1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Глупавост

Дискусија во 'Психологија' започната од Unfaithful18, 9 април 2010.

  1. anna.tesoro

    anna.tesoro Активен член

    Се зачлени на:
    18 септември 2013
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    99
    Пол:
    Женски
    Најлоша комбинација! :|

    Избегнувам да се најдам во друштво на вакви луѓе. Посебно бидејќи не трпам неправда и ако не се согласувам со нечии ставови реагирам, а со ваквиот тип на луѓе не може да се оствари нормална конверзација бидејќи нели тие се знаат, најпаметни се и често може да дојде до расправија. Затоа се држам настрана од ваквите, не вреди да се паѓа на нивно ниво.
     
    Последна измена: 12 јануари 2015
    На Nate- princeza, Need for Speed, hermosa и 3 други им се допаѓа ова.
  2. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.421
    Пол:
    Женски
    Сакам да бидам опкружена со луѓе од кои ќе можам нешто да научам, со кои можам да направам длабок муабет а не само да се зборува за другите, кој што направил. Или пак ако немаат став и мислење за нешто. За жал сум опкружена повеќе со личности со кои не можам да си ги задоволам моите очекувања за теми на разговор.
    Што се однесува до мене, има моменти кога го ставам мозокот на пауза и излегуваат глупости од моја уста. Тоа на сите се случува, никој не може да е паметен и мудар цело време ама затоа за глупости тресење нема граница. Како што Ајнштајн рекол дека интелигенцијата е ограничена ама глупоста не е.
     
    На Sashko1992, Mr. Right и Vitaly им се допаѓа ова.
  3. Yolanda

    Yolanda Активен член

    Се зачлени на:
    27 август 2016
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    Глупав човек не само што ќе те изнервира, туку и ќе те спушти на негово ниво.
    Ги има повеќе во моето опкружување.
    Гледам само да си се посмеам(често знаат да навредат ама толку им е капацитетот)не им обрнувам многу внимание.

    Се си кажал човекот. :)
     
    На Cosmic Girl, GymGirl❤, elimkd и 2 други им се допаѓа ова.
  4. theunforgiven

    theunforgiven Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2012
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    2.145
    За секој е различно црвеното. За еден црвено е лубеница, за друг јагода. За трет крв. А ниту крвта секогаш има иста боја.
    Така што , исто и овде - има глупави, глупави, глупави... и глупави. Различно ги доживуваме луѓето. Оној кој за мене е глупав, за некој друг ќе биде сосема океј.

    И, не знам зошто да не се дружите со такви или да избегнувате? Борец сум за еднаквост! Помогнете на некој таков, поклонете му грам памет, како паметни :)
     
  5. Daisy10

    Daisy10 Активен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2016
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    94
    Пол:
    Женски
    Јас сум таква и забавна сум им во друштво.Некогаш знам да кажам нешто што сите ќе се смеат до солзи, но да не се фалам моите совети сите ги слушаат зашто најоткачени им ги давам и секогаш им успеваат.
     
  6. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.124
    Допаѓања:
    43.677
    Пол:
    Женски
    Ме нервираат глупави луѓе.
    Не се дружам со такви и општо ги избегнувам.Ми ствараат тензии и нервози и на нив гледам како непотребни суштества во општествово.
     
    На tinka-mace и piksooki им се допаѓа ова.
  7. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.961
    Допаѓања:
    8.670
    Пол:
    Женски
    Глупи луѓе? Па со нив само на иста фреквенција. Ако се покажеш во вистинското светло (дека не си како нив) тогаш ќе те прегазат. Вака барем, плеј ит смарт енд сејф. После веќе - не. Глупите се најчесто најзлобните луѓе и подобро е вие да ги прегазите, отколку тие вам.
     
    На tinka-mace и Angie1432 им се допаѓа ова.
  8. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    @eliesaab
    Не се игра шах со гулаб, ќе ти ги растури фигурите.
     
  9. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.961
    Допаѓања:
    8.670
    Пол:
    Женски
    @Аргентина * и те како се игра. Секогаш иам карта плус во ракав вон игра.
     
  10. martiiinna

    martiiinna Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2016
    Пораки:
    855
    Допаѓања:
    4.354
    Пол:
    Женски
    Би сакала ли да елаборираш? Како дојде до овој заклучок?
     
    На Nate- princeza, Bezimenka90 и theowndemon им се допаѓа ова.
  11. Biljarkata

    Biljarkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2019
    Пораки:
    17.228
    Допаѓања:
    165.876
    За што е темава? Какви се тие глупави луѓе? И зошто е во подфорум Психологија?:?:
     
    На Cosmic Girl, edna_malecka, tinka-mace и 3 други им се допаѓа ова.
  12. prominent

    prominent Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2014
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    61.219
    Проблемот е тоа што многу ретко човек си признава дека постапил глупаво во одредена ситуација.
    Точно е дека постојат поинтелигентни и помалку интелигентни луѓе, но апсолутно сите имаме нешто во кое сме добри, но и не толку добри... сите имаме и моменти на слабост и наивност, кои може да се протолкуваат како глупавост.
     
