1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Глупост која сте ја направиле како деца

Дискусија во 'Насмевка' започната од ElenaOfRivendell, 13 јуни 2020.

  1. Nightwish11

    Nightwish11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2020
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    1.998
    Пол:
    Женски
    Jas Kako pomala Aj drugarkive ke me ucat tocak da vozam :wasntme:i jas taka napernata sednuvam na tocakot ,a tie trite me drzat ,a bese kako udolnica ulicata ,jas zaletana vikam ,,mozam ,pustajte,,(facepalm)koa aknav vo Eden dvor :whew: ete kolku sum mozela .A tie trcaa po Mene :rofl::worried:
     
    На Mrs.Nebittnaa, Herrera, Billy Idol и 7 други им се допаѓа ова.
  2. ElenaOfRivendell

    ElenaOfRivendell Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2019
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    5.289
    Пол:
    Женски
    Татко ми како дете со другарите фрлил точак во река и возеле под вода.. :D:D:D:D:D
     
    На SnowWhite8, buba4e89, SummerGirl и 2 други им се допаѓа ова.
  3. chocolateheart

    chocolateheart Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2013
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    777
    Пол:
    Женски
    Кога сме веќе кај татковците, само да споделам една кратка случка од неговото време. Утепале змија, ја заврзале со риболовен конец и се сокриле. Кога ќе поминел човек, го влечеле конецот и ооооп змијата излегува. Од памет ги ваделе луѓето! :rofl::rofl:
     
    На Mami3, Just.do.it, hermosa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. Cvetce12345

    Cvetce12345 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2020
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    127
    Пол:
    Женски
    Бев забавиште,некој му се јави на телефон на наставникот. Откако заврши со зборување го прашав кој беше на телефон 8):D
     
    На Keiner, GirlRose, Mony18 и 12 други им се допаѓа ова.
  5. Amellie13

    Amellie13 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    3.646
    Допаѓања:
    52.614
    Пол:
    Женски
    Ко мали цело маало ко ќе се соберевме навечер одевме по дворови, скришно влегувавме за да направиме пакост така што им ги расфрлавме влечките на луѓето. :D
    Некогаш испуштавме и неартикулирани звуци па одма бегавме.
    Памтам еден момент ко фрлив една влечка на покривот од куќата и таму остана. (facepalm) :$

    Дечишта, многу сме биле будали ко ќе се сетам. :rofl:
     
    На hermosa, GoodGirl45, Mantub и 4 други им се допаѓа ова.
  6. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.081
    Пол:
    Женски
    Искрено , и The Ring го открив како мала , ама овој беше друг мислам . Таа една плава жена имаше синче од 6-7 години , и уствари детето требаше да умре за 7 дена , а таа се обидуваше да го тргне проклетството и да го спаси . На крај знам дека отиде кај човек што требало да умре многу одамна заради истата причина , но тој некако се спасил , па таа отиде и бараше помош од него .
     
  7. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Кога сме биле мали брат ми се заклучил со мене во купатило и двајцата не истрижел скроз.Мајка ми полудела.
    Еднаш додека сум одела со мајка ми наеднаш сум застанала и сум рекла:„ Ох леле па кој ќе раѓа сега деца" ( сум имала 6 години)
     
    На buba4e89, poppie, SummerGirl и 2 други им се допаѓа ова.
  8. Maro87

    Maro87 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2013
    Пораки:
    1.357
    Допаѓања:
    5.398
    Пол:
    Женски
    Аууу па ти добро си поминала, јас така со точакот, излетувам од улица рипам од точак и право во двор кај комшиите во трендафилот и ружа имаа. Замисли како ми беше и плус боцки имаше...(facepalm):@:rofl:
     
    На spacegirl92, buba4e89, poppie и 4 други им се допаѓа ова.
  9. Nightwish11

    Nightwish11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2020
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    1.998
    Пол:
    Женски
    :rofl::rofl::hug:
     
    На Maro87 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Veta

    Veta Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2020
    Пораки:
    765
    Допаѓања:
    2.904
    Пол:
    Женски
    Воз на батерии го возев по главата,ми беше интересно да ми брчи на глава,па така брчејќи цела коса ми ја заплетка во тркалата и после тоа морав да се шишам како машко...трауми..
     
    На Mrs.Nebittnaa, Gosh, SnowWhite8 и 7 други им се допаѓа ова.
  11. mintyflowers

    mintyflowers Активен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2020
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    49
    Пол:
    Женски
    Не знам дали е глупост ама кога имав 11 години сменив школо и на првиот час повратив пред наставничката :?:
     
    На buba4e89, ImePrezime и ElenaOfRivendell им се допаѓа ова.
  12. Gi.ir.ll192

    Gi.ir.ll192 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 септември 2019
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    756
    Пол:
    Женски
    Сум била во дубак и со оклагија( сукалка за сукање/месење) сум го манала брат ми по глава додека лежел.. едвај ме спасиле од него, сум му го ,,разнела' ' мозокот:wasntme:
     
    На Mrs.Nebittnaa, spacegirl92, Mami3 и 3 други им се допаѓа ова.
  13. Snowflake97

    Snowflake97 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2018
    Пораки:
    2.180
    Допаѓања:
    8.870
    Пол:
    Женски
    Бидејќи како мала сум била крајно немирно дете моите глупости што ќе ги напишам се повеќе трагични отколку смешни, ама јас сепак се смеам на нив и сама си викам колку сум била ненормална.

