1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска на далечина

Дискусија во 'Врски' започната од Mireto, 21 ноември 2009.

  1. jasbi

    jasbi Популарен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2016
    Пораки:
    917
    Допаѓања:
    7.571
    Пол:
    Женски
    Eve edno prasanje... Kako pr izdrzuvaat decki ili devojmi koi ne se vo nikakva vrska, ete nemaat dolgo vreme partneri... Kako izdrzuvaat bez sex? Se izdrzuva bilo toa da e zensko ili masko, ako se saka se moze dolgo bez sex.
    Ili sto site ako im e do sex i da si ja zadovolat zelbata legnuvaat so bilo koj? . Dalecinata ne e presudna za da se izneverat partnerite... I do vas da se ako sakaat ke bidat so drugi i ke se lazat...
     
    Последна измена: 7 август 2020
    На sj *O*, La profesora, tina2018 и 7 други им се допаѓа ова.
  2. f.girl

    f.girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 октомври 2015
    Пораки:
    2.157
    Допаѓања:
    32.460
    Пол:
    Женски
    Го направивте сексот како да е една од најважните работи без кои не може да се живее. :^)
    Сè може да се издржи доколку навистина сакаш некого.
     
    На sj *O*, La profesora, P.S.love и 19 други им се допаѓа ова.
  3. wildone

    wildone Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    80
    Сексот го ставам како физиолошка потреба ама од втор ред. Потреба е, но не некоја без која не може да се опстане. Според мене, доколку се сака некој вистински, а по некоја игра на животот си разделен од него/неа, може да се чека, може да се живее без секс. Постојат начини на кои човек може да се самозадоволи без притоа да вклучи некој трет надвор од врската. Сведок сум на среќни бракови, врски кои успеале и покрај разделеноста. Зашто некои идат у странство од ќеиф, ама некои идат зашто немаат леб за јадење. Така да според мене се' си зависи од човекот. Ако си е некој нестабилен, може и во иста куќа да живеете и пак да оди со други. Но ако е човек што знае што сака, кого сака и како сака во животов, за се' ќе најде начин, ќе се стрпи, ќе почека и ќе си дојде на свое. После се', не сме примитивци па да се водиме само по инстинкт. Разум пред се'. :*
     
    На P.S.love, glosipgirl, MeowMeow и 11 други им се допаѓа ова.
  4. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.083
    Допаѓања:
    11.228
    И јас ги сметам за примитивни луѓето кои би легнале со било кој само за да ја задоволат потребата за секс. Истото го мислам и за жените и за мажите. Јас би издржала без секс, не ми е тешко, а ако сакам некого ич не ми е тешко. Но, за жал денес луѓето се многу нестабилни, уживаат да изневеруваат и дури не се ни кријат дека изневеруваат.
     
    На H.VAGA, MeowMeow, PaLaVa и 10 други им се допаѓа ова.
  5. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.076
    Допаѓања:
    6.637
    Пол:
    Женски
    Ај признајте едншка веќе дека не псотое врска у далечина жити се одете само на гости да се прошетате и да ви купат нешто оригинал, каква ви е таа љубов да ја гледате саканата личност 2 пати годишнп, јас искрено не би издржала.
     
    На edna_malecka, Tanjamm и arabella_ им се допаѓа ова.
  6. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.253
    Пол:
    Машки

    Ne si laskaj, pa da skazhuvas aj da priznaele drugi licnosti.


    Ti ako ne mozis ili ne sakas, drugi mozhat i sakaat.
     
    На sj *O*, eliesaab, P.S.love и 9 други им се допаѓа ова.
  7. flawless.

    flawless. Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2020
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    1.139
    Пол:
    Женски
    Жално што имаш таква претстава за врските на далечина. И врските воопшто.
    Ти признај си дека не си стабилна за во врска, после кажувај на другите што да прават.
     
    На Belgin1, sj *O*, BrainDamage и 13 други им се допаѓа ова.
  8. Summerlove@2016

    Summerlove@2016 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2017
    Пораки:
    244
    Допаѓања:
    310
    Пол:
    Женски
    За некој што сака искрено, ништо од тоа што имаш напишано не е точно. Ние првата година од врската скоро 10 месеци не се видовме. После 2рата јас бев 3 месеци, после 3 месеци дека немав право се вратив, па после пак дојдов. Па летото имавме веридба, оваа година свадба. За тие неколку месеци ниту сум помислила да го оставам, ниту сум помислила да одам со некој друг. Не викам дека беше лесно, вистина е тешко не можеш да го видеш, да го загрнеш кога сакаш и друго, но сепак вреди да чекаш ако навистина сакаш да бидеш со некого. Колку има што преку патот и е дечкото/девојката па пак ќе изневери, значи до личноста е не е до ништо друго.
     
