1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со женет човек

Дискусија во 'Врски' започната од Bianca, 9 декември 2009.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.012
    Допаѓања:
    198.824
    Пол:
    Женски
    Margy, прекини со време додека не сте заглавиле и двајцата, затоа што после нема назад - колку повеќе оддолжуваш, толку потешко ќе ти биде. Гледам дека си свесна оти постапуваш погрешно и се надевам дека ќе го послушаш разумот, а не срцето. Не вреди да го уништиш својот живот, а уште помалку животот на тоа семејство, а особено децата. Прекини го контактот, избриши го од фејсбук, промени го бројот и потруди се да го исфрлиш од својот живот. Имаш долгогодишна врска и верувам дека имаш некакви чувства спрема дечкото, мислиш дека нему би му било сеедно да дознае дека сакаш да бидеш со друг, и тоа женет? А тоа што се молиш да не се дознае - ќе се дознае, па ти колку сакаш криј се... светот е мало место, особено кога се работи за Македонче... а тука се се дознава, порано или подоцна. Затоа, колку и да е тешко, прекини со време!
     
  2. margy

    margy Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    драги мои ... ги читав вашите мислења деновиве и многу размислував...се видовме уште 2-3 пати...а потоа едно десетина дена не , и тоа ми беше солиден период убаво да размислам за се. велам, не се видовме-но се слушавме. сепак тоа што не беше покрај мене ми годеше да размислам убаво за се, и сметам дека најдобро е да се стави крај на сетоа ова, да се заборави ко да не ни било ! воопшто не мора да го прекинувам контактот со него, значи не ми пречи ни да го сретнам случајно ни да го видам онлајн...ни да ми пише понекогаш! ништо од тоа не ми пречи само не сакам повеќе врска со него, не сакам живот соѕидан врз лаги и неверства премногу лошо се чуствувам ! :( воопшто не ми е гајле дали ќе ми недостига и колку ќе ми е тешко вака ми е многу потешко, лажам, изневерувам и постојано сум под стрес да не се дознае некако ....а тоа среќа не ми носи :worried:
    само ...после се не знам воопшто како да му го кажам сега сето ова..после сите тие нешта што си ги кажавме.. :( те. како да му кажам сега дека не сакам повеќе ништо со него? едноставно не ми е пријатно, немам храброст за тоа...не ме обвинувајте ве молам, воопшто не ми е лесно и премногу се каам што се впуштив во оваа игра ко на шала, ништо не сватив сериозно а испадна многу комплицирано го засакувам човекот но не е битно , реков без разлика колку го сакам не сакам ваква љубов која се темели на лаги и гревови :?: само ве молам ...кажете ми како е најбезболно да го ставам крајот на сето ова, да направам ситуација или едноставно..како да му кажам ??? :worried: ....
     
  3. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.628
    Допаѓања:
    251.182
    Пол:
    Женски
    Наједноставно...кажи му: ти си женет човек и јас несакам да си го трошам животот со тебе! Направив грешка но сватив дека вака не оди. :!:
     
  4. nesa

    nesa Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    841
    Допаѓања:
    1.223
    Пол:
    Женски
    Нема потреба да правиш ситуации, зашто претпоставувам човекот е доста постар од тебе, а ние постарите несакаме невкусни ситуации. Едноставно седнете,разговарајте и кажи му како се осеќаш. Можно е да сака да те предомисли, меѓутоа стои си цврсто на твоето решение, бидејќи како што кажа и самата несакаш љубов заснована на лаги.
     
  5. renata76

    renata76 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    34
    Оддалечи се од него...остави го нека си го живее
    својот живот со таа што ја сакала од почеток...
    ти пак на крај ќе бидеш оставена сама, па подобро
    најди си некој слободен!!
     
  6. nenuska

    nenuska Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2010
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    461
    neznam dali sum jas od onii sto bi se reklo so staro svakenje ama stvarno ne mi e jasno kako moze devojka da pocne vrska so zenet covek neli se svesni deka unistuvaat necie semejstvo i deka nisto ne dobivaat so toa.kako bi bilo da im go pravat toa nivnite mazi toa togas boli neli? epa dragi moi razmislete koga se vpustate vo takvi vrski zarem nema slobodni mazi pa ozeneti da brkate.jas se izvinuvam nesakam nikogo da navredam samo si go kazuvam moeto mislenje.
     
