babylove овошни кашички

Германски -.-

Дискусија во 'Канта' започната од Emmie, 7 ноември 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Emmie

  Emmie Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2010
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  6
  Може некој да ми објасни за номинатив и акузатив ? :worried: Дегенов у школо само дреме на час, а за кредата го боли. -.- Ќе ја напише лекцијата на табла и само вика: Препишете!
  ДЕФИНИТИВНО нема поима од наставник, дефинитивно. Џабе го плаќаат, кога типот си нема појма од предавање.
  Фората ми беше да ми објасни некој зашто немам поима од тоа, а на тестот 2 добив зашто типот го мрзи да ја земе кредата и да објасни. Џабе 3 часа предаваше, коа НИКОЈ НИШТО не свати. :worried:
  Денешниов живот незнам уште до каде ќе стигне. -.-
   
 2. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.731
  Допаѓања:
  5.143
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.