    1. Јас негде 2ипол- 3 години, гледам цртан со човек што лета или супер херој беше нема врска, брат ми бебе во дубак проодува, и дека живееме во зграда јас го изнесувам надвор во влезот, и му викам сакаш да леташ како на цртанот, бебе ко бебе се смее, и јас наеднаш со сета сила со дубакот го пуштив по скалите, среќа тато беше доле па го фати пред да заврши трагично. После тоа од мајка ми каков ќотек изедов и ден денес го памтам.

    2. Баба ми зема прва пензија и не собира цела фамилија на ручек, и вика сега на сите внуци ќе им дадам од парите за чоколадо. Јас дека најстара прва внука и викам прво мене ќе ми дадеш и вика да, ме зема мене во раце и наместо мене прво и даде на братучедка ми, јас се разлутив и како што ме држеше јас прстето и го пикнав во обетката, такви мали кругчиња носеше како порано што се носеа, и со сета сила и го потегнав, и и го скинав увото, па наместо ручек отиде во болница да и го шијат. :x :rofl:
    Имам уште многу вакви, ама ај да не биде предолг постот, у наредна прилика други дешавки ке пишам. 8) :angel:
     
    На Mony18, Regina.Phalange, buba4e89 и 5 други им се допаѓа ова.
  14. Ygritte

    Ygritte Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 април 2015
    Пораки:
    2.167
    Допаѓања:
    26.232
    Пол:
    Женски
    Го натерав брат ми да скокаме на спална кај мајка ми, во еден момент се лизна и ја пукна главата. Му шупна крв, 2цм. дупка, и му викам : Стави ја перницава на глава, мама ќе нѐ кара ако го извалкаме белиов тепих ... (facepalm) (lalala)
     
    На Mrs.Nebittnaa, Ivanchooo, GirlRose и 15 други им се допаѓа ова.
  15. Star_dust

    Star_dust Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2019
    Пораки:
    1.144
    Допаѓања:
    9.139
    Пол:
    Женски
    Леле ова како на филм. Да се плаши човек од тебе :rofl:
     
    На Snowflake97 и Плавуша123 им се допаѓа ова.
  16. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    2.019
    Допаѓања:
    5.940
    Се качив на една липа скроз најгоре на дрвото и ми беше страв да се симнам, да не се скрши некоја гранка бидејќи навистина беше високо. По некое време почнав да плачам и да барам помош да ме симнат,сите комшии се собраа и ме викаа да се симнам,децата од маало околу нив.Јас плачам тие носат скала од дома, во меѓувреме една комшивка отишла кај мајка ми да ја бара да ме убеди да се симнам.Откако слегов некако, потечена од плачење си добив додатно следување од мама:D
    Друга случка. Ја слушав мајка ми како му вели на татко ми дека му требаат шорцеви за во лето да си купи и јас муабетот си го врзав в крпче.Земање ножицата и му ги скратив фармерките до колена-пошто нели тато нема шорцеви, а јас не дозволувам да нема.:)Имаше што да види, среќа не сум била дома кога видел.:)
     
    На dayla, Just.do.it, Mami3 и 3 други им се допаѓа ова.
  17. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    И ги сечев ноктите на рацете на сестра ми додека спие.
     
    На Mantub, buba4e89 и ElenaOfRivendell им се допаѓа ова.
  18. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Јас со полубрат ми сме играле тенис у ходник кај баба ми и дедо ми дома и сме го скршиле саатот.

    Братучедка ми сакаше да ме залаже со чоколадо да не му кажам на татко ми дека пушела цигари. Чоколадо си добив ама и ги издадов. :rofl:
    Најјако што беше дека изедоа ќотек :rofl:

    Леле, игравме жмурка и се скрив кај едно дрво во јавен двор, и комшијата како што го вадеше дрвото со црево ме навади и мене :f:

    Кога прв пат добив менструација денот беше овековечен на 35 степени пред зграда во кратки бициклистички забележана од братот на другарка ми. :worried::rofl:

    Бевме на одмор со моите и едни пријатели,ама на пријателите детето беше многу пргаво. Јас небричена доле,малиов ја закачаше мајка му и јас да станам од лежалката детево се смееше за влакната оти ми се гледале и јас си се изнасмеав и детево јадеше ќотек. :devil:
     
    На hermosa, Billy Idol, marija305 и 5 други им се допаѓа ова.
  19. Votka

    Votka Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2020
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Машки
    Со братучед ми со црево го поплавивме Фиќото на дедо ми. Фиќото заврши на отпад. А сестра ми (2 години помала) ми ги извади горните млечни кецови по брза постапка со бокс (facepalm)
     
    На Mrs.Nebittnaa, spacegirl92, piksooki и 2 други им се допаѓа ова.
  20. Skylar

    Skylar Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2019
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    466
    Пол:
    Женски
    Со сестра ми играјќи си докторки со вистински шприц и игла( кога бевме на болница и не боцкаа редовно си ги теравме да ни ги дадат шприцовите, а иглата не знам од кај ни беше) и демек јас докторката а она пациентот па треба да и ставам инјекција и јас стварно ја боцнав ама онака цела игла и забодев.После си добив ќотек од мајка ми.
     
    Последна измена: 17 јуни 2020
    На piksooki, Billy Idol, buba4e89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.