1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со женет човек

Дискусија во 'Врски' започната од Bianca, 9 декември 2009.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Verver

    Verver Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    16
    pa toa mi e zborot, kako moze da se ocekuva covek koj e vo brak i ja izneveruva zena si, da ponudi vistinska ljubov. ili polesno, kolku toj ima kapacitet da primi vistinska ljubov.
     
    На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
  2. peperutka1981

    peperutka1981 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    5
    Najlesno e da go osudis covek, megutoa nikogas ne znaeme dali nekogas ke se najdeme vo ista takva situacija kako sto sme ja osuduvale, zatoa sto nikogas ne veli nikogas....eve na primer, ti velis deka si imala ljubov, si imala idnina megutoa si se povlekla poradi osudite od okolinata....sto te natera da go storis toa???? zosto si izbrala da ja predades tvojata ljubov na drugite i tie da resat???? I koj toa tebe te osuduva???? Dali ti go ostavi tvoeto semejstvo i vleta vo vrska, ili ti bese slobodna i se zaljubi vo zenet covek??? Cija moralna odgovornost e tuka na tepet???? Tvojata???? Ne gledam zosto, navistina, ne znam zosto sekogas osuduvana e onaa strana sto ne e vo bark, onaa slobodnata strana, bidejki ne e taa strana taa sto da receme gresi ili prekrsuva nekakov moralen kodeks???? Ili ke se podvrgneme na kolektivnata glupost deka najcesto taa, devojkata (kako vo slucajov) e onaa sto rastura brak, dom, semesjtvo???? A toj, negovoto prevozvisenstvo kade e? Toj e malo umen i ne znae da se odbrani? Toj ima slabost da kaze na se da???? Megutoa seto toa jas go gledam taka, no mi se javuva edna druga dilema, a sto ako toa se povtori, ako toa e negov nesvesen obrazec na odnesuvanje, ako sega toa sto i go pravi na soprugata ti go pravi i tebe utre????
    Zalno e sto najcestvo ja navednuvame glavata pred okolinata bez pricina i dozvoluvame da nibide sudeno, mesto so gordo krenata glava da se borime za ona sto go sakame i sto go ljubime.
    Kako i da e jas mislam deka si zgresila ako si go ostavila samo poradi osudata na drugite!
     
    На Mila2929 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. babygirl

    babygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    65

    SE TRUDAM DA DOBIJAM ODGOVOR NA OVIE PRASANJA ALI NIKAKO NE DOBIVAM.,.....ZOSTO ZENATA E TAA KOJA STO SEKOGAS E TAA KOJA STO PREKRSUVA NESTO , KADE E SOVESTA I MORALOT NA MAZITE ???
    BRAVO ZA OVA
    POZDRAV!
     
  4. loli674

    loli674 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2009
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2
    moral nemat nema nikoj maz na planetava a za vistinskata ljubov jas veruvam poso mojov e ozenet poso taa ostanala trudna i na cel grad rastapala.....za ponavaka neznam so ke bida ama veruva vo negovite zborovi zatoa sto dolgo vreme ne mu veruvav a sega mi dokaza :D a da go tera da se ostavat ne poso i jas neznam so ke bide ponataka pred mene e zivotov
     
  5. skorpijana

    skorpijana Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    sekogas ne e taka kako sto izgleda nekogas i dvajcata imaat potreba da bidat so nekoj drug bidejki ne ja imaat ljubovta sto
    i treba bez razlika dali se vo brak ali sekogas zenite ne se krivi i ne moze samo oni da se krivi za se
    a vrska so zenet covek za devojce nema idnina toa sigurno a za mazeni e nesto drugo i dvajcata vo brak toa sega go ima cesto
    samo sto ne se doznava za mnogute sto se vo tajni vrski :) :)
     
    На Alexxa му/ѝ се допаѓа ова.
  6. dominika

    dominika Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    9
    Ja citam temata i vasite razmisluvanja i moram da kazam deka se mnogu cudni,ne site samo NEKOI.....E dragi moi jas bi ve zaprasala dali postoi kluc so koj mozi da se zakluci srceto?????Ne , ne postoi.Jas sum omazena i sepak ne gi osuduvam onie sto imaat vrska so ozene covek.Pricinata e ednostavna:za ljubov se sekogas potrebni dvajca,nikoj nikogo ne prinudil.Ako ozenet ili omazena ima vrska so nekoj drug,znaci vo brakot nedostasuva ljubov ili se stanalo navika.Mora da postoi pricina za se sto se slucuva.Znam deka ljubovta nema godini,taa sekogas se rajga.I se e kazano.Zosto da osuduvam nekoja devojka ako bila so mojot soprug,pricinata lezi vo nas dvajca ,a ne vo nekoj tret.Nikoj nikogo ne mozi da natera so sila nekogo da saka.Sekoj si go zivee sopstveniot zivot i koi sme nie da mu sudime nekomu?????Jas sum sekogas na strana na ljubovta,sakajte se i uzivajte,a za toa dali e zabraneta ljubov,jas sekogas prasuvam:A KOJ TOA JA ZBRANIL,I POSTOJAT LI GRANICI.....Sekoj e gospodar na svojata dusa i samo toj mozi da i sudi i nikoj drug....ne podlegnuvajte na malograganski spletki....pozz
     