  7. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Margy,едноставно ќе му кажеш дека вашето завршило.Не сакаш да си причина за утре не дај Боже проблеми меѓу него и жена му,дека едноставно не сакаш да живееш во илузија.И толку.И цврсто да си стоиш на тоа.И ќе прекинеш контакти секакви со него.А ако евентуално ти е тешко или не можеш да му кажеш оддалечи се од него скроз.Нека те снема.Како и да е добро е што си се совестила дека таква врска не води никаде. И памет во глава понатаму. :)
     
    На nenuska му/ѝ се допаѓа ова.
  8. AppoloN

    AppoloN Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2010
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    132
    Lelelele..........citam i pagjam od smeenje....mislam bez navreda....kako masko znaete se smeam zatoa sto od moja gledna tocka smesnicko e...... :D
    Zasto? Sega ke vi kazam:
    Site ste vo pravo, znaci site.....tuka se mnogu faktori vo igra okolnosti situacii i sekoj si e prica za sebe neli...
    Eve jas ke ti kazam kako masko..... iam vrska seriozna... i ja bi te legnal....i zvezdi ke ti simnuvam i so ti pa da ne bajki ke ti kazuvam i prikazni kolku sakas duri ne dobijam toa sto sakam i da si se olesnam ( nemojte da me sfatite pogresno nikoj nemam namera da go navredam samo sakam da ve nateram da sfatite) ali pak ke si ostanam so devojka mi i sekogas ke si sum so nea... za momentalno tresenje koga ke sum vo nekoja slabost...dobro si mi dosla...ili nekoe mlado mevce da si najdam ubava mlada ( malecka ) za da si go hranam egoto i da gledam kako kotiram visoko demek eeeej vredam uste sum u forma malive po mene trcaat...znaete kolku toa go hrani egoto?
    Pojma nemate, ali utre ke bides zaebana oti si znam kaj mi e sigurno a sigurno mi e so nea...ako ne mi e zasto tolku vreme sum so nea i zaso iam seriosni nameri so nea....?
    Aj sega da zamislite zasto toj budala stail burma na raka so nea? Zatoa sto svesno se ozenil na kraj on ja pobaral za zena ne go ozenile na slepo....taka.
    Makar sto jas eve ne bi go naprail toa od prosta pricina sto iam bliska osoba koja sto si go unistuva zivotot i najubavita godini gi minuva vo placenje po eden takov so zena i dve deca za koja sto taa voka go sakam a site zneme deka mu e samo kef na k..t!
    Morav da sum vulgaren ama.... gledam so moi oci takva situacija i se gadam.....ajde radi toa sto mi e bliska osobata i mi bila vo mladosta edno ama toj sto i pravi....ne ste svesni..... a taa pati i ima 25 god znaci ne e dete ama se unistuva zaso go sakala....a toj em znae deka nema sansi da ja napusti zenata si em ne ja ostava nea da mrden...za da si go hrani egoto...mlada e ubava e zgodna e i toj beri poeni na berzata....vi se molam.....
    Sekoe grnce si ima kapace, svestete se ako bil za vas nemalo da mu stavi burma nekoja druga pred vas..ne trcajte po nesto sto ne bilo za vas zatoa sto ako ne bilo nekogas nikogas nema ni da bide....zatoa sto posle i toa sto ke e vase...ke dojdi nekoja i ke vi go zemi.
    Zamislete si kako bi vi bilo da vi dojdi nekoja tinejdjerka doma i da vi kaze za vasiot soprug....go saaaakaaaaaam. se sakameeee............... Ma nemooooooj?
    :D
    Zenski umot vo gleva i ne trcajte po tugjoto a branete go svoeto...ama prvo osigurajte se deka e vase...
    Hehehehe.
    Pozz do site...sakav samo da sum originalen i naj direkten bez namera da nevredam nekoj :D ;D
     
    На De-lovely, girl1985, angelce1 и 7 други им се допаѓа ова.
  9. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Главен проблем на ваквите врски се слабоста и чувствителноста кај нас жените. Многу лесно дозволуваме некој си да си игра со нас,посебно ако ни влезе под кожа или ако сами себеси се убедиме дека е така :tmi: . Па ако бил за тебе тој некој никогаш немало да ожени друга. Во принцип сум секогаш за љубовта, ако е вистинска, не ми пречи националност,вера, години, (ама се со усул). Но вакво нешто не сфаќам, да му прам ќеф на некој си чичко- НЕ ФАЛА. Немојте да се понижувате вака, секој е доволно добар да биде прв и еднствен. Не бидувајте нечија храна за отупеното его!! :fubar: Ако е несреќен во бракот нека излезе од него и нека ве бара, ама речиси никој нема да го направи тоа за вас, оти секогаш ќе се најди некоја друга шо ке ве замени. Не сте посебни за ваквите расипани, секогаш постои некоја друга шо ќе го пополни вашето место и неговото его. Тоа е зависност... еднаш швалерџија- секогаш таков! :!:
     
