Гинеколошки преглед

Дискусија во 'Секс' започната од SLATKA23, 17 јануари 2010.

 1. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.832
  Допаѓања:
  7.503
  Пол:
  Женски
  Обично како е прв пат кога одиш на гинеколог? И што треба да им кажам за доцнење на менструација? Ми касни 3 недели
   
 2. MiAmor

  MiAmor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2013
  Пораки:
  481
  Допаѓања:
  2.268
  Пол:
  Женски
  Ќе те види на ехо,ако си сексуалнно активна тогаш вагинално ехо ,доколку не си бремена сигурно е некоја циста ништо страшно,и ако ти е прв пат најдобро и пап да направиш,тоа е како зимање брис со стапче.
  Само кажи дека ти е прв пат и дека ти доцни 3 недели
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Polyincognito

  Polyincognito Активен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2020
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  3
  Препорака за добар гинеколог во Кочани?
  Се сомневам дека сум бремена и би сакала да знам, откако би ме прегледале, за колку време може да добијам резултат?
   
 4. MiAmor

  MiAmor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2013
  Пораки:
  481
  Допаѓања:
  2.268
  Пол:
  Женски
  Ќе те види на ехо и доколку си бремена 5-6 недела се гледа и одма ке ти каже,ако си порано не се гледа на ехо ке ти каже дојди другата недела или можеш во лаборатотија да провериш преку крв bhcg и за неколку часа ке имаш резултат.
   
 5. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.086
  Допаѓања:
  5.525
  Интересно е. Ќе си поправите муабет ако е зборлив/а докторот/ката. Ќе си легнеш на бокс ако си имала односи, ќе ти стави внатре едно ладно железо, спекулум го викаат, ќе ти земе брис, ќе ти земе и примерок за ПАП тест, ќе те гледа вагинално на ехо и ќе ти објасни кој проблем го имаш. Ако има потреба од нешто ќе ти препише и терапија и ќе ти каже кога следен пат да одиш пак.
   
 6. Ivaaa_p

  Ivaaa_p Нов член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2020
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Zdravo zenski, za prv pat kje treba da idam na ginekolog,od Skopje sum,kogo bi mi go preporacale?
   
 7. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.966
  Допаѓања:
  23.151
  Пол:
  Женски
  Ложанковски, Радица Бојчева...Јас кај нив сум била.
   
 8. Ultras1312

  Ultras1312 Активен член

  Се зачлени на:
  12 март 2019
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Можда ми е глупаво прашањево, али стварно ме интересира.
  Моментот од кога ќе се соблечам до кога ќе седнам на столот со нозете нагоре (facepalm)
  Повеќе ми е срам од тој дел од прегледот од колку кога ке треба брис да ми земе.
  Ме интересира дали се соблакаат само долниот дел зад параван и потоа со простирка идат до стол или како е?:$
   
 9. Nausicaa

  Nausicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  3.167
  Допаѓања:
  16.149
  @Ultras1312, нема зошто да ти биде срам но облечи си туника или фустанче. И долга маица ќе ти заврши работа :)
  Инаку, да, само долниот дел го соблекуваш, простирка досега немало кај ниеден гинеколог кај што сум била, евентуално има пластични влечки :)
   
 10. Ultras1312

  Ultras1312 Активен член

  Се зачлени на:
  12 март 2019
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  А дали знаете Систина или друга приватна болница дали прави гинеколошки преглед после 16:00-17:00ч.?
   
 11. Lola122

  Lola122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  56
  Пол:
  Женски
  Здраво сакам да прашам дали некој бил на преглед во систина кај Д-р Тимчева ?

  Систина да прави на мене ми закажаа после 16:00
   
  Последна измена од модератор: 6 март 2020
 12. Ultras1312

  Ultras1312 Активен член

  Се зачлени на:
  12 март 2019
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Резултатите од пап тест во систина лично се земаат или како?
  Ми рекоа после 1 нед. резултати ама не знам како се подигаат истите.
   
 13. Dani2610

  Dani2610 Активен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2019
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Dali moze da se odi na ginekolog nee itno poradi situacijata so virusot
   
 14. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  1.874
  Допаѓања:
  26.398
  Пол:
  Женски
  Ако не е итно, тогаш пожелно е да се избегнува одење низ болници.
   
 15. Economylover998

  Economylover998 Активен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2019
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  А каде се прави преглед на гради ?
   
 16. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.721
  Допаѓања:
  135.898
  Кажи и' на матичната, ќе ти закаже термин.
  Кога ќе има термини.
  Иначе, скоро во секој поголем медицински центар, има оддел за радиолошки испитувања на дојки.