    На Angie1432 и elimkd им се допаѓа ова.
  13. calm-girl

    calm-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2021
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    895
    Пол:
    Женски
    Не знам зошто луѓето мене во живо кога ќе ме видат ме третираат како глупа. Дури и тие прв пат што ме среќаваат... Јас во живо не сум воопште како што сум на форумов. Во живо се срамам да бидам муабетџијка.
    Пред некој ден едни цело време ме третираат како глупа иако прв пат ме видоја и први почнаа да ми прават муабет. Јас цело време молчев иако ги видов дека сељачки се понашат... Иаку јас сама се гледам колку сум глупа кога не им плеснувам се во лице.
    Може ли некој да ми даде мислење во ЛП?
     
    Последна измена: 22 јули 2021
    На Nate- princeza му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Cosmic Girl

    Cosmic Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2020
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    7.706
    Пол:
    Женски
    Пиши ми слободно
     
  15. Dashing:)

    Dashing:) Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2017
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    2.106
    Пол:
    Женски
    Сакам да ве прашам нешто. Дали добрината ја сметате за глупавост? Знам дека има слична тема, но мислам дека моево прашање е посоодветно за овде. Вчера се случи еден настан. Јас и помогнав на едно девојче што едвај го познавам и блиска другарка ми рече зашто го правиш тоа ти си смотана и глупава. Па од кога човечноста се смета за глупавост? Може ли некој да ми објасни дали грешам?
     
    На elimkd и Need for Speed им се допаѓа ова.
  16. Need for Speed

    Need for Speed Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2021
    Пораки:
    560
    Допаѓања:
    1.080
    Не е глупаво да помогнеш само немој да очекуваш дека ќе ти возвратат на ист начин или да очекуваш благодарност зошто може да се разочараш но никогаш немој да жалиш ако си помогнала некому.

    Кога некој омаловажува добрина (како твојата другарка во случајов) има неколку опции или многу помогнал па се разочарал дека не му е возвратено или он самиот не е добар и никогаш не би помогнал па се јавува дефанзивен механизам, твојот гест го дира у совест и он се чувствува нападнато од некој добар гест автоматски помислува дека ако тој не би го направил тоа тогаш тој мора да е лош човек и во тој случај мора да направи добрината да изгледа глупава за да не го гризе совест дека е лош.
     
    На Guns N` Roses, MMayers, SnowWhite8 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. Dashing:)

    Dashing:) Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2017
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    2.106
    Пол:
    Женски
    Jас не очекувам буквално ништо од другата личност на која и помагам. Едноставно знам како ти е кога ти е тешко и сакам да помагам на луѓето не видов ништо погрешно тука затоа се изненадив од реакцијата на другаркава. Она ми рече исто така дека дали сум мислела дека утре ќе седи таа личност со нас кога ќе биде среќна. Не ја не очекувам дека цел живот ќе се дружиме или сум ја приморила да се дружи со мене. После ако сака може и да не ме познава, не ми е битно тоа мене. Ама ете сакам да помогнам, жал ми е.
     
    На Guns N` Roses, MMayers, bliznak rock и 3 други им се допаѓа ова.
  18. Londrina

    Londrina Активен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2021
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    51
    Пол:
    Женски
    Едно е глупавост, друго простотилак.
    За жал, често се поклопуваат.
     
    На Peanut Butter му/ѝ се допаѓа ова.
  19. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.805
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Со глупав човек не се излегува на крај . И на ѕидот ќе успееш да му ги отвориш очите , ама на глупавиот никако .

    Бидејќи сум молчелива , не сакам да трошам премногу зборови , особено не со непознати , често ме сметаат за глупава . Кога подобро ќе ме запознаат , сфаќаат дека имале погрешен впечаток .

    Да , знам некогаш да се избрукам , не дека не знам , но тоа се случува ретко и ако евентуално прв пат слушам / гледам за некоја работа .

    Сум имала во друштво глупав човек , и знае да биде интересно , доколу не е инает и знае да се шегува и на своја сметка .
     
    На Guns N` Roses му/ѝ се допаѓа ова.
  20. GymGirl❤

    GymGirl❤ Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2021
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    650
    Пол:
    Женски
    Луѓе толку е глупава шо коа кажува за себе за нејзини срамови и глупости те става у исти кош со нејзе а ти немаш никаква врска со тоа но битно те срами пред народот,башка зборува на сиот глас сите да ја слушнат и богами се крстеа луѓето од неа. Само се брука :x
    Видеово е чиста вистина и ме потсети на една дроља. Ама баш така е! :!: