1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Глупост која сте ја направиле како деца

Дискусија во 'Насмевка' започната од ElenaOfRivendell, 13 јуни 2020.

  1. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.075
    Пол:
    Женски
    Мајка ти не била доволно внимателна да отвори очи и да си пази на децата и кога децата се повредиле, нормално си добила ќотег од мајка ти. Ништо не е нормално во постапките на мајка ти срцка, ама кој да и објасни :)
     
    На spacegirl92, piksooki, Alisa22 и 4 други им се допаѓа ова.
  2. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.075
    Пол:
    Женски
    :rofl::rofl::rofl: многу ме насмеа
     
    На piksooki и Veta им се допаѓа ова.
  3. Skylar

    Skylar Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2019
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    466
    Пол:
    Женски
    Мајка ми внимавала на нас како ретко која друга мајка го прави тоа.Тоа што децата можат да направат не можат да го спречат ни 10 дадилки.Секако дека било која мајка не може да внимава на децата секоја секунда.Темава е да споделиме искуства коишто сме ги доживеале како мали, биле лоши или добри и затоа не ја расипувај со вакви негативни коментари.
     
    На sino.o.oka, piksooki, GirlRose и 11 други им се допаѓа ова.
  4. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.075
    Пол:
    Женски
    Нема оправдување за ќотег. И секогаш кога ќе прочитам дека е нормален ќотегот ќе пишам "негативни" коментари. :)
     
    На piksooki, Alisa22, Regina.Phalange и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. S.W.A.G

    S.W.A.G Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    1.358
    Допаѓања:
    8.910
    Пол:
    Женски
    Си ги ишишав шишките сама на реклами од Жаде, пошо ми сметаа додека гледав. :rofl::rofl:
    А после два дена се сликав за „табло“ од забавиште и шишките ми се комични. Буквално вака изгледаа /\
     
    На Ingvild, GirlRose, poppie и 13 други им се допаѓа ова.
  6. martiiinna

    martiiinna Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2016
    Пораки:
    855
    Допаѓања:
    4.354
    Пол:
    Женски
    Имав комшија што ми беше прва љубов, тинејџер беше тогаш, а јас не повеќе од 6-7 години, секој пат кога ќе го видев во двор одев дома и се пресоблакав во фустанчиња за да поминам покрај него :$
    По некоја година кога влезе мсн во мода, знаејќи му го надимакот го додадов, зашто се знаеше порано како сите си ги правеа адресите, името, па долна црта и после надимакот.
    Додека седеше на компјутер, му беше отворен прозорот, му пишував и го зјапав. Он примети и ме погледна.. и од тогаш очи не ми виде:whew:
    Уште ми беше симпатија, ама почна да слуша по цел ден една иста песна од Јелена Карлеуша и ми стана одбивен.:rofl:
     
    На piksooki, GirlRose, day и 9 други им се допаѓа ова.
  7. mula

    mula Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2016
    Пораки:
    399
    Допаѓања:
    2.441
    Пол:
    Женски
    Не можам да се сетам сама да сум направила глупост, ама затоа со братучедите... ехеееј...:D

    Се заклучивме во кокошарник 1.5 на 2 метри. Кокошки и пердуви летаа над нас, а ние грешни се исплашивме и не можевме да отклучиме. :D Плачевме и викавме на цел глас за помош.

    Другпат ќе крадевме цвеќе од викендица во комшии. Оградата беше од плетена жица и бар дупло повисока од нас деца. Братучедот како најголем се понуди да ја искачи. Солзи ми течат од смеа кај што се присетувам на сликата. Ја префрли само едната нога преку мрежата и му се скинаа тренерките позади. Сиротиот остана така да виси ни угоре ни удолу. Почна да плаче, а ние мали ситнежи не можевме никако да му помогнеме да слезе... Пак викавме на цел глас за помош. :D
     
