1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со некој од друга раса

Дискусија во 'Врски' започната од Bezpomosna, 20 декември 2015.

  1. Ilievska ^_^

    Ilievska ^_^ Активен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2015
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Vo nikoj slucaj da ne si ja prekinala vrskata zaradi drugi veruvaj mnogu mnogu kje se kaess
     
    На Bezpomosna му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
    Најважно е да си среќна, не е битно од која раса или вера е. Секако на оние кои ти се најблиски нема да му е сеедно, но со тек на време ќе се навикнат ако те видат среќна.
     
    На Bezpomosna му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    @Bezpomosna Искрено, подобро да го оставиш. Каква е таа љубов, што на форум, веќе 6 страници, бараш мислење и научни докази, и цело време се врти околу тоа што ќе речат другите. Штом прашуваш и не си сигурна, јасно е дека приоритет ти е сликата во очите на другите, отколку самиот партнер.
     
    На Ицолгудбејбе, Ilievska ^_^, Allure и 5 други им се допаѓа ова.
  4. ennaz

    ennaz Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2013
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    412
    Мислам дека си многу малечка и оваа врска сигурно нема да ти биде последна. Може грешам ама често е така. Сакајте си се сега и не мислете му ја многу. Времето најубаво ќе покаже дали вашава врска вреди да се борите за неа или не.
    Да се прекине врската само затоа што дечкото е црнец мене ми е малку претерано. Сепак во ова време мислам дека на таквите предрасуди им се ближи крајот. Твоите ќе прифатат кога тогаш. Верувај ми, родител се ќе истрпи од своето дете, само отпор ќе има на почеток.
     
    На Victorian и Bezpomosna им се допаѓа ова.
  5. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.594
    Допаѓања:
    155.795
    Пол:
    Женски
    Ете и јас да фрлам едно мислење, помалку ја читав темава куц- туц.
    Јас не би имала против да бидам со некој од различна вера/ националност со мене. Ете да речиме во македонија, сигурно моите би ме мажиле по итна постапка или ќе ме бие глас па нема да ми дозволуваат да излегувам од дома ради тоа. Во Америка на друга рака, мислам дека е полиберално и дека со тек на време ќе се привикнат на тоа, ама сепак нели е индивидуално. Искрено, мислам уште барем некој период да се гледаш со него, бар и тајно и полека- полека да пробаш да ги навикниш твоите на фактот дека тоа е нормално и нема ништо грешно.
    Дали порано си им спомнувала дека пример црнец ти е привлечен?
    Имаш ли зборувано со нив за мешани бракови?

    Ако не сум била, ете лично јас во ситуација (зборувам за мешање на раса) во нашава државичка за тоа, вака или така имам со моите зборнато за тоа и моето мислење. Мислам дека од тогаш немаат доверба во мене, must check again. :^)
    Ете да не мислат дека сум многу хумана, сум била со дете од разлина националност и беше баш чоколадно. :makeup: :lol: :^:

    пс Сега ми текна на еден случај. Пријатели или барем „пријатели“ на мајка ми и татко ми имаат дете кое сега е надвор од мкд и си најде девојка Азијка, не се сеќавам точно од каде. Абе прелична. Ми вика мама дојди малку да видиш жената на детево. Ај одам да видам, коси очиња, потемна коса, онака слатка на фаца преуба. Тој плав, поблед на кожа, таа потемна со црна коса. Искрено се гледа дека се среќни знедно ама ете мајка моја смета дека изгледало глупо и смешно. :shake: Ја отвара сликата од свадбата (неговите родители неа беа таму неможеа тогаш да одат, па ојде само сестра му и таму беше потесната фамилија нејзина) и мајка вика: Еј види бандини. :drunk: :headbang: И јас си стоев на фактот дека невестата е многу лична. Навистина многу лична.
     
    На Bezpomosna и Victorian им се допаѓа ова.
  6. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.684
    Допаѓања:
    97.978
    Пол:
    Женски
    Одговор за @Bezpomosna .Нормално е дека на твоите ќе им биде чудно.Па не се склопуваат во МК секојдневно бракови меѓу црнци и белци.Треба да бидеш спремна на борба ако си сигурна дека е тој вистинскиот.Нека е и со аристократска боја и крв ако е ѓубре и расипан во душа,бојата на кожата нема да ви ја обели љубовта.
    Е сега лично кога ќерка ми или син ми би одбрале партнер од друга раса,нормално е дека ќе ми биде чудно,помалку и криво,па нема да се помирам едно време,дури не легнат работите на свое место...но секој од нив си бира свој пат.Која сум јас да им се мешам во животот.А и нема да ми дозволат значи ќе ме стават пред свршен чин.Затоа само ако си сигурна дека е тоа тоа,бори се ,ако не си сигурна не ги потресувај непотребно твоите.
     
    На H.VAGA, LivingGlam, vitamina и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    @Bezpomosna иако гледано од твоја гледна точка може сега нема да сватиш, но верувај дека многу вакви љубови ќе ти поминат низ глава и низ очи и за многу вакви љубови ќе се караш и ќе ја тупиш со твоите се дур не го пронајдеш вистинскиот, а и кога ќе го пронајдеш сигурна сум дека нема никаде и на никого да бараш и да даваш отчет, едноставно ќе знаеш дека тој е тој.
    Се во свое време!
     
