1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со корисник или дилер на дрога

Дискусија во 'Врски' започната од Monce89, 9 јули 2010.

  1. Marley

    Marley Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.093
    Допаѓања:
    1.128
    Пол:
    Машки
    Vo celiot svet prodazbata na droga e krivichno delo,..
    a prodavachite se kriminalci bez razlika na nivniot...
    karakter i motivot zashto toa go pravat...
    Ovj fakt sam po sebe e devolen za sekoja lichnost...
    koja drzi do sebe deka e mentalno zrela osoba da zakluchi...
    shto znachi vrska so diler na droga...i dobro da se zamisli...
    kako kje gi demantira duri i spekulaciite od tipot...
    "so koj si...takav si"...

    ps...dozvolete i povozrasnite da se vo pravo...
    ......doblesta e pozitivna karakterna osobina...
     
    На angelce1, viku и kate21 им се допаѓа ова.
  2. biljanavasileva

    biljanavasileva Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2010
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    2
    toa treba odma da se besite ne treba da razmisluvate ako stapite so takov vo brak... ustvari tamu nema brak nema idnina so tia celo vrme ke prodava od doma ke ve maltretira i se po red...
     
  3. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Ти па најде да кажуваш што е правилно, што не. Подобро ќе бидам со дилер на дрога отколку со ЖЕНЕТ човек!
     
    На Pavlin4e му/ѝ се допаѓа ова.
  4. biljanavasileva

    biljanavasileva Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2010
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    2
    hah epa ne e podobro oti za tia covek nema nazad... i celo vreme ke bidite pod stresovi a so zenet e drugo ili ke se razvede i posle ke si ziveeme srekno ili samo ke si odeme i ke ni bide ubavo...
     
  5. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Kako moже да ти биде убаво со некој шо откога ќе заврши работа со тебе ќе оди да си легне до жена му?????? Ама одење ова...
     
  6. biljanavasileva

    biljanavasileva Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2010
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    2
    Pa ima i drugi varijanti,na primer vo slucajot toj ne legnuva do zena mu... sam spie.. a somene e po cela den ,po 20 pati se slusame i pisuvame po 60 poraki dnevno! i? :)
     
  7. viku

    viku Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    157
    А да се вратиме на темата!!!

    Друштво! Ај назат кај дилерите!
     
  8. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Марли, многу добро кажано но поединци не сакаат да имаат слух за ова.И јас сум се изјаснила на првата страница , сум го кажала тоа за да се потикне свест и срав од таква врска...Но гледаш и после тоа ,толку страни се напишани...Што значи не вреди и залудни биле зборовите на повозрасните за поединци.Едноставно се нема слух, и ги возбудуваат опасните игри кои подоцна можат да завршат опасно и катестрофално за нив.Денес постои закон за се, а некои грешни потези кривично се гонат...Затоа не го пикајте носот каде што не ви е место...за да поживеете подолго, мирно и среќно,со она што го имате.
     
  9. viku

    viku Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    157
    Незнам дали забележавте ама ако на помладите (оние со 16, 17, 18 години) им дадете совет, посебно ако се повикате на зрелоста и искуството, одма реагираат! Има една мнооогу добра поговорка која вели „Ах, кога младоста би знаела, а староста би можела...“. Од мене уште едно големо, гратис, „ЕХ“!

    Дечки, Не се лутете и вреѓајте одма, тоа што сте малечки е ваша предност, а искуството е наша! Во ваш интерес е да не искористите.
     
    На angelce1 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Ццццц....отиде светов у бестрага!! :o |(
     
  11. strangewoman

    strangewoman Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    367
    Каков живот ќе имате со таков човек не можам да разберам. Ај ќе се земеш оти го сакаш ами децата кога ќе дојдат? Кога ќе ги прашаат што работи татко ти? - Дила дрога :fubar:
     
  12. Pavlin4e

    Pavlin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    9
    Подобро ќе бидам со дилер на дрога отколку со ЖЕНЕТ човек!

    Imas pravo........Ja gradi svojata sreka vrz tugata nesreka(vo slucajot zena mu) slicno kako dilerot koj e sreken vrz grbot na tugata nesreka (narkomanot)..............
     
