1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Глисти

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Magdalena-92, 28 февруари 2013.

 1. Magdalena-92

  Magdalena-92 Активен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2012
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  5
  Не видов ваква тема се извинувам доколку има.. Дали сте имале проблем со глисти? И дали глистите можат да предизвикаат воспаление на вагината како и печење при мокрење? Ги направив сите испитувања како пап ехо и уринокултура..не ми беше пронајдено ништо освен кандидата што не верувам е причинител на симтомите што ги наведов. :)
   
 2. my heart cry

  my heart cry Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  125
  Пол:
  Женски
  Луѓе ве молам за помош од чистење пред два три месеци прв пат почуствував но не окренав внимание.Имам глисти и сумњам дека ми се пренесени од куче кое го чувам.Чудно ми е кога добијам циклус тогаш ми се појавуваат.Ве молам за совет како да го исчистам организмот од нив на природен начин?