1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Глупи Американци

Дискусија во 'Насмевка' започната од Lolipop23, 30 мај 2010.

 1. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.295
  Пол:
  Женски
  http://www.youtube.com/watch?v=vnwxy3o3Di8
  Улична анкета во Америка. Луѓето ги прашуваат најопшти работи, но слушнете им ги само одговорите. Иако се вика глупи Американци сепак мислам дека вакви луѓе без ни малку знаење од општа култура може секаде да се сретнат. Кажете потоа што најмногу ве насмеа. Мене оној дел кога им покажуваат карта на светот со измешани држави и им велат да ја покажат Франција и тие покажуваат на Австралија :lol: :lol: :lol:
   
  На strangewoman и De-lovely им се допаѓа ова.
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Триаголникот нема страни?
  Берлинскиот ѕид е во Израел?
  :o :o :o :o :o
  Е ова се вика ГЛУПАВО.
   
 3. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Човекот има само еден бубрег :lol:
  И имало три светски војни :D :rofl: :D
   
 4. didija

  didija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  118
  Не го догледав цело ,ама валута во Веклика Британија да е кралицата Елизбетаа :o
  е стварно се глуп народ :D
   
 5. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.868
  Допаѓања:
  198.126
  Пол:
  Женски
  Мислам дека Американците не се криви - ова е резултат на нивниот образовен систем, многу ограничен - затоа и не знаат многу работи. Ама мислам и дека така им е убаво - не се замараат со ништо.
  А може и грешам, може навистина се глупави - иако глупави луѓе има секаде...
   
  На TheGirlNextDoor и TheKiketoo им се допаѓа ова.
 6. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  Се согласувам со Annath, Американците имаат прилично различен вредносен и образовен систем, па вината за тоа дали и колку се глупави не ја сносат самите, ако така диктира општеството.
  Моето генерално мислење е дека Американците се глупави, но од друга страна кога гледам South Park, ме грее надеж дека и таму нормално има луѓе паметни, образовани и свесни за своите недостатоци како нација. ;)
  Плус, кога и да речам дека се глупави, доаѓам во конфликт самата со себе, бидејќи поголем број на производи, зборувам за филм, музика, култура, мода ни доаѓа токму од нив, сите сме слепо хипнотизирани од нивната машинерија, па дали тоа би значело дека ние сме глупави што ги следиме нивните трендови, на пр? :^)
  Од трета страна... :lol: ќе си кажам дека секаде има и глупави и паметни луѓе. И нашата држава не е исклучок.
  И не знам дали е толку лошо да се има поограничен систем на образование, наместо да се "расплинуваме" насекаде како нашиот; не знам што добро ни сторија податоците по географија во 6-7 одд. колку дожд паѓа во Венецуела годишно, или колку грла овци има во Нов Зеланд :lol: Сосема непотребно.

  Кога ќе помислам дека го диктираат темпото на повеќе од половина свет, не знам баш дали толку се глупави сите Американци. :^) Не е се во моќта, нешто ќе да има и во главата. :)
   
  На RedWine му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Се согласувам дека нивниот образовен систем се грижи да не се трупаат со секакви-некакви информации, но да не знаеш колку страни има ТРИаголникот (кога самото име ти кажува; triangle на англиски) или да не знаеш каде се наоѓал БЕРЛИНСКИОТ ѕид (па сигурно нема да е во Пекинг бре!)?! :o
  Логиката не им работи.
   
 8. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.049
  Морав да додадам..Евреите срцка Евреите со американско државјанство диктираат и наметнуваат моќ.
   
 9. AnneTheStrange

  AnneTheStrange Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  1
  А исто сум слушнала дека ако еден американец му рече на некој друг американец да погледне на лево, а тој погледне на десно овој ќе се направи културен и ќе му рече : Не не другото лево. пфффф
  Еднаш случајно гледав на интернет едно видео со Justin Bieber во една емисија и сега водителот го прашува дали неговото презиме нешто значи на германски ( German ) и овој се чудеше што е тоа German дека прв пат слушал за тоа хахахахах :rofl: Има некои навистина глупи луѓе .
   
 10. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.295
  Пол:
  Женски
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  ^ :rofl: :rofl: :rofl: Случајно беше плавуша, или...? :lol:
  џст кидинг :lol:
   
 12. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  237
  hahahhaha a so e najtragicno prvo ne znaese so e toa Uk hahahha
   
 13. moonlight-girl.55

  moonlight-girl.55 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  1.492
  Допаѓања:
  2.673
  И нашиве Македонци да ги прашаат што е хомосапиенс нема да знаат сигурно едно 80% дека е тоа уствари човек со што се докажува оти биологија не учеле ама воопшто ......... тоа ти е, за плачење сме едноставно .... :tmi:
   
  На TheKiketoo му/ѝ се допаѓа ова.
 14. BlackCat

  BlackCat Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  521
  Допаѓања:
  202
  Нормално ке бидат глупави кога во школо ништо не учат ....Деф. се еден од најглупите народи :^)
   
 15. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски

  Инаку и во Скопје имаше ваква анкета, во ГТЦ! Мислам дека ја даваа на сител, ама не сум баш сигурна. Испотрескаа глупости што ни деца мали не ги трескаат. :tmi: Срамотилаци живи, јас не можев да се соберам од смеење.


  А за Америка, се сложувам дека е најмногу до образовниот систем. Уште од мали децата се насочуваат кон едно нешто, и понатаму цел живот го учат тоа за да можат да се вработат во соодветното место. Немаат сестрано знаење, само конкретно.
  А за глупавите луѓе, секаде ги има. Исто како што секаде ги има и талентираните и оние кои се издвојуваат. Во Америка ги има од првите малку повеќе.
   
 16. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.023
  Глуп народ, јака држава! :rock: А владеат со цел свет?! :muscle: е тоа ти да видиш. :^)
   
 17. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300
 18. rozy

  rozy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  121
  хахаххахахахахах памет се вика тоа! цццц лудии.
   
 19. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.279
  Допаѓања:
  2.305
  Пол:
  Женски
  Секаде има имало и ќе има глупи луѓе кои си немаат појма од животот.
  Мене не ми беше смешно,баш напротив стаписана останав. :| :|
  За жалење... ~
   
 20. RedWine

  RedWine Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  61
  Не се сите глупави и не се сите дебели! Во САД што и да прашаш ќе се потрудат да ти одговорат ,доколку не знаат ќе те упатат кај некој шти би знаел и при тоа нема да бидат полни со ароганција и да ти направат израз на лицето од типот на :"Леле ма глупава една како можеш тоа да не го знаеш и тоа да го прашаш!" Но и од нив може да се очекува секакво прашање и секако дека би се навредиле ако не се потрудиш да им објасниш малку!
  Има Американци (не доселени таму,туку прави Американци) кои се свесни што светот мисли за нив и свесни за хендикепот што системот за образование им го прави!Значи да не се повторувам како многу од феминките ама и јас мислам дека глупавите луѓе ги има секаде па и кај нас и како ни тргнале работиве еден ден и ние ќе имаме хендикеп од образованието и ќе важиме за дебела нација!