    На danichap, eloves и Bezpomosna им се допаѓа ова.
  8. WhiteOne

    WhiteOne Активен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2015
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    81
    Пол:
    Женски
    Ја сум строго против!
    Не дека сум расист, гајле ми е. Нек си тераат луѓето таму, има понекад и арни од нив.
     
    На Ицолгудбејбе, Мистер_89 и okcenzi им се допаѓа ова.
  9. Ilievska ^_^

    Ilievska ^_^ Активен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2015
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    e ima pravo za ova .. ako tolku mnogu te intersira sto kje recat drugite prvo ne si sposobna sama da si go sredes zivotot vtoro ne si dovolno zaljubena .. sum imala vrska so covek koj ne e moja vera i znam deka ne e slicna situacijata no mozam da ti kazam deka nikogas ne pobarav mislenje od drugite duri ne pobarav mislenje nitu od drugarkite . znaci ako go sakas nema da te intersira sto kje kazat drugite . dobro razmisli i zivej za sebe ! :)
     
  10. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.140
    Допаѓања:
    76.529
    Пол:
    Женски
    Живееме за себе а не за другите. Јас би била, доколку ми се допаѓа човекот не ми е важно мислењето на околината. Така да терај си тебе како што ти одговара и како што тебе ти е убаво, другите секако секогаш наоѓаат замерки.
     
    На biGirl и eloves им се допаѓа ова.
  11. Sashko1992

    Sashko1992 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2016
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    1.523
    Пол:
    Машки
    Би била во врска со црнец? :o
     
    На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.140
    Допаѓања:
    76.529
    Пол:
    Женски
    Не. :D Скраја да е...

    Леле од некои мои поранешни мислења на форумов реакцијата ми е
    [​IMG]
     
    На InWonderland, elimkd и Sashko1992 им се допаѓа ова.
  13. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    28.794
    Пол:
    Женски
    Еј колку е табу темава кај нас.
    Еднаш на заебанција и кажавме на баба ми дека сестра ми има дечко црнец и ќе припаднеше :rofl:
    Шала на страна, имам тетка што беше мажена за црнец. Не живее во Македонија, и на нас роднините ни се криеше тоа долго време, пошто било срамота нели, што ќе рече народот:x Од бракот излезе девојче кое што е бело, и мислам дека на делов од фамилија што се малку расистички настроени им олесна.

    Јас немам ништо против овие релации искрено. Љубов си е љубов, не прашува за раса, боја, пол, возраст. Ако се случи, се случи:)
     
    На PaLaVa, cresa-jagoda, biGirl и 12 други им се допаѓа ова.
  14. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Леле насоката на променава, леле бе... :| Тажно, многу тажно. :(
    Добронамерно се надевам еден ден ќе се вратиш на првово (на место размислување) и дека реакцијата на сегашните твои мислења ќе ти биде ваква. Ама најнајсериозно ова :)
     
    На honest girl, PaLaVa, ludoto19 и 25 други им се допаѓа ова.
  15. Sashko1992

    Sashko1992 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2016
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    1.523
    Пол:
    Машки
    Камо среќа да им дојде паметот на сите кои погрешно размислуваат и да ги променат мислењата како што ти си ги променила :).
     
    На okcenzi, cresa-jagoda, elimkd и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.368
    Допаѓања:
    317.534
    Пол:
    Женски
    Школска моја се омажи за црнец и си имаат бебче од скоро :)
     
    На biGirl и elimkd им се допаѓа ова.
  17. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.332
    Црно ли е
     
    На elimkd и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
  18. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.368
    Допаѓања:
    317.534
    Пол:
    Женски
    Не е скроз црно
    Кафеаво би рекла :wasntme:
    Со темен тен ,потемен од вообичаено
     
    На elimkd и referentka им се допаѓа ова.
  19. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Во населба кај мене има пар машко црнец и женско бела имаат детенце, кафеавко. Ништо страшно, си води безгрижно детство, си игра во паркот.
     
    На honest girl, biGirl, julie77 и 3 други им се допаѓа ова.
  20. krofnicka27

    krofnicka27 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2016
    Пораки:
    811
    Допаѓања:
    12.567
    Пол:
    Женски
    Ако некоја е во врска со црнец значи дека не ја почитува својата раса?? Е браво бе, уште ова не мислев дека ќе го прочитам хахахах :rofl::rofl:
    Јас би била во врска со црнец, или со некој од било која друга раса.. Уште со тие размислувања дека е срамота да бидеш со некој од друга раса? Ајде луѓе 21 век сме :)
    Ако има љубов и почитување, мислите дека е битна расата? Што ако некоја биде со белец, а да ја малтретира, врската или бракот да им биде катастрофа, а со црнец да и биде мед и млеко?
    Престанете со таквите стереотипни размислувања :)
     
    На honest girl, biGirl, Doozy и 8 други им се допаѓа ова.