1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гинеколошки преглед

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од SLATKA23, 17 јануари 2010.

  1. Cvetka100

    Cvetka100 Нов член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2021
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
     
  2. Meddy

    Meddy Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2021
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    449
    Mislam ako ne si bila nevina nema vrska toa sto podolgo vreme si nemala odnos
    Ova ti e menstruacija ocigledno
    Ako si koristela zastita ili ako ne svrsil vo tebe nemaj gajle
     
  3. Cvetka100

    Cvetka100 Нов член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2021
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Zagrizena sum zatoa sto prv pat mi se slucuva vakva menstruacija mnogu malku..
     
  4. Meddy

    Meddy Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2021
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    449
    Dali napravi test za bremenost?
     
  5. Cvetka100

    Cvetka100 Нов член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2021
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Ne, zatoa sto mislam deka nema takvo nesto ne mi bea plodni denovi, koristevme zastita I svrsi na strana plus dobiv menstruacija samo mi e po slabo krvarenjeto od obicno... Zatoa
     
    На Meddy му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Powerpuff_Girl

    Powerpuff_Girl Активен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2019
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Женски која е постапката за микробиолошки брисеви, дали се земаат на ист начин како папот со спекулум или? И дали е болно?
     
  7. ivanchos

    ivanchos Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2015
    Пораки:
    880
    Допаѓања:
    17.405
    Пол:
    Женски
    Сакам хормонски статус да проверам на естрогени. Може упат доктор по општа медицина да ми даде или мора матичен гинеколог?
     
  8. fana

    fana Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 август 2012
    Пораки:
    15.840
    Допаѓања:
    108.842
    Пол:
    Женски
    Исто како за пап со спекулум.
    Гинеколог.
     
  9. Cvetka100

    Cvetka100 Нов член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2021
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Devojki imav menstruacija posledno na 22 Noemvri, pred da dobijam nekolku dena imav odnosi posle dolgo vreme. Krvarenjeto bese mnogu slabo traese 7 dena no mnogu malku. Denes osekam bolka vo stomakot I me bolat gradite kako pred dobivanje. Odnosot ni bese zastiten I svrsi nadvor. Dali e mozno da ima nesto zagrizuvacko I dali my se ima na nekoj deseno?
     
  10. Ljepadevojcica♡

    Ljepadevojcica♡ Активен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2021
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    32
    Moze da osejkas poradi promena na organizmot sepak jas mislam ima vlijanie redovni odnosi i kako sto kaza posle dolgo vreme osejkas bolka... da ne ti e misla napravi si eden pregled ubavo i za tebe i tvoeto telo ;)
     
    На slatkickamala му/ѝ се допаѓа ова.
  11. slatkickamala

    slatkickamala Активен член

    Се зачлени на:
    11 април 2021
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    79
    Пол:
    Женски
    Девојки здраво денеска за прв пат правев пап тест и вагинално ехо..хах сакав да прашам гинекологот ми рече се ми е супер матка јајници се е океј вика кога треба да добиеш циклус кажав за 6 дена вика оти не гледам уште дека си за циклус не го разбрав баш а имав односи пред 8 дена после 4 месеци пауза така да си сврши на стомак пола однос заштитен пола не така да не верувам да има нешто бидејки рече не гледа за циклус па ме збуни само рече мокрам од јака прелада и да чекам резултст од пап тест рече дека според тоа што гледал на ехо требало и пап да е чист некој да ми објасни секако ме надболуваат градиве веке 3 недели
     
  12. Gavolche

    Gavolche Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Здраво, сакам да одам за прв пат на гинеколог и да ми направи преглед бидејќи имам бело прање па ако може да ми препорачате некој добар гинеколог во Скопје на приватно со океј цена и одприлика колку би ме коштал тој преглед?
     
    На slatkickamala му/ѝ се допаѓа ова.
  13. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.623
    Допаѓања:
    8.509
    Пол:
    Женски
    Во Систина само преглед е 2700 ден.Јас би одела кај Бобан, ептен е детален , гледам ја фалат и Гордана. Кај Бојаџиев исто одев задоволна и од него ама не објаснува ич тоа најмногу ми смета кај него.
     
    На slatkickamala му/ѝ се допаѓа ова.
  14. spacegirl92

    spacegirl92 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2016
    Пораки:
    502
    Допаѓања:
    2.582
    Пол:
    Женски
    Ултрамедика, доктор Филип Исјановски. Преглед (ехо и колпоскопија) кај него не се наплаќа доколку го избереш за матичен. Едино плаќаш за ПАП тест, државно е 60 денари и резултатите се чекаат месец дена некаде. Приватно е поскапо, само не знам колку, но резултатите ги добиваш за неколку дена.
    Инаку докторот е многу професионален и објаснува иако е помлад, те опушта со разговор за да не ти е многу непријатно и да не се стегаш.
     
    Последна измена: 18 декември 2021
  15. Anastasia9228

    Anastasia9228 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2020
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    Кај Бети во уредот Битола колку се плаќа преглед и пап тест се вкупно како оди цената доколку ти е и доколку не ти е матична?
     
  16. Maki5123

    Maki5123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2019
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    Здраво, вчера ми беше последен ден од менструација скоро воопшо и да немав, вечерта имав секс. Од кога завршивме повторно почна да ми тече крв прилично многу а еве сабајле повторно минимално имам крв. Ве молам за мислење, дали некој имал слично искуство, дали тоа е од менструацијата или би можело да биди нешто друго повреда некоја или слично?
    ПС имам и малку болка во стомакот од време на време не постојано, повеќе кога сум наведната или кога нозете ми се свиткани кон стомакот.
     
  17. Ljepadevojcica♡

    Ljepadevojcica♡ Активен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2021
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    32
    Zdravo, da prasham koj znae... koi se prvite brisevi vo bremenost i koja im e cenata kaj ginekologot sto se pravat. Ne razbrav ubavo mislam deka rekoa okolu 3000den fajkale.. dali nekoj znae neshto?
     
  18. Suze18992

    Suze18992 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2020
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    1.587
    Пол:
    Женски
    Se zimaat 4 brisevi cerviks , vagina, mikoplazma/ureaplazama i kandida ako gi ispituvas na mikrobiologija ili prolece za trudnici e besplatno samo ginekologot na upatot treba da pise sifra za bremenost inace se 700 den a, na privatno se okolu 2200 kolku sto se sekjavam vo biotek
     
  19. Ljepadevojcica♡

    Ljepadevojcica♡ Активен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2021
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    32
    I pap test mi spomna ginekologot i kako shto razbrav ona kazha 16 brisevibile
     
  20. Suze18992

    Suze18992 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2020
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    1.587
    Пол:
    Женски
    Pap ako nemas podolgo od edna godina i toa zimaat , a za ova 16 brisevi prv pat slusam