1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со женет човек

Дискусија во 'Врски' започната од Bianca, 9 декември 2009.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Hiroglifa

    Hiroglifa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    3
    Ah...kolku samo jas bev protiv za seks za edna vecheri pletkanje so zeneti mazi,no ete mi se sluchi i shto da napravam veke kasno e, greshkata se napravila...Celosno si vo pravo od zbor do zbor,Fala na mislenje i sovet, ke mi koristi mn.za ponataka :*
     
  2. Hiroglifa

    Hiroglifa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    3
    Gore-dole site mi go dadovte potrebnoto mislenje,zoshto momentalno sum tolku raseana shto ne mozam zrelo da razmisluvam,a mi beshe potrebno da go slushnam ova od nekoj...Fala :*
     
  3. beautiful87

    beautiful87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    116
    Мило ми е што сум ти помогнала барем малку. Советот ти е добронамерен. Сите имаме моменти на слабост и сите некогаш сме биле понесени од моментот и страста на некаков начин. Ќе видиш со тек на време кога ќе се присетиш на ова само слатко ќе си се насмееш. Размислувај малку потрезвено и немој толку да се врзуваш и занесеноста да те понесува. Престани да мислиш на него и на тоа колку убаво ви било. Било поминало.....крај....најди си некој кој исто така ќе те исполнува и сама знаеш дека тој никогаш нема да биде твој тој веќе има семејство, зошто да си го замрсуваш животот и совеста и без потреба да си создаваш грижи, нервози или неспани ноќи. Немој веќе да го бараш а ако он те побара одбиј го. Подобро некои работи од одма да ги спречиш зошто после ќе биде касно верувај а и многу луѓе ќе бидат повредени, а мислам дека поради добар секс тоа не вреди ;) .
    Поздрав па пиши ни дали си успеала барем малку да се оладиш од типов :D
     
  4. doll

    doll Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    115
    Da dadam moe mislenje vo vrska so temava? Znaci....realno i pravilno gledano vrska so zenet covek, pa uste ako ima i decaa ?! NIKOGAS I NIKADE! Zamislete samo ako se doznae....unistuvate brak, semejstvo, se unistuvate samite sebesi... pa i domasnite ke vi svrtat grb sigurno,nema nekoj koj go poddrzuva svoeto dete vo takvi gresni cekori! NO...sekogas postoi edno NO! Zarem ne sme site sepak samo covecki sustestva so svoi mani, slabosti ..i sl.? Zarem ne ni e potrebno nekogas edna injekcija adrenalin? Nesto novo...nepoznato...Fakt e deka taa "injekcija adrenalin" moze za nekogo da bide fatalna ! :(
    Znaci...zeni , gospgji, gospogici, pomladi postari dami...so zenet covek ako si imate vrska treba da si gi prifatite faktite deka VIE ste nadvor od negoviot semeen zivot, da bidete dobro organizirani, isplanirani i premnogu vnimatelni pri vasite sredbi, i bez razlika dali custvuvate nesto z anego ili odite samo poradi zabava prifatete go faktot deka NEGOVATA SOPRIGA,DECA, DOMOT, SEMEJSTVOTO mu e na prvo mesto!!! Ne se lazete i ne nastojuvajte na razvodi bidejki iako mozebi Vie ne ste 100% pricina za razvodot okolinata oklu vas ne misli taka ! Odma pocnuva toa IMASE SVALERKA GO OSTAVI ZENA MU! :lol:
    Kako da ne ! A ,da spomneme ne izneveruva ama uziva da ve ponizuva, maltretira i srami? Nema kultura nema nikakov odnos, ni kon vasite roditeli...pa sto ako ne me izneveruva ?! Podobro neka zavrsi takviot brak koj lici poveke na igra megu macka i glusec! Doma si imam primer.Majka mi i tatko mi imaa soliden brak.No,po izvesno vreme tatko mi ( verojatno!) se prezasitil od pocitta i predanosta na majka mi i pocnal so svoite izleguvanja, i izleti sekako....I sto???!!! Se razdelija, ama ne se razvedoja. Majka mi NIKOGAS znaci NIKOGAS ne ne posramoti so drug covek,no nekogas duri i mi e neverno deka tolku dolgi godini barem ednas so nikoj ne se videla??? Ne znam! ...Sega eve gi se "pribraa" na stari godini i ona mu "sluzi" povtorno, se razbole covekot i ona pak e na edna noga za nego! Epa ne mozam toa da si go objasnam toj fakt, duri i v lice i plesnuvam na majka mi KAJ TI E DIPLOMATA ZA TVOJATA VERNOST I MORAL??? ha-ha ...luge zivotot e kratok! Sakajte se, zabavuvajte se ..i..nisto ne svakajte tolku seriozno,pa ni ljubovta-duri! Kako doaga taka si minuva....ama se so pricina i povod! Ako imate vrska so zenet covek prvo pomirete se so faktite koja ke bidete vie vo negoviot zivot i zaprasajte se: SE SOGLASUVATE LI NA TOA? ako DA togas....ok, no najmnogu mrazam poplaki od tipot "ODEV,GO SAKAV BESE ZENET AMA JAS GO CEKAV SOPRUGATA MU BESE PRED SE I NAD SE.." Znaci svesni treba da vletame vo takva vrska-ako voopsto vletame ! Eve i dr. primer bratucetka mi se razvede od svojot soprug i odma osuduvanja niz grad IMASE ON SVALERKA ZATOA. Abre ne pomina 1 nedela slusnav deka bratucetka mi se omazila! HA-HA! Ajde sega...kako toa za 1 nedela??!! Oni i dvajcata si imale vrski nastrana samo sto ovaa povesto ja prikrila! Drugo objasnuvanje-NEMA! I,da ne zaboravam da kazam deka licno JAS bi vlegla vo vrska so zenet covek samo ako dobro gi analiziram faktite so koj mora da se soocam, a od nikoj ne bi barala da ostava zena, ili ne daj Boze deca poradi toa! Sekako deka NE, znaci bi vlegla-SVESNO.Ama ako ne mi e ok., ne osekam nisto pa duri i ne se zabavuvam vednas bi go napustila-bez zaobikoluvanja! Znaci ..spanskite serii vo koi on se razveduva i ve pobaruva VAS za zena odaman zavrsija taka da preostanuva ona kazanoto ZEMI ili OSTAVI ;)
    pozz.
     