    На spacegirl92, poppie, buba4e89 и 4 други им се допаѓа ова.
  8. Tsukinory

    Tsukinory Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2019
    Пораки:
    1.103
    Допаѓања:
    5.861
    Пол:
    Женски
    Првата симпатија во основно ми беше многу убава. Високо дете со сини очи и плава коса. Бидејќи не знаев како да му се допаднам секој ден му ја давав мојата ужинка за на школо. Ги имав слушнато постарите дека љубовта низ стомакот влегувала и си ја сватив задачата сериозно. Арно ама за една учебна година јас ослабнав а он се направи како буре. Следната година веќе не ми беше симпатичен. :D

    Втората симпатија на крај на основно беше момче што многу личеше на Хари Потер и тогаш бев забегана по книгите и филмовите. Живеевме во зграда со заеднички влез и мали прозори од кујната кои гледаа во влезот. Тој беше отспротива неколку спрата погоре. Еден ден го слушнав како ја повикува мајка му побрзо брзо се пружив на плочките во кујна да го видам одоздола. Он обесен на прозор ме виде како лежам ко будала. Се погледнавме едно пола минута дури и се збуни престана да ја вика мајка му. Ме фати срам се повлеков ползеечки и го избегнував цела година додека не се преселивме. :rofl:
     
    Последна измена: 17 јуни 2020
    На dayla, day, nevermet18 и 6 други им се допаѓа ова.
  9. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.561
    Пол:
    Женски
    Во хартиите од бонбони стававме камчиња. Убаво ги виткавме и баш изгледаа како бонбони. Ги остававме на маса и една жена земала и си скршила заб. :rofl: Ова се случуваше на одмор.
     
    На poppie, Angie1432, buba4e89 и 2 други им се допаѓа ова.
  10. Marcus1

    Marcus1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2020
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    62
    Пол:
    Машки
    Бевме на планинско село цела фамилија и така со братучед ми шетавме низ шумата и наидовме на една река каде што имаше една млада дама koja се капеше гола.И што да направиме и ја зедовме целата облека и право на бегање.После некое време јас од тераса ја гледам како трчи гола по улицата ,абе додека го пишувам ова филмот ми се враќа како цицињата и отскокнуваа кога трчеше.
     
    На SelenaGomez, buba4e89, ElenaOfRivendell и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Billy Idol

    Billy Idol Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 септември 2018
    Пораки:
    4.617
    Допаѓања:
    36.928
    Пол:
    Машки
    Ме изнасмеа и ме потсети на слична случка. :rofl::rofl::rofl:

    Другар ми научи да вози точак пред мене, а јас иако бев релативно стар и почнав во забавиште уште возев со помошни тркалца, додека овој со едно Пони точаче секакви акробации правеше, дури и на едно тркало го возеше.
    И така дојдовме до генијален план, да ме врзи со едно јаже и да ме влече така со неговиот точак, а мојот без помошни и немало да паднам. Yeah, sure. :D
    Па и теренот што го одбравме беше една удолница и овој се пушти, ме повлече и мене и може едно 3-4 метра надоле поминавме, изгубив рамнотежа и треснав на страна, го повлеков и него, и тој тресна, се сринавме целите, се искршивме. После знам дека ми беше страв некое време да седнам на точак и поприлично касно научив да возам. :D
     
    На Skylar, poppie, Regina.Phalange и 7 други им се допаѓа ова.
  12. LadyLollypop

    LadyLollypop Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2019
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    5.405
    Пол:
    Женски
    Имав една комшивка и мислам дека секое дете од малото се плашеше од неа. Секогаш кога доаѓаше на кафе кај нас дома, јас и ставав сол во кафето. А мајка ми секогаш се чудеше зошто не го пиеше кафето, после 2-3 год, ја дозна вистината. А комшивката не доаѓаше на кафе повеќе. :rofl:
     
    На flawless., darlingdragon, Bratot и 12 други им се допаѓа ова.
  13. Nightwish11

