1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со помлад маж

Дискусија во 'Врски' започната од Dreamer, 30 март 2010.

  1. babe

    babe Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2010
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    4
    Се согласувам во потполност со veri. Сум имала врска со помлад од мене ( помлад една година од мене), бидејќи навистина има машки кои иако се помлади од девојката, се однесуваат зрело, барем таков беше мојот случај, иако за жал врската не ни потраја долго. Ако ти е убаво и ако сметаш дека би била среќна со него зошто да не, тоа е најмал проблем, битна е љубовта и разбирањето.
     
    На anab и UbavkaBube им се допаѓа ова.
  2. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    ако постои љубов годините не се битни.
     
    На tallyweijl, anab и Hova им се допаѓа ова.
  3. Koketa

    Koketa Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    7
    Баш со помладите мннн подобро ќе си пројдеш :D
    Имав дечко помал од мене скоро 3 год ( не сум педофилка ) :D И можам да кажам дека времето поминато со него ми беше незаборавно за разлика од тие ,,поискусните,,...Уживај , ако имаш шанса искористија ..Ризик е да не превземеш ништо !!! ;)
     
    На LanaSGirl и UbavkaBube им се допаѓа ова.
  4. Jacy

    Jacy Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 мај 2010
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    9
    Spored mene nema vrska kolku e pomald deckoto vazno e kolku uspeaal da sozree za tie godini ,postojat mazi od 30 i povekek god sto edinstvena tema na razgovor im e fudbal turbo folk i slicno a povremeno imas vpecatok kako da si mu majka zatoa sto i pokraj site god koga ke sedne vo kafana nezna sto da naraca :rofl:
     
    На kolovoz му/ѝ се допаѓа ова.
  5. enigmagirl

    enigmagirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    8
    nema vrska godinite jas ti kazuvam :) da ne bide sea drasticna razlika ali ete do 2 godini da e pomal vo red e... spored mene. kako sto kaza uste nekoj, moze deckoto da gi ima godinite a da nemate ni edna zaednicka tema na razgovor, da ne znae ni dve zborcinja da sklopi i tn... zatoa kuliraj si ;)
     
  6. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Мажите и онака созреваат подоцна. Сметам подобро е кога ако не е постар, барем станува збор за врсници. :) Ако е помлад се нешто не видел, не проживеал, му фали, се однесува како зелен итн. :)
     
  7. aliciakeys3

    aliciakeys3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    21
    Секогаш бирај помлад маж,и онака никогаш не созреваат :)
     
  8. ljubam

    ljubam Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    2.412
    Допаѓања:
    18.408
    Пол:
    Женски
    Ах јас го имав тој случај дури 4 години помал на почетокот ок, страсти не знам двајцата интересирање исти работи ау ау интересно, :$ си викаш не е разлика ама со тек на време неговото однесување и се и си викаш ухууу и те како каснат со созревање, сега мислам дека никогаш не би се плеткала со толку помали.. :)
     
  9. MACKICA1902

    MACKICA1902 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    333
    Пол:
    Женски
    Секс со помлад дечко

    Девојки, девојчиња, жени :P но и припадници на посилниот пол Ве молам за мислење.....колку успева врска со дечко помлад над 1,2,3,4 години па и повеќе.......Ок, сексот е одличен но сепак......споделете искуства а и добредојдено е и машото мислење
     
  10. joana18

    joana18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    269
    Имав врска со момче помало од мене 2 години, прво ме лажеше дека е толку мал, по неколку месеци ми призна. Ме сакаше, премногу ме ценеше бидејки поголема од него, убава , со премногу додворувачи а го одбрав него, другарите му завидуваабидејки беше со мене, но ништо не е вечно... по 6-7 месеци почна да се однесува како дете(до душа и беше), ми заклопување телефон, а мене тоа ме иритираше, и му раскинав за банална причина веројатно не сум го сакала....
     
