1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со другар од брат

Дискусија во 'Врски' започната од AleksandraG, 28 февруари 2016.

  1. AleksandraG

    AleksandraG Активен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2016
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    Што мислите дали би било чудно. Мислам дека воопшто не треба ни да размислувам сепак е другар од брат ми. Но сепак секогаш кога и да се видиме ме гушка и правиме муабет и знам дека и тој мене ме бендисува. Не знам што да правам
     
  2. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Не знам што би било чудно тука. :) ако утре ден раскинете и брат ти ке се скара со него, а во најлош случај ке се пресметаат машки. Бар секогаш ке имаш некој кој ке го шпиунира што прави и кај оди, а и нема да смее многу работи.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  3. AleksandraG

    AleksandraG Активен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2016
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    ке се скараат заради мене а другари се многу долго време мислам ако веке дојди до тоа
     
  4. sugarlips

    sugarlips Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    672
    Допаѓања:
    761
    Пол:
    Женски
    @AleksandraG Па зошто да не ако ти се допаѓа ?
     
  5. AleksandraG

    AleksandraG Активен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2016
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    па затоа што му е другар и незнам можи само јас мислам вака ама многу ми е чудно
     
  6. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.021
    @AleksandraG, прво, знај дека го ставаш брат ти во многу незгодна ситуација. Второ, замисли си ја следнава дешавка: раскинуваш со фраерот (или тој ти раскинува на тебе) ама брат ти решава да продолжи да се дружи со него- дали ќе ти биде пријатно секојдневно да го гледаш бившиот по дома? Трето- дали тебе би ти било сеедно твоја блиска другарка да почне да се секса со брат ти?

    Освен ако не си максимално заљубена-изгубена по типот, верувам дека непотребно ќе си го искомплицираш и твојот и животот на брат ти.
     
    Последна измена: 28 февруари 2016
    На Gerbera, ebola, ku4ence и 4 други им се допаѓа ова.
  7. AleksandraG

    AleksandraG Активен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2016
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    Далеку од заљубена. Само ми се допаѓа ништо друго. Фала ти многу.
     
    На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.584
    Пол:
    Женски
    Мене би ми била чудна таква врска. Еднаш имав прилика да размислувам за врска со другар од братучед и ми беше невозможно а не па од брат. Може веќе ако е некој стварно посебен и со кој ми е поинаку отколку со другите. Тоа е мое мислење па сега ти како мислиш така. Ако раскинете ќе биде непријатно за нивното пријателство но ако ви е убаво тогаш баш добро би ви било на сите.
     
  9. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.861
    Допаѓања:
    133.210
    Пол:
    Женски
    Јас тука не гледам проблем. Што ако му е другар? Нема ваљда уште прв ден да кажете дека сте во врксa. Kako разумни луѓе сигурно би се договориле додека не стане нешто сериозно да не кажувате баш на никој. Еве ако брат ти стане добар пријател со некој кој веќе ти е дечко и дојде до раскинување после некое време? Ке се жртвуваш за тие добри односи? Исто ти е и ова. Ако се вистински другари што и да биде меѓу вас ке си остане меѓу вас, тоа меѓу нив е друго.
     
    На naturally, senza.parole, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Александра, може "другаров" те гушка и те муабети од почит ?!
    Сигурна си дека те свиѓа?!
    Јас не гледам ништо лошо да продолжиш со односот како и до сега па самото време ќе ти го покаже патот на вашата можна врска или пак само едно другарство. Не избрзувај и не форсирај остави на спонтаностада си го направи своето.
    Не знаеш што би можело да се случи нели но сепак се е ризик, уживај и остави да ви се наместат коцките ;)
     
    На Gerbera и AleksandraG им се допаѓа ова.
  11. AleksandraG

    AleksandraG Активен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2016
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    Сигурна сум. Но сепак мислам дека ке оставам да биди само едно другарство
     
  12. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Ако сте поголема разлика во години и ако се баш другари и ти оди секој 2 ден дома секако дека ќе ти биде чудно, и на тебе и на брат ти и на другаров.Ама зашто да не пробаш, не мора да значи дека тоа ќе прерасне во врска, и да прерасне ако прекинете разумно нема да има никакви проблеми.
     
  13. BlackNight

    BlackNight Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2016
    Пораки:
    1.189
    Допаѓања:
    5.313
    Пол:
    Женски
    Нема ништо чудно, ни страшно во ова. Всушност, се случува прилично често, но секако убаво е да се запознаеш подобро со момчето и да ги преиспиташ своите чуства пред да започнеш било што. Не би било во ред ни да се лишиш себе си од врска која ветува (доколку процениш дека има таква можност) ниту пак да се залеташ во нешто краткотрајно кое само ќе предизвика непријатност во иднина. Само за илустрација, една моја поранешна другарка, иако тогаш имавме 16 години беше во врска со едно момче година или две. Во меѓувреме се здружи со сестра му, а тоа пријателство трае и до ден денес, иако денес девојкава е во брак со сосем друг човек и има деца. Што значи разум од обете страни и разбирање е неопходно во еднаваква ситуација.Дали можеби брат ти насетува дека другар му пројавува иницијатива од своја страна?
    Дали некогаш ти споменал нешто такво?
     
  14. ccca

    ccca Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2013
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.205
    нема ништо поубаво од братска љубов
    целата се возбудувам кога брат ми ке се врати целиот испотен од работа
    ... ке ви го препуштам остатокот на вашата фантазија :l:
     
    На Papillon.Papi му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Annah87

    Annah87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2015
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    719
    Пол:
    Женски
    WTF, what's wrong with you?!
     
    На gosakamohridd, cresa-jagoda, AleksandraG и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. AleksandraG

    AleksandraG Активен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2016
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    Не ми нема ништо спомнато
     
  17. AleksandraG

    AleksandraG Активен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2016
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    Штоо ??? Каква фантазија за брат беее болно е то :puke:
     
  18. AleksandraG

    AleksandraG Активен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2016
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    3 години сме разлика. Не иди дома често ама се дружат уште од средно
     
  19. majstorche

    majstorche Активен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2014
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    151
    Пол:
    Машки
    Нешто не ми штима тука. Ако се вистински другари, не иде баш позади грб да му се шуња со сестра му . Подобро нека му кажaт отворено какви им се намерите, доколку двајцата си се свиѓаат и сметаат дека вреди да пробаат нешто повеќе.
     
    На Bebulleee му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Bebulleee

    Bebulleee Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    4.857
    Допаѓања:
    22.257
    Пол:
    Женски
    Зависи до карактерот. На некој му е чудно и му смета, еве како за пример го ставам мојот брат секогаш ми велеше да не одам со негови другари и јас го почитував неговиот збор.
    Арно ама, јас се засакав со негов другар,(а и мојот сегашен сопруг не знаеше дека му сум сестра и за него беше поголем шок) И фино лепо му кажавме на братми и се разбира си продолживме да одиме и за брзо време си се зедовме... И еве среќни си сме, братми уште повеќе и така.. :D
     
    На naturally, BlackNight, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.