    На Ana.brojka, sj *O*, Emy867 и 11 други им се допаѓа ова.
  9. Tasija21

    Tasija21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2019
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    56
    Пол:
    Женски
    Слично сакав да напишам, се немаме видено скоро 7 месеци заради вирусот, ама ниту еднаш немам помислено да отидам со друг и да си ја расипам врската заради потреба од секс, битно е да се сакате, верувате, подржувате... И се е полесно, вреди да се чекате, ако е вистинско ќе успее. :)
     
    На sj *O*, P.S.love, jaaagooodicaaa_ и 7 други им се допаѓа ова.
  10. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.076
    Допаѓања:
    6.637
    Пол:
    Женски
    Никогаш не сум имала врска во далечина а нема ни да имам, љубовта ако не се негува исчезнува
     
    На eliesaab и Tanjamm им се допаѓа ова.
  11. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    Љубовта не се негува само со секс и гушкање. Да, клучни се. Ама цврста и зрела врска ќе издржи одреден период со комуникација што ја негува љубовта и односот помеѓу двајца.
     
    На sj *O*, P.S.love, PaLaVa и 7 други им се допаѓа ова.
  12. prominent

    prominent Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2014
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    61.219
    ,,Преживеавме'' врска на далечина затоа што знаевме дека е привремено и неизбежно. Стануваше збор за неколку месеци. Тешко беше, но полесно е кога човек знае што чека и колку време е останато за чекање.
    Инаку, врска на далечина како таква... не би се нафатила на тоа, ќе страдам многу, се познавам себе.
     
  13. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.076
    Допаѓања:
    6.637
    Пол:
    Женски
    Сложено е сите сме различни карактери јас зборувам од себ почнувам дека неможам да сакам некој кој со мене е сексуално поврзан и емотивно и да не можам да го гушнам со месеци па и со години.
     
    На Izaabella и candy.cane им се допаѓа ова.
  14. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    Одувек ми биле кул причиве за врски на далечина. Се иам изнаслушано се’ и сешто, грото сепак вределе доволно за да резултираат со брак.
    Имам пробано, не сум човек шо може да истрпи. На почетокот ми беше као топ, ќе се глеаме, иди ми дојди ми, неам ниедна обавеза освен да бидам ‘онлајн’ поголемиот дел од денот, али.. третиот месец више почнаа кризите. Милион ствари се имаа десено, јас заглавена таму, он у МК.
    Глупа тензија зашо чувствата више беа пројавени, а немаше физички допир. Лута бев поголемиот дел од времето, не на него, туку на себе, шо се знаев каков емотивец сум и пак со глава у ѕид ударав, сакав да пробам.
    Наравно прекинавме зашо ја станав неподнослива, по моја иницијатива, а за негов спас, нејќев да ме замрази.
    Тешко е, не може секој, свака част на сите кои издржувате. Капа долу
     
    На eliesaab, cresa-jagoda и tina2018 им се допаѓа ова.
  15. jaaagooodicaaa_

    jaaagooodicaaa_ Активен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2020
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    19
    Пол:
    Женски
    Еве јас имам таква врска,врска на далечина и тоа година и 6 месеци и сега засега супер ми е,можеби некогаш знаеме да се скараме,но сепак се сакаме.И ако е врска на далечина,немора да значи дека 2 3 пати годишно се гледаме(прочитав погоре),ние пробуваме да се гледаме повеќе пати,односно 2 3 пати месечно.Повеќе сакам ваква врска,отколку врска со некој што е од ист град со мене,секој ден да се гледаме и да ми здосади,да неможеш на раат да излезеш со другарки.Врската на далечина и не е толку лоша како што некои ја замислуваат,тоа значи дека сакаш искрено и со нетрпение го чекаш денот кога повторно ке си ја гушнеш саканата личност.:inlove:
     
  16. Tasija21

    Tasija21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2019
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    56
    Пол:
    Женски
    Ние се видовме после 8 месеци, бевме заедно две недели, т.е јас бев кај него, ептен убаво си поминавме, и сега пак разделени ептен ме фаќа носталгија и имам некој страв во мене да не го изгубам бидејќи многу го сакам, не знам ни кога ќе се видиме пак, се ми е измешано овие 2 дена без него стално сум емотивна :)
     
    На tina2018 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    8 месеци се допишувавте само?
     
  18. Tasija21

    Tasija21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2019
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    56
    Пол:
    Женски
    Не во врска сме, од фебруари се немавме видено заради короната, не е од мк, па јас дојдов во италија кај моите роднини, и бев и кај него 2 недели и а тука сме далеку 400км правец.
     
    На tina2018 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. supersandy

    supersandy Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2020
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    559
    Пол:
    Женски
    Сум пробала и не ми успеало... Не можам да се замислам во ваква врска. Не сум тип на девојка која кога е во врска инсистира нонстоп да биде до партнерот. Но, кога станува збор за ваква дистанца, не битно дали е во друг град, држава, континент - мене луѓе многу тешко ми паѓа. Капа до под на тие што се во таква врска :)
     
    На tinka-mace и piksooki им се допаѓа ова.
  20. Blush

    Blush Активен член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2020
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    134
    Пол:
    Женски
    2г сум во врска со дечко ми кој е од Египет, работи и студира во Германија. Се запознавме на настан во Германија и сеуште функционираме.
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.