  10. doll

    doll Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    115
    "Eve jas ke ti kazam kako masko..... iam vrska seriozna... i ja bi te legnal....i zvezdi ke ti simnuvam i so ti pa da ne bajki ke ti kazuvam i prikazni kolku sakas duri ne dobijam toa sto sakam i da si se olesnam ( nemojte da me sfatite pogresno nikoj nemam namera da go navredam samo sakam da ve nateram da sfatite) ali pak ke si ostanam so devojka mi i sekogas ke si sum so nea... za momentalno tresenje koga ke sum vo nekoja slabost...dobro si mi dosla...ili nekoe mlado mevce da si najdam ubava mlada ( malecka ) za da si go hranam egoto i da gledam kako kotiram visoko demek eeeej vredam uste sum u forma malive po mene trcaat...znaete kolku toa go hrani egoto? "

    грешката што ја прават девојките или жените-сеедно се грешки....ама изгледа после ова ...пак излегува она моето неодамнешно тврдење мажите се едни обични кретени !!!!!!!!!! :puke:
     
  11. AppoloN

    AppoloN Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2010
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    132

    Zaso sebicni? na sila li ja teral nekoj da siri nozete...ili kako bilo tamu da iskaca ili ne znam sto so nego?
    Aj ziti sve zenska procitaj si ubavo sto iam napisano i ne me vadi od kontekst.....
    Nie sebicni zatoa sto sekoja vtora se siri.....
    I dr pat procitaj prvo ubavo posle kazuvaj skazni i ne e ubavo da vadis od kontekst nekoj...a ako ne znaes da tolkuvas raboti onda ne kazuvaj mislenja zatoa sto se blamiras.
    Pozz
     
    На De-lovely и Offspring им се допаѓа ова.
  12. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Кратко и јасно ке кажам Ако кучката не го дигне опашот , кучето нема да тргне по неа - стара вистинита поговорка :!:
     
    На julie77 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Вие што влечкате со женети, сте девојки без капацитет на мозокот да размислите дека секогаш женетиот човек дома се враќа :lol:
    Ене го и татко ми одеше. Сега знаете каде е? Домаааа :lol:
    Сега не моли и ни плаче мене и на сестра ми да му зборуваме.
    Знаете зошто? Затоа што сме му ќерки, и никогаш не би си ги оставил ќерките ради некоја пачавретина проста, што незнае да сврзе две сложени мисли и да разбере дека тој човек има семејство кое му е поважно од било која пичка. ;)
    Па сега вие видете.
    Знаете како викаат старите? Слушај паталец а не гаталец :lol:
     
    На AppoloN, girl1985, angelce1 и 4 други им се допаѓа ова.
  14. Hopeful

    Hopeful Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    1.467
    Воопшто не ги поддржувам ваквите врски. Не знам која е причината што ги тера луѓето на вакво нешто. Наместо да си седат на местото и да си го гледаат патот, едните да си најдат некој како за нив, на нивна возраст, а другите да си ја гледаат фамилијата, тие си го пикаат носот кај што не им го бери. Ем растураат семејства, ем си го уништуваат својот живот и животот на луѓето кои се засегнати во целата ситуација. Ако сте на местото на љубовџија тогаш убаво ќе ви е, ќе си правите мерак и ќе се мислите дека сте нешто, а всушност не сте ништо. А, замислете пак, не дај Боже, вам да ви се случи вакво нешто т.е. да бидете вие на местото на жената/мажот кои се изневерени и на местото на децата? Како би ви билотогаш? Дали и тогаш би ви било мерак и би ги поддржувате овие работи или би размислувале поинаку? Замислете со какви очи вие би ја/го гледате другата/другиот на вашиот родител или сопруг/сопруга и замислете тогаш со какви очи ве гледаат вас додека вие уживате?
     
  15. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Јас неа ја сметам за ороспија, а таа мене нема да ме гледа никако, оти ако ми ја видат очиве ќе и ги извадам нејзините!
     
