Гинеколошки преглед

Дискусија во 'Секс' започната од SLATKA23, 17 јануари 2010.

 1. Amateur

  Amateur Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2016
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  288
  Пол:
  Машки
   
 2. Ljubopitnataa77

  Ljubopitnataa77 Активен член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2018
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Луѓенца сакам да посетам гинеколог но имам само 16. Нрзнам дали морам да одам со жајками или можам и сама. Затоа што мајками и не ни знае дека сум сексуално активна воопшто.
   
 3. Amateur

  Amateur Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2016
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  288
  Пол:
  Машки
  Малолетна си.
   
  На Ljubopitnataa77 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.208
  Допаѓања:
  113.926
  Пол:
  Женски
  можеш, не е задолжително присуство на родител
   
  На piksooki и Ljubopitnataa77 им се допаѓа ова.
 5. guardatela

  guardatela Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2014
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  56
  Kaj mozam da otidam najbrzo na pregled za proverka na seksualno prenoslivi bolesti kaj sto rezultatite ke mi bidat gotovi Nz za 24-48h??
  Otkaj maticnata uste cekam rezz a pomina poveke od mesec mnogu glupavo Ali Nema veze ocito imam infekcija koja mi se siri i ne e kandida I koa citam sto sve moze da se desi Ako ne e navremeno tretirana mi se umira ne mozam da se smiram..Help
   
  На TeonaZ му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.810
  Допаѓања:
  36.554
  Пол:
  Женски
  Ќе си отидеш кај матичната и побарај да ти направи микробиолошки брисеви. За неколку дена ќе бидат готови резултатите. Веројатно таа само пап тест ти направила, за тоа се чека бидејќи сите ги праќаат на клиника. Следен пат ако ти се брза можеш да побараш папот да оди на приватно, но така се наплаќа, пред некои 3 години јас го платив 1000 ден. Готов е за една недела резултатот.
   
  На guardatela му/ѝ се допаѓа ова.
 7. beautys20

  beautys20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  3.536
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки , дали некоја од вас била на преглед во Систина да ми препорачате доктор и како се цените ? Јас сакам ехо абдоминално само и крвна слика со хормони
   
 8. Cleopatraa

  Cleopatraa Нов член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2020
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво
  Дали некој знае на колку време е препорачливо да се прави гинеколошки преглед доколку немам никаков проблем при тоа нема ни една година од првиот однос? Ви благодарам
   
 9. Lostinparadise

  Lostinparadise Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2019
  Пораки:
  629
  Допаѓања:
  1.821
  Пол:
  Женски
  За микробиолошки брисеви 2 пати годишно. За друго мислам по потреба.
   
 10. Cleopatraa

  Cleopatraa Нов член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2020
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  blagodaram
   
 11. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.086
  Допаѓања:
  122.492
  Пол:
  Женски
  Најмалку еднаш годишно ПАП, микробиолошки бирсеви, ехо, колпоскопија, преглед на гради.
  И нема врска дали имаш или немаш односи, со гинеколошки прегледи се почнува од прва менструација.
   
 12. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.197
  Допаѓања:
  11.747
  Пол:
  Женски
  Искуство со Лидија Јуруковска?
   
 13. GlowGirl

  GlowGirl Активен член

  Се зачлени на:
  10 март 2019
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  152
  Пол:
  Женски
  Предлог за приватен гинеколог (докторка по можност)? Прв пат ќе ми биде. И ако знаете што воопшто ќе се испитува од прва и колку сето тоа би ме чинело?
   
  На TeonaZ му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Amateur

  Amateur Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2016
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  288
  Пол:
  Машки
  Подобри гинеколози се м или ж?
   
 15. LucyLu

  LucyLu Активен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2019
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  87
  Пол:
  Женски
  Јас слушав многу позитивни искуства дури се мислев да се префрлам таму за матична да ми биде. Мене ми е Тасе матичен и некако веќе не сум баш задоволна. Контрадикторен е ептен
  Ако има некој искуство со Лидија баш би сакала да чујам плус инфо
   
 16. LucyLu

  LucyLu Активен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2019
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  87
  Пол:
  Женски
  За ехо др. Павле Димчев
   
  На beautys20 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.197
  Допаѓања:
  11.747
  Пол:
  Женски
  Јас па спротивно слушнав.. дека не ја бива
   
 18. LucyLu

  LucyLu Активен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2019
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  87
  Пол:
  Женски
  Сепак секој со свое искуство претпоставувам. Јас за една ситуација и се јавив сакав второ мислење и беше многу пријатна и љубезна на телефон.
   
 19. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.132
  Допаѓања:
  881
  Пол:
  Женски
  Нема правило за тоа.Се е до стручноста на гинекологот.Исто и до преференциите на жените,некои преферираат машки,други,пак,женски гинеколози.Често се случува жените да преферираат женски гинеколози за преглед,па и за водење на бременоста,но кога се работи за хируршки зафати на женскиот репродуктивен систем,тогаш преферираат машки гинеколози бидејќи машките раце им изгледаат посигурни во ваков случај.Сепак,сметам дека мислењето на некои жени дека не сакаат машки гинеколог да ги гледа е старовремско бидејќи се работи за професионалец,а не за било кој друг рандом тип од улица којшто би гледал сеир на некој начин и дека е срамота во 21-ви век да се има такво мислење и такви предрасуди во врска со полот на гинекологот,сепак,најважна е стручноста,а не полот на гинекологот.Значи, и мажите и жените можат да бидат подеднакво добри професионални гинеколози,се е до нивната стручност и до преференциите на жените коишто ги бираат за свои матични гинеколози.
   
  На Tedyyy, Amateur, TeonaZ и 2 други им се допаѓа ова.
 20. parrot

  parrot Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  406
  Котларова или Петрова - Ремедика. Од двете сум презадоволна
   
  На nica и GlowGirl им се допаѓа ова.