1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со женет човек

Дискусија во 'Врски' започната од Bianca, 9 декември 2009.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. mamicka

    mamicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    27
    SE SOGLASUVAM SO KIKUS ZA SEKOJ ZBOR IMAM DVE ZLATNI DECINJA I NEZNAM STO SUM VO SOSOJBA DA NAPRAVAM DA JA ODBRANAM NIVNATA IDNINA OD NEKOJA STO SAKA DOBAR PROVOD,BEZ NAVREDA NO NEZNAM KAKO DA SE IZRAZAM POINAKU NEMA STO DA SE OCEKUVA DRUGO OSVEN DOBAR PROVOD VO EVTINI HOTELI .O DA VSUSNOST IMA STO DA OCEKUVA ETIKETA NA RASPUSENICA OSUDA NA OKOLINATA
    P.S.JAS E IZVINUVAM AKO NEKOGO NAVREDIV AMA VAKVI LICNOSTI T.E . VTORI VIOLINI VOOPSTO NE GI VREDNUVAM
     
  2. Ifigenija

    Ifigenija Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2
    Врските со женет човек се дел од нашето секојдневие, односно неизбежен сегмент од нашето современо општество. Јас сметам дека овие врски можат да доведат до комплетно уништување на семејствата на сите замешени во ваквите врски. Факт е дека нешто вакво за жал реално постои и тоа неретко, јас не самошто не го оправдувам туку и сметам дека е катастрофа!
     
  3. doktorka

    doktorka Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    7
    jas mislam deka vrskata so zenet covek e propast za edna devojka .devojki ljubovta treba da vozvisuva a ne da unistuva a taa ljubov e bas takva .za sto moze da zivee edna ljubovnica?????za kratok razgovor na mob , za kratka sredba , za malku ubavi momenti ??? ne osuduvam nikoj zasto iako sum mlada sum imala takva kratkja vrska za koja edinstveno mnogu se kaam i zal mie sto voopsto sum mozela da pomislam deka toa moze da e ljubov i zapomnete devojki takvata LJUBOV NE VOZVISUVA TUKU UBIVA za zal
     
    На zdravkova му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Лично искуство немам, но една моја другарка одеше со женет човек кој имаче две дечиња и врската не им успеа. Жена му знаеше за нив двајца, пошо тој нон-стоп беше со другарка ми и беше стварно многу глупо. А врската не им успеа затоа шо тој можеше колку сака да и зборува дека ја сака и незнам какви ми ти глупости, но таа знаеше дека тој никогаш нема да ја остави жена му. Ваквите врски ми се без иднина според мене. А и зошто би одела со женет човек? За сите со прст да ме покажуваат? Не фала.
     
  5. tigrica01

    tigrica01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    4
    Opravduvanje nema a idnina uste pomalku...Od licno iskustvo mozam da kazem sto podaleku od takvi mazi zasto ako zaglibas tesko izleguvas...Pred 3 godini zapoznav tip koj sto me brkase 5 6 meseci i vo nekoj moment na slabost posle tolku vreme se resiv da izleza(i denes neznam koj djavol me natera).Pocnavme vrska ama uste od pocetokot se naviknav na skrisno izleguvanje i krienje,da napomenam deka sme od razlicna vera.po 2 3 meseci perenje mozok :),slucajno doznav deka e zenet(se razbira pred toa nesmeev nikoj da prasam),i taka vece zaljubena nekako resiv da prodolzam ama nisto ne bese isto...doznav od drugi deka go prisilile da s ozeni mnogu mlad,deca nema,ne deka e nekoe opravduvanje iako samite si iznaogame nekakva uteha u toa...Mnogu pati imam probuvano da go zaboravam i da se trgnam od nego ama posle sekogas se vracam....isto i toj,znam deka na pocetokot m bilo samo za avantura i slicno ama ova trae vece 3 godini i znam deka koga mu e najtesko sekogas se javuva kaj mene...Vise mi e preku glava da bidam necie ramo za placanje a sepak nemozam da go zaboravam,ponekogas se cuvstvuvam ko zivotot da mi e spanska serija :(...Go kolnam sekoj den momentot koga resiv da izlezam i se kajam sekoja minutka sekoj den,se cuvstvuvam kako predavnik na samata sebe,se ona sto najvise go mrazevv mi se sluci i by the way mi bese prv u se :( i odi pa zaboravi go !!!
    Zatoa prst na glava pred da vletate vo takvo nesto !!!
     
