Гатанки

Дискусија во 'Форумски игри' започната од HelloKityy, 13 јуни 2012.

 1. HelloKityy

  HelloKityy Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2012
  Пораки:
  241
  Допаѓања:
  73
  Мислам дека нема вакваа тема ако има нека оди оваа во канта..Во оваа тема треба личноста под мене да напише некоја гатанка а таа под нејзе да одговори на гатанката и да напише друга.. ;)

  Нека почне некој , нека напише гатанка.. :toivo:
   
 2. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.687
  Пол:
  Женски
  А што ќе биде, ако на пример, никој под мене, не ја знае? :wasntme:
  Еве оваа само што ми текна:
  - Црвен балон, зелен капут, што е тоа?
   
 3. HelloKityy

  HelloKityy Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2012
  Пораки:
  241
  Допаѓања:
  73
  - Домат ?
  Иначе елена ако не ја знае тој под тебе ке пише незнам и ке постави друга..
   
 4. HelloKityy

  HelloKityy Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2012
  Пораки:
  241
  Допаѓања:
  73
  Сечат като нож, ама нож не се. Бели като бисер, ама бисер не се.
   
 5. Alegriaa

  Alegriaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2011
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски
  заби?


  И сега кој поставува?
   
 6. boj4eee

  boj4eee Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2011
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  9
 7. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.103
  Допаѓања:
  8.837
  Пол:
  Женски
  Лубеница?

  На чело ти стои кога работиш, што е тоа? :)
   
 8. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.687
  Пол:
  Женски
  - Точно е Глоси. :)

  - Да не е пот?

  - Има 4 рога, а ниедна нога. Но, сепак тоа оди.. што е тоа?
   
 9. HelloKityy

  HelloKityy Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2012
  Пораки:
  241
  Допаѓања:
  73
  - незнам

  Сама баба куќа носит
   
 10. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.103
  Допаѓања:
  8.837
  Пол:
  Женски
  Пот е. :)

  -не знам

  Во зима патува, во лето пладнува. :^)
   
 11. HelloKityy

  HelloKityy Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2012
  Пораки:
  241
  Допаѓања:
  73
  дедо мараз?

  црн Тодор без коски .. :D
   
 12. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.687
  Пол:
  Женски
  - Нешто ко дим/чад? :?:

  - Постојано јадење срка, но никогаш не голта, што е тоа?
   
 13. stefigirl

  stefigirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  122
  мачка?
   
 14. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.687
  Пол:
  Женски
  - Не е мачка. Лажица е. :wasntme:

  - Го сакаме, но сепак се мрштиме на него. Што е тоа? :wasntme:
   
 15. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.954
  Пол:
  Женски
  Сонце?

  Крв пие, вампир не е?
   
 16. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.687
  Пол:
  Женски
  - Сонце е, да. :)
  - Комарец?
  - Заби нема, а сепак тоа каса?
   
 17. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.342
  Пол:
  Женски
  Змија?
  На четири нозе оди, животно не е?
   
 18. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.687
  Пол:
  Женски
  - Не е змија. Студ е. :)
  - Маса?
   
 19. nice-girl

  nice-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2010
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  60
  бебе ?
   
 20. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.342
  Пол:
  Женски
  Бебе е. :) Кажи гатанка.