1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Генитален херпес

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од muskarcina, 25 ноември 2010.

  1. muskarcina

    muskarcina Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    sekoja informacija okolu ovaa tema mi e mn vazna

    [mod-kirilica:33i72b2z][/mod-kirilica:33i72b2z]
     
  2. muskarcina

    muskarcina Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    genitalen herpes

    prv pat se soocuvam so vakov problem,kolku sto razbrav i proveriv na internet deka toa nikogas ne se lekuva :(((... sepak mora d a postoi nekoj nacin na koj moze da se kontrolira , se nadevam
     
  3. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    На muskarcina му/ѝ се допаѓа ова.
  4. easyyyyy

    easyyyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    175
    Гениталниот херпес e херпесот кој се појавува на гениталиите,анусот ...И се пренесува доколку не се користи заштита,а партнерот е заразен со овој вирус.

    Херпесот никогаш не се лечи трајно,одвреме-навреме се активира,а останатото време е скриен во нервните завршетоци.Некогаш ни самиот заразен не знае дека овој вирус е активен кај него.Затоа треба да се внимава на одбирањето сексуални партнери и пред се' треба да се оди на редовни контроли :)
     
  5. MilaFem

    MilaFem Активен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2013
    Пораки:
    0
    Допаѓања:
    0
    Херпес

    Драги Феминки, јас сум Мила и нова сум на форумот. Имам едно прашање. Дали некоја од вас се соочила со генитален херпес? Пред еден месец ми се појави прв пат. Пренесно од дечкото кој не знаел дека го имал (барем така вели), а со оглед на тоа дека јас сум параноична и често прават тестови на се и сешто, знам дека се до него јас бев чиста. Како и да е, од него си добив подарок за цел живот, а тој се прави како ништо страшно да не се случило, уште па ме праша "А добро, ова има некакви последици страшни по здравјето? Па треба ли да се умре за нешто да биде страшно. Како и да е, тој се однесува како ништо особено да не се случило, а симптомите на ова чудо се стравотни и помислата дека ќе го носат цел живот и дека со секое паѓање на имунитетот или стрес ( со оглед на мојата професија стресот е неизбежен) ќе избива ме полудува. Дали некоја од вас имала ваков проблем? И како се справува со него? Ми треба некој едноставно да го споделам ова...
     
  6. TATJANA89

    TATJANA89 Нов член

    Се зачлени на:
    3 април 2018
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    здраво.... бремена сум 26 недела ,бев на гинеколог и ми рече дека имам генитален херпес,дали има некој со ваков проблем ,како се справувате со херпесот
     
  7. Arla

    Arla Активен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2019
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Моментално ми се појави грутче од левата страна близу отворот... Значи само едно е не се повеќе,не боли вака,но на допир се чувствува болка..Можно ли е да е генитален херпес? Денеска немав односи,вчера имав,инаку дечко ми има некои ситни грутки на пенисот исто така,многу ми е страв да не е генитален херпес...
     
  8. riba79

    riba79 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    1.222
    Допаѓања:
    3.739
    Пол:
    Женски
    Odi na ginekolog ti a i tvojot decko stom gi ima prethodno sto cekal da ne se pregleda. Obavezno kondom dodeka ne ve izleci doktorot.
     
  9. En89

    En89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2018
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    39
    Пол:
    Женски
    Може ли да ми пише некоја девојка со овој проблем? Прв пат ми се случи и многу сум испаничена
     
  10. Huana5

    Huana5 Нов член

    Се зачлени на:
    25 септември 2023
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Здраво, и јас да се вклучам во темава нова сум со ова, бев на гинеколог но додека открија што е ситуацијата искочи од контрола, жарење, печење неиздржливо..сакав да прашам некој што го има истиот проблем колку често се враќаат симптомите кој какви искуства има
    Благодарам однапред
     
    На Irenasirena му/ѝ се допаѓа ова.