Глобално затоплување

Дискусија во 'Политика и настани' започната од clen1, 8 август 2017.

 1. clen1

  clen1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2016
  Пораки:
  208
  Допаѓања:
  195
  Пол:
  Машки
  Што знаете за оваа тема. Дали верувате дека навистина ср случуваат климатски промени и дека во Европа ќе умрат 150 000 луѓе и ќе бегаат луѓето од Италија Шпанија и балканот?
   
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.694
  Допаѓања:
  50.206
  Пол:
  Женски
  Не да верувам, туку гледам и осеќам дека е така.

  Ќе бегаат луѓето ако дојде до ,,точка на вриење".
  За умирањето, веќе умираат, ништо чудно да стане тоа почеста појава во иднина.

  Последните времиња дојда...
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 3. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  3.222
  Допаѓања:
  30.034
  Пол:
  Женски
  Климатски промени се случуваат и сведоци сме со секоја наредна година, нема веќе снегови како порано, а ако нешто се случува ние народот посекако последни ќе дознаеме :)
   
 4. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.089
  Пол:
  Женски
  Трамп е скептичен :D

  Инаку, 150.000 жртви на климатските промени во Европа е најпесимистична прогноза, која научниците ја отфрлаат. Сензационализам за повеќе кликови.
   
  На theowndemon и Someonespecial им се допаѓа ова.
 5. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  2.900
  Пол:
  Женски
  globalnoto zatopluvanje e tolku realno sto me plasi ...
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.