    На georgieva му/ѝ се допаѓа ова.
  7. babygirl

    babygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    65

    edna evropska zena !!!mozam samo raka da ti podadam za ova , najpametnoto nesto sto go procitav od sive ovie komentari!!!!alal da ti e , te pozdravuvam najmnogu!!!! 8)
     
  8. VesnaBl

    VesnaBl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    10
    Edna evropska zena vo edna NEevropska zemja loso si pominuva, evropski mentalitet so balkanski mediokritet sekogas e ILI ugusen ILI osuden, NIKOGAS prifaten. Za zal...
    Vrska so zenet, ne osuduvam, ne opravduvam, sekoj moze da se zaljubi, ako nekoj e ozenet/omazena, ne e otporen na ljubov, ne stavil kluc na srceto, ne e umren...znaci se desava i toa cesto. Sepak, mislam deka taa ljubov e bolna, boli do koska ako toj ozenetiot nema namera da se razvede ili ako laze deka samo sto ne pokrenal razvod (a nema ni u plan takvo nesto)...a sekogas povekje go boli onoj slobodniot, praznici - toj so zenata, rodenden, krstevka, slava, pogreb - toj so zenata, odmor-toj so zenata...toj sekogas ke e so zenata...e toa boli, boli da si vtora violina, ama znaete kako vikaat, ponekad e dobro da si vtora violina vo prvoklasen "orkestar"...koj kako moze...se zavisi i od covekot, komplicirana e temava, sepak, nikoj ne odi na strana od brakot radi provod (kolku i da kazuva deka e taka), ako vo eden brak e se OK, nikoj nema da odi na izlet, makar i na ednodneven/ednoveceren. Se si ima svoe zatoa.
     
    На blue-angel му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Bianca

    Bianca Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    16
    draga loonyd ne sme tolku mladi kako so mislis ti i da ti kazam edna rabota fala za sovetot i edna rabota ke ti peporacam nikogas da ne vikas nikogas zato so ako se zaljubis ne ke znajs sto da napravis zatoa ne daj boze toa da ti se slici tolku mozam jas da ti kazam
     
  10. jana31

    jana31 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    39
    Potpolno se soglasuvam. Ne znaes sto i koga ke ti se sluci i ne mozam da gi svatam tie sto velat nikogas. Od kaj znaete so idi vo zivotot? Sekakvi situacii, ne izleguva nekoja devojka od doma so misla e denes ke se zaljubam ili ke fatam decko. Ednostavno se slucuva. Mozebi donekade sami odlucuvame do kade ke odime, no srceto i razumot ne odat sekogas zaedno. Sum bila vo vrska so zenet, a doziveav i mazot mi da me izneveri i toa nekako vo isto vreme. Ni ednoto ni drugoto ne go doziveav lesno. No ete uspeavme dvajcata da se sredime i sega mislam deka e se ok. A za pricinite zosto? Ima mnogu, nedorazbiranja, monotonija, navika...A ljubovta e najubavoto cuvstvo. Samo da ne vleguvate vo bilo kakva vrska so zlobni nameri i sepak kolku sto mozete odbegnuvajte gi vrskite so zeneti, razdelbite se teski, a i kako izneverena zena ne mi bese bas lesno iako i samata toa go pravev. pozz
     
  11. LoOnyD

    LoOnyD Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    392
    Пол:
    Женски
    Всушност мислев на некои 18-19 годишни ама колку што глеам и ти имаш 23 така да ... 8)млада си,малку постара од мене!
    Не делам совети туку мислења , а ако на некој му послужи како совет тогаш и добро дело сум направила :D
    Како и да е... знам дека како што можам да се вљубам -можам и без последици да се одљубам,посебно кога знам дека нешто е погрешно! Со глава во ѕид не мавам! ;)
     
    На MalataViki му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Dark-Rose

    Dark-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    76
    Врска со женет човек... хммм... Единствено ако тој човек е некоја моја непреболена љубов. Или некоја ми го одзела, се случиле некои работи, тој стапил во брак... Да се сретнеме и сеуште постои некоја искра меѓу нас, тогаш да, би била со женет човек. Ма да и тогаш би размислила, доколку има надеж тој да ја остави неа и да биде со мене. А доколку тој сака да остане со неа, а да има некоја авантура со мене, тогаш не, никако. Можда би била со него за една вечер, ако неможам да одолеам на него, а и малку како одмазда кон таа што ми го одзела, да види дека иако е со неа, јас можам да го имам кога и да посакам пак, но тоа би завршило тука, ако воопшто и би се случело нешто такво. А да влезам во врска со некој женет човек, да растурам нечиј дом, да расплачам нечии невини детски очи само за да задоволам некои мои потреби... НЕ! И строго го осудувам ова! Па светот не се состои само од женети мажи, сигурно ќе се најде некој слободен. А и секако, не би ни сакала да се најдам јас утре во ситуација на жената која што тој би ја изневерил со мене, зашто верувајте, тркалцето се врти, денес сме горе, утре доле... Све се враќа. Позз девојки и мислете што правите пред да биде касно.
     
