1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гинеколошки преглед

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од SLATKA23, 17 јануари 2010.

  1. Cresni44ka

    Cresni44ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    znaci odenje na ginekolog ne e nisto strasno i sramno prv pat e malku nezgodno no potoa stanuva rutina isto kako i sekojdnevnoto stanuvanje.....:D
     
  2. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Нема ништо страшно да се посети гиниколог... секоја сексуално активна девојка и жена мора бар два до три пати годишно да оди на преглед.Вчера мојот братучед кој е гиниколог беше кај мене и онака ме интересираше каква е состојбата кај младите девојки... И замислете добив одговор дека сакоро секоја девојка има кандида,а во пораст е и хпв вирусот...Самиот ми кажа дека ги има од ниско ризичниот до високо ризи... типови , обавезно пап тест за брзо откривање на болестите... Мора да се грижите за своето здравје... Е тогаш на шала му реков ,..Брат тупеше толку години мозок да се занимаваш со п..ки а како што гледам не ти е лошо... и знаете што ми вели...Дека нему му било се едно и доле му било како лицето горе :lol: Затоа девојки сите на преглед , раширете нозе нив им е се едно ... доле како горе :) Ова со поука нели... и нема страв, срам ...подобро на време да се знае што се се има попримено од секс без заштита... Која многу не ја сакате и не ја користите ...Ај ова не ве карам си знаете нели :)
     
    На Scarlet88, bluberry, Annath и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    драга О.Ж. бидејќи мислам дека си од Битола, и се разбира ако сакаш да ми кажеш, кој е најдобар гинеколог таму? јас бев еднаш кај Русе, но не ми е сериозен некако и сакам да одам кај некој друг, жена или маж не е битно, само да е професионален, и да има приватна ординација!
     
  4. mala

    mala Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    13
    jas bev vo plodnost i prviot pat mnogu mi bese sram no doktorot bese mnogu fin i se mi objasnuvase.mislam deka tamu e najubo da odis iako e poskapo od drugite
     
    На OzzyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
  5. mamita

    mamita Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    176
    Пол:
    Женски
    :wink: Точно,Таше е закон
     
  6. kami

    kami Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Јас бев на гинеколог прв пат пред 1 месец(иако подолго време сум сексуално активна) и се каам зошто не отидов порано. Сега имам некоја инфекција и иако примав терапија сеуште не ми е поминато, затоа ако сакате да ми препорачате некој гнеколог жена во приватна ординација како ремедика или систина...фала однапред.... :)
     
  7. ariell

    ariell Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Ve molam da mi pomognete bidejki ne sum mnogu upatena.Sakam da odam na ginekoloski pregled, ama na privaten, moze li da mi preporacate nekoj i da mi kazete kako se dvizat cenite.
     
  8. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    па од која населба си ??? до колку пари сакаш? и сепак цената зависи плус дали ке сакаш да си отвориш картон ... јас кога бев не сакав и беше скапичко ... :)
     
  9. ariell

    ariell Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    od lisice sum i spremna sum da dadam dokaj 3000 i jas nesakam karton:)
     
    На LadyA му/ѝ се допаѓа ова.
  10. cacaa

    cacaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    5
    јас ќе им препорачам на сите оние што не биле до сега на преглед да одат,зашто јас првпат бев кога останав бремена,а тоа беше пред 3 месеци.луѓе верувајте бев преплашена до смрт,незнаеш сто ќе ти прават ем бремена ем првпат на гинеколог.страшно!!! затоа одете девојчиња не е ништо страшно... :hai:
     
  11. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    оди кај др никола се наоѓа некаде кај палма мислам многу го фалат дека е ок. пап му е некаде до 700 мислам али распрашај се. многу го фалат јас лично не сум била
     
  12. etjena

    etjena Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2010
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    52
    Независно што си од Лисиче оди во дијагностички 1000 е ехо, вагинален, колпоскопија и пап + 1700 брисеви и тоа е се.
     
  13. ariell

    ariell Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    a kade se naoga dijagnosticki i dali treba prvo da se javam i da zakazam?
     
  14. etjena

    etjena Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2010
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    52
    дијагностички е во градски ѕид закажуваш на 3223516 докторката се вика Мирјана
    и не разбирам што ви е финтата со тоа не сакам картон
     
  15. ariell

    ariell Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Fala ti najmnogu za informaciive, mnogu mi pomogna:D
     
  16. natte

    natte Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    чуствував страв за тоа што може да се случува но кога разговарав со мајка ми на таа тема сватив дека не е ништо страшно..... и кога заминав на тој преглед не бев баш загрижена
     
  17. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    ЈАс конечно собрав храброст да одам на гинеколог и еве да го споделам со вас моето искуство... Испадна дека не е толку страшно како што мислев... Докторката токлу добро се однесуваше што ме ослободи од целиот страв со кој влегов таму. Прегледот трае мн кратко и малку е непријатно но мора :) Инаку бев во Про Медика, нема ни картони ни книшки ни ништо, а чини 2000 денари.
     
  18. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    Добро ли работат таму?
     
  19. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Da... jas prv pat bev i prezadovolna sum stvarno
     
  20. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    2000 денари за обичен преглед :o Wow нели ви е скапо :$ :)