Форумџика на годината 2019: НОМИНАЦИИ

Втор брак на вдовец/вдовица

Дискусија во 'Брак' започната од detelinka123, 20 август 2019.

 1. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.089
  Допаѓања:
  106.491
  ^И мене ме стави на мисла..:?: |(
   
  На Sandrin4, duffi, poenta и 2 други им се допаѓа ова.
 2. ninja35

  ninja35 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 декември 2011
  Пораки:
  1.502
  Допаѓања:
  71.130
  Јао @marchi-cool .... шо ти требаше ова... :o
  Сакаш да кажеш, дека сега јас сум во брак од интерес?
  Или од страв да бе останам сам во животот? :^)
  И го извртевте смисолот на темава...
   
  На Milobebence, Kate Rina 93, mira.mira и 2 други им се допаѓа ова.
 3. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  7.297
  Допаѓања:
  104.086
  Пол:
  Женски
  А зошто да не?
  Мене фетиш ми се мажи од 45.
  Проблем?
   
  На Kate Rina 93, Macito007, mira.mira и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.232
  Допаѓања:
  27.624
  Пол:
  Женски
  Страшни ти се размислувањата на тема брак:tmi:
   
  На Kate Rina 93, smooch, ninja35 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  2.787
  Допаѓања:
  26.866
  Пол:
  Женски
  Да е само на тема брак :D
   
  На Kate Rina 93, Macito007, Belgin1 и 4 други им се допаѓа ова.
 6. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.290
  Допаѓања:
  17.770
  Пол:
  Женски
  Сречна Нова 1212!
   
  На Kate Rina 93, Macito007, smooch и 7 други им се допаѓа ова.
 7. Tan4ence

  Tan4ence Популарен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  2.109
  Допаѓања:
  17.028
  Па испаѓа и во врска сите влегуваме за некој да не' гледа и издржува. Што има врска дали е прва, втора или 10та.
   
  На Milobebence, marlonbrando69, poenta и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. mira.mira

  mira.mira Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2016
  Пораки:
  421
  Допаѓања:
  4.971
  Znam deka vtorite zeni podobro se chuvaat od prvite od mazot.
  P.S.Taka veli svekrva mi.

  Jas sum zaljubljiva priroda I 10ti pat da se muzam, sve za ljubav ke bide.
   
  Последна измена од модератор: 6 октомври 2019
  На marlonbrando69 и stetoskop им се допаѓа ова.
 9. marchi-cool

  marchi-cool Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  4.407
  Допаѓања:
  8.501
  Пол:
  Женски
  за кого како

  сакам да кажам дека Ретко некој на вториот брак да гледа исто како и на првиот.
   
  Последна измена од модератор: 11 октомври 2019
 10. ninja35

  ninja35 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 декември 2011
  Пораки:
  1.502
  Допаѓања:
  71.130
  Па нормално... ако првиот вредел, немало да се прекине.
  Не си во право во поглед на мотивите... особено дека вториот брак се случува заради материјална интерес... врска нема тоа.
   
  На Kate Rina 93, LiliBoz, Slatkata00 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. marlonbrando69

  marlonbrando69 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2013
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  4.127
  Пол:
  Машки
  Одговорот е дека и маш и жена се потребни еден на дриг. Дали ќе биде брачен партнер или дечко/девојка, сеедно. Сам не се живее
   
  На Kate Rina 93, LiliBoz и marchi-cool им се допаѓа ова.
 12. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  4.244
  Допаѓања:
  85.106
  Нa кoј штo му фaлелo вo првиoт брaк си гo бaрa вaљдa вo втoриoт. Акo се oпaметил.
  Ауу зa вдoвци се збoри. Се извињaвaм.
   
 13. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.089
  Допаѓања:
  106.491
  .. втор брак на вдовец/вдовицаааа... не брак после развод ...:!:
   
 14. marchi-cool

  marchi-cool Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  4.407
  Допаѓања:
  8.501
  Пол:
  Женски
  реков не мора да значи но 80% за жал така е. Еве во моментов сестра на една моја блиска другарка живее со двете деца кај мајка и разведена. Сите ја убедуваат дека треба да се премажи единствено "решение" да се вдоми е тоа а и за иднината на децата. Свекор ми се прежени баш од таа причина. Еден мој братучед на 50 год се ожени колку да не е сам една моја врсничка пријателка 30 годишна после разводот уште полош пат фати замина да му прави друштво на 52 годишен (врсник со татко и) гледам сега верени се и сето тоа ради што немаше кај да оди. Во ниеден од овие случаи јас не гледам она што ти ми го објаснуваш а многу убаво те сфаќам. И не велам дека не си во право туку дека мал процент гледаат на вториот брак како ти што гледаш.
   
 15. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  11.069
  Допаѓања:
  16.543
  Пол:
  Женски
  Да не забегавте со постовите???

  Имам слушнато секакви коментари. Демек срамота било жената да се омажи по смртта на сопругот. А мажот ако остане вдовец тогаш он треба да си најде жена. Не чини сам да остане. Често се коментираше зошто татко ми не се преженил? Му требало жена да му чува куќа и деца. (facepalm)
   
  На Milobebence, Kate Rina 93 и stetoskop им се допаѓа ова.