Врска со човек во кој не сте заљубени

Дискусија во 'Врски' започната од Hellobeautiful, 23 октомври 2019.

 1. g8lQQk

  g8lQQk Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2018
  Пораки:
  646
  Допаѓања:
  5.779
  Пол:
  Женски
  Заљубувањето е со краток рок така да, за да една врска се одржи, не потребно само заљубување, туку многу повеќе е неопходно заемно разбирање, почитување, планирање и ред други работи за да таа врска опстои.
   
  На hermosa и Milobebence им се допаѓа ова.
 2. Slatkish255

  Slatkish255 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2016
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  610
  Пол:
  Женски
  Мене ова ми нема поента, за мене да сум во врска со некој значи безусловно да го сакам(да се сакаме), почитуваме, разбираме и ред др работи. Ми се има случено и мене една ваква кратка врска од неколку месеци, на почетокот мислев дека ке си одговараме, што всушност и карактерно многу си одговаравме, муабет супер имавме ама во мене го немаше тој ,,жар''. Можеби и не можев да го преболам бифшиот па затоа не ни сакав ништо повеќе.. на крај пак со бифшиот завршив и ден денес сме заедно хахах.
  Во секој случај мислам дека ваква врска е само измачување и за двајцата.
   
 3. Marti96th

  Marti96th Активен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2019
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Женски
  Decki ke ve molam za sovet.
  Iskociv na kafe so eden so koj se imavme zapoznaeno od poodamna i se smuvavme i prodolzivme da se gledame posle nekolku pati gledanje mi predlozi vrska a jas prifativ. Ideme okolu 2 meseci no problemot e sleden. Bash den pred da mi pise se osekjav mnogu osameno tazno deka nikogah nema da si najdam decko i op sledniot den mi pisuva. Na pocetokot bev vozbudena prvite nekolku pati edvaj cekav da iskocime no podicna taa vozbuda se namaluvase se do sega koga sega voopsto ne mi se izlaga. Svativ deka ne e moj tip. Sakam da prekinam ama se plasam sto ako zgresam. Sto ako treba da dadam vreme mozebi ke se zaljubam vo nego sto ako povtorno dolgo vreme nema da najdam nikoj ili sto ako vakva sum zoso sum se naviknala da bidam sama ili mozebi use kopneam po mojot bivsh. Fin e dobar e mnogu se grizi ama ne e moj tip. Ne mi se svigja ne go sakam. Neznam sto da pravam..
  Da raskinam so vreme ili da dadaam vreme mozebi ke se zaljubam.
   
 4. Mantub

  Mantub Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  2.103
  Допаѓања:
  11.743
  Пол:
  Женски
  Ако не ти се свиѓа, не ти се излегува со него, зошто си ја мачиш душата? Да бидеш со некого заради тоа што се плашиш да бидеш сама е погрешна причина да бидеш со некого.
   
  На Martka, H.VAGA, hermosa и 5 други им се допаѓа ова.
 5. Kristi900

  Kristi900 Активен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2020
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Да раскинеш не да дадеш време затоа што истото го осетив јас.
  Ако не го сакаш,кога го гледаш неосеќаш ништо спрема него подобро е навреме да кажеш и да раскинеш него да чекаш и да дадеш време затоа што така ќе ги направиш работите потешки.
  Нешто што не оди ако чекаш и го развлекуваш со тек на време само проблеми...
   
  На Feminka22 и Marti96th им се допаѓа ова.
 6. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.431
  Допаѓања:
  129.244
  Пол:
  Женски
  Од погрешни причини си со него, раскини му. Не е фер да го влечеш за нос, и да бидеш со него со надеж дека ќе се заљубиш. Ако досега не си го засакала, допрва нема да се случи тоа. Прекини ја врската, дај си време да преболиш, уживај малку сама, излегувај со друштво, прави работи што те исполнуваат, дечко ќе си најдеш.
   
  На Martka, Роберт 7 и Marti96th им се допаѓа ова.
 7. Marti96th

  Marti96th Активен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2019
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Женски
  Mnogu vi blagodaram
  Navistina e dobro dete i toa use potesko mi pravi zoso mislam deka se zaljubuva vo mene nesakam voopsto da go povredam
   
 8. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.431
  Допаѓања:
  129.244
  Пол:
  Женски
  Колку повеќе чекаш, толку потешко ќе биде, биди искрена и не давај му лажна надеж.
   
  На Martka и Marti96th им се допаѓа ова.
 9. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  951
  Допаѓања:
  1.694
  Пол:
  Машки
  Раскини со време да не биде после невреме. :devil:
   
  На Marti96th му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Nightwish11

  Nightwish11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  723
  Пол:
  Женски
  E kakva e taa vrska bez veze (facepalm)
   
 11. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.308
  Допаѓања:
  17.011
  Пол:
  Женски
  Сум имала . Дечкото го знаеше тоа од сам почеток . После две недели взамно мачење , се обидов да раскинам на што побезболен начин за него . Секако , тешко му падна нашето раскинување , па почна да ме озборува зад грб , кога дознав јас многу се изнервирав и разочарав , бидејќи ние почнавме како другари , а после раскинувањето решивме да останеме другари ... и така го изгубивме секој контакт помеѓу нас . Денес ниту знам каде е , ниту како е , ниту што прави . Жал ми е за изгубениот пријател , но кога влегов во таа врска , го очекував тоа . Некаде длабоко во себе , знаев дека ништо нема да е исто после врската . А и тој знаеше . Сепак инсистираше да и дадам шанса на неговата љубов кон мене .. И згрешив што го послушав .
   
  На ku4ence, bicycle, Milobebence и 3 други им се допаѓа ова.
 12. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  3.990
  Допаѓања:
  27.731
  Пол:
  Женски
  Пробав.. да бидам со некој со памет место со срце. Никогаш повеќе. Подобро сама ќе бидам.
   
  На ku4ence, Izaabella, Suhan и 6 други им се допаѓа ова.