1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гледање порно филмови на рана возраст

Дискусија во 'Психологија' започната од Y Grint, 19 мај 2017.

 1. Y Grint

  Y Grint Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2017
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  86
  Сосема случајно вчера одев в град, а неколку малишани (9,10 год. поќе немаа од 10 год.) и како што одев зад нив слушнав му кажуваше едното дете (две машки беа) на другарчето "На youjizz да видиш..." Oчигледно децава збораа за порничи и порно страни. После реченица, две јас брзав и ги одминав и си велам "eee, види бе децава, колку "напредни"... Јас прв пат сосема случајно на ТВ имав фатено од тие филмовите за возрасни и тоа го памтам баш го паметам бев некаде 16, 17 год.
  Дали современата технологија влијае за ова и дали ова може да има несакани ефекти врз нивниот подоцнежен развој и нивната сексуална свест?
   
 2. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.354
  Допаѓања:
  169.887
  Пол:
  Женски
  Не верувам дека има дете што тек на 16 се запознава со порно филмовите..
  Дури и години наназад, особено машките сметам дека беа од рана возраст запознаени..
  Вината на префрлам на раниот пубертет...
  Патем, не верувам дека многу разлика ќе направи во подоцнежниот развој.. жалосно е што порно филмовите станаа репер за тоа како сексот треба да изгледа ама не само кај младите туку и кај старите
  На тоа поле сметам дека треба да се поработи, но за тоа имаме специјална тема во подфорум секс..
   
  Последна измена: 23 мај 2017
  На daylight, cresa-jagoda, Bozica1980 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. I I

  I I Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2016
  Пораки:
  263
  Допаѓања:
  624
  Пол:
  Машки
  Луѓето на месечина стапнале, вие се чудите дека порно филмови гледале. Свашта 8)
   
  На daylight, cresa-jagoda, theowndemon и 3 други им се допаѓа ова.
 4. Aquamarine93

  Aquamarine93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2016
  Пораки:
  815
  Допаѓања:
  3.749
  Пол:
  Женски
  Гледањето порниќи не е проблем. :D Тоа што би требало да загрижува е што стануваат сексуално активни на се помала возраст. Поради стигма од сексуално образование во Македонија има проблем со тинејџерска бременост и малолетни бракови. Не би ги ставила како фактор порничите, туку одбегнувањето да се разговара на такви теми во едно семејство, што е почетна алка на цел синџир од проблеми.
   
  На daylight, cresa-jagoda, theowndemon и 2 други им се допаѓа ова.
 5. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.170
  Пол:
  Женски
  Јас знам за 9-годишно дете кое на мајка му и опишуваше колку се надарени соученичките на неговиот поголем брат. Надарени во одредени делови од телото. Таа никако не го прекори, само си слушаше, чак почна да се смешка. Кога викам дека зад секое глупо дете стои глуп родител, толку луѓе не се согласуваат со мене. :(
   
  На GirlLove, cresa-jagoda, Anacid и 4 други им се допаѓа ова.
 6. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  11.901
  Допаѓања:
  150.718
  Пол:
  Женски
  Особено кај машките ова е нормално. Брат ми беше 10 кога прв пат ми кажа дека другари негови гледале „филмови за возрасни каде маж брка жена и та се сопка и он паѓа врз неа, а и да, трчат голи“. И зошто моите воопшто не ни зборуваат со него на тема секс, дури и кога ќе ги праша му велат мал си не смејш ти ова да знајш сега, јас му објаснав што е како е (зошто моите не сакаат да зборуваат, имаме договор јас да зборувам со нив, да му кажам се што мислам дека треба и кога треба само тие да не зборуваат), изгледаше шокиран, а од тогаш провервам што гледа како гледа. На моите ќе им смета ако гледа, мене воопшто зошто е нормално, во таа возраст е, му вријат хормоните, само сакам со се да е запознаен и фала Богу, ме контактира кога нешто не му јасно зошто јас го правам дома the talk. Мислам, пријателите најголем % ми се машки, и кога ќе ми кажуваат што правеле и кога започнале многу работи, си прам некогаш брат ми дури и касни.
   
  На daylight, Aquamarine93 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.