  5. lylaby

    lylaby Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    631
    Допаѓања:
    333
    Пол:
    Женски
    Браво за постов !се согласувам,ако веќе се реши да се игра прљаво бидете свесни и дека влагате во прљава игра!
     
  6. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    98
    Дол врз никој не можеш да имаш такво влијание.Сепак секој си има свое јас и не дозволува никој да му наметне мислење.И да ретко кој т.е скоро никој не се разведува за љубовницата.Кој се решава на таков чекор пред се тоа е лично ради самиот себе!
     
  7. doll

    doll Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    115
    tokmu taka chica ! toa i mi bese muabetot da im ukazam na devojkite da ne ocekuvaat deka nivnite "deckovci" ke se razvedat samo poradi "pregolemata ljubov kon niv" od 100 % toa se samo 2 % slucaevi-za zal. :^) taka da bidete svesni vo sto vleguvate i..pomirete se so svojata sporedna uloga ili ne pocnuvajte voopsto.POZDRAV DEVOJKI ;)
     
  8. Lili.87

    Lili.87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    3
    ABE AJDE.....ABE LUGE SE VO BRAK ILI VRSKA SO GODINI PA SE RAZVEDUVAAT ILI RASKINUVAAT A VIE STE BILE 2MESECA DO GODINA I SO NEGO NE MOZELE DA GI ZABORAVAT VLJUBENI BILE ABE AJ NE ME ZEZAJTE.....MADA I MAZITE NE SE CVEKINJA NA KOJ TREBA DA IM SE PROSTI......IMALO LJUBOV POMEGU NIV AHAM DA AKO SE LAZEME MOZEBI I IMA....INACE I MAZI KOJ SE VLJUBENI LUDO VO ZENATA....SEPAK SI BARAAT PROMENA(KOJA KE JA ZAJAKNE VRSKATA SO ZENA MU I KE SVATI DEKA NIKOJA NE E NI PRIBLIZNO DOBRA ZA NEGO KOLKU NEGOVATA ZENA)NO DOKOLKU SE RAZVEDENI TOGAS OPRAVDANO.....A VAKA NEMA SANSIIII TEORETSKI......POZZ I BEZ NAVREDA
     
  9. simona...a

    simona...a Нов член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    1
    nemozam da go narecam vrska toa sto go imam jas.od vreme na vreme se gledame...negovata zena kako da ne postoi i taa ima drug....no razlikata vo godini e ogromna.on ima 40 a jas imam 19....:(
     
  10. Devojceto

    Devojceto Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2010
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    1
    Simonce srcka batali go coecevo,cel zivot e pred tebe so,ke si najdes nekoj sto ke bide vreden zaedno da doziveete i otkriete mn raboti,od nikogo ni ukradeni ni pozajmeni,licno vasi.Sega moze ti e tesko no so intenzivno druzenje so drugarki,iskacanja u disko se ke se smeni veruvam>Ne si go upropastuvaj ni zivotot ni mladosta,retko koga nesto dobro izleguva od tie vrski.Ti posakuvam sreka. :*
     
