Гинеколошки преглед

Дискусија во 'Секс' започната од SLATKA23, 17 јануари 2010.

 1. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  13.941
  Допаѓања:
  82.436
  Пол:
  Женски
  Па ако бил малку груб при прегледот и зимањето брисеви да ама ќе помине.
   
 2. Oxsana

  Oxsana Активен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2018
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  80
  Пол:
  Женски
  Не беше воопшто груб му реков дека ми е прв преглед и тој беше многу внимателен..Утредента имав болки при мокрење ми беше страв да не ми е нешто од прегледот..Ми помина после 2 дена пиев Увин чај..Но сакав да знам дали некоја од вас е имала таков проблем.
  Не знам дали случајно се падна така но кај истиот доктор беше и другарками утредента и таа имаше исти проблем како мене.
   
 3. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  13.941
  Допаѓања:
  82.436
  Пол:
  Женски
  Тогаш веројатно станува збор за инфекција некоја.
   
 4. lavinija28

  lavinija28 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2013
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  318
  Пол:
  Женски
  Девојки, кога е најдобро да се прави гинекол. Преглед, по колку денови од менструација? На пример мене ми дојде на 5 октомври, па не знам дали е рано утре да закажам. А веќе немам, ми трае кратко...Хелп...п.с. Во декември правев пап, дали можам сега пак???
   
 5. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.123
  Допаѓања:
  852
  Пол:
  Женски
  Гинеколошки преглед можеш и утре да закажеш,штом ти завршила менструацијата тогаш не е рано,можеш сега да закажеш,само кога имаш менструација не може да ти биде направен гинеколошки преглед.Пап можеш исто така да направиш штом ви декември лани си направила бидејќи тој може да се прави и на секои шест месеци минимум,не мора стриктно година дена да се чека,а по потреба при некои гинеколошки заболувања дури и почесто може да се прави,не само еднаш или двапати годишно.Закажи си гинеколошки преглед,нама никаков проблем штом ти завршила менструацијата.
   
  На lavinija28 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Најмалото :)

  Најмалото :) Активен член

  Се зачлени на:
  9 март 2018
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Девојки,здраво.Бев на гинеколог и ми утврдија дека имам кандида(иако само со преглед,без да земат брисеви или било што за микробиолошко истражување) ми препишаа вагинални капсули и ги искористив за 12 дена.Ми се смири јафежот додека ги земав,но еве веќе 5 дена не ги корисам и пак ми се јави блафо пецкање.А и требаше да добијам баш кога ми заврши терапијата,а јас еве 35 ден денеска уште немам добиено.Што мислите вие до што може да е?
   
 7. Мис Стоун

  Мис Стоун Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2014
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  273
  Пол:
  Женски
  Здраво,од кој приватен гинеколог сте задоволни во Битола и кои се цените за приватен преглед?
   
 8. Somuchbeauty

  Somuchbeauty Активен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2018
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Вака , направив тест за бременост преку крв и кога докторот ми го даде резултатот ми кажа дека БИ ТРЕБАЛО да е негативен . Дали некој може да види дали се работи за негативен тест со сигурност или не затоа што прв пат правам и стварно неможам да се снајдам . Фала однапред . 20181107_154526.png
   

  Прикачени фајлови:

 9. MarigoldA

  MarigoldA Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2018
  Пораки:
  450
  Допаѓања:
  5.223
  Пол:
  Женски
  Не си бремена 100 %.
   
 10. Sandrin4

  Sandrin4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2018
  Пораки:
  1.383
  Допаѓања:
  6.095
  Пол:
  Женски
  Да си напрајш брисој...

  Пап е пожелно на 6 месеци или 1 годишно...
   
  Последна измена од модератор: 19 ноември 2018
 11. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.551
  Допаѓања:
  938
  Пол:
  Женски
  Preporaka na doktor za pregled vo Plodnost, prv pat ke idam ne sum bila do sega o sum 9ta nedela pa sakam da se proveram? Po moznost zensko da e, od koj ste najzadovolni?
   
 12. AmericanWoman

  AmericanWoman Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  275
  Допаѓања:
  377
  Здраво жени, имам проблем со матичниот гинеколог. Имено, бев пред еден месец на преглед ( ехо, пап, брисеви ) и ми наплати 1600 денари. НЕ ЗНАМ зошто ги платив, но ги платив. 10 дена после прегледот мене ми прекина осигурвањето со фондот. Е сега тие кога ги носеле брисевите во клиника мене веќе ми било истечено осигурувањето и сега ми бараат да доплатам за папот како приватно. Ме фаќа инает пошо за 2500 денари ќе отидев Систина, а немаше да се туткам 3 саати да чекам ред во ординација. Совет некој?
   
 13. Osamena devojka

  Osamena devojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2018
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  721
  Пол:
  Женски
  Ni jas nemam odeno na ginekolog nikogas strav mi e a sum seksualno aktivna
   
 14. Tan4ence

  Tan4ence Популарен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  2.105
  Допаѓања:
  16.988
  Од што ти е страв?
   
  На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Osamena devojka

  Osamena devojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2018
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  721
  Пол:
  Женски
  Da ne mi brkaat vnatre vo vaginata
   
 16. Tan4ence

  Tan4ence Популарен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  2.105
  Допаѓања:
  16.988
  Па доктор е, мора да те прегледа, и да ти „брка".
  Ете закачиш некоја инфекција, или имаш да речеме болки во јајници.
  Ќе оставиш така да си тера или ќе сакаш да знаеш што е работата и да одиш на преглед?
   
  На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Osamena devojka

  Osamena devojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2018
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  721
  Пол:
  Женски

  Neka brka zamo da ne boli onaka ne mi e sram
   
  На Biny му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Pesna15

  Pesna15 Нов член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2019
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Кристинка Пајкова
   
 19. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.032
  Допаѓања:
  115.033
  Пол:
  Женски
  Па не боли.. ова испаѓа како да те коли некој ..
   
  На joy1, NarCis@ и Osamena devojka им се допаѓа ова.
 20. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  2.240
  Допаѓања:
  4.903
  Пол:
  Женски
  Груб секс може да боли повеќе од гинеколошки преглед. Ако не ти е страв партнерот да ти "брка" внатре со органот, не гледам зошто да ти е страв гинекологот со стапче за уши да ти "бркне" за редовни брисеви.
   
  На Brinetka, NarCis@ и Osamena devojka им се допаѓа ова.