Гинеколошки преглед

Дискусија во 'Секс' започната од SLATKA23, 17 јануари 2010.

 1. Someday

  Someday Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2017
  Пораки:
  449
  Допаѓања:
  1.469
  Пол:
  Женски
  Пап 2600 ден, ехо 2300, брисеви еден 800 ден. Три по осум 24 значи 2400 ден.
   
 2. KingKy

  KingKy Активен член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2018
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам. Дали сте задоволни и кој доктор/ка би ми го/ја препорачале за да си закажам преглед?
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Someday

  Someday Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2017
  Пораки:
  449
  Допаѓања:
  1.469
  Пол:
  Женски
  Док Костадинов. Одличен!
   
 4. An4eBanan4ee

  An4eBanan4ee Нов член

  Се зачлени на:
  22 април 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Здраво, девојки дали овој е ценовникот на Ре Медика?

  - Гинеколошки преглед, здравствен совет / Gynaecological consultation and examination 1.000,00 ден.

  - Колпоскопија / Colposcopy 1.500,00 ден.

  - Цервикална цитологија (PAP) / Cervical cytology (PAP smears) 1.000,00 ден.

  - Вагинален ултразвук (УЗ) / Vaginal Ultrasound
  1.700,00 ден.

  - Пакет: преглед + колпоскопија + PAP + ултразвук / Package: Exam+Colposcopy+PAP+Ultrasound
  examination
  3.800,00 ден.

  - Пакет: преглед + колпоскопија + PAP / Package: Exam+Colposcopy+PAP
  2.900,00 ден.
   
  На Spiceyourlife му/ѝ се допаѓа ова.
 5. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.213
  Допаѓања:
  7.078
  Кумановчанки јас ќе бидам нова во вашиот град.
  Па би сакала да ми препорачате кој е најдобар гинеколг во Куманово ?
  По можност жена да биди :D:D:D:D:D:D
   
 6. KingKy

  KingKy Активен член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2018
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Здраво ми треба мислење дали да одам на преглед во Систина или Ре-Медика и ваша препорака за гинеколог. Читав позитивни коментари за Д-р Котларова па ме интересира и ваше мислење. :)
   
 7. Fani80

  Fani80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2016
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  138
  Пол:
  Женски
  Јас би ти ја препорачала Систина и тоа д-р Никола Панчевски, супер доктор е за стучност да не зборуваме, нема да чуеш лош збор за него. Преферира природно породување и има искуство зад себе години и години.
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Fani80

  Fani80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2016
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  138
  Пол:
  Женски
  Пап и ехо и преглед е околу 5000 денари
  а со 4 микробиолошки брисеви околу 9550
   
  Последна измена: 18 јуни 2019
 9. mila7

  mila7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2013
  Пораки:
  449
  Допаѓања:
  360
  Zdravo devojki, sakam da prasam kako izgleda eden redoven ginekoloski pregled. Nemam pojdeno nikogas, epten mi e strav, I sram. Se plasam da ne boli ako brcaat vnatre.
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.755
  Допаѓања:
  111.728
  Пол:
  Женски
  Ништо не боли не се плаши.
   
 11. Ladybug98

  Ladybug98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  1.050
  Пол:
  Женски
  Ништо не боли, нема од што да се плашиш и срамиш. Си се соблекуваш, седнуваш на столчето и докторот те прегледува, како и секој општ здравствен преглед.
   
 12. Amateur

  Amateur Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2016
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  279
  Пол:
  Машки
  Се срамите за сопствено здравје.
  Enough said.
   
  На buba4e89, Annath и Ladybug98 им се допаѓа ова.
 13. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  1.448
  Допаѓања:
  6.317
  Ич да не се срамиш,исто како на депилација што не се срамиш,нема потреба.
  Прегледот се изведува со инструмент што се вика спекулум,за почуствителните има и помали кај некои гинеклози. Со стапче како стапче за уши ти зима примерок за пап и брисеви,а со тенка сонда на ехо вагинално ти ја гледа матката и јајниците.
  Се препорачува еднаш годишно да се оди на гинеколог.
   
  На fana му/ѝ се допаѓа ова.
 14. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.747
  Допаѓања:
  2.755
  Систина, елизабета матевска или панчевски
   
 15. foxx07

  foxx07 Активен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2019
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Devojki utre sum na ginekolog,no za 3 dena treba da dobijam. Prv pat mi se slucuva vakva koincidencija. Dali e vo red da se odi pred menstruacija na pregled (eho,pap) ili da prezakazam?
   
 16. Someday

  Someday Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2017
  Пораки:
  449
  Допаѓања:
  1.469
  Пол:
  Женски
  Подобро е да презакажеш два три дена после менструација.
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Fani80

  Fani80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2016
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  138
  Пол:
  Женски
  д-р Панчевски во Систина без размислување
   
  На honey.11 и didisi им се допаѓа ова.
 18. Ljubopitnataa77

  Ljubopitnataa77 Активен член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2018
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Здраво дечки.
  Сакам да ве прашам нешто но не знаев каде да прашам. Значи вака имав менструален циклус некаде на средина од август околу 15. Потоа имав односи со мојот дечко и немаше никакви компликации. Синоќа пак имавме односи и јас прокрварев,а преку ден имав болки во стомакот. И незнам од што.Помагајтеее!!!
   
 19. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  892
  Допаѓања:
  5.888
  Пол:
  Женски
  Гинеколог.
   
  На Ljubopitnataa77 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  13.941
  Допаѓања:
  82.436
  Пол:
  Женски
  Груб секс.
   
  На Ljubopitnataa77 му/ѝ се допаѓа ова.