  11. bekii

    bekii Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    52
    Јас лично не би била со врсник а камоли помал од мене. Имам 16 год и секако дека нема да сакам дечко ми да ми е врсник. Ние побрзо созреваме и сега јас со деца матеница ке пијам :D .. Сепак има исклучоци кај машките, ако јас сум 20 а тој 18 може бидејќи не е на дечки мозок на тие години :)
     
  12. Alesii

    Alesii Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    841
    Не е многу две години,ама 10-15 тоа е веќе премногуууу..иако ја не би сакала дечко ми да е помал од мене 8)
     
  13. Supernice

    Supernice Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    71
    Мене ми се доста нелогични забелешки од типот жените побрзо созреваат, кои ги сретнав во изобилство на темава. Дали местата кај што се движам и луѓето околу мене ми покажале поинаку-не знам, ама од моја гледна точка, генерализацијава, не е на место.

    Сум сретнал интелегентни девојки што зрачат креативност, за што сум посебно благодарен. Но исто така и момци. Всушност со девојки моја возраст, претежно сум правел површен муабет (со исклучок на мал процент), додека со некои дечки доста подлабок. Врз основа на ова би требало да извлечам заклучок дека момците созреваат побрзо од девојките, но не, ќе го оставам субјективизмот на страна :)

    А што се однесува на темава сум немал врска со постара девојка, всушност не сум тип кој би се посветил на врска. Секс сум имал со доста постари девојки и беше феноменално споредено со моја врсничка. Таква екстракција на семе се помни вивидно долго време :) , да не навлегувам ама искуството стекнато со постар партнер е непроценливо.
     
  14. i...ja

    i...ja Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2012
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    177
    Никако не би била со некој помлад од мене, па ни со врсник. Не доаѓа во предвид.
     
  15. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.006
    Пол:
    Женски
    Не сум против тие што имаат врска со помлад маж, но јас не би била со омлад маж, сакам постари, а тие и така и така касно созреваат
     
  16. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    Ааа да е помлад 1 годинка м? Он е 15 декември 1996 ја 9 јануар 1994....
     
  17. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Годините не се секогаш мерило за зрелост, така да јас немам ништо против, иако досега сум немала врска со помлад. Ако постои љубов, страст, разбирање, тогаш зошто да не.
     
  18. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.268
    Допаѓања:
    3.214
    Пол:
    Женски
    Според мене, годините немаат никаква врска со самиот човек. Еве на пример, дечко кој е помал од мене 1 година се однесувал многу добро со мене отколку дечко кој е постар од мене 4 години... Според ова, не е важно колку години има другиот, поважно е неговото однесување..

    Неговите години не се показател на мудрост.. :)
     
  19. RedHeart

    RedHeart Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    283
    Допаѓања:
    47
    И јас имав дечко 2 години помал од мене. Порано си велев дека нема шанси да си фатам дечко помал од мене ни 1 месец а камоли па 1 година или повеќе, но сега не ми е проблем.
     
  20. Skromna

    Skromna Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    118
    .. 8) ...во секојдневието има премногу врски на помлади со постари и обратно...ако се работи за 1-2 тоа и нее така страшно,размилувањата и делувањата се негде приближни....е сега ако се работи за поголема разлика има длабоки причини...на пр барем според мене млад маж ако има врска со постара жена од него и тоа 8,9-10 год мислам дека уствари тоа е недостиг на мајка па сака да ја надомести,на некој начин,ако се работи за постара жена со помлад маж и тоа 8,9-10 год мислам дека е недостаток за син,кој го имала или не....помлада жена со постар маж,недостаток на татко ,,,постар маж со помлада девојка,недостаток на ќерка....често пати причина е и финансиската состојба на постарата личност,како што имаме куп примери од холивудските звезди.....врски кои траат кусо,полни со лаги и невери.....
    ........генерациската разлика можеби во прво време не игра улога ама со тек на времето се појавуваат оние,разлики во мислењата,желбите и целите....јас имав едни комшии кои стапија во брак,на него му беше втор брак,тој беше познат градски адвокат,имаше 46 год,а таа беше девојка од село,сиромашна,и имаше само 27 год......беа осамени доста...таа сакаше да се дружат со помлади,тој сакаше со негови врсници и учени а не неуки луѓе,имаа едно синче,....таа се преобрази во голема дама(одеше по козметичарки,фризерки,)како времето поминуваше таа цветаше а тој венееше(остаруваше),сеуште се во брак,ама едноставно само фигуративно,на хартија...во јавноста се појавуваат секој сам со своето друштво,ретко се заедно освен на некои официјални свечености....кавги,нон стоп......
    .....единствено убаво е тоа што сепак немаше неверства од двете страни...веќе 15 год се заедно..... 8)