    Nightwish11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2020
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    1.999
    Пол:
    Женски
    Pa da tolku sum bila krofna za vozenje tocak :envy: i do Denes ne sakam tocak :rofl:,a motor da :wasntme:. Deca:emo:
     
    На SummerGirl и ElenaOfRivendell им се допаѓа ова.
  14. Regina.Phalange

    Regina.Phalange Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2020
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    1.416
    Пол:
    Женски
    Ауу, глупости милион, еве неколку за смеење, па ќе пишам уште ако ми текне
    1. Со другарка демек да го исчистиме влезот прљав бил, со гранка лисја метеме цел ден, во влез, под скалите, во подрум. Кога мајка и не виде, а и мојата дозна, еднаш не не пофалија значи. И двете дома со буви, недела дена немаше искачање.
    2. Исто, имаше едно дрво слива на ливадата каде си игравме. Демек поќемони ние, искачени на дрвото и јадеме од слививе, еден стомак кога не фати, дома тепачка беше за вц со брат ми. И тогаш имаше недела пауза, сите имавме пролив.
    3. 3то или 4то одделение, пред давање сведителства, мама ми го пегла фустанот и се тргна нешто да види. Не знам како, јас ногата си ја залепив за пеглата. Па мирно се тргнав у вц и прскам вода а тоа се по црвено. Знаев ќе збори ли ќе збори, сакав да си го решам проблемот ама после 5 мин лошо беше. И соопштив онака мило, со ниско тонче, па памтам со баба ми ставаа лушпи од компири и и двете ме караа:rofl::rofl:
     
    На buba4e89, poppie, SummerGirl и 2 други им се допаѓа ова.
  15. marija305

    marija305 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2014
    Пораки:
    1.083
    Допаѓања:
    7.836
    Пол:
    Женски
    Ми текна уште една случка.:D
    Со дм се дружевме уште од многу мали, па така еден убав сончев пролетен ден отидов кај него да си играме, а мене за брзо ми здосадуваа игрите па решив да си седнам во дворот да си одморам. Тој со трчање дојде со полни раце песок, видно налутен зошто не сум сакала да играм, песокта заврши кај мене на глава, и си седна на столот спроти мене. И јас така изреволтирана од неговата постапка со желба за одмазда станав, го турнав со се столицата наназад и си отидов дома плачејќи.:D
    После 2 часа дојде мајка му кај мене на врата и ми соопшти дека сум му ја дупнала главата. :bow:
     
    На dayla, Alisa22, piksooki и 5 други им се допаѓа ова.
  16. elvittta

    elvittta Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    316
    Пол:
    Женски
    Се сеќавам домашниот телефон звонеше а јас сама дома. Кревам. И некој човек сакаше да се слушне со татко ми, и ми вика ајде ќе ти оставам број. И ми вика (пример) триста седумдесет и два, а јас се чудам уште валда не ги имав научено и му викам број по број (три, седум, два) и така цел после го прочита :lol:
     
    На spacegirl92, buba4e89, poppie и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. Liu

    Liu Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2016
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    2.498
    Пол:
    Женски
    Извинете за долгиот пост ова е само еден мал дел...:rofl::rofl:

    1. Еден ден на гости ни дојдоја колега на татко ми со жената и ќерката. Ќерката ја викнав во друга соба и демек ќе гледаме телевизија изгасив светло и ја тегнев позади за плетенките па му направив филм дека куќата ни е опседната со духови и ја чепкаат за коса девојчето се преплаши и повеќе никогаш не дојдоја.

    2. Заедно со другарка на која нејзините имаа приватен бизнис пекара, отидовме во дуќанот и после работното време влеговме од задната страна од фрижидерот ги извадивме сите јогурти, млеко и др работи и си наредивме барбики и мебел за барбики, као фрижидерот од сега ќе биди куќа на барбиките. Си јадовме ќотек и од мајка и, и од мајка ми.

    3. Имам две сестри поголеми од мене 9 и 10 год. Тие 16 години јас 6 моите ме пуштаа на улица со нив демек ќе ме чуваат. Тогаш на улиците се собираа огромни друштва, тие си се заседнаа до сабајле а јас си преспав на картон на улица ама беше многу топло лето и редовно си седев по гаќи на каменот пред портата. А инаку имав неколку ноќи вака преспано не по моја вина :rofl:

    4. Заедно со другарката со пекарава отидовме по сладолед и заборавивме да му платиме на продавачката, тогаш со мои 6год. ми текна една брилијантна идеа да си земаме работи од продавница без плаќање. По некој ден не фатија со паштети пикнати во гаќите. :clap:

    5. Со истата другарка отидовме на едно стовариште и се закопвавме бо песокот, па после во паркот на фонтана отидовме да се капиме оти знаевме дека ако одиме така дома ќе јадиме ќотек. Не виде комшивката, и кажа на мајка ми дека се капиме на фонтана и пак јадевме ќотек.

    6. Уште ова и крај...
    Собирав жаби и на живо ги колев и му ги вадев сите органи. Навечер си седев на балкун и го посматрав нивното понашање. :|
     
    На Mrs.Nebittnaa, Ivanchooo, christinnn и 6 други им се допаѓа ова.
  18. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Јас и едно пргаво комшивче , момче , игравме брканица , беше доцна навечер 9-10 часот ( во мое време доцна беше тоа , за деца од 4-6 години ) . И како што игравме , во комшии правеа куќа , оставиле даска со клинец ( шајка ) на неа . Детево бега ја прескокнува , јас го бркам и ја завидувам ногата директно на клинецот :clap: . И воопшто не забележав . Си продолжив да си трчкам наоколу , се додека не беше предоцна(facepalm) . Клинецот веќе беше влезен до половина во мојата нога , среќа беше нов клинец , не беше за'рѓен . Секако завршив во болница .. по што си добив казна од тато " нема веќе трчање во близина на објекти во изградба " .
     
  19. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    1. Татко ми заспан во дневна и јас викав по него никако да се разбуди и со пепељара го акнав по глава .
    2. Имавме голем аквариум со многу риби и мајка ми отиде до продавница без мене јас останав сама и пробував да фатам риби со раце цели раце ги испосеков на рабовите на аквариумот затоа што беше остар од страна , кога се врати мајка ми има што да види јас цела крв во рацете и ме караше и ми викаше зошто си толку немирна и јас и викав па ти мене не ме тепаш , до ден денес уште за тоа збори :D
    3. Мајка ми правела мекици и ми дала да јадам додека сум играла надвор ама одма сум се вратила и ме прашала кај ти е мекицата и дошло чудно како одма сум ја изела и јас сум ја лажела дека сум ја изела и ми рекла ама ќе идам да проверам и јас сум и рекла сегде проверувај само во канта не проверувај :rofl: ( ова не го памтам јас она ми го има раскажано).
     
    На spacegirl92, flawless., piksooki и 11 други им се допаѓа ова.
  20. Tsukinory

    Tsukinory Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2019
    Пораки:
    1.103
    Допаѓања:
    5.861
    Пол:
    Женски
    Зимно време јас и брат ми сами дома го одржуваме оганот се грееме. Јас само што се бев избањала грабнав едно шише спреј омекнувач на коса од мајка ми. И кобајаги за расчешлување се заборавив прскајќи. Брат ми се заиграл и го заборавил оганот, јас брзо брзо да го спасам отворив и со главата внатре да видам кај да расчепкам. Кога ми се вивна косата во воздух од спрејот. Останав потпрлена и корнеше на изгорено. Брат ми место да ми помогне се тркалаше по тепих од смеење.

    П.с. Си јадев ќотек со брат ми од забавиште до средно. Толку бевме умни.
     
    На Mrs.Nebittnaa, dayla, buba4e89 и 2 други им се допаѓа ова.