  11. simona...a

    simona...a Нов член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    1
  12. simona...a

    simona...a Нов член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    1
    jas sum vekje zaljubena vo nego i ne sakam da prekine toa sto go imame, isto taka i toj saka da bide seuste so mene... toa sto go imame trae od minatiot oktomvri i za seto toa vreme toj nikogas ne me iskoristil i se odnesuval dobro sprema mene, nikogas ne ispadnal idiot i sme odele do kaj so sakam jas, nikogas ne me prisilil na onaa rabota. ne zna so da pravam dajte mi sovet
     
  13. hience-ace

    hience-ace Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Симонче мила ги прочитав сите коментари некои се ок некои се осудувачки кој не горел на тој оган незнае како е јас имав таков случај само сто не беше женет туку во врска пред брак имаше
    ветувања,убави зборови и незнам сто уште не,а подоцна се ожени(сега има 2 деца)млада си имаш време да свртиш нова страна тој никогаш нема да биде само со тебе кој еднаш изневерил ке изневери пак а ти продолжувајки со таа вска само го губиш времето да запознаеш некој кој ке те сака и ке може да прави планови за вас двајцата а да нема некој друг,овој мојов ако можам така да го кажам и сега кога ке ме види муабетот е како не му е убаво,не ја сака,не спие со неа итн.итн.Живееме во време кога секој живее друг жовот а не својот доколку ова потрае ке добиес само етикета и ништо повеке а тоа дека не те присилил на ништо со своето искуство ке направи да го добие и тоа а тогаш веќе нема да си интересна мој совет седни разговарај со него кажи му дека сакаш да да имаш нормална врска да одиш кај сакаш и да не се плашиш дека некој ке те види и ке излезат работите на виделина размисли добро колку и да си заљубена таа врска нема иднина а со времето ке заборавиш се
    поз се надевам дека ке ме сватиш
     
  14. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Не сакам да осудувам, ретко кога и го правам тоа.
    Ама татко ми ме направил на 20 години.
    Толку.
     
  15. christina

    christina Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Vrska so zenet maz?Mnogu tesho...Najteshko za devojkata.Kolku i da se sakate "najmnogu na svet",realnost e deka eden den toa kje zavrshi.Ako vo brakot ima deca,teshko deka kje se razvede.Eden den i ti kje sakash brak i deca,a toj ne kje moze da ti go ovozmozhi toa.Znam sto ljubov,no dobronamerno ti velam "vnimavaj".
     
  16. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Симонче па знаеш ли колку убави дечки има на твоја возраст, а ти зошто баш со женет човек. Размисли каква врска можеш да имаш со него, по цело време само треба да се криеш за да не те види некој и за да не се дознае, а така само ќе се измачуваш себеси и ќе си створиш дополнителни нервози. Млада си и не вреди уште сега да се замараш со такви проблеми.
     
  17. margy

    margy Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Zdravo na site! Dolgo go razgleduvav forumov, no ne se zacleniv bidejki ne sum premnogu komunikativna licnost.No, ova sto mi se slucuva vo posledno vreme navistina me natera da si ja olesnam dusata bidejki smetam deka e mnogu strashno! Imam 23 godini i so decko mi sme vo vrska 6 godini.Zaedno pominavme i dobro i zlo.Mnogu raboti preziveavme....no,pred 2-3 meseci bevme izlezeni vo edna diskoteka.Site bevme parovi.So ednite ne se znaev -pa se zapoznav taa vecer.Stom covekot mi ja podade rakata pocustvuvav nesto mnogu silno!....Ne mozev cela vecer vo lice da mu poglednam,negovata sopruga sedese do mene.Koga trgnav do toaletot on dojde po mene...no, nisto ne se sluci samo mi se nasmevna. :) Naseto druzenje prodolzi preku facebook. Razgovaravme, onaka za opsti zivotni temi nisto posebno-znaci pa i ne tolku redovno.I...se sluci...mi prirasna za srce.Se se sluci spontano..pak izlegovme vo drustvo,za po nekolku dena da se najdeme jas i on nasamo.Se guskavme se baknuvavme....Neverojatna hemija custvuvam sprema nego navistina mnogu mi znaci! :inlove: Mi kazuva zborovi koi nikoj i nikogas prethodno ne mi gi kazal, preubavo mi e koga me gushka...NO! ....sovesta e taa koja ne mi dava mir ni minutka i koja demnee po mene koja sosema me unistuva. :worried: toj e zenet covek, tatko e na dve deca, soprug na edna prekrasna izvonredna zena... :worried: Petnaeset godini sme razlika....no ajde ova poslednovo i ne e tolku strasno kolku prethodno nabroenite fakti.Celata treperam se tresam....strav mi e najmnogu od majka mi! So nea imam mnogu isklucitelen topol i blizok odnos, a sega ke mora da pocnam da ja lazam. :( Stravuvam mnogu! Se plasam da ne se otkrie, makar sto vnimavam na site detali treperam da ne ne vidi nekoj...ako doznaat moite gotova sum, ke me izbrkaat od doma ke se otkazat od mene :( Ednostvano ne sum devojka koja trgnala po losi patista, niti pijam, niti cigara sum zapalila vo zivotot, nikomu nisto loso nitu sum storila nitu posakuvam! Imam trpenie za site luge ...vesela i vedra devojka sum no..ete ova ednostavno-MI SE SLUCI! I, si rekov ako treba da izbiram DA SE DOZNAE ili DA SUM MRTVA sto pati si rekov deka najdobro e da umram odosto takov sram da im nanesam i na moite doma, i sebesi i na decko mi....a,pak go sakam i nego i kolku znam deka e gresno trgnuvam nakaj nego ko slepa... :x Sekoj den go molam Gospod da ne se doznae samo zosto togas mojot zivot ke bide ZAVRSEN. Sekoe vase mislenje mene mi e dobredojdeno....
    VI BLAGODAARM I VE POZDRAVUVAM! :*
     