  6. LAVICA81

    LAVICA81 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    165
    Допаѓања:
    19
    Potpolno se soglasuvam so tebe kikuuus25.Zosto da se vleguva vo nesto sto odnapred se znae kakov kraj ke ima(isklucocite se malku mislam,da se ostavi zenata pa da se prodolzi so"devojkata"),se znae-sekogas takvite se vtora violina,osven vo migovite pominati zaedno se razbira...togas za nego ke si naj,naj..ke ti simnuva zvezdi od nebo i ke vetuva nesto nevozmozno i ke te navede da poveruvas vo takvite prikazni..a koga ke se vrati doma go ceka zena i deca koi za zal najmnogu stradaat od postapkite na svojot "zaljuben"tatko.Nikogas sum nemala takvo iskustvo i nema da si dozvolam da vletam vo takvo nesto :| Pozzz
     
  7. Lacrymosa

    Lacrymosa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    90
    неможам да сфатам како млада девојка би се впуштила во некоја таква врска. сепак премногу се ценам себе си за некому да му бидам втора опција. Башка од секогаш сум мразела криење и такви ствари. Тоа би ми било понижување.

    Во врска кога влегуваш се надеваш дека ќе ти биде убаво, дека ќе бидеш сакана, почитувана, дека таа врска ќе опстане, ќе има иднина те ќе стане посериозна итн. Која иднина ја има врска со женет човек??? лажење и перење мозок дека ќе се разведе или дека те сака и слични ствари???

    мојата бивша цимерка имаше таква врска и неможев да сфатам како го поднесуваше фактот дека сега е со неа а после ќе си оди дома кај друга која патем му има родено 3 деца... со кое срце можеше да се вплетка во семејство.. сепак семејството е света работа. Мислам дека никогаш нема да сум во состојба да направам такво нешто... Премногу ризично и понижувачки е тоа за мене
     
    На esperanca и martincencee им се допаѓа ова.
  8. gracija81

    gracija81 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    3
    Znaci mazite imaat nevidena mok na lazenje i magepsuvanje.No vo denesno vreme barem mozam da doznaam so kogo imam rabota.Znaci moze da me mavta mesec,dva megutoa pametnata zena sekogas treba da znae koja e licnosta do nea?!(a denes toa nimalku ne e tesko).90% od denesnite mazi bi probale nesto tugo,iako imaat svoe,neli? Gospod ne stava vo iskusenija,no prasanjeto e kolku mozeme da izdrzime pred toa iskusenie(a mazite veruvajte,malku).Cuvstvoto na povredena zena e neopislivo(imav prijatelka koja ne bese ni na nebo ni na zemja).Dodeka ti se trudis da odis na rabota,da gi zavrsis domasnite obvrski,da go isperes gospodinot,da go ispeglas,da mu podgotvis ubava vecera--za tebe nema vreme posto denot zavrsil,no prikaznata da bide uste pointeresna na krajot doznavas deka tvojot drag soprug ubavite zborovi i momenti koj treba da ti gi dade tebe,gi deli so nekoja ''sto ne proverila so kogo ima rabota,no sepak se zaljubila'' i tebe zivotot ti se pretvora vo pekol.Zosto postojat truenja,samoubistva,psihicki bolesti?????Zosto nisto nema poloso od povredena zena??SAMO VISTINSKIOT MAZ ZNAE DA CENI ZENA-AMA TAKVITE SE RETKI!!!!!!!!p.s.Vnimavajte vo kogo se zaljubuvate,nekogas vistinata boli...........
     
    На georgieva, esperanca и martincencee им се допаѓа ова.
  9. angelce1

    angelce1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    387
    Допаѓања:
    234
    Браво,баш кратко и јасно :)
     
    На dushiche и esperanca им се допаѓа ова.
  10. angelce1

    angelce1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    387
    Допаѓања:
    234

    Eve jas ke dadam komentar :) najpravilnata rabota sto moze da se napravi vo vakov slucaj :clap: Kamo site da razmisluvaat i da postapuvaat kako sto si postapila ti... uste eden aplauz od mene :clap: :)
     
    На simona...a му/ѝ се допаѓа ова.
  11. jessica22

    jessica22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    i jas :) ubavo kazano
     
  12. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    307
    Хмм комплексна тема на која има многу за зборување. Јас лично не сум имала врска со женет човек. До пред една година некој да ми кажеше нешто такво, дека има таква врска, очи ке му извадев...не знам, луѓе се менуваат, така и мојот став. Имам блиска другарка што е во врска со таков...на почетокот бев без коментар, не знаев како да реагирам,ја осудував, за во еден момент да станам неутрална за нивната врска, сум праела муабет со неа, во ниеден момент не сум ја оправдала, таа ми вика - зар не сфаќаш дека ТАА во мојата глава не постои :? :? Мислам дека никогаш нема да ја оправдам таквата врска зашто секад се ставам на местото на таа сопруга...а ако пак погледнеш од другата страна на нештото...па никогаш не знаеш кога ке ти се случи љубов (ако се работи за љубов) во животот правиме многу грешки, само битно е да не правиме зло со намера. Има машки и машки, девојки шетајте зашто многу ретки се женетите, 2ца од 100 можеби што ке ја остават својата сопруга...и не правете го она што не би сакале на вас да ви го прават ;)
     
