1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со другар од брат

Дискусија во 'Врски' започната од AleksandraG, 28 февруари 2016.

  1. AleksandraG

    AleksandraG Активен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2016
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    Мене ми нема тој ништо речено за негови другари ама мене некако ми е чудно.
    Лелее блазесити
     
    На Bebulleee му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.846
    Допаѓања:
    133.048
    Пол:
    Женски
    Е ај да му рече ,,брат и го иам меракот на сестра ти, го имам ли твојот благослов да ја плеснам,,???
     
    На senza.parole, MilaP, kim.k и 2 други им се допаѓа ова.
  3. majstorche

    majstorche Активен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2014
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    151
    Пол:
    Машки
    Чекај бе малце, збориме за нешто посериозно. Ако сакаат само да се исплескаат секако треба да си се воздржат и да заборават на таа работа.
     
  4. AleksandraG

    AleksandraG Активен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2016
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    не не не не е за плескање за нешто посериозно
     
    На Sesil му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.846
    Допаѓања:
    133.048
    Пол:
    Женски
    Онака го реков тоа дека @majstorche рече дека треба на брат ти да му се каже... нема смисла да му се каже ако не премине во нешто сериозно ... според мене
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  6. majstorche

    majstorche Активен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2014
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    151
    Пол:
    Машки
    Ситуацијата е деликатна, така да за да не се наруши балансот меѓу нив тројца, треба да се настапи искрено. Братов сигруно нема убаво да се осеќа кога ќе дознае дека сестра му и другар му, му се гледале позади грб, пиши му крст на другарството после тоа. Така да доколку се сите тројца разумни, и се сигурни дека постојат чувства кои не се само моментална загреаност (ова важи за девојчето и младичот), не би требало да има проблем да се впуштат во таква "авантура ".
     
    На oblace1 и Sesil им се допаѓа ова.
  7. Bebulleee

    Bebulleee Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    4.856
    Допаѓања:
    22.254
    Пол:
    Женски
    Епа ќе си седниш ќе си разговараш, ќе му кажиш ако е сериозно и тој секако дека ќе прифати
     
  8. 123.Maki-first

    123.Maki-first Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2010
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    107
    Пол:
    Женски
    Девојче, за ова не ни треба да бараш совет - секако дека би било ок и убаво да пробате ако дојдете до таква ситуација.
     
  9. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.537
    Допаѓања:
    155.433
    Пол:
    Женски
    Ако дечково има сериозни намери со тебе, мислам дека е убаво да оди и да му кажи на брат ти за неговите чувства па потоа разговарај и ти со брат ти. Кажи му дека ако вие двата се скарате, нема потреба да се нарушува и нивното пријателство заради тебе, ако раскините немој да му се мешаш во пријателството колку и чудно и незгодно да му е и нив малку после тоа. (fingers)
    Ајде со среќа :D
     
  10. MiloMalo

    MiloMalo Популарен член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    891
    Допаѓања:
    2.916
    Пол:
    Женски
    • Луд
    • Полуд
    • Уште полуд
    • Најлуд
    • @ccca
    (just kiddin':D)
     
  11. snegulkata

    snegulkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    2.832
    Допаѓања:
    28.313
    Јас пак во мое блиско опкружување познавам таква врска која заврши со брак. И тоа сестрата беше прилично мала кога ,,другарот,, на брат и започна врска со неа. Овде жртва беше братот кој не можеше да прифати неговата малечка сестра да има врска со неговиот другар. Некое време се крие дека се во врска, па прекинуваа и на крај победи љубовта над другарската и братската врска. Сеуште се сеќавам на повредениот брат како велеше - дома ми идел за да ја мерка сестра ми , постар од неа 5 години, поминал многу жени пред неа, ќе ја искористи... но не, си ја зема за жена и си основаа фамилија. Сега двајцата другари се во коректен однос, но близината никогаш не се обнови помеѓу нив ( не знам зошто)

    Зборот ми е, возможни се такви врски но исто така возможно е и на брат ти да не му е сеедно. Неуспехот на таа врска може да го разниша нивниот другрски однос... Го ставаш брат ти во незгодно!
     
    На oblace1 и majstorche им се допаѓа ова.
  12. Priroden

    Priroden Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2015
    Пораки:
    791
    Допаѓања:
    2.943
    Пол:
    Машки
    Имaше еднa ситуaцијa сo сестрaтa нa тoгaшен другaр кoј не ми беше мнoгу близoк , јa имaм oпишувaнo у темa блaм сoстaнoк. Тoa не беше ни сoстaнoк, туку спремaње нa испит и буквaлнo избегaв oд стaн без дa се збoгувaм, мнoгу никaкo се oсетив.

    Ние oсвaј имaвме здрaвo сo сестрa му oнaкa рaди редa, oттoгaш и тoa здрaвo е незгoднo...
    Сеa јa и oн збoриме зa женски и кoјa кaквa билa и кoлку ме пaлелa и јa дa oдaм сo сестрa му кaкo не.
     
