Гинеколошки преглед

Дискусија во 'Секс' започната од SLATKA23, 17 јануари 2010.

 1. zverka

  zverka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  29
 2. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.744

  За греота. Неписмени доктори бе. Цццццц па уште го тузел маж и бе демек ја тепал жена му. Бог да чува. Ама кога нема кај да оди сега како што викаат нападот му е најдобра одбрана. Греотка женичката :(
   
 3. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  303
 4. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.123
  Допаѓања:
  4.880
  кавчура баш ми е мило што си поминала одлично и како за прв пат си одбрала одлична болница. нека биде се во ред и среќно :hug:
   
 5. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  1.089
  Пол:
  Женски
  Жално луѓе, колку суров може да биде животот :(
   
 6. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  303
  Овој доктор го знам,велат дека бил најдобриот гинеколог во Штип,незнам колку е точно но сепак го фалат многу :(
   
 7. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.896
  Пол:
  Женски
  Жени, препорачајте ми женски гинеколог во Скопје, приватно. И ако може да ми опишете каде се наоѓа ординацијата, улица нешо, пошо не сум од Скопје. :) Благодарам однапред.
   
 8. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.925
  Допаѓања:
  37.035
  Пол:
  Женски
  Др. Рушка Серафимовска, ординација "Ганеш" на ул Јуриј Гагарин 31-б, ова е во Козле еве најдов и мапа :)
  http://zk.com.mk/%D0%9C%D0%B0%D0%BF%D0% ... 1%88/35840
  За женава имам само пофални зборови, сум била само еднаш на преглед кај нејзе но имам другарки кои редовно си одат, а секогаш е отворена за концултации, еден куп пати сум се јавила телефонски да се консултирам. Инаку е специјалист за лечење стерилитет.
   
 9. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.896
  Пол:
  Женски
  Фала ти многу. Иначе колку кошта целосен преглед? :)
   
 10. princess483

  princess483 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  4
  moze li nekoj da mi preporaca dobar ginekolog vo bitola?
   
 11. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.925
  Допаѓања:
  37.035
  Пол:
  Женски
  Не би можела точно да ти кажам да не те излажам, бидејќи пред неколку години го правев прегледот. Во секој случај верувам дека е стандард цена како кај секој приватник, околу 1500ден пап со ехо, но не ме фаќај за збор. Најдобро ќе биде да се информираш од прва рака, значи да и се јавиш, премногу е фер и услужна женава. Имаш број кога ќе ја отвориш мапата. Поздрав
   
 12. baby-by

  baby-by Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2010
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  3
  moze li po detalno da mi objasnite sto vi pravi ginekologot? poim nemam jas,nikogash ne sum odela i sakam da se informiram...vi blagodaram odnapred..
   
 13. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.354
  Допаѓања:
  25.910
  Пол:
  Женски
  Значи прво кога ќе отидеш ќе ти постави некои прашања, дали си сексуално активна, имаш ли некој проблем... итн. Најбитно е да му кажеш се што не е во ред и да го прашаш тоа што те интересира. Ако си уште невина, ќе те гледа на ехо, надворешно, ко на бремените жени што им го гледаат плодот. Ако имаш некоја инфекција ќе мора да се соблечеш, да погледне. Ако си сексуално активна, има едно ехо како стапче кое се вметнува во вагината и на тој начин те гледа.
   
 14. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  303
  Така е Лолипоп,но нај глупаво е чувството кога ти зема брис бррррррр,не е болно но језиво е некако :|
   
 15. stilas7

  stilas7 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  679
  jas prv pat otidov na ginekolog na 21 godina koga seuste bev nevina.pricinata bese poradi toa sto dobiv kandida i celo leto go pominav so cesanje megu noze (kandidata ja dobiv oti se lecev doma piejki caj za vospalenie na jajnici).koga nemozev da izdrzam si otidov sama na ginekolog me pregleda mi dade klanesten i ne bese nisto sramno i strasno.a sega so 24cgodina koga vlegov vo svetot na seksualnoto iskustvo planiram da odam porano a seksualno sum aktivna samo 3 meseci.vi preporacuvam pocesto odete na ginekolog makar i za obicen pregled oti utre ako nemozete da stanete majki poradi retko kontroliranje nikoj nema da vi bide kriv.pozz
   
  На LaLence и bluberry им се допаѓа ова.
 16. silvija20

  silvija20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  Ne e nisto strasno....i mozes sama da vlezes na pregled i da ne i kazuvas na majka ti kakov pregled bil dali stomacno ili vaginalno eho..bidejki dokolku si polnoletna toa e vo red da ostane samo megu pacientot i doktorot..
   
 17. ludacaa

  ludacaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  180
  да коа ти зима брис е мн језиво,вагиналното ехо не се ни осека, али она жабчето со го користат за да те рашират е тоа незнам од тоа се убивам од плачење како мало детеееееее...дали само мене ме боли или не незнам..али тоа неможам да го издржам и сеа последен пат коа бев пробав пак ама неможев и ми зема бриз така ...
   
 18. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  382
  Допаѓања:
  210
  еве ако сеуште ти треба јас одам кај Др. Елизабета Никодиновска работи во женски диспанзер
   
 19. UbavkaBube

  UbavkaBube Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  92
  Тоа се вика спекулум и е ДЕФИНИТИВНО најидиотското нешто измислено на светот. Грозно ееееееееееееееееееееееееееееееееееее!!!! Инаку, да знаете дека од метален спекулум не дај Боже може да се закачи хепатит Б,Ц или нешто друго...скраја да е...така што ако не сте сигурни дека има пластичен за еднократна употреба на гинекологот купете си сами од аптека. Чини околу 60 денари! :envy:
   
 20. Suzeto

  Suzeto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  15
  zosto sram,strav mozebi da ne ima nesto,vie sto ne ste bile pod hitno da se nacrtate na gin.jas sum bidena neznam ni samata kolku pati mozda 1000 :o :D
  kako da odam za grip mi stana navika :D :D :D