифициран.
   
  На sj *O*, Animali, Alisa22 и 3 други им се допаѓа ова.
 15. Aleksandar1212

  Aleksandar1212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2016
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  7.669
  Пол:
  Машки
  Она кога дедо ти идел у кафана на времето и дискутирале за жени и она кога крајниот заклучок бил тепај да те слуша еби да те сака.
   
 16. Harper

  Harper Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2018
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  5.710
  Пол:
  Женски
  Taka jeeeeeeeee
  Taka se odrzuva brakO 1!111!!!!! Ako ne te slusa, klocata prijatele cotekot od rajo e izlezen
   
  На Herrera, sj *O*, ku4ence и 3 други им се допаѓа ова.
 17. Emilija97mk

  Emilija97mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2015
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  257
  Пол:
  Женски
  Дечки имам еден проблем.. има едно дете кое ми беше врсник во генерација, и откако завршивме средно пред 3 години замина да живее австралија кај роднини.. се имаме гледано т.е имаме излегувано неколку пати во средно но ништо сериозно.. откако замина си иди секое лето, ми пишувал да се гледаме но некако цела ситуација ми беше too much :worried:
  За 1 месец треба пак да си дојди. Проблем ми е тоа што во последно време многу се зближив со него, пишуваме, се гледаме на камера, си кажуваме шо ни се дешава у животите и све така, плус уште од мала мнооогу ми се допаѓа, злато од човек е, реткост на денешницава
  Би сакала да излезам со него кога ќе си дојди, но се познавам себеси и него и мислам дека тоа нашето би можело да прерасне во нешто поголемо и посериозно..
  Според мене јас мислам дека би издржала врска на далечина, барем сега така мислам не знам како е:| но не знам дали тој би сакал ( доколку воопшто дојде до такво нешто)
  И никако не би сакала да се гледам само еден месец во лето, би сакала да проба да доаѓа тука бар 1 месец и во зима, но не знам дали ќе може..
  Некое мислење и совет?
   
 18. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.437
  Допаѓања:
  9.270
  Пол:
  Женски
  Ова е ситуација во која ќе мораш малку да одиш на ризик.Односно ќе мора да се видиш со него за да бидеш сигурна дека би сакала нешто сериозно и секако дека и тој би сакал.Откако ќе одлучиш можеш да разговараш и да видиш дали тој го мисли истото.Не сум имала врска на далелина но мислам дека е многу тешко и дека не секој би се нафатил на тоа.Но ако има добра конекција може да се смени нешто.
   
  На Emilija97mk му/ѝ се допаѓа ова.
 19. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.721
  Допаѓања:
  135.902
  Него треба да му го кажеш ова.
   
  На sj *O*, Animali, Alisa22 и 2 други им се допаѓа ова.
 20. Emilija97mk

  Emilija97mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2015
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  257
  Пол:
  Женски
  Знам :) секако дека ќе зборувам
  Сакав само да слушнам мислење од други
   
  На Herrera и WildMk им се допаѓа ова.