Врска со другар од брат

Дискусија во 'Врски' започната од AleksandraG, 28 февруари 2016.

 1. AleksandraG

  AleksandraG Активен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2016
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Што мислите дали би било чудно. Мислам дека воопшто не треба ни да размислувам сепак е другар од брат ми. Но сепак секогаш кога и да се видиме ме гушка и правиме муабет и знам дека и тој мене ме бендисува. Не знам што да правам
   
 2. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.503
  Не знам што би било чудно тука. :) ако утре ден раскинете и брат ти ке се скара со него, а во најлош случај ке се пресметаат машки. Бар секогаш ке имаш некој кој ке го шпиунира што прави и кај оди, а и нема да смее многу работи.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 3. AleksandraG

  AleksandraG Активен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2016
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  ке се скараат заради мене а другари се многу долго време мислам ако веке дојди до тоа
   
 4. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  664
  Допаѓања:
  785
  Пол:
  Женски
  @AleksandraG Па зошто да не ако ти се допаѓа ?
   
 5. AleksandraG

  AleksandraG Активен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2016
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  па затоа што му е другар и незнам можи само јас мислам вака ама многу ми е чудно
   
 6. Nausicaa

  Nausicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  3.123
  Допаѓања:
  15.545
  @AleksandraG, прво, знај дека го ставаш брат ти во многу незгодна ситуација. Второ, замисли си ја следнава дешавка: раскинуваш со фраерот (или тој ти раскинува на тебе) ама брат ти решава да продолжи да се дружи со него- дали ќе ти биде пријатно секојдневно да го гледаш бившиот по дома? Трето- дали тебе би ти било сеедно твоја блиска другарка да почне да се секса со брат ти?

  Освен ако не си максимално заљубена-изгубена по типот, верувам дека непотребно ќе си го искомплицираш и твојот и животот на брат ти.
   
  Последна измена: 28 февруари 2016
  На Gerbera, ebola, ku4ence и 4 други им се допаѓа ова.
 7. AleksandraG

  AleksandraG Активен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2016
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Далеку од заљубена. Само ми се допаѓа ништо друго. Фала ти многу.
   
  На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.407
  Допаѓања:
  46.477
  Пол:
  Женски
  Мене би ми била чудна таква врска. Еднаш имав прилика да размислувам за врска со другар од братучед и ми беше невозможно а не па од брат. Може веќе ако е некој стварно посебен и со кој ми е поинаку отколку со другите. Тоа е мое мислење па сега ти како мислиш така. Ако раскинете ќе биде непријатно за нивното пријателство но ако ви е убаво тогаш баш добро би ви било на сите.
   
 9. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.229
  Допаѓања:
  115.553
  Пол:
  Женски
  Јас тука не гледам проблем. Што ако му е другар? Нема ваљда уште прв ден да кажете дека сте во врксa. Kako разумни луѓе сигурно би се договориле додека не стане нешто сериозно да не кажувате баш на никој. Еве ако брат ти стане добар пријател со некој кој веќе ти е дечко и дојде до раскинување после некое време? Ке се жртвуваш за тие добри односи? Исто ти е и ова. Ако се вистински другари што и да биде меѓу вас ке си остане меѓу вас, тоа меѓу нив е друго.
   
  На naturally, senza.parole, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  6.248
  Допаѓања:
  178.579
  Пол:
  Женски
  Александра, може "другаров" те гушка и те муабети од почит ?!
  Сигурна си дека те свиѓа?!
  Јас не гледам ништо лошо да продолжиш со односот како и до сега па самото време ќе ти го покаже патот на вашата можна врска или пак само едно другарство. Не избрзувај и не форсирај остави на спонтаностада си го направи своето.
  Не знаеш што би можело да се случи нели но сепак се е ризик, уживај и остави да ви се наместат коцките ;)
   
  На Gerbera и AleksandraG им се допаѓа ова.
 11. AleksandraG

  AleksandraG Активен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2016
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Сигурна сум. Но сепак мислам дека ке оставам да биди само едно другарство
   
 12. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.402
  Допаѓања:
  7.548
  Пол:
  Женски
  Ако сте поголема разлика во години и ако се баш другари и ти оди секој 2 ден дома секако дека ќе ти биде чудно, и на тебе и на брат ти и на другаров.Ама зашто да не пробаш, не мора да значи дека тоа ќе прерасне во врска, и да прерасне ако прекинете разумно нема да има никакви проблеми.
   
 13. BlackNight

  BlackNight Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2016
  Пораки:
  495
  Допаѓања:
  2.700
  Пол:
  Женски
  Нема ништо чудно, ни страшно во ова. Всушност, се случува прилично често, но секако убаво е да се запознаеш подобро со момчето и да ги преиспиташ своите чуства пред да започнеш било што. Не би било во ред ни да се лишиш себе си од врска која ветува (доколку процениш дека има таква можност) ниту пак да се залеташ во нешто краткотрајно кое само ќе предизвика непријатност во иднина. Само за илустрација, една моја поранешна другарка, иако тогаш имавме 16 години беше во врска со едно момче година или две. Во меѓувреме се здружи со сестра му, а тоа пријателство трае и до ден денес, иако денес девојкава е во брак со сосем друг човек и има деца. Што значи разум од обете страни и разбирање е неопходно во еднаваква ситуација.Дали можеби брат ти насетува дека другар му пројавува иницијатива од своја страна?
  Дали некогаш ти споменал нешто такво?
   
 14. ccca

  ccca Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2013
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  1.196
  нема ништо поубаво од братска љубов
  целата се возбудувам кога брат ми ке се врати целиот испотен од работа
  ... ке ви го препуштам остатокот на вашата фантазија :l:
   
  На Papillon.Papi му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Annah87

  Annah87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2015
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  709
  Пол:
  Женски
  WTF, what's wrong with you?!
   
  На gosakamohridd, cresa-jagoda, AleksandraG и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. AleksandraG

  AleksandraG Активен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2016
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Не ми нема ништо спомнато
   
 17. AleksandraG

  AleksandraG Активен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2016
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Штоо ??? Каква фантазија за брат беее болно е то :puke:
   
 18. AleksandraG

  AleksandraG Активен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2016
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  3 години сме разлика. Не иди дома често ама се дружат уште од средно
   
 19. majstorche

  majstorche Активен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2014
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  151
  Пол:
  Машки
  Нешто не ми штима тука. Ако се вистински другари, не иде баш позади грб да му се шуња со сестра му . Подобро нека му кажaт отворено какви им се намерите, доколку двајцата си се свиѓаат и сметаат дека вреди да пробаат нешто повеќе.
   
  На Bebulleee му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Bebulleee

  Bebulleee Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  4.316
  Допаѓања:
  20.396
  Пол:
  Женски
  Зависи до карактерот. На некој му е чудно и му смета, еве како за пример го ставам мојот брат секогаш ми велеше да не одам со негови другари и јас го почитував неговиот збор.
  Арно ама, јас се засакав со негов другар,(а и мојот сегашен сопруг не знаеше дека му сум сестра и за него беше поголем шок) И фино лепо му кажавме на братми и се разбира си продолживме да одиме и за брзо време си се зедовме... И еве среќни си сме, братми уште повеќе и така.. :D
   
  На naturally, BlackNight, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.