  13. Pavlin4e

    Pavlin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    9
    Inaku jas mislam deka forumov e za davanje na mislenja na temata, znaci sto poedinec misli za temava, a ne sto mislis za necij komentar.......nema potreba od upotreba na losi zborovi, davanje soveti, nametnuvanje na svojot stav......ednostavno sekoj neka zivee kako sto si saka i sto ke nadrobi toa neka srka.....sto ima sega jas nekoj da go ubeduvam ili da mu dokazuvam oti sum vo pravo.....koj kako saka neka misli i gotovo.....razlicni karakteri, razlicni mislenja, razlicni luge......i mislam deka nema potreba od debati..........
     
  14. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    нуту еден дилер не продава дрога без прво да ја проба тој алооооооо
    за да продаде нешто прво треба тој да го знае квалитетот на тоа чиста логика...
    да речам во елитата на градот бев долго време и знам и гледав многу работи како функционираа тогаш можеби ќе ти се гледаат нештата кулл ама подоцна кога ке се замислиш ке видиш дека нема фајде таквите работи со такви луге се минливи
    не препорачувам такви врски проблеми 100 ке си напрајш да не прајме муабет тоа што можиш и физички да бидеш малтретирана подобро да спречиш наместо да лечиш...
     
  15. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Дилер на дрога бил а не користи или користел дрога?
    Тоа тие како пекарот да не јаде леб, како слаткарот да не пробал слатки ...
    А плус дилерот со какво друштво само не се плетка. Ќе искачаш со најголемите криминалци во градот. Ќе нема да знаеш која ти е иднината, може секој момент и него а и тебе да те снема.
    А да не зборам што нелегално е дилањето, конзумирањето дрога е дозволено, тие што купуваат се идиоти, ама тој што продава е најголем идиот, дај боже сите такви да гнијат во затвор.

    Доволно сум паметна да знам да одберам кој да ми биде дечко. Тоа сигурно нема да е дилер на дрога поточно криминалец. Не е последен маж на светот бе. Најдобро е на време да се стави рампа.
    За мене криминалци си одговараат со криминалци. А девојка која иде со криминалец за мене е глупача!
     
  16. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    Ако си малку пољубопитна и ги познаваш вистинските луѓе ќе бидеш изненадена колку овој бизнис е профитабилен во нашата така скромна државичка. Ризикот е секако голем, но не и доволен за да ги уплаши дечкиве .Да не бидам погрешно сфатена тука дилерите се ретки но затоа посредниците се множат од ден на ден.Две илјади евра за само една недела во Германија ,платен престој со сите луксузи , дилање на лесна дрога , ако те фатат цајканите може само да изедеш некој шамар , а со тамошната политика веројатно ќе поминеш и без тоа. Во најдобар случај ги откриваат за околу два месеци , за време на кои можеби ќе заработат пари за цел живот.Казната не е превисока ако си немирен можеш да добиеш три до пет години , или доживотна забрана за посета на земјата ..тебе и на сите твои блиски.Кога мојов би бил некој од "големите дечки " ( скраја подалеку добар си е и вака ;) од разбирливи причини го велам ова ) на даденото прашање ќе им одговорам ..ДА ! Затоа и толку се расфрламе со пари. Тоа е ироничната вистина
    Грешка повторно ! Паметните само дилаат не се дрогираат ,а се поголем е бројот на таквите . Квалитетот да знаеш е одбран , како што се внимателно одбрани личностите со кои соработуваат а дрогата се увезува во главно од надвор , мали количини но големи пари ...фала богу не продаваат бисквити , ако се со поминат рок да му ги вратат |( За живот се работи , луѓе гинат ја потценувате моќта на дилерите. Не се мутави ако си фатиле работа со дрога , и самите наркомани знаат каде да набават квалитетна роба , а каде е онаа од пониската класа.Не тврдете дека сте длабоко уходани кога не сте , немојте да стоите зад несигурни факти !!
    п.с наркоманите се сексаат , дрогата секако им е приоритет но не и единствена потреба во животот ..фала богу и тие мочаат и јадат |(
     
