Говор на телото

Дискусија во 'Врски' започната од Superiska, 23 април 2010.

  1. Superiska

    Superiska Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    33
    Me interesira sto mislite za govor na teloto!?kolku go upotrebuvate vo sekojdnevieto,dali vi pomaga,dali znaete da go citate? Mene edna devoja so govor na teloto mi dade do znaenje deka i se dopagjam,sekogas koga ke sedneme vo kafik sekogas namerno mi gi doblizuvase gradite do usta,ili pred mene gi prekrstuva mozete za da i gi vidam gakickite.haha
     
  2. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    498
  3. Superiska

    Superiska Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    33
    Sto ima vrska stranava so temata!
     
  4. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Tи кажува каде има совети за машки. Иначе, тоа не е доволно за да видиш дека и се свиѓаш, може е некоја мераклика :D сори на израз ама, јас лично никој пат нема така на дечко да му се пуштам, колку и да ми се допаѓа.
     
  5. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    498
    Хелоу? Ова е женски сајт и форум. Овде ние - припадничките на понежниот пол - прашуваме, одговараме, споделуваме искуства, даваме совети и слично. Ако не ти се допаѓа сајтот што ти го постирав, побарај на Google, сигурно ќе најдеш уште некој. Многу ми е перверзно ова - машки на женски форум. Женски форум каде се зборува за женски проблеми, први сексуални искуства, љубовни совети, нега на женското тело и слично. Како ли ти се најде во форумов навистина не можам да разберам...
     
  6. Boyfromtown

    Boyfromtown Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    101
    Од каде вакво мислење?Значи ли ова дека сметам што пишувам овдека?
     
  7. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    498
    Едноставно ова е женски форум. И нажалост се злоупотребува нашата отвореност и интимност. Форумов е така креиран и во него преовладуваат женски теми, не може мене машко да ми даде совет дали јас да употребувам тампон или влошка, кој е добар гинеколог, како да постигнам вагинален оргазам, од каде да купам квалитетна шминка, како да го отстранам целулитот, како да се снајдам при првиот сексуален однос и слично. Женско - машко дружење може да се оствари на многу други форуми. Еден асален женски форум имаме во кој можеме да бидеме бескрајно искрени, отворени и да споделуваме интимни моменти, па и во тој се најдоа натрапници. Брееејј...
     
    На bebus-sk му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Boyfromtown

    Boyfromtown Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    101
    Ајде сега ќе се фолираме до бескрај ;) .Вакво глумење лудило на форуми и баш не ми се допаѓа.И немој да ми кажеш дека не посетуваш машки сајтови само немој да ми кажеш ;) и не ѕиркаш таму.И никаде не сум пишувал како да ставате влошки,тампони и каде да купите квалитетна шминка и слични работи тоа провери слободно.А мислиш дека сте искрени па пола овдека девојки лажат,мажат кај ќе стигнат ;) .И како што гледаш овој форум е отворен така да на никој не му е потребно да се регистира или докажува за да би читал постови.И кој ви ја злоупотребил интимата жити се ај не летај
     
  9. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Значи бек ту бизнис.
    С-нешто-ДК за делот што го болдирав. Делам мислење со Саншајн. Да ми се свиќа некој нема НИКОГАШ да прекрстувам нозе за да ми види гаќички или да му ги ДОБЛИЖУВАМ ГРАДИТЕ ДО УСТА. Напротив, ако стварно ми се свиѓа, ќе пробам да го заведам на друг начин рамен на моето достоинство.
    Иначе тој говор на телото често го практикувам и најчесто од тоа често го практикувам несвесно, како и сите што прават. А ако го практикувам свесно, стварно ќе да е тој некој ептеееее добар тип кој заслужува и да се помаќам малце :lol: :lol: :lol:
     
  10. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    498
    Па сега дали ти веруваш во она што девојките го пишуваат тука или не - на никој не му е гајле. А инаку, машки сајтови не посетувам, овој што го постирав во темава го побарав на Google за да го посочам колегава во правата насока.
    Не сум за тоа да се зачленуваат машки на форумов и готово, да ја завршиме дискусијава за да не оди до бескрај, и онака темава не е наменета за тоа.

    А во однос на твојот последен пост - типично машко размислување. Факт е дека машките не ги разбираат девојките. :hai:
     
  11. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    1. говор на телото го употребувам и исто така се обидувам да го дешифрирам говорот на телото на тие околу мене (голем процент од невербалниот говор отпаѓа на говорот на телото и може да открие некои намери на соговорникот иако наведениот пример со гради и гаќички е смешен и несвојствен за мене :lol: )
    2. имате офтопик постови....за кои морам да кажам ДА женски сајт е но за каква интима станува збор ова е ЈАВЕН сајт и мислењата ги читаат од 7 до 77 год. ако сакаш интима на погрешно место бараш ;) .....машките не ми пречат се додека играат според правилата на форумов....ДЕМОКРАТИЈА.....ах да иначе читам машки сајтови и доста се поучни :$ :lol:
    3. ај да не дрндам многу... :rofl: :rofl: :rofl: тоа е тоа отприлика 8)
     
  12. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    100
    Сајтот можеби е женски но никаде нема пишано правило дека машките не смеат да се регистрираат, како прво. Како второ, кога веќе јавно споделуваш мислења интимата ти е нарушена во секој случај, затоа што овде чита кој сака без разлика на пол, возраст итн. како трето - од машките нема да добиеш совети за шминка, тампони, влошки и слично, но затоа можеш да добиеш многу покорисни совети. Размисли убаво за ова што си го пишала...
    И за да не бидам оф топик, мислам дека девојката е ‘мераклика’ штом така постапува :D
     
  13. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    498
    Океј е да се регистрираат, но ме иритира кога во некоја тема ќе прочитам коментар од машки член - мора ли за се нова тема да се отвара, пишете таму у љубовни проблеми, не замарајте и слично.

    А во врска со темава - на многу низок начин се пушта девојкава очигледно, или е некоја лесна, или си има специфични начини за заведување.
    И со ова ја завршувам својата посета во темава :hai:
     
  14. Boyfromtown

    Boyfromtown Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    101
    Како прво мислам дека дечкото излажа дека девојката му ги покажувала гаќичките ;) за да испадне кул тука.Немојте да верувате на се што ќе прочитате.Не верувам во такви работи дека тек така лесно му ги покажувала
     
  15. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Ќе се сложам со другиве дека момата е мераклика :D Значи каков и да е типот јас нема цела во него да се напикам со градите или пак да си ги рекламирам гаќичките.Ќе се потрудам на мој поскромен начин да го придобијам.
    Сега да кажам нешто за машките на сајтов.Се додека играат според правилата се е ок.Ми се допаѓа што заради нив може да ги видиме работите како изгледаат и од другата страна.
     
  16. Boyfromtown

    Boyfromtown Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    101
    Многу е смешна тезата дека момата е мераклика :) .Па која денес не е мераклика?Кој денес не е мераклија?Сите живееме ,постоиме за таа работа нема ништо чудно тука.Се однесувате ко вас да не ве интересира секс и такви работи,а знам дека само блефирате и ништо повеќе.Колку што му се сака на машкото толку и се сака и на женското само штоп кај нас на друг начин се воспитуваат машките и женските и начинот на кој треба да ги гледаат таквите работи па затоа и се таквите мислења тука
     
  17. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Не велам дека женските не се заинтересирани за секс,но викам мераклика затоа што таа на ептен јавен и нападен начин си ја искажала потребата.Ако ова што го напиша дечкото за неа е вистина,секако.
     
  18. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Ajдеее сега кавга за мераклика па дајте ако не и за тоа тема да отвориме. Прво, нема женско/машко што не го сака сексот!!!!! А и не верувам дека ти за некоја типка не си спомнал поим мераклика, а ако не, дружи се малце со светов, мажи жени, повозрасни да видиш дека така се изразуваат. Мераклика е типка која на директен начин ке ти каже, ете ти пиша дечково кој ја постави темата како го прават тоа, или треба дирекно да се каже дека е таа к..... . јас не знам што тука не е јасно. Едно време девојките се сметаа затворени, сега ви смета збореот мераклика.
    Ајде да пробам да дадам дефиниција :D
    Мераклика- девојка која ужива во сексот(како и секоја останата)но, со било која особа во било кое време, и без срам ја покажува својата потреба за секс во секоја ситуација.
     
  19. Boyfromtown

    Boyfromtown Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    101
    И да сум го кажал некојпат не сум го мислел у негативна конотација ;) .Не ми смета воопшто зборот мераклика туку тоа го сфаќам ко ретка билка да е она ко другите да не се мераклии или мераклики,а тоа старите што зборуваат тоа зборуваат од нивна проста некултура и сексуална необразованост и поднебјето во коешто раснат не поради друго.
     
  20. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    абе срцка, извини што ке ти кажам вака ајде малце опушти се не се прави фин пред нас женските....и ке ти кажам мераклика од убоо не се кажува :lol: само тоа да знаеш..епа јбг така е. Некоја девојка што имала 1 секс и нормално и било убаво не е мераклика :lol: ...Нормално девојче што сака секс со саканата особа, нема да покажува гради каде што секој може да види...