1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со човек во кој не сте заљубени

Дискусија во 'Врски' започната од Hellobeautiful, 23 октомври 2019.

  1. g8lQQk

    g8lQQk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2018
    Пораки:
    2.179
    Допаѓања:
    14.261
    Пол:
    Женски
    Заљубувањето е со краток рок така да, за да една врска се одржи, не потребно само заљубување, туку многу повеќе е неопходно заемно разбирање, почитување, планирање и ред други работи за да таа врска опстои.
     
    На Tanjamm, hermosa и Milobebence им се допаѓа ова.
  2. Slatkish255

    Slatkish255 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2016
    Пораки:
    475
    Допаѓања:
    785
    Пол:
    Женски
    Мене ова ми нема поента, за мене да сум во врска со некој значи безусловно да го сакам(да се сакаме), почитуваме, разбираме и ред др работи. Ми се има случено и мене една ваква кратка врска од неколку месеци, на почетокот мислев дека ке си одговараме, што всушност и карактерно многу си одговаравме, муабет супер имавме ама во мене го немаше тој ,,жар''. Можеби и не можев да го преболам бифшиот па затоа не ни сакав ништо повеќе.. на крај пак со бифшиот завршив и ден денес сме заедно хахах.
    Во секој случај мислам дека ваква врска е само измачување и за двајцата.
     
  3. Marti96th

    Marti96th Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2019
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    52
    Пол:
    Женски
    Decki ke ve molam za sovet.
    Iskociv na kafe so eden so koj se imavme zapoznaeno od poodamna i se smuvavme i prodolzivme da se gledame posle nekolku pati gledanje mi predlozi vrska a jas prifativ. Ideme okolu 2 meseci no problemot e sleden. Bash den pred da mi pise se osekjav mnogu osameno tazno deka nikogah nema da si najdam decko i op sledniot den mi pisuva. Na pocetokot bev vozbudena prvite nekolku pati edvaj cekav da iskocime no podicna taa vozbuda se namaluvase se do sega koga sega voopsto ne mi se izlaga. Svativ deka ne e moj tip. Sakam da prekinam ama se plasam sto ako zgresam. Sto ako treba da dadam vreme mozebi ke se zaljubam vo nego sto ako povtorno dolgo vreme nema da najdam nikoj ili sto ako vakva sum zoso sum se naviknala da bidam sama ili mozebi use kopneam po mojot bivsh. Fin e dobar e mnogu se grizi ama ne e moj tip. Ne mi se svigja ne go sakam. Neznam sto da pravam..
    Da raskinam so vreme ili da dadaam vreme mozebi ke se zaljubam.
     
  4. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.074
    Пол:
    Женски
    Ако не ти се свиѓа, не ти се излегува со него, зошто си ја мачиш душата? Да бидеш со некого заради тоа што се плашиш да бидеш сама е погрешна причина да бидеш со некого.
     
    На GirlLove, piksooki, Martka и 7 други им се допаѓа ова.
  5. Kristi900

    Kristi900 Активен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2020
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    72
    Пол:
    Женски
    Да раскинеш не да дадеш време затоа што истото го осетив јас.
    Ако не го сакаш,кога го гледаш неосеќаш ништо спрема него подобро е навреме да кажеш и да раскинеш него да чекаш и да дадеш време затоа што така ќе ги направиш работите потешки.
    Нешто што не оди ако чекаш и го развлекуваш со тек на време само проблеми...
     
    На Feminka22 и Marti96th им се допаѓа ова.
  6. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.024
    Допаѓања:
    199.000
    Пол:
    Женски
    Од погрешни причини си со него, раскини му. Не е фер да го влечеш за нос, и да бидеш со него со надеж дека ќе се заљубиш. Ако досега не си го засакала, допрва нема да се случи тоа. Прекини ја врската, дај си време да преболиш, уживај малку сама, излегувај со друштво, прави работи што те исполнуваат, дечко ќе си најдеш.
     
    На Martka, Роберт 7 и Marti96th им се допаѓа ова.
  7. Marti96th

    Marti96th Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2019
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    52
    Пол:
    Женски
    Mnogu vi blagodaram
    Navistina e dobro dete i toa use potesko mi pravi zoso mislam deka se zaljubuva vo mene nesakam voopsto da go povredam
     
  8. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.024
    Допаѓања:
    199.000
    Пол:
    Женски
    Колку повеќе чекаш, толку потешко ќе биде, биди искрена и не давај му лажна надеж.
     
