1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Глупавост

Дискусија во 'Психологија' започната од Unfaithful18, 9 април 2010.

 1. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Постои една изрека која вели „ Дружи се со паметни луѓе од кои има што да научиш, а не со простаци кои цел живот само ќе те прашуваат.“ Дали се согласувате со ова? Сите не сме со иста памет во главата, ама некои за жалење ја немаат воопшто.Јас лично не практикувам да се дружам или да правам муабет со глупави луѓе, најмногу поради тоа што мислат дека се тие се во право. Колку вас ве иритира човековата глупавост?

  П.С. Се надевам дека темата нема да биде сватена како навредувачка.
   
  На ame23.88 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.049
  Само кратко ке кажам, ме иритираат такви луѓе!И гледам да избегавам да се во моја близина..или ако ете се најдат тогаш не дозволувам да ме допре ништо и игнорирам.
   
 3. lalezzz

  lalezzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  70
  od takvite seznajkovci ne mozes na red da dojdes ,ne mozes zbor da izustis , sve znaat plus ako se uste i pod dejstvo na alkohol ke bides ko konj so glavata samo ke klimas gore -dolu :D :D dodeka ne ti pukne film :D :D pa u k...inaku vo polesni slucaevi efikasna rabota e soncogledot :D
   
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Само едно ќе кажам: Господ да ве чува од злобни и глупави луѓе.
   
  На hermosa, ilina-m, Yolanda и 3 други им се допаѓа ова.
 5. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  :lol: :lol: :lol: :up:
   
 6. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.698
  Допаѓања:
  65.016
  Пол:
  Женски
  Па јас имам еден другар кој не е баш надарен со висок коефициент на интелигенција, меѓутоа детето си е меко како лепче. И сега како да му се налутам кога ќе тресне некоја глупост или ќе праша нешто што не е за прашување? Или пак кога треба да му се објасни некоја работа по стоти пат. Значи детето не е криво што си е такво и не би било фер од наша страна да го изолираме. Затоа со него ни е трпението на ниво. Не може секој човек да има висок капацитет, меѓутоа мислам дека надополнуваат со други работи. Господ каде што зема таму и дава.
   
  На hermosa, QueenElena и sleepingbeauty им се допаѓа ова.
 7. ForeverYoung

  ForeverYoung Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  643
  Допаѓања:
  1.888
  Јасно ми е дека неможат сите да бидат паметни,така што немам против да се дружам и со некој што не е толку паметен,иако тоа сепак е релативно.Некој можеби го бива за математика друг за јазици,трет за нешто друго.
  Што ако некој е ептен паметен а онака е расипан и гледа само да те зафркне???
  За дружење битно ми е да е фер и добар како човек,па другото не ми смета.
   
  На fatbeautiful му/ѝ се допаѓа ова.
 8. lalezzz

  lalezzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  70
  bi dodala samo i da ne meli 300 na h da ne znae usta da zatvori pa da ti ja podue glavata poso ke ispadne rabotava sekoj veruva vo neso ama ja ke veruvam deka ke pijam 2 kafetina :) :) :)
   
 9. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Е така!
  Не знам што би додала, освен дека не се дружам со такви лица. Напорни се, ми се чини од самото нивно присуство уште толку се отапува ! :roll: :lol:
   
 10. WomanInLove

  WomanInLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  267
  Пол:
  Женски

  леле се изнасмеав
  не велам дека јас сум многу паметна, но за разлика од некои сум , така да, не сакам да се дружам со такви луѓе, а ако недај боже се најдам во друштво со такви, цела ден ќе ми биде уништен, ме иритираат многу.и исто така ме нервира тоа што и покрај тоа што гледаат дека не се во право, тие упорни си тераат инат, мора да биде по нивно :evil:
   
 11. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  94
  Од глупави + инаетливи се држам што понастрана, а со глупави обожавам да си го освежувам денот и да си го релаксирам времето. :D
   
 12. Superiska

  Superiska Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  33
  Si bile glup i pameten, i pametniov se kine od smeenje lele kolku e glup ovoj hahahaha,a glupiov pak se kine od smeenje lele ovoj pa misli deka e pameten hahahaha.
   
  На LittlePinky, karenin, srcekrsacka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  89
  Исто и јас си имам една другарка што знае да не укопа со некое прашање или нешто кога ќе тресне...ама си ја сакам бре и гајле ми е што е таква па сите неможат да бидат ајнштајн :)
   
 14. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  666
  Не сум арогантна ама избегавам муабет со луѓе што немаат поим за работи од општа култура.
  Обично таквите немаат ни смисол за хумор, а тоа ми е битен фактор за оддржување на пријателство или пак врска.

  Ма да, никој не се родил паметен, се се учи.
   
 15. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.069
  Допаѓања:
  6.613
  Пол:
  Женски
  За жал има и ќе има прости луѓе...Имам една таква "другарка" - гребаторка што гледа само како да извлече корист од мене со тоа што по секој можен предмет и објаснувам,а од нејзе ништо повратно немам добиено :devil:
   
 16. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Добро, сега има глупи и глупи :?: Ама па не може сите да се паметни, нели? Ама од оние глупи со неодволно интелегенција, и на крај глупи-прости, и те како има разлика. Вторите се дувај бегај. ПА ако се и магариња(инаетливи) е тогаш оди акни се само бегај од нив.
   
 17. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Всушност, таа е гребаторка и те искористува...Не дека е глупава...

  Се придружувам кон тоа
  Само тие можат да те зафркнат и кога најмалку ќе очекуваш, макар и глупавите ( за кој збор мислам дека би требало да го користиме луѓе со ниско ниво на интелегенција и потенцијал, зошто некој би можел да се навреди :( ) ненамерно...Имам искуство и со едните и со другите, затоа го напоменувам тоа...
  Но, сепак...мое мислење е дека не можат сите да бидат Никола Тесла и Ајнештајн, некој има поголемо ниво на интелегенција, некој пониско...Сите ние сме различни..Божем тие сакале да имаат пониско ниво на интелегенција?..
  Едно ќе кажам не можеме да бидеме сите исти. :!:
   
 18. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  781
  Мислам дека не е проблем ако некој неможе да свати нешто од прва или ако треба да му се објасни повеќе пати - неможат сите подеднакво проблем за мене е тоа што и покрај тоа што незнае не признава , се прави паметен (а не е :D ) и упорно се обидува да докаже дека е во право...
   
 19. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Е да заборавив да напоменам дека ме нервираат тие што упорно и упорно се прават најпаметни од сите, и ги понижуваат сите околу себе. Што се замислуваат тие?!? Оф.. :@
   
  На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
 20. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.661
  Мене страшно ме иритираат глупави луѓе! |(
  А посебно оние кои поставуваат цело време прашања,што само сакаат да ти копаат по интимноста,а врска си немаат од својот живот!
  А посебно некое девојче или машко...Ти се праве некоја,јас сум ОВАА ИЛИ ОВОЈ а тој кога ќе ја отвори устата,подобро да не ја отвара!
  Страшно е кога луѓето не знаат колку навистина знаат.... :?: