Глупост која сте ја направиле како деца

Дискусија во 'Насмевка' започната од ElenaOfRivendell, 13 јуни 2020.

 1. ElenaOfRivendell

  ElenaOfRivendell Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2019
  Пораки:
  1.316
  Допаѓања:
  3.884
  Пол:
  Женски
  Темава ја направив за да споделиме по некоја глупост која сме ја направиле како деца, а сега ни е смешна. :)
  Мене, некаде на 7/8 години, ми купија ножички, и јас решив да си ги тестирам на завесата. И на ќебето... На мама коса и се крена.. Па ајде, споделете и вие нешто, ако има ваква тема - канта. :D:D
   
  На poppie, Bezimenka90, mintyflowers и 4 други им се допаѓа ова.
 2. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  7.602
  Пол:
  Женски
  Си ја шишав косата и прамените место да ги фрлам ги криев кај што стигнам(facepalm)
   
  На Alisa22, poppie, Bezimenka90 и 9 други им се допаѓа ова.
 3. ElenaOfRivendell

  ElenaOfRivendell Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2019
  Пораки:
  1.316
  Допаѓања:
  3.884
  Пол:
  Женски
  Мајка ми така криела леб бидејќи ја терале да јаде. Под маса го криела и им викала дека изела се. :D:D:D
   
  На Nightwish11, DevilGirl212, edna_malecka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. нина122

  нина122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  1.316
  Допаѓања:
  3.245
  Пол:
  Женски
  Му пишувавме честитки за нова година на комшијата во име на некоја згодна комшика која многу го симпатизирала со другарчињата од маало.
  Му ги остававме пред врата.
  И таа комшика ние ја измисливме.
  После татко му и кажал на мама бидејќи по ракописот приметил дека е детски.
  И мама познала дека јас сум ги пишувала и ми кажуваше како не е убаво така да се прави.
   
  На emiliana, Bezimenka90, ane.bella и 5 други им се допаѓа ова.
 5. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  4.669
  Допаѓања:
  19.747
  Пол:
  Женски
  Во прво одделение едно дете што седеше до мене се покака во гаќи и земав се исповратив во училна пошо многу ми смрдеше. Ова поише брука е.(facepalm)
   
  На Gosh, poppie, Billy Idol и 7 други им се допаѓа ова.
 6. ElenaOfRivendell

  ElenaOfRivendell Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2019
  Пораки:
  1.316
  Допаѓања:
  3.884
  Пол:
  Женски
  И да додадам, сестра ми си ги скрати веѓите со ножици, не испаднаа баш нај нај.. :lol::lol::lol:
   
  На Safira26, DevilGirl212, edna_malecka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.030
  Допаѓања:
  21.079
  Пол:
  Женски
  На мои 4 години , почнав силно да вриштам во двор ( среде лето ) додека татко ми спиеше ( бидејќи тогаш дојде од работа , па одмараше човекот ) . И покрај напорите на мајка ми , да ме убеди да не вриштам , сепак јас инает продолжив по свое . На крај слезе од балконот и си изедов ќотек :rofl: бар да има за што да плачам :D .

  Друг пат . Плачев бидејќи една подалечна братучедка имаше вошки . Мислев дека и јас ќе имам бидејќи живееме блиску :!:(facepalm):rofl: .

  На 7 години ја скршив раката . Плачев дека баба ми ќе ме карала ако дома се вратам со гипс на раката ..


  Божее (facepalm) .
   
  На emiliana, Nightwish11, Biljarkata и 7 други им се допаѓа ова.
 8. chocolateheart

  chocolateheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  235
  Допаѓања:
  401
  Пол:
  Женски
  Јас имав полни 4 години, братчето 5-6 месеци. Си седам јас на креветот со него, тој опкружен со перници , а моите надвор во дворот. Ми светнува идеја да почне ДА ОДИ и го ослободив од перниците, го исправив и сакав да почне да оди со мене. :x
  Не знам како се сеќавам, ама најверојатно заради последицата.
  Влегува мајка ми баш во тој момент и тогаш заврши моето седење дома.
  Секое утро таксист ме носеше на градинка, таксист ме враќаше. :D
   
  Последна измена: 14 јуни 2020
  На emiliana, SelenaGomez, AngIv и 17 други им се допаѓа ова.
 9. gjoker4e

  gjoker4e Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  3.661
  Допаѓања:
  23.262
  Пол:
  Женски
  На една тетка и пратив порака дека ќе умре за 7 дена. Гледав некој филм, не се сеќавам точно, ама нешто беше ако ти ѕвони еден број умираш за 7 дена или ако не се јавиш на бројот, не знам точно.
  Тетка ми ме пријавила во полиција.
   