  13. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    Мoжнaтa врскa е сaмo вo глaвaтa нa девoјкaвa, a другарoт нa брaт и, aбер немa..
    Клучен мoмент е кoлку гoдини имaш. Акo брaт ти имa 24, ти 16, ќе се нaдувa и те кaкo aкo oвaa врскa се реaлизирa. Акo имa тој 24 ти 22, 20 сo 18 ...ќе му биде мнoгу нoрмaлнo, кaкo и нa цел свет.
    Нa крaј нa денот имa ли пoубaвo сестрa му дa биде сo некoј кoј гo пoзнaвa, a и цени, другaр не е мaлa рaбoтa.
    Акo пaк гo гледа кaкo плескaч билo кој твој дечкo, a не кaкo чoвек, не му е нa местo мислaтa.
     
  14. AleksandraG

    AleksandraG Активен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2016
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    јас имам 18 тој има 21. И можната врска не е во мојата глава туку тој ми има кажано дека му се допаѓам ама одлучив дека ништо нема да правам со него.
     
  15. Goddest

    Goddest Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    42
    Значи вака: Една моја блиска пријателка беше во врска 3-4 години со најдобар другар на брат и. Баш беше се најнормално и најкул. После 4 години прекинаа, но брат и заедно со нејзиниот бивши се сеуште другари. Ете сега и мојата пријателка и бившиот и си имаат други партнери, но помеѓу другарскиот однос меѓу брат и и бившиот ништо не се смени.
    Се тоа зависи од карактерот на луѓето. Можеби најдобро ќе биде ти да разговараш со брат ти и отворено да му кажеш дека навистина ти се свиѓа другар му. Прашај го какви се неговите размислувања и ставови во врска со тоа. Луѓе сме. Фала богу можеме да се разбереме.
    Не се секирај многу, биди отворена и терај.
    Со среќа :)
     
    На Elena69221, cresa-jagoda и AleksandraG им се допаѓа ова.
  16. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Oh well... If you incest. ;);););););)
     
  17. ebola

    ebola Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2014
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    263
    Пол:
    Женски
    Јас имам склучено договор, да не се чепкаат моите другарки, нема да чепкам другари. И си го почитуваме тоа. До душа сега и нив ги гледам ко браќа...
     
  18. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.534
    Пол:
    Женски
    Во љубовта не постојат договори ;)
     
    На Скопјетесакам му/ѝ се допаѓа ова.
  19. ebola

    ebola Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2014
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    263
    Пол:
    Женски
    Хаха секако дека нема. Али што знам, така испадна некако во мојава ситуација. Мислам тоа се другари покрај кои сум растела ја и веќе ми се фамилија, не ги гледам со тие очи. И не велам дека не може да функционира таква нешто, само треба да се внимава, зашто браќава знаат да бидат малце заштитнички настроени.
     
  20. gosakamohridd

    gosakamohridd Активен член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2018
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Zdravoo Imam eden simpatija ama toj e drugar na brat mi. Brat mi e mnogu ljubomoren i nema sansi da prifatin primer jas i drugar mu. Inaku sum vo golemo drustvo a isto i toj...Mnogu cesto go gledam, vo ist kafic sedime isto i toj e vo golemo drustvo sto se fini deca, ne se seljaci...Inaku toj sekogas mi kazuva zdravo, mi se nasmevnuva, ja ednska go fativ za kosa posto mu e vitkana (isto i mojata) i toj mi se nasmea. Od skolo mnogu pati si imame odeno zaedno toj jas i brat mi...i koga sum jas (barem si mislam taka) toj sekogas odi po podolgiot pat... Ednska mu pisav nesto za utakmica poso trenira, i toj mu kaza na brat mi i togas se se zaostri... neznam brat mi znae deka mi e simpatija... posle toa jas mu bev luta na nekoj nacin, i go odminuvav celo vreme ... I potoa pak istoto ‘’zdravo’’ i toa...potoa go izbrisav a toj mi go gledase storyto ... neznam dali ima nesto ili jas si izmisluvam...koga bevme vo eden klub jas stoev i toj naide i me vide i zastana nesto u telefon gledase... neznam se osetiv mn glupo kako da bega od mene... inaku ubavo se oblaca, sledi trendovi, gleda mnogu serii, so drugarite cesto odi na odmori... neznam mislam deka e moj tip ili se lazam? Ve molam pomognete sto da pravam nemozam da prestanam da mislam na nego... cesto go imam fateno kako me gleda, mozebi nemoze da mi prijde od brat mi, mozebi nema nisto...inaku nemam iskustvo mnogu ama ne se zatreskuvam po ,,bad boys,, ili seljacista,neznam se negovo mi se sfigja, ne e nafurano dete i bas e ok ama cuden e inaku nisto nema muabeti za nego i devojcinja i ne se pusta na sekoj i ne stava lajkovi na devojcinja... cuden e, mi trebaat mislenja.. Fala odnapred