1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гинеколошки преглед

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од SLATKA23, 17 јануари 2010.

  1. Marionette

    Marionette Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    И јас мислам дека тестот нема врска со годините, затоа што треба да го прави секоја сексуално активна девојка. BTW дали имате некоја информација во врска со бесплатните папа тестови кога се ( ми спомнаа дека се овој месец )? Поздрав до сите.
     
  2. Boyfromtown

    Boyfromtown Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    100
    Извини вака што ќе кажам ама мене премногу идиотски и ниско ми е да отидам со девојка ми на гинеколог :roll: и тоа да седам до неа додека гинекологот ја прегледува.Мислам ова ги преминува сите граници.И од што да сум љубоморен?Па на гинекологот тоа му е работа.Чудно ми е ти што си му дозволила да биде до тебе :roll: .
     
  3. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.475
    Boyfromtown vo pravo si deka e malku nezgodno i deckoto da sedi so nea dodeka ja pregleduvaat, pogotovo ako toa go pravi samo od ljubomora togas sekako deka e nisko, ama pa jas mislam deka nekogas ako se raboti za nesto seriozno a ako deckoto saka da dojde so nea za da i dade podrska i da i pravi drustvo ( a ne od ljubomora) e togas e opravdano i ja pokazuva svojata ljubov kon devojkata.
     
    На J.B.007 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    jas pa ne gledam nisto strasno vo toa sto deckoto prisustvuval,sepak toj pregled do nekade se odnesuva i za nego,a ginekoloskiot pregled ne e bas prijaten,pa ubavo e da imas drustvo.i deckoto sigurno ne bil ljubomoren samo mu bilo neprijatno,ako bil ljubomoren nemalo da odat kaj masko
     
  5. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.749
    Допаѓања:
    65.200
    Пол:
    Женски
    Не можам да замислам да сто дечко ми до мене. Ептен ми е безвезе некако. На пораѓај само можда, па и тогаш ќе се размислам.
     
  6. peperutka100

    peperutka100 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    0
    Сакам да направам гинеколошки преглед. Се канам да одам веќе 2-3 месеци, но никако да одам.
    Конечно решив и отидов пред 2-3 недели, но ја фатив докторката на врата, веќе си одеше ( во тој момент ми олесни, но сепак бев решена :D ) Бидејќи немам некаков проблем, чисто превентивно сакам да направам ПАП-тест, ми рече да одам за 5-6 дена. Добив менстурација и еве уште си ја влечкам работата. Многу ми е страв, а воедно и срам :$
    Кажете ми Вие дали кога се зема брис, и кога се става спекулумот боли? Позз
     
  7. strudla

    strudla Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    7
    срцка не се секирај после прегледот има да си се смееш самата на себе зошто си размислувала вака, , не е ништо страсно и срамно, јас кога прв пат бев бевме заедно со другарка ми и јас бев таа првата што отиде на преглед што го скрши ледот, е сега тука многу е битно приступиот на самиот гинеког,нормално е те разбирам да ти е срам и сето тоа али ке видис дека нема нисто срамно, гинекологот видел повеке од милион дунди и немој да ти е срам што ке треба да се соблечеш пред него и тој да си ја врши работата хехехеехехеххехеххе, секоај девојка која има однос мора да посетува гинеколог на секои 6 месеци и да прави пап тест, кај нас е тоа што додека немаме проблем не идеме што е сосема погрешно, јас ти препорачувам кога ке ти заврши закажи си преглед и отиди, ич да не ти е срам после ке се опуштис и ке си се смееш самата на себе зошто си размислувала вака поздрав
     
  8. peperutka100

    peperutka100 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    0
    Фала ти многу штрудла, ми олесни малку. Ајде да ми заврши, собирам сили и одам конечно :D
    Па после ќе ти се пофалам :) кискаа :*
     
  9. strudla

    strudla Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    7
    срцка исто ти ер како депилацијата кога идеш првпат и кога ти е срам да се соблеЧес да ја депилираш дундата,нема ниШто срамно да иам неШто за срамење никоја девојка не би одела ке се опуШтис па вториот пат ке отидеш без размислување и одма ке му се соблеЧеш на докторот хехехххехехеххехехехехехехехе
     
  10. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.381
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека секоја жена има по еден бесплатен пап тест во годината, кога сака, нема врска дека е одреден месецот. Позз
     
  11. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.749
    Допаѓања:
    65.200
    Пол:
    Женски
    Па правењето пап кај матичен гинеколог е бесплатен. И земањето брис не боли, ама е некако непријатно. Како и да е трае многу кратко време, така што нема причина за завлекување на работите.
     