    На ariela09 и Victorya им се допаѓа ова.
  17. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    Само најголемите простачки, и тие што немаат 2 грама мозок можат тоа да го направат. Остајте вие што нема иднина, што се дрогира, и се останато, туку таа паметната што му е женска може така убаво да ја налепи, од страв од неговите претпоставени кои нон стоп работат со закани, така да не знае што ја снашло.
    Прво и основно, дилерите на дрога се обични поттрчковци, значи најпоследните, кои делат дрога, и работат за некој повисок од нив, тој повисокиот е на приближно исто ниво со него. Тие се најглупавите во тој ланец, бидејки се први на мета за притворање, уценување, котек и слично.Второ пази ситуација.. ти му си него женска, идете во кафич, си седите, доаѓа некој во цајкан во цивил, како што си шетаат, и што му текнува на преплашен дилер прво? Да се ослободи од тоа што го има. Така тоа што е кај него ке се најде или во твојата чанта, или во твоето палто. Нема љубов тука девојки, се работи за преживување. Па сега види ти каде ке се најдеш, не е само тој на мета, и женската исто. Трето нема шанса да не бидат фатени, ке фатат некој издрогиран кај што се тегни по улица, ке го испретепаат, ке го напнат ке каже од кај ја зел. Прелесно е да се дознае кога тогаш. И ако сеуште има некоја "паметна" што има таква врска, нека не се надева дека ке се промени и слично. Тој е влезен во ланец од кој нема излез освен затвор, а ништо чудно и ти да го дружиш во женскиот оддел.
     
  18. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    цитат- , [b]дилање на лесна дрога , ако те фатат цајканите може само да изедеш некој шамар ,
    кој е тој правен систем,која е таа држава,каде за дилање на дрога се добива само шамар?ако има таква тогаш да идеме таму сите да диламе,неколку месеци,ке изедеме неколку шамарчиња,ке се обезбедиме за цел живот,шо ке се мачиме да работиме после :D
    шала на страна луге мои,од наркоман и од дилер на дрога,бегај подалеку како од гавол.зошто од дрогата полошо нешто нема.јас не би можела со мирна совест да живеам со дилер на дрога,кога знам колку човечки животи уништил,не би можела да ги трошам таквите крвави пари.ако некој може така,негово право,негов живот,јас не би можела никогаш.
     
  19. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    цврсто стојам позади тоа што го кажав јас не велам дека дилерите се зависници (а има и такви) но непостои дилер што ќе продава дрога пред тој барем да ја проба кај нив ништо не е со молитви и збор давање све е со факти и лично уверување пак ке речам имав седено со секакви ако познаваш ти некој дилер на дрога што продава а не пробва си продава си прај пари би сакала да ме запознајш...малку забегавме од темата требаше да му наведеме на девочето дека нема фајде од таков како со реков можи на почетокот многу работи ке ти изгледат кулл во друштво со такви ама само на почеток понатаму ни тие самите кутрите не знат кај терат кај ке легнат и кај ке станат а не девојка покрај таков човек...и да дечките изгледат нормално и прават све нормално ама до кога?сигурно не многу долго време...
     
  20. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    Тања6 нема би сакала толку јавно да кажувам каде поконкретно се случува тоа , меѓутоа сум многу сигурна во тоа што го напишав бидејќи информациите ми се од прва рака ...после некој месец го фатија добро го натепаја а пак друг помина и без тоа , само 2-3 дена во притвор и го вратија тука. Му ја запленија дрогата и сите пари што ги заработи , кога се врати тука стравуваше од дилерите , мислеше дека сега тој им должи нив а се случи спротивното тие му ги врачија сите пари кои таму сам си ги заработи .Со нив не беше нешто посебно близок , ниту пак порано соработуваше , но ми кажа дека во било која ситуација , колку што си фер према нив толку се и тие кон тебе ...политика око за око заб за заб , тој таму премолчи од каде му е дрогата.Што се однесува на затворската казна , тоа исто не ги плаши и таму си имаат свои луѓе кои стојат зад нив. Да не одиме оф топик конкретно за случајот свесно и недоволно сигурна во своите чувства не би влегла во врска со некој таков , ниту пак сакам да трошам крвави пари,не го познаваш доволно човекот кој знае какви асови крие во ракав :tmi: