1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Говор на телото

Дискусија во 'Врски' започната од Superiska, 23 април 2010.

  1. Superiska

    Superiska Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    33
    OrdinaryGirl jas neznam koj e tvojot problem,kompleks,kade pisuva deka maskite ne smeat da se zaclenuvaat i da otvaraat temi po zenski forumi,mnogu si mi smesna deka ovde se pisuva za zenska intima i deka netreba maskite tuka da citaat i komentiraat,izvini ama ti ne gi odreduvas pravilata na forumov,koga ti ke bides administratorka togas mozes da pravis kako sakas.
     
  2. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Таков говор на телото каков што има дадено за пример, не практикувам и стварно ми е невкусно. Кога би била машко веднаш би го сменила мислењето за таа девојка, од причини кои веќе девојките пред мене ги кажаа. Инаку јас, од навика, несвесно во одредени ситуации кревам веѓа :^) :D
     
  3. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Па донекаде ОрдинериГрл е во право. Има многу други форуми за социјализирање помеѓу машкиот и женскиот пол, а овој форум не за џабе е наречен женски форум. И ако ви требаат толку корисни совети од машките може да ги побарате и прочитате по други сајтови, форуми и сл. а не баш на женски форум.

    Говорот на телото некогаш открива повеќе работи отколку зборовите, но само за оној кој може да го разбере. Говорот на телото повеќе го преставуваат суптилни работи, како на пример ако ви се допаѓа некое машко и ја поднаместувате косата или се обидувате да го истакнете оној атрибут кај себе којшто го сметате за најатрактивен. А за тоа со покажување гаќички и сл. не знам баш што да кажам. Очигледно некоја девојка која си бара само секс би се осмелила на ваков потег.
     
    На Aleksandar1212 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    говорот на телото е многу битен може да се дознаат многу работи кои не се изговараат.
    така да јас секогаш го следам говорот на телото.
     
  5. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.315
    говорот на телото е тешка филозофија. добро е да се знаат некој начини за однесување и говорење во јавност, при запознавање со партнер, сексуален говор на тело и.т.н. треба да се внимава и да се знае како се постапува.
    контактот со очите, лево десно значи различно, еве скрстени раце значи одбрана при говорење, скрстени нозе накај соговорникот отворена комуникација и така натака кога ќе ми текне ќе ви допишам ;)
     
  6. karenin

    karenin Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    1.426
    Допаѓања:
    2.171
    Колку убава тема, а сте ја упропастиле со непотребни офф топици.

    Доколку правилно знаете да го одгатнете говорот на телото на личноста која е до вас вие ќе знаете и со каква личност си имате работа - дали лаже, дали навистина ја интересирате и со која цел ви приоѓа.

    Најчесто успешно го читам говорот на телото на другите, а ако ме интересираат и јас полека се опуштам и појасно им возвраќам со мојот невербален говор. Интересен начин на флертување и понекогаш надмудрување.