Гинеколошки преглед

Дискусија во 'Секс' започната од SLATKA23, 17 јануари 2010.

 1. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  1.526
  Допаѓања:
  3.379
  мене само за ехо и муабет за контрацепција 2800 ми земаа.
   
 2. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  1.526
  Допаѓања:
  3.379
  И јас така слушав за него, но не излезе така. Без претходно да му кажам што ми кажале другите два гинеколози легнав на преглед. Ми вели се е добро нормален и уреден наод, с му кажав потоа дека имам полицистични јајници,остри болки во јајниците,нередовни циклуси(3 пати менструација во август) и сл. И тој ми рече ЕПА НЕ ЗНАМ ВИДИ ПРОВЕРИ ХОРМОНИ!! Ми вели не знам што виделе претходните двајца пред мене ..
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Supergirll8

  Supergirll8 Активен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2018
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Predlog za ginekolog vo skopje, osven sistina, kade sto nemora da se vadi upot od maticen lekar?
   
 4. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  2.663
  Допаѓања:
  6.240
  Пол:
  Женски
  За преглед кај гинеколог не ти треба никаков упат. Како што има матичен општ лекар, постои и матичен гинеколог. Не е тој специјалист за да те упатат кај него. Ако мислиш на приватно, кај сите гинеколози можеш да одиш приватно без разлика дали работат со фондот или не.
   
 5. Supergirll8

  Supergirll8 Активен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2018
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Aham, taka znaci. I kakov predlog bi mi dala za u sk? Znaes nekade kade sto rabotat dobro. I po moznost da e zensko, nikogas ne sum bila I strav mi e. A sakam vaka cisto informativno.
   
  На Spidy му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  2.663
  Допаѓања:
  6.240
  Пол:
  Женски
  Јас одам кај др. Трајковска во Кисела Вода. Други гинеколози не знам зошто кај нејзе одам од средно, сигурно има посебна тема за гинеколози, можеш да си прочиташ препораки од членките.
   
  На ♡ andzela ♡ му/ѝ се допаѓа ова.
 7. no name5

  no name5 Активен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2018
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  66
  Пол:
  Женски  Во ремедика пап тест 1100 и хпв типизација 3200 денари , мислам дека ехо е 2500( но не сум сигурна за него )
   
 8. Jordanco Smart

  Jordanco Smart Активен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2018
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  166
  Пол:
  Машки
  Ми треба помош. Имавме секс со девојката. После четврта партија, на крај сфативме дека кондомот и остана во неа и мислам дека кондомот остана откако таа стана од над мене. Па го извадив јас некако... дали е можно од предсемена течност (не свршив воопшто последниот пат) но се плашиме - дали е можно од предсемена течност од претходно свршување да се забремени?

  Дали да прави тест за бременост и дали да посетиме гинеколог?
   
 9. Amateur

  Amateur Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2016
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  289
  Пол:
  Машки
  Секако
   
 10. Poppins

  Poppins Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.352
  Допаѓања:
  2.972
  Пол:
  Женски
  Секако дека е можно забременување . Тест или преглед кај гинеколог тек по 2 недели , сега нема ништо да покажи .
  Следен пат бидете попретпазливи.
   
 11. Tea678

  Tea678 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2018
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  1.208
  Пол:
  Женски
  Дали и оние девојки кои се сеуште невини може да посетат гинеколог, без да се оштети хименот и слично?
   
 12. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  5.042
  Допаѓања:
  95.066
  Пол:
  Женски
  Нормално.
   
  На Tea678 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Amateur

  Amateur Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2016
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  289
  Пол:
  Машки
  Ме плаши колку неписмени има.
   
  На NEA, Tory, Elf и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Cinnamon Bun

  Cinnamon Bun Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2017
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  4.678
  Пол:
  Женски
  Не треба да те плаши. Не е лошо да се праша за да се дознае. Тоа е само не знаење што е сосема нормална ствар да не знаеш нешто. Треба да те плаши ако некој не се труди да дознае и си тера така. А никој не се родил учен. Темиве се за тоа, за прашања и да дознаеме работи што не ги знаеме или за кои не сме сигурни.
  Ама треба да се земе во предвид и тоа дека се јавува извесна параноичност кај некои поединци, па сакаат повторно да се осигураат. :)
   
  На buba4e89, Sivce, felisitas и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. Amateur

  Amateur Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2016
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  289
  Пол:
  Машки
  Не е тоа.
  Ако отворила акаунт тука за да праша тоа, можела да исчепка и да прочита онлајн или книга нешто.
  И не, ова е не знам по кој пат прашања кои треба да се знаат ако си доволно возрасен.
  Сите нешо лудила глумат ама елементарни познавања немаат.
  90% од младите појма немаат од сексуално образование. И м и ж.
  Катастрофа е државава.
   
 16. Tea678

  Tea678 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2018
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  1.208
  Пол:
  Женски
  Плаши се.
   
 17. Chopard

  Chopard Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2016
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  594
  Пол:
  Женски

  Тролчиња има колку сакаш, штом знаат порничи да гледаат и тоа што има да си прават можат и за последици да се информираат и за СПБ. Така да, во право си што малце глупаво е од страна да се чита. Испаѓа луѓето сакаат ќеф да си тераат, ама за последици никој не се замара и не мисли пред да има секс.
   
  На Amateur му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Cinnamon Bun

  Cinnamon Bun Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2017
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  4.678
  Пол:
  Женски
  Е да, ти ја сваќам поентата. Само тоа е јбг, некој на сигурна страна или книга, некој по фемина одма посегнува...
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.123
  Допаѓања:
  123.288
  Пол:
  Женски
  На гинеколог се оди одма уште по добивање на прв циклус.
   
 20. gymholic

  gymholic Нов член

  Се зачлени на:
  8 декември 2019
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Мислев да одам и на гиниколог но пк да прашам
  И порано а и сега сфатив дека имам превртени односно воопшто немам брадавици на градите
  Многу ми е срам особено пред машко ... има ли некој сличен проблем што да правам итно