  18. angelica

    angelica Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Уште пред да се впуштите во ваква врска треба уште на почеток да размислите колку луѓе околу вас ќе повредите и разочарате, а најмногу се повредувате самите себе си. Не се ставате само помеѓу мажот и жената како сопружници, или меѓу него и неговите деца, туку најпрво напаѓате една институција што ја благословил Господ. Гледајте на тој брак како на една домашна црква, а Вие со влегувањето во врска со женет човек, несомнено одите во поход против таа црква. Тоа дефинитивно нема да Ви донесе позитивни работи понатака и на подолг рок.
    Добро би било во такви мигови на големи искушенија да практикувате најмалку молитва кон Господ да Ви помогне да се одвратите од такви погрешни чекори во животот.
     
  19. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.298
    Пол:
    Женски
    Марги не те критикувам зошто ете гледам дека си свесна за твоите грешни постапки. Зар тоа не е доволно да ставиш крај. Не биди егоист, многу луѓе има вмешано во оваа ситуација кои кога ќе излезе вистината на виделина ќе бидат повредени. Твоите дома, дечко ти, жена му, децата... Која е таа љубов што може да биде посилна од страдањата на сите овие луѓе. Заради нив треба да прекинеш со оваа афера. Не си мала, за да живееш во илузии и фантазии дека ќе имате блескава иднина со тој човек. Се е во твои раце, кога сакаш можеш да прекинеш, поттисни ја страста и емоциите и направи го правилниот чекор.
     
    На happygirl и Offspring им се допаѓа ова.
  20. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Од овде започнува проблемот...не си смеела да допуштиш да се видиш со човек кој не е твој! :!: Свесно си се впуштила во правањето грев и сега наеднаш жалиш,наеднаш те гризе совеста! Не можам да размислам каде бре ја оставате совеста додека го правите гревот????? :?:
    Па ти си зрела особа, имаш 23 години, имаш изградено афторитет пред твоите родители, имаш врска од 6 години...и наеднаш допушташ да бидеш заведена, забораваш на тоа што всушност си ти, и уживаш во она кое не е твое! Да беше 16, 17, 18 години ќе си помислев млада девојка, неискусна била заведена од возрасен маж и тоа е тоа! ама на твоја возраст, некако тешко ми е да поверувам дека си жртва и дека заслужуваш целиот случај да го поминеш без да ти биде наплатено! а ќе ти биде, и веќе гледам дека совеста ти наплаќа! |(
    Морам да признаам дека според напишаното ми оставаш впечаток дека се каеш, ама никаде не прочитав дека нема повеќе да се видиш со него! :fubar:
    хммм...повеќе ти е страв од тоа што ќе помислат другите отколку како ќе се чувствува дечко ти! повеќе се плашиш од реакцијата на родителите а многу помалку мислиш дека ќе го изгубиш дечко ти (најверојатно ќе те напушти |( ) Ти воопшто сакаш ли да ја надминеш ситуацијата, сакаш ли да останеш сп дечко ти и колку си подготвена да жртвуваш за да останете заедно?
    Да сум јас на твое место (иако никогаш нема да сум) најпрвин би прекинала секаков контакт со женетиот и...и...и најверојатно би го премолчла гревот :x (знам дека треба да се каже но мислам дека ретко кој ја има таа храброст сам да си го признае неверството)
    Размисли што сакаш, а ако во листата на сакани нешта го нема дечко ти и вашата 6 годишна врска, тогаш напушти го дечко ти и продолжи онака како што мислиш дека ти е најдобро! А јас мислам дека со женетиот нема долго да трае ама ај да речеме дека ви е убаво и вреди да си го жртвуваш животот!
    Се надевам дека совеста ќе си го направи своето, ќе те изгриза така убавко што ќе те натера да се освестиш колку голема грешка имаш напарвено! Од друга страна пак знам дека се каеш но... не си доволно убедлива!
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.