1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со некој што има друга

Дискусија во 'Врски' започната од volsebna, 6 јули 2012.

  1. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    На секој, без разлика дали е во врска или брак му годи внимание, разликата е до која граница личноста е спремна да оди
    На дечкото очигледно му била досадна врската, кога те читав искрено мислев дека бил многу подолго со девојката, тој сака забава, а најлошо ќе поминеш ти-ќе се вљубиш, на крај и да сте заедно, нели ќе имаш грижа на совест дека истото и тебе ќе ти го прави
    По коментариве и сама сфати дека твојата ситуација не е новост :)
     
    Последна измена: 27 октомври 2016
    На Victorian, Aleksandar1212, Читател и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. DiFlove

    DiFlove Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2016
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    1.097
    Пол:
    Женски
    и ја така мислам поубаво за тебе
     
    На alwayshungrygirl му/ѝ се допаѓа ова.
  3. alwayshungrygirl

    alwayshungrygirl Активен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2016
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    4
    @elimkd ne mozes da si povekje vo pravo . . . . :$
    @pupi.girl Taka planiram go cekam u zaseda koga ke pise :D
     
    На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Ginger^

    Ginger^ Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 март 2015
    Пораки:
    4.320
    Допаѓања:
    55.364
    Пол:
    Женски
    Оти мене ваков не ми се залепи, да му ги ископам очињата.:lol: Едното, па другото. :D
     
    На Victorian, kim.k и Dabria им се допаѓа ова.
  5. Dabria

    Dabria Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2016
    Пораки:
    233
    Допаѓања:
    1.225
    Пол:
    Женски
    Тој со тебе курот си игра, ти за него тема си отворила. Што убаво така :D Можеби нема да се согласиш со мене ама јас мислам дека ако ти си доволно самоуверена и свесна не би дозволила постојано да исчекуваш некој кој повеќе од очигледно е дека те искористува без посебна причина. Заборави го, постојат многу машки кои многу убаво ќе те третираат и ќе те прават среќна ако ти убаво им се поставиш. А ако ти стануваат интересни само откако ќе слушнеш дека имаат девојка, тогаш преиспитај се самата себеси.
     
    На Capricorn96, elenaeli22, calliope и 2 други им се допаѓа ова.
  6. alwayshungrygirl

    alwayshungrygirl Активен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2016
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    4
    Sosema se soglasuvam so se so kaza . . . A so se odnesuva do preispituvanjeto . . . Jas Otkoga ke se "zaletam " po nekoj doznavam deka ima devojka . . . Ne e deka jas Baram naokolku ajde koj ima devojka super koj ne nisto. . . Kako da krijat . . . Zboram za nekoj so sum go zapoznala . . Ete na odmor ili random bilo kade ne nekoj so znam deka ima
     
  7. Jovanotti

    Jovanotti Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2016
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    322
    Пол:
    Машки
    Тоа не е дефиниција за мачо тип, туку за типичен провинциски сељак кој има мерцедес на бугарски таблици. И за таквите провинциски сељаци има муштерии. Мачо заводници имаат манири во животот.
     
    На crimson му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Wahnsinn

    Wahnsinn Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2015
    Пораки:
    376
    Допаѓања:
    2.459
    Пол:
    Женски
    @alwayshungrygirl Мене само не ми е јасно што мајка бараш со тип кој е во врска? Убав, не убав, прекрасен, ваков или таков.. каков и да е! Во врска си е.. каква и да е , во врска е. Барај си некој слободен и тргни го од животот тој, што ќе ти е? Ти и да бидеш со него никогаш нема да му бидеш единствена.,
     
    На honey.11, theowndemon и elenaeli22 им се допаѓа ова.
  9. BlondPrincess

    BlondPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2016
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    125
    Пол:
    Женски
    Како прво сум го пишала ова милион пати на вакви теми и пак ќе го пишам.Ако сака да е со тебе ќе е со тебе нема да е година и више со девојкаму он зошто не ја сака.Монотоно му е во врската или имаат кризен период и ти си му како разонода.Зошто не сфаќате дека ако и го прави тоа на неа ќе ти го прави и тебе?
    Значи не се мува со неа,не е на лабаво туку е во врска. Како би ти било тебе ти да си во врска година дена и да дознаеш дека дечкото со некоја седи,искача,лајкнува слики ама ништо не прави?
    Тебе ти е пре интересно да,зошто се што е забрането е нели поубаво ама се додека не си од другата страна.
    И не не се машките криви,криви сме ние жените зошто мислиш дека си му битна во животот.А верувај дека не си му тоа го прави само зошто му се може и зошто таквите девојки како тебе што незнааат дека кога некој е во врска треба да си седат на страна, му го креваат егото.
     
