1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гинеколози

Дискусија во 'Бременост' започната од bebaa, 19 октомври 2012.

 1. bebaa

  bebaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2011
  Пораки:
  2.693
  Допаѓања:
  4.573
  Пол:
  Женски
  Здраво на сите :) темава ја отварам за размена на искуствата што сте ги имале со гинеколозите додека сте ја биеле битката за бебе :).Ме интересира дали некој имал искуство со Горги Николов од св Лазар болницата.поздрав
   
 2. eva11

  eva11 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  1.851
  Допаѓања:
  757
  јас само на кратко да ги изкритикувам кавадаречкиот гинеког др Гинев и неготинскиот јован трајков и киро бајатов се се тоа коштаплери зиинати за пари а пофалелни зборови за др бранко раководител на гинекологија кавадарци
  многумина може и нема да се сложат со менено ова емое лично мислење поткрепено со цврсти докази
   
  На zaMiG му/ѝ се допаѓа ова.
 3. silk

  silk Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  892
  Допаѓања:
  776
  Пол:
  Женски
  Јас додека одев по клиникиве пред да забременам, најголем впечаток и најпозитивен секако ми остави др.Митко Ивановски (тогаш беше во св.Лазар а сега мислам дека е во Систина). Останатите кај кои бев се гола вода, само за пари зинати. Ни да ти објаснат, ни да ти помогнат, ни терапија да ти дадат некаква. Кажав еднаш претходно, мојава моментална матична (Љубица Кузмановска од Промедика), во месецот кога јас сум останала бремена, ми даде упут за на клиника за стерилитет, за да се лечам. Па толку ли неможеше бебето да го види? Катастрофа. Секој пат планирам да ја сменам, да си го земам картонот, ама и јас забушавам.
   
 4. ancetupance

  ancetupance Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2011
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  164
  Јас не сум биела битка за бебе, но од услугите што сум ги добивала, морам ама стварно морам да го искритикувам Петар Битољану. Дури и во еден наврат го имав пријавено во Фондот за здравство на тој бесплатниот број за пријавување на неправилност. КОлку пати само пијан дошол на работа, а како сме се ценкале за наплата на преглед, кој демек нели е бесплатен...хахаха..сега ми е смешно. Ми вика 500 денари за прегледот..ау му викам немам толку во мене, епа ај 300, епа немам ни толку. А колку имаш -ја се праам чукната со сила па 150 денари имам му викам. Па ај дај ми ги ми вика. Ехото да си го наплатам.. Цитирам- и остави картонче плаво кај сестрата нели прегледот е бесплатен.... Ни сметка ни бутур за парите...хаоссссс
   
  На Akuserka му/ѝ се допаѓа ова.
 5. anni-anni

  anni-anni Активен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2012
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  ajde devojki pomagajte sea na forumov sum nova sakam da odberam ginekolog idev kaj emilija trajkova ama sakam da se otkazam mn greski napravi so ako prodolzam da idam kaj nea samo ke se doupropastam mi go predlozija dr.korunovski kaj mvr dali e dobar kazete treba kaj nego da se prefrlam mi treba vase mislenje :)
   
 6. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.375
  Допаѓања:
  42.182
  Пол:
  Женски
  Барај во оваа тема zdravstveni-problemi/dobar-ginekolog-t466/
   
 7. pepita82

  pepita82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  610
  Допаѓања:
  512
  Кога и да разговарам на оваа тема со мајки ,трудници сите некако повеке имаат критики за гинеколозите одколку пофалби! на државниве наши клиники или поликлиники се незаинтересирани додека пак приватни ординации никнаа многу ама не знам дали ке се согласите за наши стандарди се и доста скапи нивните услуги! Јас имав лошо искуство со Вангел Битољану кој е најчесто во алхохолизирна состојба на работа!!! па сега се префрлив кај Др-Митановски во Горче Петров,
   
 8. Delgadina

  Delgadina Популарен член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2012
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  390
  мислам дека секој доктор си има добри и неарни денови. Јас како матичен го имам Д-р. Филиповски од Букурешт , а заради претходни оперативни зафати и паралелно следење на бременоста Д-р. Матевска од Систина. Двајцата се екстра комбинација, топло им ги препорачувам на сите мамички.
  Матевска посебно ако сте испоуплашени од некој доктор со дисплазии на клетки, цинови и друго (јас имав ЦИН II и Матевска ми правеше ласерска конизација). Докторката е најзакон и во ниеден момент нема да се почувствувате стегнато, лошо. Опушта максимално.

