1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Глупо прашање и глупав одговор

Дискусија во 'Форумски игри' започната од baguf4e, 6 јули 2010.

 1. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.126
  Допаѓања:
  6.961
  Пол:
  Женски
  Еве една нова игра која се надевам ќе ја разработиме малку :D
  Играта е актуелна на многу форуми па решив да ја отворам и овде...Ќе се игра така што ќе биде зададено глупаво прашање на кое наредниот член мора да даде глупав одговор и да постави ново глупаво прашање. :D Се надевам ќе се забавуваме...

  Еве го првото прашање:Каква крв им тече на африканците во вените?
   
  На ViktorijaG му/ѝ се допаѓа ова.
 2. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  646
  црна :lol:
  зошто на семафорите има само три бои?
   
 3. GaGa-GirL

  GaGa-GirL Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  4
  Оти нема место за четврто!
  Зошто небото е сино?
   
 4. Danilela

  Danilela Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  1.807
  zatoa sto ne e zeleno :D

  zosto mesecot januari se vika tokmu taka,zosto ne so drugo ime? :D
   
 5. tanje.love

  tanje.love Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  7
  За да се чуде Даниела :D
  Зошто не слушаме со устата?
   
  На ViktorijaG му/ѝ се допаѓа ова.
 6. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Затоа што не зборуваме со увото!!! :rofl:
  Зошто снегот не е црн :worried:
   
  На ViktorijaG му/ѝ се допаѓа ова.
 7. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.126
  Допаѓања:
  6.961
  Пол:
  Женски
  па какво прашање е тоа? Па зошто е зелен затоа :D

  Зошто крушите не се раѓаат на бор?
   
 8. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Зошто се јаболки.


  Зошто бојата на кожата е таква каква што е?
   
 9. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.228
  Допаѓања:
  41.464
  а каква требало да биде :lol: зашто женските користат толку шминка?
   
 10. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  За да прават промет во парфимериите :)

  Кој би можел да биде подобар од мене? :wasntme:
   
 11. Danilela

  Danilela Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  1.807
  tvojata prva sosetka :D

  zosto ni tece krv niz venite?
   
 12. tanje.love

  tanje.love Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  7
  Зашто не ни тече вода :D

  Зошто има ѕвезди на небото?
   
  На buuuce28 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  646
  за биде пошарено небото :D
  зошто сите луѓе не се роми?
   
  На buuuce28 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. macysh

  macysh Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  1.092
  Допаѓања:
  769
  дека нема доволно контењери :rofl: :lol:
  зошто има толку нубој во свето!? :^)
   
  На Marti96th и Водолија им се допаѓа ова.
 15. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.126
  Допаѓања:
  6.961
  Пол:
  Женски
  А што е нубој? :rofl:
   
 16. Tabby

  Tabby Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2010
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  25
  Мислам глупави луѓе :)

  Зашо не се паметни

  Зашо кучето не мјаука ?
   
 17. Danilela

  Danilela Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  1.807
  zatoa sto toa im e rabota na mackite :D

  Zosto nema 5 godisni vreminja?
   
 18. Tabby

  Tabby Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2010
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  25
  Зашто има 3

  Зашто го сакаш татко ти?
   
 19. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Зашто ако не го сакам ќе ми забрани излез :D :D

  Знаеш ли да изброиш три пати до 7?
   
 20. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.126
  Допаѓања:
  6.961
  Пол:
  Женски
  Не знам..ќе ме научиш? :D

  Зошто постои пудра?