Врска на далечина

Дискусија во 'Врски' започната од Mireto, 21 ноември 2009.

1. Glossy-girl

Glossy-girl Популарен член

Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    8.513
    Опстојуваат врски на далечина, можно е само со посветеност и желба од двете страни. Е сега, кога се работи за мене, не би можела да сум во таква врска.
    Сакам да ми е на "дофат". Нормално дека не може да е 24/7 присутен ама факт е дека почесто ќе се гледаш со некој што е во твојот град отколку со некој што живее подалеку, а ти не можеш да одиш па по 3-4 пати неделно да го посетуваш.
    Сведок сум на такви врски што си функционираат одлично, ама мене тешко би ми паднале 2, 3 месеци ако сме разделени поради патување и работа, а не пак постојаното живеалиште да нѝ е различно па да морам да чекам за да го гушнам.
    Само ако имав таква врска, ќе се трудев да ја негувам и покрај километрите меѓу нас.

На MonikaM113, poenta, klinkata и 3 други им се допаѓа ова.
  2. Волшебникот

Волшебникот Истакнат член

Се зачлени на:
    9 август 2018
    Пораки:
    312
    Допаѓања:
    342
    Опстојуваат, во љубовта нема граници, далечина, патишта. Ако некој некого сака ќе оди ако треба и до јадрото на земјата.

На poenta, ViktorijaG, Keanu_R.Wick и 4 други им се допаѓа ова.
  3. Bubish26

Bubish26 Истакнат член

Се зачлени на:
    2 март 2019
    Пораки:
    186
    Допаѓања:
    782
    Вистинска љубов, доверба, желба да се остварат задничките соништа, посветеност во смисла секогаш достапен, расположен за разговор, трпелив, доколку има некое недоразбирање не смее да се гаси телефон, туку што побрзо да се реши проблемот на смирен начин. Возбудата пред да се гушнете конечно после месец дена е неопишлива.. секој пат срцето в петици :inlove: се е возможно доколку и двајцата партнери знаат точно што сакаат во животот. Еве не сега маж и жена со бебенце на пат :l:

На ViktorijaG, Keanu_R.Wick, Milobebence и 11 други им се допаѓа ова.
  4. simonna.a

simonna.a Популарен член

Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    3.635
    Допаѓања:
    18.440
    Епа бев јас во таква врска ама после ко си рековме stay as friends состојба да си бидиме,и шо бевме си се прашавме?
    Friends with benefits си бевме...

5. Keanu_R.Wick

Keanu_R.Wick Истакнат член

Се зачлени на:
    5 септември 2019
    Пораки:
    512
    Допаѓања:
    1.122
    Дури и на најголемата далечина да е, бидете среќни што постои некој/некоја што ве сака повеќе од сѐ на светот. Има толку многу парови кои се на два три км а се толку далечни во срце и душа.

На piksooki, SummerGirl, poenta и 1 друга личност им се допаѓа ова.