1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Глупи прашања и глупи одговoри

Дискусија во 'Насмевка' започната од crazylady, 17 мај 2011.

 1. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
  Ова се извадоци од прашања по форуми низ цел свет, а можеби има и некои прашања од Македонија. Жално е што младите не се доволно информирани за репродуктивните органи и сексуалното здравје, па мора низ интернетот да прашуваат вакви прашања.

  - Мастурбирам на перницата ... Можам ли да останам бремена?

  - Имам седнато на мокрача. Дали сум трудна?

  - Се бањавме заедно и тој ејакулираше во водата. Можам ли да останам трудна?

  - Ми го стави прстот доле, дали сум сеуште невина?

  - Со мојот дечко стапив во интимни односи пред една година и нон стоп користам пилули. Пред месец дена, на факултет запознав момче со кое исто така стапив во интимни односи. Моето прашање е дали морам да земам усте една пилула, еден за мојот дечко, а другата за колегата од факс?

  - Ве молам помогнете ми, нон стоп на мојот пенис испод главата имам нешто бело?
  * Одговор: Измиј го

  - Здраво, имам прашање за вас. Ме интересира дали тежината има било каква врска со менструацијата, на училиште ме исмејуваат поради мојата дебелина. Откако добив менструација почесто мојата нервоза ја истурам врз моите играчки. Зошто. Дали сум нормална?

  - Имав интимен однос со мојот дедо, дали сум нормална!

  - Имам гледано порно филм, треба ли да го премотам кога ќе го враќам во видеотека?

  - Ако имам односи во анусот, дали сеуште сум девица?

  - Имам 15 години и планирам да стапам во интимен однос со мојот дечко, но имам страв да не останам трудна. Мислам, ако останам трудна тоа ќе биде трагедија бидејќи дечкото е мн. сиромашен, а мама ми дава само 100 денара за кафе и кога би ги собирала за абортус би ми требале 5 години, а бременоста трае 9 месеци. Сто да правам?

  - Здраво. Имам 11 години. Во третиот месец од оваа година приметив кога ја ставив раката на стомакот, осетив некое тропање околу папокот. Помислив дека можеби сум трудна. Многу се плашам од бременост. До сега не сум имала дечко, а не пак да имам спиено со ним, но мислам да сум трудна бидејки тропањето го осеќам околу папокот. Дали е можно да сум трудна, ако се самозадоволувам или тоа воопшто нема врска со бременоста.

  - Имам 12 години и се бакнував со мојот дечко. После се “фаќавме” преку облека... Можно ли е да останам трудна?

  - Имам 16 години и имам спиено со мојот дечко и имам слушнато дека до 18 години хименот ти поново расте ... Колку време ќе треба?

  - Спијам со 2 момчиња, дали овој првиот додека спијам со него може да сфати дека сум го изневерила.

  - Имам 13 години и ја покажувам мојата вагина на момчињата во WC и ми е многу непријатно бидејќи имам голем црвен пришт доле... Како да го излекувам приштот?

  - Може ли гинекологот да сфати дека мастурбирам?

  - Можат ли моите родители да сфатат дека повеќе не сум девица?

  - Дали е вистина дека мастурбацијата предизвикува неплодност?

  - Пријателката ми има речено дека ако се истуширам после сексот нема да останам трудна...дали е тоа вистина?

  - Имам 13 години и од неодамна спиев со роднина во иста соба (на одвоени кревети). Можам ли да затруднам?

  - Повеќе момчиња на забава ми рекоа дека ако јадам бонбони (екстази) не можам да затруднам, па им дадов да ејакулираат во мене. Сега сум трудна - дали тоа знаци дека ме имаат лажено или не сум консумирала доволно таблети?

  - Се имам задоволувано со пенкало и толку се имам занесено сто сум ја гурнала прејако и малку закрварив. Дали е тоа бил мојот прв секс?

  - Дали можам да затруднам ако се бањам со малиот брат заедно во кадата?

  - Имам слушнато некои девојки од 8 одделение кои го спомнуваат зборот петинг, па ме интересира сто е тоа и дали може да се излечи?

  - Имам редовен секс со мојот дечко без кондом. Приметив да ми растат градите, стомакот ми е поголем, а менструација ми касни четири месеца. Дали тоа знаци да сум можеби трудна?

  - Имам девојка, али повремено на еден пријател му го пушам *****. Дали сум јас хомосексуалец?
  * Одговор: Не, ти си бисексуалец

  - Ви пишувам прв пат, иако редовно ја читам вашата ревија. Мислам како е кул. Во таа рубрика дознав полно користи работи, затоа и одлучив да ве прасам за мислење. Имам 15 години и 1 ипол година имам девојка. Сеуште не сме имале односи, али тоа не е проблем. Имам постар брат, има 21 години, кој ми показа како се мастурбира. Тогаш имав 12 години. Сега секој ден заедно мастурбираме. А брат ми сака и да има односи со мене. Али тоа ми е мене гадно и подобро би со женската имал однос. Дали е погрешно тоа сто правиме? Поради тоа не знаци да сум педер или ? Ќе ме “убие” ли девојката ако и кажам за ова?

  - Имам спиено со братот од мојот дечко, дали се подразбира со тоа изневерување?

  - Имам 13 години, никогаш се немам бакнато со дечкото нити пак имам спиено али малку се здебелив. Дали сум трудна?

  - Имам 13 години, многу сум убава, згодна и имам големи гради. Помогнете ми, сто да правам?

  - Јас и мојата пријателка вчера со две момчиња се мазевме и бакнувавме на креветот. Денес цел ден имавме “ветрови”! Дали сме трудни?
  * Одговор: Можеби сте само доколку сте прејале грав.

  - Се самозадоволував со Барбика, после сто на Барби и испадна главата и остана “внатре”. Сто да правам? Ве молам не праќајте ме на гинеколог.

  - Имам 16 години и имам дечко со кој имам интимни односи. Ме мачи што тој сака да ми става пивско шише доле. Моето прашање е дали е мојот дечко алкохоличар?

  - Секогаш кога се туширам, го свртувам тушот спрема себе и тоа ми јако одговара, дали сум нормална?
  * Одговор: А како на друг начин можеш да се истушираш?

  - Пред некој ден влегов во собата на моите родители и тие многу јако стенкаа, дали се нормални?

  - Приметив на рекламите за влошки, секогаш има некоја плава течност, а мене ми е црвена... Дали сум нормална?

  - Имам 13 години и ќе станам татко. Отсекогаш сум бил поискусен од своите врсници.

  Ако е дупла темава слободно клуч
   
  На alexa_dimoska, LUCERKA, Twinkles и 4 други им се допаѓа ова.
 2. unique123

  unique123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  373
  Ме убија моментиве :rofl: :rofl: Пивското шише беше врв.

  Прашањава се тооолку глупави, што сеуште сум во дилема дали е можно да се вистинити ?! :?: Значи нашава нација ти е најнеинформирана, како од Етиопија да сме.

  Браво за темава, ме уби од смеење и ми го расположи глупиов ден.:up:
  Се забглагодарувам :nod:
   
  На Whitecloud95, fernandez и crazylady им се допаѓа ова.
 3. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
  Не знам кое од кое е поглупо ;)

  - Имам 13 години, многу сум убава, згодна и имам големи гради. Помогнете ми, сто да правам? :rofl: :rofl: :rofl:

  - Имам спиено со братот од мојот дечко, дали се подразбира со тоа изневерување?
   
  На pcinja му/ѝ се допаѓа ова.
 4. SoNi55

  SoNi55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2010
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски
  Аууууууууууууууууууууууу,не знам кое од кое е по........ по глупаво или по не нормално............ Жалните тие неинформирани ц ц ццц -СТРАШНО :x :lol:
   
 5. pumpkin

  pumpkin Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  119
  Еве и тука ќе ги издвојам моите фаворити, иако сите се за нигде :D

  - Ве молам помогнете ми, нон стоп на мојот пенис испод главата имам нешто бело?
  * Одговор: Измиј го
  - Имав интимен однос со мојот дедо, дали сум нормална!
  - Имам 16 години и имам спиено со мојот дечко и имам слушнато дека до 18 години хименот ти поново расте ... Колку време ќе треба?
  - Имам 13 години и од неодамна спиев со роднина во иста соба (на одвоени кревети). Можам ли да затруднам?
  - Повеќе момчиња на забава ми рекоа дека ако јадам бонбони (екстази) не можам да затруднам, па им дадов да ејакулираат во мене. Сега сум трудна - дали тоа знаци дека ме имаат лажено или не сум консумирала доволно таблети? EPIC FAIL!!!
  - Имам слушнато некои девојки од 8 одделение кои го спомнуваат зборот петинг, па ме интересира сто е тоа и дали може да се излечи?
  - Имам 13 години, многу сум убава, згодна и имам големи гради. Помогнете ми, сто да правам? !!!! fubar:
  - Приметив на рекламите за влошки, секогаш има некоја плава течност, а мене ми е црвена... Дали сум нормална?
   
  На pcinja и crazylady им се допаѓа ова.
 6. Anja98

  Anja98 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  553
  Пол:
  Женски
  Глупост до глупост! И јас исто како јуник123 се прашувам можно ли е да се вистински??? Се насмеав шо се насмеав али искрено и жал ми падна за овие што ги поставиле прашањава!!!
   
 7. cool-girl

  cool-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  160
  кое од кое поглупо.....
   
 8. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.401
  Допаѓања:
  3.931
  Пол:
  Женски
  - Имам 16 години и имам дечко со кој имам интимни односи. Ме мачи што тој сака да ми става пивско шише доле. Моето прашање е дали е мојот дечко алкохоличар? :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
 9. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Imam 15 godini i planiram da stapam vo intimen odnos so mojot decko, no imam strav da ne ostanam trudna. Mislam, ako ostanam trudna toa ke bide tragedija bidejki deckoto e mn siromasen, a mama mi dava samo 100 denara za kafe i koga bi gi sobirala za abortus bi mi trebale 5 godini, a bremenosta trae 9 meseci. Sto da pravam?


  Se samozadovoluvav so Barbika, posle sto na Barbi i ispadna glavata i ostana "vnatre". Sto da pravam? Ve molam ne prakajte me na ginekolog.


  - Zdravo. Imam 11 godini. Vo tretiot mesec od ovaa godina primetiv koga ja staviv rakata na stomakot, osetiv nekoe tropanje okolu papokot. Pomisliv deka mozebi sum trudna. Mnogu se plasam od bremenost. Do sega ne sum imala decko, a ne pak da imam spieno so nim, no mislam da sum trudna bidejki tropanjeto go osekam okolu papokot. Dali e mozno da sum trudna, ako se samozadovoluvam ili toa voopsto nema vrska so bremenosta.


  - Imam 13 godini i ja pokazuvam mojata vagina na momcinjata vo wc i mi e mnogu neprijatno bidejki imam golem crven prisht dole... Kako da go izlekuvam prishtot?


  -pa vaka imam 15 god i mi se dopagase eden decko glaven fraer site zenski se ludi po nego i jas bi dala se da bidam so nego no edna vecer koga bevme vo kafic so nego i negovite drugari malku napiv i me odnesoa vo edn park kade deckoto me natera da se muvame jas vednas se soglasiv no toj mi rece ako saka da se fati me treba prvin da se muvam so site nego vi drugari jas prvin se protivev no potoa me nateraa i jas se soglasiv i mi bese navistina ubavoooo uzivav no potoa me teraa pojce pati da se muvam so niv pa sega ne znam sto da pravam


  Dali e mozno da si trudna ako ti svrsi vo gas?????????????????????


  sex ili slicno ?:)))))
  imam 14 godini i imam decko... ideme nekolku meseci.. ponekogas koa se muvam so engo mnogu mi e ubavoo.. nekolku pati sni lezele telo uz telo i mnogu mi e ubavo.. toa e kao sex preku gaki haha:P :P tolku mi e ubavo sto nemozam da odoleam i sakam da se raslecam sebe i nego pa da vodime ljubov ( no sepak svesna sum deka sum mnogu mala i nema toa da go storam) .. pa portoa koga ke poglednam na gakite mi se napravile so nesto belo kako krem.. ali sepak custvoto mi e prekrasno osekjam kako da mi go pika .. ufff.... dali e ova nromalnoo i kazete nekoe vase slicno iskustvo.. pa da spodelime mislenja ;) mwaaaaaaaaa
  lele luge imav sex so cigan lele neznam sto mi stana i plus toa bez kondom dali e gresno toa


  Epa vaka imam 13 god i odam so deckomi veke 6 meseci i sea i dvajcata razgaravme i mislime deka sme dovolno zaedno za da imame seks.No toa ne mi bese poentata tuku sakav da prasam od kade da si kupaam nekoja zeska seksi dolna obleka za da go voodusevam.Inace taka izgledampovozrasno i imam golemi gradi.Aj ve molam sto pobrzo odgovor!!


  Moeto mom4e ke umre dokolku ne mi pomogite imam 16 god i odevme 8meseci mi pobara sexs i se sluci no vo negoviot stan imalo postaveno kameri sega nasiot sexs ke go stavi na netot a moite roditeli ke me izbrkaat ako doznaat deka sum na netot STO DA PRAVAM ili da go ubijam...???


  letoto so nego 2 pati imavme analen sex... no po 1 mesec se skaravme... sea posle 4 meseci se smirivme toj od sekogas sakal oralen no jas ne mu dozvoliv se cuvstvuvav nepogotvena.. sea imam 16 i dokolku se smirime kako so bevme letoto sum podgotvena da go ostavam da me skini no dali posle sexot ke se poznava toa na mene i dali mislite deka toa e normalno na moite god...help me plsss


  Ова е нај ЕПСКО!
  Se pali na smrdeni noze
  Mojot decko ispadna deka e bolna perverzij,a sto e najloso mene mi se dopagja toa... Koga imame sex tipot saka da bidam so nemieni stapala i mi gi lize ,a iziva da go goram so cigara koga e vo mene... NZ samo kako da se spravam so mirizbtata na moite smrdeni stapala... Saka da imam crno megju noznite prsti i toa go zema so jazikot i mi go dava preku usta.. E vo toa ne uzivam... No ne znam kako da mu objasnam... Ako nekoj imal slicen problem neka mi pomogni.. Blagodaram


  Sex so tepanje
  Ve molam pomognete mi so nekakov sovet!! Se ebavav so eden muvac,go znaev 3-4 dena i bese navistina prekrasno.. Problemot e vo toa stotoj dodeka me dupese mi mavase slakanici i se cuvstvuvav kako na nekoj pornic,i so e najtragicno i mene mi se dopadna toa i i jas pocnav da go tepam i uzivavme... Ali imase edna dopolnitelna stvar koja taa vecer nego go zapali v kraj a toa bese deka imav menstruacija a on me lizese na klitoris,a otkako svrsi me natera da mu go pusam so sila i jas mu go pusev i bev na 7mo nebo.. Mojov problem e sto mislam deka se vpustv vo sadomazohisticka seksualna vrska i mi e strav da ne ne uzivam vo obicniot sex


  SEKS SO HRANA
  NZ KAKO DA VI KAZAM PRED NEKOJ DEN IMAV SO DECKO MI VO KUJNATA NA NEGOVATA BABA...NEKAKO SE ZANESOVME I TOJ POCNA DA MI STAVA RAZLICNI RABOTI VO MOJATA VAGINA A POTOA GO LIZESE I BESE NESTO BLISKU DO SOVRSENSTVO...NO SEKAKO SOVRSENO NE POSTOI PA TAKA MENE OD VCERA NESTO UZASNO ME LUTI VO VAGINAVA DALI MISLITE DEKA MOZE DA E NESTO POVRZANO SO TOA...VE MOLAM KAZETE MI NZ STO DA PRAVAM A NA GENIKOLOG MI E SRAM DA ODAM, IMAM SKORO 17

  Lughe sto li moze da go predizvika ova kazete se posraf na sred sex?


  :D
   
  На LUCERKA, XstrongerX и professoressa им се допаѓа ова.
 10. Lady-Love

  Lady-Love Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  32
  хахаххаха
  девојчето со барбиката ..........
   
  На doutzen му/ѝ се допаѓа ова.
 11. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.878
  денот ми беше ужас ама барем сега се изнасмеаф...леле уште не ми се верува дека ова нешто е вистинито....хахахаххаах
   
 12. BlackCat

  BlackCat Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  521
  Допаѓања:
  202
  nemam pari voopsto nemam izlez, eden albanec mi poudi 50 evra za seks i se milsam dali da prifitam, dajte mi vase mislenje se izvinuvam sto sum anonimna

  Еве едно прашање, свежо од гламстик
   
 13. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  642
  - Секогаш кога се туширам, го свртувам тушот спрема себе и тоа ми јако одговара, дали сум нормална?
  * Одговор: А како на друг начин можеш да се истушираш?
  ХАХАХАХАХАХАХА ОВА Е ХИТ! :rofl:
   
  На TennisBabe му/ѝ се допаѓа ова.
 14. lalalala2

  lalalala2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  3

  хахахах е мислам дека последново е врв.. о боже господе, што не ќе прочиташ :o :o :D
   
  На Saxobeat му/ѝ се допаѓа ова.
 15. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  8.667
  Пол:
  Женски
  дали сте се запрашале дека од досада луѓето све прават ?
  па пола и повеќе од ова е напишано од луѓе со чист идиотизам и без грам мозак... си лечат досада, не дека незнаат, а со тоа мислат дека се паметни !

