1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со помлад маж

Дискусија во 'Врски' започната од Dreamer, 30 март 2010.

 1. Dreamer

  Dreamer Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  61
  Девојки,што мислите за тоа дечкото да е помал од девојката во една врска?Ми се свиѓа едно момче кое е помало од мене 2 години,а симпатии има од двете страни ;) Совет? :)
   
  На twilight123 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.987
  :lol: :lol: :lol: :lol: ич да не ти е гајле што е помал штом има симпатии од двете страни уживај и терај си ќеф ;)
   
 3. enigmagirl

  enigmagirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  8
  najmal prpblem e toa, ako veke se smeta za problem.
  ic da ne se mislis za toa...ehee kakvi problemi se nadminuvaat i sto se se pravi za ljubov pa godinite. godinite ne znacat nisto. ;)
   
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Абе проблем некој и нема. Ако ти е убаво - терај. Ама гледам имаш 17 години. Дечкото значи има 15. Да не испадне дека дадилка изиграваш, пошо ем е помал, ем машките побавно созреваат од нас. Испитај си убаво терен.... Ти треба да му бидеш женска, не биг систер ;)
   
 5. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  Абе работава ми е некако ко за заебанција некако,не за нешо сериозно.Ако мислиш дека сакаш некоја авантура со него слободно,ама за озбилна врска тешко-тој има 15 год.Уште не е созреан ;)
   
 6. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  98
  од лично искуство, слушај постари кога ти зборат :D
   
 7. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.987
  да заборавив да пишам мојот совет е од лично искуство :oops: :lol:
   
 8. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Абе нема врска ако е помал, денес тоа е на мода :D се шалам ама познавам многу такви парови каде девојката е постара. Ако ти се свиѓа и ако го сакаш за дечко, зошто да не ? :)
   
 9. Fairybell

  Fairybell Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  37
  Јас би те советувала да си се измуваш барем,да ти помине ќефот.А ако го сакаш за дечко,како што ти кажа Hipica,испитај си прво терен,да не е ептен малишан во паметот па после да ти е мака.Значи само брановата должина треба да му ја испиташ,а тоа е лесно,сега е топло времево па излезете рашетајте се,правете си муабет.Е па ќе кажеш што било,ама без мување не го пуштај штом ти се свиѓа :lol:
   
 10. maca.81

  maca.81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  20
  Dreamer, ги подржувам советите од Hipica и Fairybell.
  Hipica иако си релативно млада имаш премногу зрели размислувања, браво, многу можат и да ти позавидат :up:
   
 11. Dreamer

  Dreamer Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  61

  Паа,го знам доволно долго и дефинитефно е позрел за негови години за разлика од повеќето негови врсници па дури и мои врсници :) Ама дали е подготвен за посериозна врска :roll: ...
   
 12. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.898
  Допаѓања:
  198.349
  Пол:
  Женски
  Девојче, ич да не се секираш што е помал од тебе, годините не се мерка за зрелоста. Ако вам ви е убаво, ако има симпатија од двете страни, зошто да не уживате во љубовта? Млади сте, има време и двајцата да се развивате, може да биде само авантура, а може и озбилна врска, ама не се замарај со тоа. Искористи ја шансата и уживај, па ќе видиш како ти е ;)
   
 13. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  Епа чим мислиш дека е созреан во напад ;) Познавам јас пар исто машкото е две год помал од неа,ама е дете на место,со зрели размислувања и сл.Ајде смувај го таму и кажи што си одлучила за понатаму :D
   
 14. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.987
  абе што ви е на вас за сериозна врска не бил подготвен :lol: :lol: :lol:
  па кој размислува на 15 год. за сериозна врска :?: :roll:
  ајде штом си се допаѓаат еден на друг нека си се смуваат и нека си тераат работа понатака....сега можеби се гледа разликата во години, ама после 20-ка не се ни приметува разлика од 2 год. ;)
   
 15. ivana6666

  ivana6666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Дали може да успее ваква врска?
  Дали е преголема разлика ако жената е постара 4 години од мажот?
  Може ли помладиот маж да се справи со сите потреби на жената?
  Која разлика е најдобра?
  итн...
   
 16. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  Си можела да го поставиш проблемот во РАЗЛИКА ВО ГОДИНИ..
  Не знам да ти одговорам од лично искуство, затоа што не сум имала врска со помлад од мене, а не би ни сакала затоа што би се осеќала како да одам со дете :) Плус нели женските побрзо созреваат од машките. Повеќе сакам до мене да имам дечко што има поминато повеќе работи во животот и што ќе направи да се осеќам сигурно, а не некој помал од мене. Ама тоа е само мое мислење. Сепак нели има некои машки што и покрај тоа што се помлади од девојката, знаат да се однесуваат зрело и како повозрасни. Ти самата си знаеш како се осеќаш во врската, ако ти е се во ред, тогаш нема зошто да се секираш за разликата во години. Денес не е битно кој е повозрасен. Дури и на мода е да се иде со помлад дечко ;) На моја другарка мајка и е повозрасна цели 10 год. од татко и ама бракот им функционира супер.
   
 17. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  Инаку темава е исто - веќе видено, ама ајде ќе си кажам мое мислење - мажите и онака подоцна созреваат (со по некој исклучок), тие постарите ми се некогаш смешни во муабетите, па уште и помлад. ;) Никогаш не вели никогаш, ама јас лично не би сакала помлад маж. Нема да си играме детска градинка :D
   
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Во однос на темава мислам дека ваква врска би можела да успее ама тоа ретко се случува. Секако дека се е до карактерот, ама не би сакала да си играм дадилки искрено. 4 години Е голема разлика. И самиот маж може да се почувствува загрозен, а жената пак недоволно заштитена.
  Во однос на потребите: се е до техниката на однесување, не до годините.
  Доколку е помал - до една година. Не повеќе.
   
 19. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  А во врска со темата уште во првиот мој пост кажав дека лично јас не сум имала врска со помлад а и не би сакала да имам, ама убаво потенцирав дека во никој случај не ги осудувам тие што имаат таква врска, затоа што секој си знае како му е најдобро, а и денес не е ништо чудно девојката да биде повозрасна затоа што веќе таквите врски се многу чести. Дури и наведов пример дека познавам пар каде што жената е точно 10 год. постара од мажот и имаат две деца и супер им функционира бракот. Значи ИВАНА666 мој совет до тебе е дека ако ти се осеќаш добро во твојата врска и ако тебе не ти смета таа разлика, тогаш нема зошто да се грижиш што ќе кажат другите, ти сама си одлучуваш.
   
 20. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.703
  Допаѓања:
  65.025
  Пол:
  Женски
  :clap: :clap:
  Па зависи сега за кои години се работи. Ако девојката има 22 нормално дека дечкото ќе биде дете(најбанално земено) И ваквие теми се веќе доста обработени.