  16. Iriss

    Iriss Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски

    Абе Offspring, види... Јас те сфаќам дека си повредена, разочарана и сето тоа... Ни јас не ги оправдувам тие врски. Ама зошто толку си се свртила против девојките, се лошо зборуваш за нив, вакви се, такви се... Зборуваш како да сакаш да ги испоубиеш сите...
    А чекај малку, кај се мажите во приказнава? Не мислиш дека тие се најмногу виновни? Гајле и е на девојката, посебно ако е слободна, ја заболе, што сака може да прави, слободна е и на никој не одговара. Не викам дека е морално, ама сепак, слободна девојка си е, не одговара на никој. И ако не е таа, тогаш некоја друга девојка ќе биде, ги има многу. Ако не успее со неа, ќе успее со друга. Кај се мажите??? Тие се најмногу криви. Тој имал намера, па ако не една, тогаш друга. Кај него е проблемот. Тие да си седат дома, а не да трчаат по девојките. Си има семејство, жена, деца, тој да си седи мирен дома. Кај него е вината, не е кај девојките. Ако веќе се женал, нека си седи дома.
    Не ги напаѓај толку девојките, зашто мажите се тие што се заколнале пред Бога дека ќе се верни.

    Поздрав
     
  17. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Не реков јас дека не се и мажите виновни. За се се виновни двајца, подеднакво. Нормално дека јас него не го оправдувам, сега несакам да зборувам за тоа. Само кажав дека тие што трчаат по женети се прости, немаат мозок да размислат дека женетиот човек дома се враќа. Прочитај во брачни неверства ќе видиш колку девојки се со надеж дека нивниот потенцијален сопруг ќе ја остави жената. Чист пример е онаа кацита мислам беше. Тие се доказ за женската глупавост. Далеку од тоа дека јас ги оправдувам мажите, ама ги напаѓам жените, затоа што се прости.
     
  18. Iriss

    Iriss Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Да, меѓутоа има и такви и такви девојки. Има девојки кои стварно не знам со кој памет мислат дека мажот ќе ја напушти фамилијата за нив, ама има и девојки кои се слободни и го прават тоа само да си уживаат во животот и не бараат ништо од неверниот маж.

    Нејсе, мажи седите дома кога сте ветиле!
     
  19. marija1985

    marija1985 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2010
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    2
    Lele coveceeeee
    Znaci kaza se so bi mozela da kazam jas........
    Vo pravo si,ako zenite ne gi krevaat nozete mazite nema da se vrtat p niv(zenetite)...
    Blaze si na taa sto te ima tebe sto razmisluvas vaka,...no site mazi ne razmisluvaat taka! Posle problem so soprugata(finansiski,materijalen,zdrastven),posle nekolku godini pominati vo brak,ostareni,mazite ke sretnat pomlada zena i ostavaat dete,zena,ne mislat so niso drugo osven so k..ot! mene mi se sluci istot!za zal imam samo 25 godini,ne sum kojznae kolku stara-bar mislam! Jas rabotam super rabota kako sto mi odgovara so univerzitetsko obrazovanie,maz mi so sredno demek nemoze da najde rabota trosese denot na net,pa si kontaktiral so "drugarkite" i edna vecer go fativ i sto napravi: si ja zapali kolata,zede alista za iskacanje mi gi sobra parite i po diskoteki! no najtragicno"po 5 dena gi potrosi parite i se vrati! I sega?????????
     
    На akita му/ѝ се допаѓа ова.
  20. doll

    doll Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    115

    vidi...ne gi osuduvam jas devojkite koi idat so zeneti, ama niti gi opravduvam ! :!: Ne smetam deka toa e pravilno, samo ne se udiram mnogu vo gradi i ednostavno mislam KOJ KAKO SAKA NEKA SI ZIVEE. AKO NEKOJ PRAVI GRESKI SAM KE SI GI PLATI i tolku,nema potreba od ponatamosni filozofii, razlicni katrakteri-razlicini mislenja.Mene zborot mi bese za ona sto ti go pisa : [ Eve jas ke ti kazam kako masko..... iam vrska seriozna... i ja bi te legnal....i zvezdi ke ti simnuvam i so ti pa da ne bajki ke ti kazuvam i prikazni kolku sakas duri ne dobijam toa sto sakam i da si se olesnam ( nemojte da me sfatite pogresno nikoj nemam namera da go navredam samo sakam da ve nateram da sfatite) ali pak ke si ostanam so devojka mi i sekogas ke si sum so nea... za momentalno tresenje koga ke sum vo nekoja slabost...dobro si mi dosla...ili nekoe mlado mevce da si najdam ubava mlada ( malecka ) za da si go hranam egoto i da gledam kako kotiram visoko demek eeeej vredam uste sum u forma malive po mene trcaat...znaete kolku toa go hrani egoto? "]
    AKO VAKA RAZMISLUVA SEKOE MASKO, TOGAS PROPADNAVME NIE ZENITE :x
    Pozdrav !
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.