    На troubleforme му/ѝ се допаѓа ова.
  13. jana31

    jana31 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    39
    Veke pisav deka sum bila i vo dvete situacii, od dvete strani, i ne e ubavo, izbegnuvajte gi tie vrski kolku sto mozete, no ne gi osuduvam ni mazite ni zenite, sekoj ima nekoja opravdana pricina za sebe zosto toa go napravil ili go pravi, a tocno e deka ako e se vo red vo brakot nema zosto koj i da e da bara nesto drugo. Zasto vo momentot koga toj me izneveruvase jas bev taa koja go otturna od mene, ne e sekogas resenieto druga, no mozebi toa ni pomogna sega da imame podobar brak zasto i dvajcata pominavme niz toa i vidovme deka ne cini, ne od moralni pricini tuku licno za sebe, dolgo posle toa ne mozes da si gi sredis cuvstvata (a togas bevme presno vo brak i seuste nemavme deca). I ne se zalazuvajte mi se bendisuva ke bide samo seks, taka ne odi, barem ne kaj mene, seksot odi zaedno so cuvstvata i koga ednas ke probas sakas pak i pak i uste ednas dodeka ne te zaboli v kraj dusata. A toa deka zenetite ne gi ostavaat svoite zeni oti uste gi sakaat, a nas samo ne maftaat, veruvajte ne e se taka crno belo. Ima mnogu faktori koi vlijaat na toa, i toa bi bilo golema odluka vo zivotot, a sekoja zena veruvam deka moze sama da proceni dali nekoj navistina ja saka ili ne.
    I uste ednas velam ne velete nikogas nikogas. Gledam pomladive devojcinja mnogu osuduvacki pisuvaat na ovaa tema, no veruvam deka se uste nemaat dovolno iskustvo vo zivotot, pa zatoa taka. Ako zabelezite site tie sto pominale niz razni situacii vo zivotot mnogu porealno gledaat na rabotive.
     
  14. ROSII

    ROSII Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    261
    Допаѓања:
    224
    EPA NAJ VEROJATNO VO DENESNO VREME KOGA KE PRASAM NEKOJ DRUGAR ILI DRUGARKA DALI IMAAT DECKO,DEVOJKA VO POSLEDNO VREME SITE DAVAAT IST ODGOVOR,,KOJ BE,NEMA VISE MASKI KAKO PORANO,ILI OBRATNO KOJ BE SVE PREPOTENTNO,A VSUSNOSTTTTTTTTTTTTTT,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,SITE BILE SLOBODNI DEKA SE VO VRSKA SO ZENETI,MAZENI IZGLEDA HAHAHAHAH
     
  15. mirka

    mirka Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    13
  16. annaja

    annaja Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    3
    Drago mi e ako ovoj primer im posluzi na mnogu zeni ili devojki,deka nema air od takvi vrski.Zeni opametete se i cuvaj te go toa sto e vase,i ne zimajte toa sto e tugo,zatoa sto site stradaat vo takvi slucaevi dali deca dali necii kerki sinovi i taka nataka.Mirka ti posakuvam se najubavo vo zivotot i mislam deka dobro razmisluvas mlada si zivotot e pred tebe i naskoro da se pofalis so svadba.pozz do site sto go mislat istoto i srekni praznici!
     
  17. dominika

    dominika Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    9
    Dragi moi prijatelki...Sakam samo da vi posakam SREJCNA NOVA GODINA,mnogu zdravje ,ljubov i srejca od srce na site.Vo novata zaboravete gi starite problemi,zaboravete na se ona sto ve pravi tazni,glavata gore i sakajte se,prvin naucete da se sakate sebesi za da mozete da gi sakate i drugite.Zivotot e prekratok za da mozeme da si igrame so nego,mnogu brzo odminuva za da cekorime bavno.....i srejcen e onoj koj naucil da cekori vo nego,a ne kraj nego.VE SAKAM SITE...
     
  18. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Ваквата врска не ја оправдувам во никој случај. Што доколку тој човек има деца? Како тие ќе се чувствуваат доколку знаат дека во животот на нивниот татко постои друга жена освен нивната мајка. Во секој случај НЕ!
     
    На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
  19. capricorn93

    capricorn93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    2
    Ne deka ne ja opravduvam taa vrska no mene ne mi se dopaga zasmislete kakov covek moze da bide toj sto ja izneveruva negovata zena sto pred gospod se zakolnal na vernost a ustvari lazel ke bide so tebe sto ke bide posle ke si otide doma kaj ZENA MU i ke se pravi kako niso da ne bilo ...
     
  20. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    niedna devojka ne dade odgovor na ova prasanje, t.e. komentar. Go izbegnuvate ili........... :roll:
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.