  12. peperutka100

    peperutka100 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    0

    хехехе луда си еј Ч) иначе мама ми ја депилира дундата козметичарка е, за таа работа немам проблем ... позз :*
     
  13. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    Да ти кажам неколку збора,значи неможеш да расудуваш што е идиотски а што ниско.Јас и дечко ми се чувствуваме премногу блиско и плус тоа тој ми беше подршка цело време.Ако за тебе е понижување да одиш со женска ти на гинеколог тогаш треба да ти е понижувачко тоа кога ќе одиш со неа на шопинг.Глупости :@
     
  14. Boyfromtown

    Boyfromtown Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    100
    Мешаш баби и жаби нема врска ок твое си е.Ти кога идеш у веце дали и дечко иде со тебе пошто се чувствувате премногу блиско :hai:
     
  15. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    DECKO NAVISTINA SI SVOJ NA SVOETO :clap: GI UTEPA DEVOJKIVE ... BEZ NAVREDA NA SPROTIVNITE :lol:
     
  16. didija

    didija Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    118
    Сакам и јас да прокоментира во врска со подтемата Со дечко кај гинеколог .
    Значи за мене е сосема ОК дури и рака би им дала на машките кои одат со своите женски на гинеколог. Зошто?! Па кога некој може да има односи со женската многу нормално е и да се заинтересира што има во себе таа девојка. Дали е здрава, дали има некоја инфекција, дали треба да се приме терапија и сл. А не како некои идиоти, само бутни го таму и баш ти е гајле, без да бидат свесни дека со тие кои имаат односи се полни инфекции. Ама нели женските знаат да бидат и малку изопачени(поедници), па и да има некоја инфекција ке скријат :@ Само за ова ги окривувам и машките и тоа многу, зошто баш така, не се заинтересирале што има во себе таа девојка, па после нека се чудат што ги снашло.
    Јас со дечко ми(екс) бев премногу блиска тој буквално секаде идеше со мене, на лекар, за крв, заболекар, СЕКАДЕ, е сега не дојде ред(немаше потреба) да одам на гинеколог ,меѓутоа сум 1000% сигурна дека ќе дојдеше со мене, значи тоа само докажува дека тој ме сака, се грижи за мене и за НАШЕТО здравје. ;)
     
    На Lexa му/ѝ се допаѓа ова.
  17. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    да одам со него и у вц ако те интересира :swear: :devil: :@ :envy: :drunk:
     
  18. lylaby

    lylaby Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    631
    Допаѓања:
    333
    Пол:
    Женски
    :D Гледам малку сте се потскарале,дечки на кого како му е комотно ,што ако ви кажам дека јас на моите први неколку преглеи идев со татко ми!! :) Се разбира чекаше надвор додека јас се прегледував ,но околностите беа такви да одев со татко ми :) Девојката што била со дечкото ,хм па они си знаат ако дечкото и е поим за сигурност и и пружа подршка нивна работа ...
     
  19. free

    free Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    1.526
    Допаѓања:
    74
    potpolno se soglasuvam... ako na niv taka im e podobro, pa zosto da ne...
    jas na primer koga bi idela na ginekolog, sepak sakam da idam so mojot decko, odnosno sega mojot soprug no neka ceka nadvor... no primer bi sakala da bide do mene koga ke se porodam, toa epten mi e kejf... :^)
     
  20. zverka

    zverka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    31
    Boyfromtown не дај боже и ти да закачиш некоја инфекција па тогаш ке те видеме под рака со девојката лелеее каде да одам. ???!!!СЕКОЈ СИ ОДИ КАДЕ САКА И СО КОГО САКА. А дечкото да присуствува на прегледот според мене нема ништо срамно. Дури сакам и на пораѓањето да биде со мене :tmi: