1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска на далечина

Дискусија во 'Врски' започната од Mireto, 21 ноември 2009.

  1. Принцезичка1

    Принцезичка1 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 август 2016
    Пораки:
    1.064
    Допаѓања:
    5.394
    Пол:
    Женски
    Има шанси и да успее и да не успее.
    Најмногу зависи од тоа за каква далечина станува збор.Познавам парови што се од различни градови на Македонија, но сепак се во иста држава.Ако се работи за различни држави тоа потешко.

    Јас лично пишувам со еден од странство и дечкото е баш мој тип, ама за да се почне нешто треба да се намали далечината.
    Кај него има подобри услови за тоа бидејќи има кола, сам живее во стан и може да ме вработи кај него на работа со добра плата.
    Тука ако дојде ќе најде работа за мала плата така да воопшто не може тоа.
    Е сега и јас не би отишла таму, и така си останува можноста да не се случи ништо.
    Евентуално ако одиме по недела дена еден кај друг, но не сум за такво нешто.
     
  2. Bezobrazna01

    Bezobrazna01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2020
    Пораки:
    397
    Допаѓања:
    3.086
    Пол:
    Женски
    Па да знорувам лично за себе не можам да одржам врска на далечина, претходно сум имала таква врска и раскинавме за 3 месеци. Тој беше во германија јас овде, јас женско како женско низ глава ми поминуваат секакви глупости, ( сега со која е, ме сака ли или ме лаже, да не има повеке женски бла бла бла) ако си дојде касно дома веднаш ке избувнам:^)зато велам дека повеке не би успеала. Но се зависи од двајцата партнери:)
     
  3. jasbi

    jasbi Популарен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2016
    Пораки:
    917
    Допаѓања:
    7.571
    Пол:
    Женски
    Ako nemas dovolno verba vo nego i dve ulici podole da zivee od tebe ke mislis kaj e, sto e, so kogo e, dali e izlezen so druga.... I red dr prasanja. Dalecinata ne e sekogas nesto sto razdvojuva parovi. Se e do doverbata. I do tebe da e pa moze vrskata da e labava i neubava.
     
    На cresa-jagoda и Bezobrazna01 им се допаѓа ова.
  4. Tasija21

    Tasija21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2019
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    56
    Пол:
    Женски
    Здраво сакам да ми каже некој дали е во слична ситуација, врската ми е на далечина јас тука, тој Италија се немаме видено од фебруари, а изгледа нема да се видиме ни во наредните 2 месеци, не може ни да си дојде пошто ќе биде во карантин и ќе губи од работа, стварно ме нервира оваа цела ситуација затоа што ова не е уопште мал период да не се гледаш со некој што го сакаш, за доверба ја има и од двете страни па најверојатно затоа и опстануваме, ама многу ме тера ова на нервоза и некогаш знам да му се понашам затоа што ми паѓа тешко, а он цело време ме толерира, и ме теши, и може да се каже дека сме малку во некоја фаза на криза во врската.
     
    На Ste Fani Ja му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.734
    Допаѓања:
    15.220
    Пол:
    Машки

    Koga znaes deka vinata e vo tebe probaj da se smiris i da ne se frustriras, ako e masko i toj ima cuvstva i granici so tolerancija.
     
  6. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.064
    Допаѓања:
    11.205
    Знам парови каде девојката пример си оди на работа во Авганистан на 2 години и во тие 2 години се гледаат неколку пати. Не верувам дека немаат други во меѓувреме и тој таму, и таа овде.
     
  7. Tasija21

    Tasija21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2019
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    56
    Пол:
    Женски
    Ако си во здрава врска, не се ни помислува на друг а камоли да отидеш. Само тие што не се задоволни од својата врска бараат друг партнер за интимни потреби, според мене. :)
     
  8. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.064
    Допаѓања:
    11.205
    Еве знам и луѓе во брак, таа таму, тој овде, тој овде со друга, таа со друг, и кога се враќа жената се по старо. Ги знам јас тие флоскули, ама мислам дека реално не можат без секс 3 години. Не е логично нели? Исто еден млад дечко кој работи во странство, ми кажа дека сите мажи негови колеги кои се отсутни од дома со месеци, попатно си наоѓаат жени за секс, иако дома имаат жени и деца. По ова сфатив дека не може без секс, со месеци, години, нема логика. Од здрава таа врска ќе стане нездрава кога немаш контакт, ама во одреден период на луѓето им биле поважни парите и тоа е тоа.
     