  (не викам дека нема "прост народ" но се си има граница :)
   
 16. BlackCat

  BlackCat Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  521
  Допаѓања:
  202
  ^ па многу нормално дека не се озбилни и дека од досада ги ишуваат, ама мислам дека некои малце ги реметат и тиа што пишуваат во тинејџерски списанија...пример прашања од браво:

  - Девојка ми го сака Џастин Бибер повеќе од мене , што да правам
  - Татко ми гледа порно, што да правам
  - Машките ме прогласија за костур, што да правам
  - Тој бара од мене да му ги покажам градите, а јас не сакам. Како да му објаснам?
  - мајка ми ми забрани да се облекувам секси. Смее ли тоа да го прави?

  И многу други сега ме мрзи да барам....
   
 17. Saxobeat

  Saxobeat Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  99
  ха,ха,ха ... се изнасмеаввв.... закон се... :rock:
   
 18. loly89

  loly89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  74
  Moeto mom4e ke umre dokolku ne mi pomogite imam 16 god i odevme 8meseci mi pobara sexs i se sluci no vo negoviot stan imalo postaveno kameri sega nasiot sexs ke go stavi na netot a moite roditeli ke me izbrkaat ako doznaat deka sum na netot STO DA PRAVAM ili da go ubijam...???
  Дали да го УБИЈА ???????
  Imam 13 godini i ja pokazuvam mojata vagina na momcinjata vo wc i mi e mnogu neprijatno bidejki imam golem crven prisht dole... Kako da go izlekuvam prishtot?
  ДЕКА Е ДОСАДНО НА ШКОЛО НЕ ЗА ДРУГО
  Imam 15 godini i planiram da stapam vo intimen odnos so mojot decko, no imam strav da ne ostanam trudna. Mislam, ako ostanam trudna toa ke bide tragedija bidejki deckoto e mn siromasen, a mama mi dava samo 100 denara za kafe i koga bi gi sobirala za abortus bi mi trebale 5 godini, a bremenosta trae 9 meseci. Sto da pravam?
  лелел Тешко на Земјава кога ќе пораснат ''децава''
   
  На Saxobeat му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Прашање
  DALI SE GADAT VASITE DECKOVCI DA VI GI LIZAT DUNDITE


  влако илиевски`
  celo skopje zbori deka vlatko ilievski imal kebapce vo gaki. tie sto mu bile bivsi devojki taka zborat za nego, i deka ne go osekale. mu bil samo 8 cm vo erekcija


  Nasilen sex
  Utre ke imam sex so decko mi. Sakam nasilen sex kako da mu recam? Toj ne e tolku nasilen ponezen e, no jas sakam malce nesto novo da isprobam... sakam posexy da bidi i porazlicno od predhodnite pati. Jas da bidam nasilnata ili kako?


  HELP vemolam.
  Bev izlezena so dechkoto so koj odime 6 meseci potoa se muvavme i jas go zadrpav za k** i on mi reche poleka da ne go svrsham ,jas se zadumav no ne go preprashav ,sho sakase da kazhi ne go razbiram toa DA NE GO SVRSHAM !?
  vemolam objasnete mi


  девојки што мислите, дали кога ние девојките се облекуваме малку попровокативно за навечер за во град со миничи, штикла и такви работи на машките им се дига курот кога ке не видат такви дотерани.


  во дилема сум
  дечко ми ми бара да му го дркам инаку ке ми раскине. а не смеам да ракинам со него затоа што е многу богат и се плашам дека после тоа нема да можам да најдам богат дечко што ке може да ме части и се да ми купува. многу сум загрижена


  Прашање
  Vaka srcki..mi e strav da ne sum skinata se vidov na ogledalo i imam otvoren prostor kolku noktot na palecot malku pogolemo dali sum skinata ?
   
  На LUCERKA, Lepaaa, slatkichKa123 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  12.503
  Допаѓања:
  144.206
  Здраво. Имам 11 години. Во третиот месец од оваа година приметив кога ја ставив раката на стомакот, осетив некое тропање околу папокот. Помислив дека можеби сум трудна. Многу се плашам од бременост. До сега не сум имала дечко, а не пак да имам спиено со ним, но мислам да сум трудна бидејки тропањето го осеќам околу папокот. Дали е можно да сум трудна, ако се самозадоволувам или тоа воопшто нема врска со бременоста.

  :x :x :x

  Читам и не можам да поверувам, дали сме до толку необразувана нација. Ако е стварно така ова е навистина жално, не смешно.