  13. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    Абе добро,знаеме каква е љубовта дека поради неа некогаш одиме и против разумот и правиме грешки иако сме свесни за тоа но не можеме да си помогнеме.....ама еве тргнете ги настрана осудувањата,заборавете на неговата фамилија и деца и еднаш помислете на вас,па вие нели заслужувате чиста и искрена љубов нели треба и вие некогаш да имате фамилија мислете и на вас малку,на крајот ке завршите со етикета и упропастен живот,на мажот ке му биде многу полесно да се откаже од тебе одколку од неговата фамилија па да те сака и десет пати повеке,.....јас не ги разбирам врските со женет човек но ја разбирам љубовта а некогаш сепак треба да пресечете во име на сопствената иднина и среќа!
     
  14. MARIELA

    MARIELA Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    3
    Факт бр.1: Бракот не му штима
    Факт бр.2: Флертува и заведува за да си ја врати самодовербата
    Факт бр.3 : Лесно се пали на возвратен флерт и гледа потенцијал за да го обнови своето его, супер его, да си докаже дека може да биде привлечен, а можеби и сакан и почитуван
    Факт бр.4 : Љубовницата е фактор и причина која го тера да се буди наутро и да се чувствува жив
    Факт бр.5 : Доколку љубовницата се заљуби во него, тоа ќе биде неговата втора младост, нешто одамна поминато, кое тој сметал дека е изгубено, но гледај - тој е уште сладок како кога бил момче :)
    Факт бр.6: Кој маж нема да избери повторна младост и живост, жешки погледи, нежни допири, врели ноќи, наместо обврските, домашните проблеми, писокот на децата и немањето време за размена на основни нежности??
    Факт бр. 7: Љубовта со љубовницата завршува кога таа ќе му стане жена
    Факт бр.8 : Сакате ли после некоја година монотонија да бидете следната изневерена жртва во бракот??????Зашто, кога тоа и го направил на првата, зарем нема да и го прави и на втората;А??
     
    На esperanca, stilas7 и martincencee им се допаѓа ова.
  15. duso

    duso Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Pa ne deka ja opravduvam vrskata si zenet 4ovek nego sigurno postoi nekoja pri4ina stom e so zenet 4ovet,ljubov ili nesto drugo sigurno nesto postoi :up:
     
  16. eleni23

    eleni23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2010
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    21
    lele kolku samo se soglasuvam so tebe, ko od usta da si mi go izvadila komentarov :lol: .pozz top si :P
     
  17. hihi

    hihi Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    0
    :clap: Bravo za Mariela ova tolku dobro go skocka i go kaza sto mislam deka posle ova sekoj drug komentar bi bil suvisen... ;) Mnogu pozdrav i ilajte prijaten den ,ispolnet so mnogu nasmevki i pozitivni misli:)
     
  18. lavica23

    lavica23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    28
    :clap: потполно се согласувам со фактите од Мариела ..но секој има право на свој избор а ние не смееме да судиме
     
  19. eleni23

    eleni23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2010
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    21
    Tocno nikoj nema pravo nikogo da sudi, ako nekoj pat e vistinskiot za tebe ne znaci deka e vistinkiot i za drugite,a i na nikogo ne si mu vo srceto da znaes kako mu e.
    Inaku bravo za ovdesnive forumciki, site ste kulturni i na ubav nacin gi soopstuvate vasite mislenja,inaku jas mnogu sakam da odam po forumi i na dr mesta kaj sto odam, devojkite se stalno kriticki nastroeni, nekoi duri i navreduvaat so grozni izrazi,bas na nekoja slicna vakva tema za vrska so nekoj koj e veke vo vrska.Navreduvanjeto e vo tolkava mera sto preoga vo agresija, sirota devojka sto go postavila problemot, bara resenie a ne osuduvanje ili navreduvanje, pa site sme covecki sustestva i site gresime,nikoj ne e bezgresen.Sea zabegav malku ali administratori se izvinuvam i pozz do site :D
     
  20. gracija81

    gracija81 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    3
    Bravo,odlicno kazano se soglasuvam,a sigurno mnogu mazi ke se pronajdat vo ovie fakti.....pozz
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.