  Филиповски е исто супер срце е.
   
 9. pipi86

  pipi86 Активен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2012
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  2
  Девојки, дали може да ми препорачате добар гинеколог за ин витро оплодување? Какви се вашите искуства?
   
 10. ivanovicka

  ivanovicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  395
  Допаѓања:
  227
  Да можам да ти кажам дека со топло срце го препорачувам Михајло Поповиќ од Систина, човекот е супер, професионалец , не е крут и озбилен за да те извади од памет, баш напротив ќе те опушти можеш да разговараш со него за се , ако веќе мора да се оди на инвитро јас го препорачувам него ... Поздрав
   
 11. Forko

  Forko Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2012
  Пораки:
  954
  Допаѓања:
  586
  што мислите за коруновски?
   
 12. saseiefi

  saseiefi Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  78
  super e ja vodam bremenosta osum meseci ne se misli ic
   
 13. Forko

  Forko Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2012
  Пораки:
  954
  Допаѓања:
  586
  и јас еве 6ти ама дека не одам и на приватно викам чекај да си прашам мислење. :) фала ти :*
   
 14. danielka0507

  danielka0507 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2011
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  307
  Пол:
  Женски
  И јас одам кај него и задоволна сум од коруновски.
   
  На Forko му/ѝ се допаѓа ова.
 15. terezicka85

  terezicka85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  4
  Здраво
  сакам да ве прашам како сте задоволни од др. лидија черепналковска и како се цените
   
 16. TheEkaterina

  TheEkaterina Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2013
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  337
  Јас сум од Охрид.. и за сите охриѓанки кои го пратат форумов...
  Никако не одете кај Иво Захариески.. идиот, сељак, морон, дебил... стока!!!!!

  Од како направив тест за бременост без кај него за да се осигурам.. пошо многу многу и не им верувам на тие тестови... Господинот
  ми кажа дека имам вонматерична бременост и дека морам под итно да абортирам. Ме прати на 4Д во Струга, за да се осигурал дека е во право!!!! Таму го видоа бебето се беше во ред нормално, здраво, право...

  Сега сум кај друг женски гинеколот Јасна Митреска.. кај која одам само заради рутински контроли. Иначе почнаа да ме водат во Плодност Битола, каде што планирам и да се породам. :)
   
  На Mamamina, Ygritte и Miss-HeLL им се допаѓа ова.
 17. vickyy90

  vickyy90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  1.073
  Јас сакам да се префрлам кај Коруновски,го фалат добар бил....ама ми рекоа дека тој веке не примал имало кај него уште 3 докторки вработено....е сега да ми каже некоја што знае дали ако се префрлам ке ме прегледува и ке ми биде матичен он или тие другите???
   
 18. saseiefi

  saseiefi Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  78
  ima edna doktorka ne doktori i taa e super epten fina e
   
 19. Forko

  Forko Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2012
  Пораки:
  954
  Допаѓања:
  586
  сите ми се супер кај коруновски..префрли си се топ се.
   
  На vickyy90 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. bibuskaa

  bibuskaa Активен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2012
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  3
  Феминкиии, помагајте.Матична ми е Радица од кај Ложанковски, но ич не сум задоволна, некако многу збори, негативка некако ми иде и многу паушално збори.САКАМ ДА ЈА СМЕНАМ.Препорака за добар матичен гинеколог ќе ве молам, и се разбира дали прима пациенти.