1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Генитален херпес

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од muskarcina, 25 ноември 2010.

 1. muskarcina

  muskarcina Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  sekoja informacija okolu ovaa tema mi e mn vazna

  [mod-kirilica:33i72b2z][/mod-kirilica:33i72b2z]
   
 2. muskarcina

  muskarcina Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  genitalen herpes

  prv pat se soocuvam so vakov problem,kolku sto razbrav i proveriv na internet deka toa nikogas ne se lekuva :(((... sepak mora d a postoi nekoj nacin na koj moze da se kontrolira , se nadevam
   
 3. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.410
  Пол:
  Женски
  На muskarcina му/ѝ се допаѓа ова.
 4. easyyyyy

  easyyyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  174
  Гениталниот херпес e херпесот кој се појавува на гениталиите,анусот ...И се пренесува доколку не се користи заштита,а партнерот е заразен со овој вирус.

  Херпесот никогаш не се лечи трајно,одвреме-навреме се активира,а останатото време е скриен во нервните завршетоци.Некогаш ни самиот заразен не знае дека овој вирус е активен кај него.Затоа треба да се внимава на одбирањето сексуални партнери и пред се' треба да се оди на редовни контроли :)
   
 5. MilaFem

  MilaFem Активен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2013
  Пораки:
  0
  Допаѓања:
  0
  Херпес

  Драги Феминки, јас сум Мила и нова сум на форумот. Имам едно прашање. Дали некоја од вас се соочила со генитален херпес? Пред еден месец ми се појави прв пат. Пренесно од дечкото кој не знаел дека го имал (барем така вели), а со оглед на тоа дека јас сум параноична и често прават тестови на се и сешто, знам дека се до него јас бев чиста. Како и да е, од него си добив подарок за цел живот, а тој се прави како ништо страшно да не се случило, уште па ме праша "А добро, ова има некакви последици страшни по здравјето? Па треба ли да се умре за нешто да биде страшно. Како и да е, тој се однесува како ништо особено да не се случило, а симптомите на ова чудо се стравотни и помислата дека ќе го носат цел живот и дека со секое паѓање на имунитетот или стрес ( со оглед на мојата професија стресот е неизбежен) ќе избива ме полудува. Дали некоја од вас имала ваков проблем? И како се справува со него? Ми треба некој едноставно да го споделам ова...
   
 6. TATJANA89

  TATJANA89 Нов член

  Се зачлени на:
  3 април 2018
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  здраво.... бремена сум 26 недела ,бев на гинеколог и ми рече дека имам генитален херпес,дали има некој со ваков проблем ,како се справувате со херпесот
   
 7. Arla

  Arla Активен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2019
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Моментално ми се појави грутче од левата страна близу отворот... Значи само едно е не се повеќе,не боли вака,но на допир се чувствува болка..Можно ли е да е генитален херпес? Денеска немав односи,вчера имав,инаку дечко ми има некои ситни грутки на пенисот исто така,многу ми е страв да не е генитален херпес...
   
 8. riba79

  riba79 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  827
  Допаѓања:
  1.921
  Пол:
  Женски
  Odi na ginekolog ti a i tvojot decko stom gi ima prethodno sto cekal da ne se pregleda. Obavezno kondom dodeka ne ve izleci doktorot.
   
 9. En89

  En89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2018
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  39
  Пол:
  Женски
  Може ли да ми пише некоја девојка со овој проблем? Прв пат ми се случи и многу сум испаничена