    На Martka и Marti96th им се допаѓа ова.
  9. Компир Манџа

    Компир Манџа Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2019
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    4.291
    Пол:
    Машки
    Раскини со време да не биде после невреме. :devil:
     
    На LadyInTheDark и Marti96th им се допаѓа ова.
  10. Nightwish11

    Nightwish11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2020
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    1.998
    Пол:
    Женски
    E kakva e taa vrska bez veze (facepalm)
     
    На LadyInTheDark му/ѝ се допаѓа ова.
  11. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Сум имала . Дечкото го знаеше тоа од сам почеток . После две недели взамно мачење , се обидов да раскинам на што побезболен начин за него . Секако , тешко му падна нашето раскинување , па почна да ме озборува зад грб , кога дознав јас многу се изнервирав и разочарав , бидејќи ние почнавме како другари , а после раскинувањето решивме да останеме другари ... и така го изгубивме секој контакт помеѓу нас . Денес ниту знам каде е , ниту како е , ниту што прави . Жал ми е за изгубениот пријател , но кога влегов во таа врска , го очекував тоа . Некаде длабоко во себе , знаев дека ништо нема да е исто после врската . А и тој знаеше . Сепак инсистираше да и дадам шанса на неговата љубов кон мене .. И згрешив што го послушав .
     
    На GirlLove, piksooki, ku4ence и 5 други им се допаѓа ова.
  12. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.324
    Допаѓања:
    101.553
    Пол:
    Женски
    Пробав.. да бидам со некој со памет место со срце. Никогаш повеќе. Подобро сама ќе бидам.
     
    На Bellaa1234, marlonbrando69, hermosa и 12 други им се допаѓа ова.
  13. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.209
    Допаѓања:
    13.044
    Пол:
    Женски
    Потрошив скоро 2 години убедувајќи се себеси дека го сакам и дека можам да имам иднина со него. Буквално секој ден ми беше измачување, особено кога ќе ми спомнеше секс, затоа што јас него го гледав како другар и не можев да се замислам со него во кревет.:x Никад више.
     
    На nena2010, thequeen95 и Dust им се допаѓа ова.
  14. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.085
    Допаѓања:
    11.235
    Два пати сум била во ваква врска. Ужасно е. По кратко време овие врски завршуваа, односно јас им ставав крај без некое логично објаснување. Никогаш веќе вакво нешто.
     
    На hermosa и LadyInTheDark им се допаѓа ова.
  15. prominent

    prominent Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2014
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    61.219
    Не би влегла во таква врска, затоа што според мене нема смисла. За мене врска без страст, привлечност и пеперутки во стомакот не е врска со вистинска смисла на зборот. И јас како @nena2010, подобро би била сама во таков случај.
     
    На H.VAGA, cresa-jagoda и nena2010 им се допаѓа ова.
  16. gjoker4e

    gjoker4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2016
    Пораки:
    6.304
    Допаѓања:
    34.241
    Пол:
    Женски
    Едно е насловот, друго воведот.
    Нормално дека не би била со некој во кој не сум заљубена.
    Ако си заљубен па се одљубиш нормално раскинуваш, се разведуваш, разделуваш.
     
    На tinka-mace, mira.mira, hermosa и 2 други им се допаѓа ова.
  17. Cacii123

    Cacii123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2019
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    113
    Пол:
    Женски
    Сум била во ваква врска само еднаш и никогаш повеќе, среќа што кратко траеше, момчето на прв поглед ми изгледаше фино и симпатично, но немав помислено на врска со него воопшто. Така еден ден ми пиша и почнавме да си пишуваме и многу внимание посветуваше и така се договоривме еден ден да се видиме, првиот пат се беше океј, но за многу краток период тој почна да ми изјавува љубов, да ми вели дека многу ме засакал, кога му немав вратено подолг период на порака тој ми пишеше реферати, ми ѕвонеше и тоа на некој начин многу ме вознемируваше. Јас не чувствував ништо кон него, се обидов, но залудно и потоа ме фана страв да не се опседне со мене односно многу да се затреска на некој начин во мене и за да не го повредам ставив крај на врската, но сепак пак го повредив.:?:
     
    На mira.mira му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Компир Манџа

    Компир Манџа Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2019
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    4.291
    Пол:
    Машки
    Не си требала воопшто да влегуваш во врска со него. Веќе од старт си го повредила, играјќи си со неговите чувства.
     
    На hermosa, mira.mira и Cacii123 им се допаѓа ова.
  19. Dimi_

    Dimi_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2020
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    530
    Пол:
    Машки
    Мислам дека е невозможно. Или, влегуваат во врска заљубени по што, љубовта по некој период згаснува. Зошто? До хемија е, до психата или до нешто трето?
     
  20. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Не згаснува љубовта по некој период, туку заљубеноста.
     
    На hermosa, S.W.A.G и Amellie13 им се допаѓа ова.