    На honey.11 и Aleksandar1212 им се допаѓа ова.
  10. elenaeli22

    elenaeli22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2015
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    380
    Ако сакал да биди со тебе одамна ќе ја прекинел врската.
    Друго како не можам да сфатам му се упикувате на машки во врска, еј да барам некој а знам дека не е слободен.
    А него му одговара да има две околу него, нормално не се кара со женската зошто сигурно сака да биде со неа, а со тебе кога можи да си игра оти да не,
     
    На Aleksandar1212 и BlondPrincess им се допаѓа ова.
  11. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Ај сеа сурова вистина: Не сака да биде со тебе.

    Не го мисли, не отворај теми за него, ако некогаш ти пише, не враќај.
    Толку е едноставно.
     
    На Mishela, the.vampire.girl, glosipgirl и 2 други им се допаѓа ова.
  12. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    ,,мачо" на таков мислев :)
     
  13. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.595
    Допаѓања:
    155.801
    Пол:
    Женски
    Во неверство секогаш ја барам вината во еден од партнерите - тој кој изневерил. Во мои очи де. Ама ако некоја пиши дека внимание од момци со девојки им годи - тие девојки се одвратни во мои очи. Не велам дека се вниновни за тоа што се мешаат, туку дека се одвратни како личности, во мои очи, да не се сфатиме грешно.
     
    На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.
  14. PrettyDramaQueen

    PrettyDramaQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2016
    Пораки:
    399
    Допаѓања:
    4.192
    Пол:
    Женски
    Имам само едно нешто да кажам во врска со темава, кога некој е способен додека е во врска да излегува со друга, дури и да раскине со таа и се фати со тебе, зошто мислиш дека и тебе нема утре да ти го направи истото? :?:
     
    На BlondPrincess и busavobebe им се допаѓа ова.
  15. alwayshungrygirl

    alwayshungrygirl Активен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2016
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    4
    @PrettyDramaQueen ni pod razno ne mislam da sum vo vrska so nego. Rekov interesen e se super, ide muabetot...ama si postavil drugi celi on vo zivotov, i takov mene za decko ne mi treba.
     
    На PrettyDramaQueen му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Затоа што немора да значи.
    Од каде го извлекувате правилото дека ако ја изневерувал со тебе, потоа тебе ќе те изневерува со друга?
    Може се заљубил човекот во неа, само проблемот овде е што он не става крај на предходната врска. А на секој може да му се случи во врска да се заљуби во некој друг. е сега, кој е колкава кукавица и дали ќе стави крај на предходната е индивидуално.
    Јас и еден мој бивши се заљубивме еден во друг додека тој имаше девојка. Ама он не не измотаваше двете со месеци, туку стави крај со неа. Тоа не значи дека со мене раскина потоа заради друга.
    Во врска сешто може да се случи, тука не постојат толкави обврски еден кон друг, како во брак на пример.
     
    На Waka-waka му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Jovanotti

    Jovanotti Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2016
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    322
    Пол:
    Машки
    Зошто тогаш напињаш 3 страници и отвораш тема ако таков дечко не ти треба? Или не ги доби одговорите што ги посакуваш, па сега менуваш тактика?
     
  18. PrettyDramaQueen

    PrettyDramaQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2016
    Пораки:
    399
    Допаѓања:
    4.192
    Пол:
    Женски
    Имам потенцирано "Ако некој е способен ДОДЕКА Е ВО ВРСКА да излегува со друга.."
     
  19. Aleksandar1212

    Aleksandar1212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2016
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    7.679
    Пол:
    Машки
    Добрите момци и девојки се секогаш зафатени. Ретки се исклучоците.
    Штета што е зафатен/а.
     
    На elimkd и Summerlover им се допаѓа ова.
  20. dzeliii

    dzeliii Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2016
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    441
    Ne mi e jasno kako mozete da si dozvolite da bidete neciv VTOR izbor?
     
    На Cinderfakinrella, honey.11, BlondPrincess и 1 друга личност им се допаѓа ова.