  На emiliana, SelenaGomez, day и 33 други им се допаѓа ова.
 10. f.girl

  f.girl Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 октомври 2015
  Пораки:
  1.296
  Допаѓања:
  20.478
  Пол:
  Женски
  Ме изнасмеа :rofl::rofl::rofl:

  Како мала и' ги скратив мустаќите на мачката со ножици. Зошто? Епа само машките мачки можеле да имаат мустаќи, а женските не :headbang:
   
  На emiliana, poppie, Billy Idol и 14 други им се допаѓа ова.
 11. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.030
  Допаѓања:
  21.079
  Пол:
  Женски
  Леле го знам филмот и јас го имам гледано како мала . Се вика 7 дена колку што паметам јас ( ако имав 6 или 7 години кога го гледав на тв ) .

  П . С . Мене ми текна уште една :D . Еднаш се налутив со едно девојче ( а знаев да читам и пишувам веќе , дали бев прво одделение на летен распуст или за во прво на летен ) . На девојчето му пишувам писмо , што буквално звучеше вака ( ова се измислени имиња заради идентитетот на лицата ) : " Баци не се Цаци кој и лути јас и кажав напиша писмото " .
  Поентата е што , јас во тој момент не знаев дека се пишува по должината на листот , па пишував една под друга реченица , на лист свиткан на половина :rofl: . А требаше всушност да биде : " Баци не се лути на Цаци , јас и кажав кој и го напиша писмото " .

  Абе дете :rofl: .
   
  На emiliana, poppie, gjoker4e и 3 други им се допаѓа ова.
 12. DevilGirl212

  DevilGirl212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2019
  Пораки:
  450
  Допаѓања:
  1.263
  Пол:
  Женски
  Неколку деца од маалото, украдовме точак од комшија, го исфарбавме, па го возевме пред неговиот двор, додека не ни го зеде и се појави на врата дома, па јас требаше да пишам 1000 пати дека повеќе никогаш немат да крадам (facepalm)(facepalm)

  Седев на скали и си ја шишав косата дека не сакав да имам кадрава, а потоа цели скали со остатоци од косата :emo::emo:

  Паѓање во ендек :rofl::rofl::rofl:
   
  На emiliana, poppie, Nightwish11 и 4 други им се допаѓа ова.
 13. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  2.698
  Допаѓања:
  9.675
  Пол:
  Женски
  Другарка и јас отидовме кај другар да го бараме да играме на улица. Идеме капијата заклучена.
  Капијата горе имаше шилци. Влагаме во дворот до неговата куќа оградата што се дели со неговиот двор безбедна беше и се прекачивме. Јас ја дадов таа идеа за прекачување. :nod::clap:
  Идеме кај него на спрат ѕвониме никој не отвара проверуваме отворена вратата.
  Јас седам само и гледам што се дешава собава на другаров имаше друг влез Али на ист спрат.
  Другаркава иде да види може у соба е. Ја седам и чекам. И и викам каде без менее?!! :rofl:
  И
  видовме не е дома и идеме од кај што дојдовме пак да се прекачиме.
  Комшикава од спроти не виде како не ви е срам ќе ве кажам ова она. и идеме подоле Али истиот двор и искачавме на улица. Пази дворов го изнашетавме никој не не виде таа од спроти не виде колку и е нејзе досаден животот? Што гледа у Др дворови?
  И плус ние сме само деца што ќе направиме? Да не крадеме случајно? Незнам косата да си ја исчешлам кузнај кога ми текнало последен пат ќе земам ќе крадам (facepalm)
  И мене одма криво ми падна ова е греев па како вака господ ќе ме казни се нервирам од земја се трескам.:rofl::rofl:
   
  На f.girl, buba4e89 и ElenaOfRivendell им се допаѓа ова.
 14. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  2.698
  Допаѓања:
  9.675
  Пол:
  Женски
  Со другар и другарка се снимавме демек квиз. Драган Вучиќ квизот многу го глумевме. Она "Леле Драгане многу сум возбудена" го глумев јас.:rofl::rofl:
  Па цело мало собрани Ѕвезде Гранада .
  Па легнав на улица од горе 2 мали девојчиња идеа на таа едната срце и застана "леле човек" .Викаат. Мене ми текна станувам и им идам им викаме се шалевме.
  Па цигари кутија врзувавме ние сокриени и демек идеш по улица ќе ја видиш и се веднеш да ја земеш ама ја ти ја тргнам со врвката ама скориени.
  Па трки правевме у трчање мене прва ме пуштаа.
  Па граница брканици жмурки.

  Памтам кај другаркава кај нејзе у двор позади куќа имаше една јаболкница раширена кај комшиката што живее позади неа и ние од ограда си киневме. Таа не гледа од прозор полиција ќе ни викнела :rofl::rofl:
  Јас и тој другарот се дупнавме од смеа.
  Па бегавме.
  Од дрво многу сме краделе.

  Сеа кога се потсеќам смешно ми е се ќезам цела:rofl:
   
  На ElenaOfRivendell му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Fontana

  Fontana Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2018
  Пораки:
  304
  Допаѓања:
  518
  Пол:
  Женски
  На Bezimenka90, ElenaOfRivendell и gjoker4e им се допаѓа ова.
 16. gjoker4e

  gjoker4e Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  3.661
  Допаѓања:
  23.262
  Пол:
  Женски
  Не знам зошто мислам дека се викаше Патека 666 или Патека 777 да не било или пак не. Ќе видам The Ring да не е.
  Леле да тој е The Ring, одма ја познав таа страшната. Јас никогаш не успевав да го најдам, а сега мислам дека немам срце за хорор да гледам. :shake:
   
  На ElenaOfRivendell му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Star_dust

  Star_dust Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2019
  Пораки:
  540
  Допаѓања:
  5.308
  Пол:
  Женски
  На ова не се сеќавам бидејќи бев многу мала ама ми имаат кажано родителите.
  Неколку дена по ред мажот на тетката која ме чуваше во градника доаѓал во градинката за да ја земе после работа. Еден ден непосредно пред да си оди сум ѝ рекла леле зошто маж ти е толку грд? И таа ми рекла каков е?Има рогови?
  И тоа беше крај на разговорот :rofl:
  Потоа тетката ѝ кажала на мајка ми што сум рекла и мајка ми ептен се усрамила.
   
  На emiliana, poppie, f.girl и 3 други им се допаѓа ова.
 18. Biljarkata

  Biljarkata Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  8.286
  Допаѓања:
  79.194
  И јас исто како мала ги открив ножиците:D Ама ги тестирав на јамболија:lol: и напраив фризура да биде келава во круг, како дедо:rofl:. Тоа дека многу го сакав дедо ми:l:

  @gjoker4e ма:rofl:.
  Ти го прочитав постот, без да видам во која тема е пишам, и така надвор од контекст, помислив деновиве се случило тоа. Си викам оти замина детево со паметот:o, да не згрешив јас нешто:worried: (facepalm)
   
  На emiliana, day, poppie и 3 други им се допаѓа ова.
 19. Fidorija

  Fidorija Активен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2018
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Женски
  Му ја имам запалено на татко ми старата кола,и тоа се палеше преку две жички али ја пошто од мала мајстор ја запалив и ја треснав во дрвото у двор. и на крај изедов многу добар ќотек.
   
  На emiliana, day, Waverly Raven и 6 други им се допаѓа ова.
 20. Elf

  Elf Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2019
  Пораки:
  444
  Допаѓања:
  1.755
  Пол:
  Женски
  Еднаш на 6 години бабами си имаше бела коса не се фарбаше и јас се решив да и правам флизура и така земав црвен кармин и ја измачкав напред цела коса со кармин :lol:
  И жената немаше приметено и излегла низ комшии и сите ја прашувале дали се шатирала/фарбала :rofl:.
  Не ме искара коа дојде се изнасмеа само. :D

  Иначе голем инат бев како мала.
  Луд фрик..
   
  На emiliana, Mami3, poppie и 5 други им се допаѓа ова.