    На Angie1432 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.734
    Допаѓања:
    15.220
    Пол:
    Машки
    А оној шо нема и шо се самозадоволува сам или мит е, мора да има некој/а ? :D
     
    На Luminary, cresa-jagoda, jasbi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.064
    Допаѓања:
    11.205
    Jaс не знам, ти кажувам машко што ми кажа, и се замислив за функционалнота на тие бракови, каде жената и мажот се гледаат за Нова година и одмори. Не зборам за самозадоволување, зборам за тоа дека имаат секс со жени таму.
     
  11. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.075
    Допаѓања:
    6.634
    Пол:
    Женски
    Овие квази врски се само за пари и шетање за друго ништо, јас не би издржава сакана личност да не видам 2 недели а камоли 6 месеци
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.064
    Допаѓања:
    11.205
    Ее а замисли 3 години без секс? Логично ли е? Ама и без пари не се живее, па се трпи се, борба за опстанок.
     
  13. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.075
    Допаѓања:
    6.634
    Пол:
    Женски
    Мене лично не ми се свиѓа тоа, секако постојат неверства кој може 1 година без секс сега ако се лажеме..
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.734
    Допаѓања:
    15.220
    Пол:
    Машки
    Епа не си во право, ако само еден е заминат во странство па тогаш да заклучиш. Има многу луѓе заминато и многу различни карактери меѓу кои и јас, не го делам твоето мислење.
     
    На Luminary, jasbi и Tasija21 им се допаѓа ова.
  15. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.075
    Допаѓања:
    6.634
    Пол:
    Женски
    Ич да не се лажеш да одеш кај некој што знаеш 2 недели за висока плата, поарно оди со другарки или фамилија отколку со некој што ке ти ги маќка очите
     
    На Принцезичка1 и Tanjamm им се допаѓа ова.
  16. Ambitious

    Ambitious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2015
    Пораки:
    1.048
    Допаѓања:
    11.333
    Пол:
    Женски
    Абе да, демек нема врски/бракови каде партнерите се постојано заедно и се изневеруваат, па ајде до далечината е.
    Не е, до личноста е.
     
    На P.S.love, Vikktorr, wildone и 6 други им се допаѓа ова.
  17. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.064
    Допаѓања:
    11.205
    Тоа не е мој став, јас ти кажувам што ми кажа пријател и ме фрапира. Му велам „ама сериозни луѓе се, имаат деца, сопруги“, ми вика „остави сериозност, нека се, таму сите имаат по некоја жена, не седат така, едно е сериозност, друго е потреба за секс“. Можеби некој ќе издржи, не велам не, ама повеќето очигледно не издржуваат.

    Кога бев дете, татко ми преку фирма замина на работа во Русија. Кога се вратија, почнаа муабети еден за друг, кој жена нашол таму, кој девојка, а еден дури и дете и направил на некоја Русинка. За татко му не чувме ништо, и да имало, никој в лице не кажува, но другите меѓу себе кажуваа едни за други.
     
    На ku4ence и Stark им се допаѓа ова.
  18. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.064
    Допаѓања:
    11.205
    Очигледно тоа се „дозволени“ неверства, си знае партнерот, партнерката, ама па дома од нешто мора да се живее. И јас не верував дека вака прават, ама по примери и кажувања на други мислам дека се големи шансите, посебно мажите таму да најдат некоја, а и повеќето мажи во последно време заминуваат во странство.
     
  19. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.075
    Допаѓања:
    6.634
    Пол:
    Женски
    Или и двајцата одеме а еденио дома да одржува хигиена а другио у странство се и нешто да праве нема ниедна мочана пара да ме натерат на тоа.
     
    На eliesaab, tina2018 и Tanjamm им се допаѓа ова.
  20. Tasija21

    Tasija21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2019
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    56
    Пол:
    Женски
    Точно. :)
     
    На PaLaVa, Just.do.it, tinka-mace и 2 други им се допаѓа ова.