1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со корисник или дилер на дрога

Дискусија во 'Врски' започната од Monce89, 9 јули 2010.

 1. Monce89

  Monce89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  10
  sto mislite...? i dali ima nekoj vakvo iskustvo, mnogu me interesira...
   
 2. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.168
  Пол:
  Женски
  Како не. Сите сме една голема подземна Мафија.Таквите врски знаат да ве однесат 2ве метри под земја е ако ви изгледа добро побарајтеа таа врска.
   
  На sweet-star му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Monce89

  Monce89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  10
  rizicno e..ali me interesirase vaseto mislenje :)
   
 4. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.439
  Пол:
  Женски
  Нема човек што дилал а не бил фатен, дали за година , две ... битно сите паѓаат, тоа да ти биде јасно.
  Големи се шансите ако дила и да конзумира, значи не знаеш што те чека.
  Јас лично сум слушнала за луѓе што ги познавам дека дилаат и сум се зачудила, зарем е можно, а баш фино изгледаат не се сиромашни , зошто го прават тоа ? Прво не верував. Верувај ми дека денес ни еден од нив не е на слобода, тие "фини" деца паднаа, а за дилање богами се лежи и тоа добро.

  На почетокот се фраери, постојано зе низ град, возат мотори коли, им растат акциите. Ќе се најдат девојчиња фасцинирани од таквите ликови, и се впуштаат во ризични работи.
  Мој искрен совет ти е не влагај во гомна, не е тоа шала, ќе те заглават до гуша во проблеми.
   
 5. Monce89

  Monce89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  10
  i jas se zaprasuvam zasto go pravat toa.. ubavi fini dobro situirani, bas kako sto kaza i ti...ali ustvari pozadi toa se krie nesto sosema drugo..za zal :(
  fala :)
   
 6. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  10.995
  Допаѓања:
  142.327
  А зошто те интересира како би изгледала таква врска?
   
  На ariela09 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Hopeful

  Hopeful Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  1.467
  Мислам дека не треба воопшто да се размислува за вакво нешто дека одговорот е НЕ! Тоа носи многу проблеми и опасност. Лично јас не би се впуштила во ваква врска макар и последен на светов да е. Мил ми е животов за да го поминам со некој таков и постојано да сум во опасност, да ме демне смртта на секој чекор и да живеам во неизвесност што ќе се случи, дали и тој се дрогира ( сигурно) и кога и мене ќе ме навлече на тоа (многу веројатно). Затоа одбирам живот без такви работи и како што викаат старите " дувај и бегај подалеку од такви работи "
   
 8. Hopeful

  Hopeful Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  1.467
  i jas se zaprasuvam zasto go pravat toa.. ubavi fini dobro situirani


  Ова го прават најмногу некои што се збеснати од пари, некои на кои се му е удоволено во животот, кои се разгалени и на кои родителите не им рекле не за ништо, им дале се дури повеќе од возможното и им дозволиле да им се качат на глава - со еден збор како што рече ти убави, фини и добро ситуирани. Се заситиле од се, па сега пробуваат нешто ново и навлегуваат во тоа, како што некој погоре кажа фрчат со коли, пари, мотори и сл. се дури не завршат или в затвор или под земја. Можеби им недостигало и вниманието на родителите, немале доволно време за нив, не им се посветиле доволно, па сега вака сакаат да привлечат внимание. Барем јас вака мислам. Можеби го прават и некои што се целосна спротивност на ова, но за повеќето случаи што имам слушнато биле од првиот вид.
   
 9. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.474
 10. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.806
  И јас би сакала тоа да го знам. Зошто те интересира?
   
 11. BurstBerry

  BurstBerry Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.434
  Од ваква врска бегајте подалеку...многу добро ми е позната оваа врска...имав другарка која се фати со еден тип кој бил дилер на дрога. меѓутоа таа тогаш не го знаеше тоа...и кога дозна сакаше да раскине со него (дозна после две недели) но тој не и дозволуваше(иначе и типов се дрогирал) и еднаш дојде кај неа издрогиран и и се закануваше дека ќе ја убие, со сила ја тераше да земе дрога...мислам страшно едвај после една недела изгубија секаков контакт,типот едноставно си исчезна(на ваквите не им е долг векот)...затоа не се впуштајте во вакви работи верувајте дека е многу опасно...сум видела знам како е...не ризикувајте!!!
   
 12. Pavlin4e

  Pavlin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  9
  Jas sum bila vo vrska so diler na droga a nikogas ne me navel da probam i jas i seuste e taka nikogas ne sum probala dodeka bev so nego sekogas velese deka:Drogata e za pravenje a ne za jas i ti da ja koristime......
   
 13. Panicharka

  Panicharka Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Kakov e seksot so diler na droga? Prasuvam od cista radoznalost ako mozes da mi kazes?
   
 14. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
  ^^^Прашањево ејјјј....турни ме да кинисам |( |( |(
   
 15. angelce1

  angelce1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  234
  А другите да користат? Значи вие да не си ги уништувате животите,а на некој друг слободно може да го уништите?Па како само може да спиете мирно,не ми е јасно?Знам дека за мене не е добра,па не ја користам,а за другите шо ме гајле? Што добро може да има кај некој што уништува животи?Расипани умови :@
  Може сум малце преостра,ама страшно ме нервираат вакви работи Немам зборови :x
   
  На akita и thelittle17 им се допаѓа ова.
 16. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.990
  Додека има овци, има и такви што стрижат. Нема чесност на денешницава, тоа да ви биде јасно. Се гледа да се стигне до пари на овој или оној начин. Уосталом на наркоманите никој не им ставил нож под грло да се дрогираат. Тие се дрогираат, други си продаваат.
   
  На Pavlin4e му/ѝ се допаѓа ова.
 17. nesa

  nesa Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  838
  Допаѓања:
  1.217
  Пол:
  Женски
  Во врска со темава ќе кажам:
  прво-скоро сите дилери се и наркомани, реткост е да дила, а да не зема
  второ- незнам дали знаете што се во состојба да направат наркоманите кога имаат криза.
  Од ова сами можете да заклучите дали сакате врска или не со дилер.
  И за на крај Каде деца со тој памет? :x :x :x
   
  На srcekrsacka, akita и Lina24 им се допаѓа ова.
 18. nesa

  nesa Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  838
  Допаѓања:
  1.217
  Пол:
  Женски
  хахаха ме насмеа, па незнаеш дека не се способни????
   
 19. Panicharka

  Panicharka Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Epa kako imaat seks so niv ako ne se sposobni? A zosto ne se sposobni neli tvrde Pavlin4e deka ne zimaat droga tuku samo a dilaat?
   
 20. Panicharka

  Panicharka Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0

  Epa eve te turkam ajde kinisaj i daj mi odgovor... :geek: