1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гафови и лапсуси

Дискусија во 'Насмевка' започната од manja666, 1 октомври 2011.

 1. manja666

  manja666 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  1.142
  Допаѓања:
  17.998
  Често во нашиве медиуми читајќи ги или слушајќи ги информациите се случува да не разбереме која беше веста,што беше поентата и која е вистината? Факт е дека во нашиве печатени и електронски медиуми ги има и тоа многу. Овде може да ги поделиме и заедно да се насмееме секогаш кога ќе слушнеме некој нивен лапсус или ќе видиме некој гаф. Па повелете..
   
 2. manja666

  manja666 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  1.142
  Допаѓања:
  17.998
  Гафови и лапсуси на нашите новинари

  Ќе споделам нешто кое го прочитав пред извесно време на еден од елктронските медиуми:

  Имено атрактивно облечената Северина(40) била облечена во кратко фустанче со отворено деколте која слободно може во ''сенка да фрли'' и 18 годишна манекенка.

  Сивата долга хаљина обложена со скапоцени камења во комбинација со сиви штикли ги истакнале нејзините атрибути а сексипилната пеачка уште еднаш потрвдила дека е горда сопственичка на најсексипилните нозе на Јадранот.

  Смешно и нелогично.
   
 3. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.883
  На manja666 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. manja666

  manja666 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  1.142
  Допаѓања:
  17.998
 5. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.693
  Пол:
  Женски
 6. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.693
  Пол:
  Женски
  ТВ Гафови

  Еве уште неколку од мене. :rofl: Само овие, ќе ги ставам во спојлер. Затоа што кога има повеќе линкови, по малку кочи скоро секој компјутер... па додека се „исчитаат“ сите линкови... :wasntme:
   
 7. Micheleljubov

  Micheleljubov Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2012
  Пораки:
  484
  Допаѓања:
  2.936
 8. Maya3112

  Maya3112 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  479
  Допаѓања:
  479
 9. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.693
  Пол:
  Женски
 10. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.883
  ТВ Гафови

  Без овие две видеа, темава би била празна. :D Антологиски се!

  http://www.youtube.com/watch?v=lzE_NHR4Yak

  *

  http://www.youtube.com/watch?v=NdmEMbtHrFs

  Најсмешен ми е Јанакиевски кога збори за аеродромите што слетувале на други аеродроми. :rofl:

  И легендарното со Ѓорѓе. :D

  http://www.youtube.com/watch?v=9R5dhDE7TNU

  *
  И ја почнав чукуљадо да си викам. :D
  http://www.youtube.com/watch?v=-AC5LmXT4iU

  *

  Никола Црвенковски.

  http://www.youtube.com/watch?v=2XYufB_eMrc
   
 11. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.693
  Пол:
  Женски
 12. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.398
  Пол:
  Женски
  ТВ Гафови

  А да си отвориме тема во Тв и Филм за bloopers за филмови и тв серии?
  Да не се мешаат со ова, посебно за серии колку видеа има, 2 теми има да исполниме :D
   
 13. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.693
  Пол:
  Женски
 14. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.931
  Допаѓања:
  162.215
  Пол:
  Женски
 15. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.398
  Пол:
  Женски
 16. WarriorAngel

  WarriorAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  1.522
  Допаѓања:
  3.230
  Пол:
  Женски
  Поголем од оној на Г-н Г-н Стефан нема!
  И нека лаптопот ви биде во срцата и душите! :tmi:
   
  На hermosa и Sunshine88 им се допаѓа ова.
 17. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
 18. WarriorAngel

  WarriorAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  1.522
  Допаѓања:
  3.230
  Пол:
  Женски
  На Summerlover и Someonespecial им се допаѓа ова.
 19. arcticmonkey

  arcticmonkey Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2016
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Машки
  има ли некаде на форумов тема за смешни случки и непријатни ситуации ?
   
 20. LadyInTheDark

  LadyInTheDark Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2013
  Пораки:
  1.008
  Допаѓања:
  2.742
  :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl: Хахаааа лелеејј врввв...Стварно се испосмеав :rofl:горда сопственичка била на нејзините "најсексапилни" поточно треба да е КРИВИ НОЗЕ...???:rofl::rofl::rofl::rofl: Омг свашта што ќе не види човек..па оваа е една од најгрдите пеачки шо сум ги сретнала:lol: